Šta je novo?

Bittrex problemi

ciki022

Slavan
Učlanjen(a)
16.05.2006
Poruke
2,105
Poena
379
Sa mog naloga na bittrexu neko je pokušao da povuče BTC, nije mi uopšte jasno kako, pass je neverovatan, i video sam na mail, traži se verifikacija, naravno, odmah pošaljem mail suportu, i promenim pass, stavim još komplexniji.
Neki minut kasnije, logujem se ponovo i vidim stoji withdrawal request, i naravno otkažem ga.
Posle toga dobijem mail od supporta da je sve u redu, a 10 minuta kasnije u balances vidim "da sam kupio" 1287075.55598611 PyramidsCoin po ceni od 60 i 54 satošija iako je cena 28, za skoro 0,7 BTC.

Prepiska sa supportom ne pomaže, šalju mi logove sa IP adresama u poslednja 4 dana, sve adrese sa kojih je logovano su moje, osim jedne, sa koje je pristupano 13.11.2014. u 12:55 sati i 14.11.2014 u 21:01.

Tražio sam da blokiraju trgovinu s mog naloga dok se ne reši, blokirali, ali ne odustaju od njihove priče, kažu neko pristupao sa mojom šifrom, itd, itd.

Ajde da mi razbio jednom pass, ali ponovo, još komplexniji, ne verujem, mislim da je neka muljavina u pitanju.

Šta mogu da uradim, osim da se nadam da će cena coinu porasti ?
 
Poslednja izmena:
Staviš 2FA, obavezna stavka za ubuduće. A ovo što tibse desilo je dobra škola.
 
A misliš da je moguće u roku od 15-tak minuta razbiti takvu 22 karakternu šifru, sa svim mogućim i nemogućim znakovima , oko 22:00 sam promenio pass, a "kupio sam" u 22:14 i 22:20 ?
 
Pa usao ti u komp, i keyloggers kupi pass
 
Ma da, sve ako to nije, pa što nije pokupio passworde za gmail, i što mi nije "ukrao" wallet sa LTC-om
 
Samo se ti smej. Evo ja cu licno da ti potvrdim da je meni lik tako maznuo novcice. Provalio na moju masinu i s moje masine odradio sve, cak mi pozatvarao neke tabove u browseru. Da sam ja na tvom mesto reinstalirao bih masinu ovog momenta!!!!
Ne moras ti ni mene da poslusas ali nemoj kukati opet jer sam ti iz prve ruke preneo moja iskustva. A nisam ni prvi ni poslednji lik koji je ostao bez novcica.
Samo ce te 2FA zastiti i to ako ga pametno koristis, sve ostalo je lako resiti.
 
Ne smejem se, samo mi neverovatno da nije uzeo pass za gmail, pa kad je već stavio withdrawal, da stvarno uzme, a ne da stavi da kupim neki levi coin po nekoj većoj ceni.
Ja i dalje mislim da je to, ko što rekoh, neka muljavina na bittrexu.
Ovo pišem sa drugog windowsa koji imam instaliran na kompu
 
I meni je tako ima 3 mjeseca isto se desilo usao na bittrex prodao btc za neke shitove i to po dosta vecoj cjeni usao na email ali nije povukao novcice, ali me zahebo uzimao taj shit po dosta vecoj cjeni, takodje usao i na c-cex i tamo isto uradio.
Nije samo znaci bittrex ocito se nekako dokopa kompa i sa njega radi sve najzalosnije je sto sam ja u to vrjeme bio na kompu, ali nisam nista mogao primjetiti, tj. sve je izgledalo najnormalnije.
 
Problem je takodje teamviewer ako je instaliran kao servis, mom kolegi su upali tako ali bez da on moze da vidi u logu se vidi da koriste -nogui. Skinuli mu skoro 10BTC kada je cena bila 850 i nesto LTC ali mnogo manje. Takodje nije imao 2FA. Posle toga pregledam i moje logove i kod mene je neki tip se zakacio ali nije mogao da pristupi kod mene je bio aktivan 2FA. Istog momenta obrisan teamviewer i samo po potrebi ga pokrecem bez da je instaliran na masini.
 
Vidis to si u pravu za Tw kad se to desilo koristio sam Tw podesavao sam jednu kartu prijatelju preko njega, otprilike za 2 dana mislim meni se desilo gore pomenuto izbrisao sam ga sa masine gdje se rudari nema potrebe da bude jer imam fizicki pristup masini.
 
Nemam teamviewer, koristim VNC, ali taj komp, sa koga pristupam berzama i na kome su walleti od raznih coina, nema aktivan ni VNC, i zabranjen je i Windows Remote Desktop
 
...da stvarno uzme, a ne da stavi da kupim neki levi coin po nekoj većoj ceni.
Ja i dalje mislim da je to, ko što rekoh, neka muljavina na bittrexu.

On je kupovao taj Pyramid jeftino, stavio visoku sell cenu, pa posle je sa tvog naloga kupio po toj ceni. BTC profit je zavrsio kod njega. Nisi prvi koji je tako prosao, pre par meseci je tako isto prosao neki kit, znatno veca suma je bila.
 
Da je upao na komp, mogao je lako da potvrdi withdrawal i da ima i njegove PYRA coine i moj BTC, a i moj LTC wallet, u ostalim coinima nemam neke iznose, ne vidim logiku što ne bi to uradio. Neki pošten lopov, nema šta, da ja nešto tako uradim, ja ne bih ostavio ništa, slažete se ?
 
Poslednja izmena:
Da je upao na komp, mogao je lako da potvrdi withdrawal i da ima i njegove PYRA coine i moj BTC, a i moj LTC wallet, u ostalim coinima nemam neke iznose, ne vidim logiku što ne bi to uradio. Neki pošten lopov, nema šta, da ja nešto tako uradim, ja ne bih ostavio ništa, slažete se ?

Pa ako ti nisu nestali novčići onda nije lopov, ako je kupio neke (svoje) shit novčiće sa tvog naloga po visokoj ceni to nije lopovluk (formalno pravno gledano). Verovatno ne želi da ga optuže za kradju ako ga nekad uhvate....u svakom slučaju ja ne bih voleo da se neko tako poigra sa mojim nalogom na menjačnici...
 
ma svi su isti...pokusao sam sad da uradim jednu brzu trgovinu cryptsy-bter....poslao doge na bter...stigle brze od svetlosti.... prodao ...kupio vtc na 16500 cena bila na cryptsy-u oko 17500 reko aj da preprodam malo ....trazili mi na bteru da menjam fund pasword uradio sam to ...poslao regularno nisu trazili potvrdu mailom za withdraew jer kolko kontam taj fund pasword sluzi istoj svrsi medjutim ceo dan mi ne salju vtc pise:
VaVQLqYxxxxxxxxxs7s8wfiUrCTE5
Waiting for balance... (umesto Address/TxID)
1378.4164 Processing
pisao i suportu i preko twitera...i nista ne odgovaraju cekaju neki balance ...koji neznam kad sam te vtc-e imao na stanju kod njih....cena se polako topi na cryptsy-u tako da cekaju da padne izgleda pa da mi vrate
 
Društvo jel probao neko danas da se loguje na Bittrex?

Pokušavam već 15 minuta i kada ukucam CAPTCHA, vrti nekih 15 sekundi i izbaci da upišem CAPTCHA ponovo, kao da ga nisam ni upisivao...znači ne kaže da nije dobro upisan (odabrane one sličice), nego kao da sam pokušao da se logujem bez označavanja CAPTCHA sličica.

Jel se dešavalo još nekome ovo danas?
 
Poslednja izmena:
Društvo jel probao neko danas da se loguje na Bittrex?

Pokušavam već 15 minuta i kada ukucam CAPTCHA, vrti nekih 15 sekundi i izbaci da upišem CAPTCHA ponovo, kao da ga nisam ni upisivao...znači ne kaže da nije dobro upisan (odabrane one sličice), nego kao da sam pokušao da se logujem bez označavanja CAPTCHA sličica.

Jel se dešavalo još nekome ovo danas?

Jesi probao da obrises cookies?
 
Aha. To mi je prvo palo na pamet, ali nije pomoglo...

U međuvremenu sam ugasio laptop, odspavao 1h, odmorio i njega i sebe od berzi i kriptovaluta i pre 5 min se logovao bez problema. :D

Gde je pre toga zapelo, nemam pojma. :smash:
 
Nazad
Vrh Dno