»RSS Benchmark sajt

Strana 4 od 4 PrvaPrva 1234
      Prikazani rezultati od 46 do 48 od ukupno 48

Tema: Preporuka za lemilicu

Member Avatar korisnika Rio
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        622
        Mislim da bi se sada morao potruditi da pronadjes tinol zicu koja nije "suplja". Bar ja nisam video.

To je onaj podatak koji pise na pakovanju, koji oznacava koliko ima fluxa. 2% je standard, a flux nije homogeno zamesan u kalaj vec se nalazi u toj supljini u sred zice.

Ja imam samo zicu od 1mm, ali nije to nikakvo pravilo. Zavisi sta radis. Ali 1mm je verovatno najbolja opcija, ako ne znas sta radis. U svakom slucaju kupuj olovnu.

Flux (mast/pasta/tecnost) sluzi da ocisti (prvenstveno od oksidacije) povrsinu, kako bi se kalaj dobro vezivao. Korisno.

Sto se linkova tice, ne mogu sada da ih gledam, mada i ne bi previse znacilo i da sam pogledao.

Ja imam jeftini tip lemilice sa termoregulacijom, i za ono za sta je koristim (amaterska upotreba) radi posao. Ali, mnogi su jako agresivni prema tim kineskim lemilicama, i kazu da nisu ni za amatersku upotrebu.

Multimetar imam malo bolji od niske klase, zato sto mi je bilo vazno da bude autorange, pa sam dogurao i do osiguraca i merenja temperature.

Sto se toga tice, za mene su prihvatljive dve opcije: ili najjeftiniji, ili autorange. Nista izmedju.

Gledao bih i da imaju 4 prikljucka za "pipalice", a ne 3 (ako ne kupujem najjeftiniji)

Ja imam Mastech, ali nisam ni u tome dovoljno da bih mogao d preporucujem konkretan model.

Gledao sam u rangu 20-25 dolara na aliexpressu. Ima boljih opcija od moje i u tom rangu, ali sam se ja uhvatio za mogucnost merenja temperature (sto u sustini i ne radi bas najbolje). Ne bih ponovo kupio isti model, ali izuzev temperature, radi dobro.
        Menjao Rio : 12.07.2017. u 12:17
        NINJA

Member Avatar korisnika zechs
        Na forumu od
        Dec 2008
        Poruka
        6.633
      3. Moja mašina
        • CPU: AMD Athlon(tm) II X3 435 w/ TX3
        • MoBo: Gigabyte GA-880GMA-UD2H
        • RAM: 2x2 GB DDR3 Mushkin Stiletto
        • VGA: Sapphire 5750 512MB
        • MON: Philips 190VW9FB
        • HDD: Hitachi Deskstar (160 GB) + WD Green (750 GB) + Samsung F4EG (1.5 TB)
        • OPT: ASUS DRW-1814BL
        • Case: Chieftec BH-01 w/ Chieftec 500W
        • SND: Creative Audigy SE
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Canon LBP-2900 w/ CanoScan LIDE 25 ; Linksys WRT54GL
      4. Citat Citiram korisnika: Zeha Pogledaj poruku
        Procitao sam i pre postavljanja pitanja.

Gde se pise o "supljoj" zici, o masti...?

Pitao sam i za "preporuku" medju ovim kompletima i/ili medju ove dve pojedinacne...

Umesto sto me drugarski mogao si biti konstruktivniji pa nesto predloziti drugaru amateru pocetniku i nekukom hobisti.
        Iskopao si bre pogrešnu temu Zeho Ova je novija https://forum.benchmark.rs/showthrea...-i-gde-kupiti)
        J&W MINIX 6150SE-UC3 | AMD Sempron 140 | Kingston 1GB DDR3 | Gigabyte GeForce 8400GS 512MB DDR2 | Samsung Spinpoint F3 500GB | SONY NEC AD5260S-OB | CFI CBI-A8989TG 150W | Realtek ALC 662 | Win 7 w/XBMC

Member Avatar korisnika Zeha
        Na forumu od
        Sep 2007
        Poruka
        6.466
      6. Moja mašina
        • CPU: i5-6600K i Hyper 212 EVO
        • MoBo: ASUS Maximus VIII HERO
        • RAM: KINGSTON HyperX Savage 16GB (2x8GB) HX424C12SB2K216
        • VGA: ASUS GTX 960 4GB (STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5)
        • MON: HP ZR24w
        • HDD: Samsung 850EVO 250GB, 2x SEAGATE Archive HDD 8TB, WD2001FASS 2TB
        • OPT: ASUS DWR-24F1MT
        • Case: Fractal Design Define R5 sa 4 "FD" Dynamic GP-14 ventilatora i Cooler Master V850
        • SND: Creative Sound Blaster Z, AKG Q701, Logitech X-230
        • LAP: HP ProBook 470 G0 (H0V04EA) + Samsung SSD 840 EVO 250GB i Logitech Anywhere Mouse MX
        • TV: LG LCD 32LW5590 i CONAX CAM modul :o)
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Kuschall Compact, Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800, Logitech MX Master
      7. E TO je vec vemoma konstruktivno.
        Hvala
        ***************** Vozite kola...? *****************
        ONDA NE PARKIRAJTE NA MESTIMA REZERVISANIM ZA OSOBE SA INVALIDITETOM !!!

Strana 4 od 4 PrvaPrva 1234

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •