Šta je novo?

Powered by ATI, Radeon 7500 kartica brrrrlja..

Calavera

Čuven
Učlanjen(a)
20.12.2001
Poruke
64
Poena
609
Nabavio sam karticu pre mesec-dva i tek sada sam primetio da brljavi.. Simptomi:
1) Kada je rezolucija 1024x768 @ 85Hz, (monitor viewsonic 17"), nece da prebaci u True Color paletu.. Imam ponudjeno 256 colors, High i True, ali je slicica palete ispod tog drop-down menija uvek ista, tj high color.. evo slike: http://www.nspoint.net/~nvns/truecolor.jpg
jeste kompresovana ali cete videti u cemu je stvar..
E sad, bavim se 2d grafikom ali u zadnje vreme nisam imao potrebe da koristim gradijentne prelaze boja, i juce kad sam exportovao slicicu kao jpg monitor je prikaze kao gif, jako lose.
2) Divx i TV out.. sve prikaze na tv-u ok, cak i avi filmovi koji nisu u divx codecu su odlicni. Jedino divx film bude crni kvadrat.. Prevod se dole pojavi, i MicroDVD konzola, ali film ne.. Sva podesavanja u microdvd-u sam prevrnuo, otvorio sam film i iz media playera, opet nista..
Reinstalirao sam drajvere (one sa cd-a, nisam skidao nove sa neta) i opet nista. OS je win2000, ako jos nesto treba pitajte..
Svi predlozi su dobrodosli, stvarno mi je hitno da sredim bar tu paletu, divx manje-vise..
 
Pa prvo i osnovno probaj nove drajvere, pa onda javi sta se desava.
 
Domaci zadatak uradjen :)

LM, skinuo sam 7mb tih novih drajvera (podvig preko ptt-a danas), i za sada nema promena. One dve nabrojane najvaznije greske su i dalje tu, dok se npr promenio drop-down meni kod refresh podesavanja monitora.. Ranije mi je kad otkacim ono "hide unsupported types" ili kako vec ide, sakrivao sve preko 75hz, ali sad pokaze i 85 (tako treba, monitor to podrzava).
Ne razumem se previse, ali ranije sam sa Miro 20SV karticom imao probleme sa direct-draw opcijom.. jel moguce da tako nesto zeza divx? testirao sam filmove, divx i mpeg nece da prikaze na TV-u, a obicne avi hoce..
Paleta boja i dalje nece da se pomeri na True color (prihvati on to i na apply komandu monitor skljocne kao da je promenio rezoluciju, ali i dalje stoji na high..)
Please help..
 
alo?

Izgleda da mi nema pomoci :D
da dodam, kartica je Sapphire.. I sad sam naleteo na njihov sajt i skidam jos 9mb drajvera, mada nisam siguran bas da ce raditi..
Zar nema nikakvih predloga? Na sta treba obratiti paznju u okviru samog windowsa?
 
Prijatelju, ti imas neki drugi problem, koji nema veze sa Ati driverima! Ja sam imao tu istu karticu i koristio sam drivere sa CD-a, i sve je bilo OK. U principu, ATI driveri su veoma jogunasti, i najverovatnije je tvoj problem u tome sto ti ovo nije prva graficka karta na tvom operativnom sistemu. Dakle, ako na CIST operativni sistem stavis drivere sa CD-a koji si dobio uz karticu, sve ce biti OK. U protivnom, verovatno neces nista uraditi po pitanju resavanja problema!

I jos jedna stvar. To sto se ta slicica nije promenila, ne znaci nista. Proveri u nekoj Sandri ili sl. kakav ti je setings display-a. Probaj i da restartujes racunar nakon sto si prebacio na 32-bitnu paletu.

Pozdrav!
 
Uhh, toga sam se i bojao.. format c: leci sve..
Sto se palete boja tice, jeste problem do win-a, jer imam i milenium na istom racunaru i tamo sve radi lepo.. ali divx zeza i u mileniumu :(
Svejedno, sad dolazi vikend, i formatiranje..
 
E ovako - Gigabyte RADEON 7500 - kartica koju sam video u redakciji i koju je testirao Milos (Ayrton) je i za tih nekoliko mnuta pravila uzasne probleme. I kod njega je pravila neverovatnu frku... njegovi drajveru ne rade a ATI-jeve nece da primi!!! Pored toga, slika je ocajna a rad nestabilan - slika povremeno zeza, treperi, gubi se... i nije samo do tog primerka...

To je jedan od razloga zasto i nismo hteli da je testiramo za sajt...
 
byMaX je napisao(la):
E ovako - Gigabyte RADEON 7500 - kartica koju sam video u redakciji i koju je testirao Milos (Ayrton) je i za tih nekoliko mnuta pravila uzasne probleme. I kod njega je pravila neverovatnu frku... njegovi drajveru ne rade a ATI-jeve nece da primi!!! Pored toga, slika je ocajna a rad nestabilan - slika povremeno zeza, treperi, gubi se... i nije samo do tog primerka...

To je jedan od razloga zasto i nismo hteli da je testiramo za sajt...

ispade dobro sto je nisam nasao i sto sam uzeo kineza 7500...
sve u svemu sramota...
i ovaj moj je odbijao da udje u windows 98se sa prethodno uninstaliranim driver-ima asus mx-a pa sam moram da otkucam ono cuveno format c:

zanimljivo je da je na istoj masini u xp-u sve proradilo odmah i bez problema. mene malo cudi zasto je slika [dakle kvalitet] desktop-a u XP-u neuporedivo lepsa...imate li ideju? [govorim naravno o istim verzijama driver-a, rezoluciji i refresh-u i default vrednostima boja, kontrasta i ostalog...]
 
Da ne bude da sam je samo ja ocrnio - pogledaces tekst u Digitalu - by Milos Stamenkovic... (koji voli ATI-ja :))
 
byMaX je napisao(la):
E ovako - Gigabyte RADEON 7500 - kartica koju sam video u redakciji i koju je testirao Milos (Ayrton) je i za tih nekoliko mnuta pravila uzasne probleme. I kod njega je pravila neverovatnu frku... njegovi drajveru ne rade a ATI-jeve nece da primi!!! Pored toga, slika je ocajna a rad nestabilan - slika povremeno zeza, treperi, gubi se... i nije samo do tog primerka...
Dobio sam juce par masina sa Gigabyte RADEON 7000. Sve radi stabilno, ali kvalitet slike je plac majke bozje. Jednostavno - neostra!! Moracu da zadrzim G200 i G400 na odabranim masinama.
 
I moj glas protiv R7500. Skinuo sam Savage4 i stavio Radeon 7500 i NEMA RAZLIKE u kvalitetu slike...katastrofa.
 
Misa® je napisao(la):
I moj glas protiv R7500. Skinuo sam Savage4 i stavio Radeon 7500 i NEMA RAZLIKE u kvalitetu slike...katastrofa.

da se razumemo: slika je vidljivo bolja od asus mx-a. crna boja je crna a ne siva i sve ostalo...
nisam ja protiv 7500 vec me nerviraju neke sitnice...mogao sam da uzmem gf2 Ti asusov, nisam to uradio i ne zalim sto nisam...
 
Calavera je napisao(la):
2) Divx i TV out.. sve prikaze na tv-u ok, cak i avi filmovi koji nisu u divx codecu su odlicni. Jedino divx film bude crni kvadrat.. Prevod se dole pojavi, i MicroDVD konzola, ali film ne.. Sva podesavanja u microdvd-u sam prevrnuo, otvorio sam film i iz media playera, opet nista..
Reinstalirao sam drajvere (one sa cd-a, nisam skidao nove sa neta) i opet nista. OS je win2000, ako jos nesto treba pitajte..
Svi predlozi su dobrodosli, stvarno mi je hitno da sredim bar tu paletu, divx manje-vise..

Film mozes da vidis samo na TV-u ili samo na monitoru... Tj, bar ovaj moj R7500 build by Ati radi. U drajverima odes na screen gde biras monitore, i podesi TV da bude primarni a monitor sekundarni. Tada ces imati film na TV-u, a crni kvadrat na monitoru... Bar kod mene tako radi
 
Probaj da ponovo instaliras DivX codece

I meni se nesto slicno desavalo, ali mi je proslo sa ponovnim instaliranjem DivX codeca (procitaj malo ReadMe fajlove na DivX filmova, cini mi se da ima neko pravilo oko ponovnog instaliranja, npr. prvo Divx codec, pa onnda Angel Potion, pa Micro DVD plyer itd.)
Ovo o cemu govoris pojavljuje se samo u full screen, dok se u smanjenom prikazu (TAB tipka) pojavljuje slika, ali nema prevoda u MDVD. Probaj i sa drugim plyerima, npr BSPlayer i sl. Cini mi se da ima jedan dosta dobar poljski DVD plyer koji podrzava i tekst (titl) i u full screen i u smanjenom prikazu.
Probaj pa javi.
 
MDVD i DiVX

U pitanju je nekompatibilnost mdvd-a i novijih Divx codeca od 4.0 pa naviše. Imao sam iskustva sa grafičkim kartama GF II mx400 voodoo3 2000, i integrisanim grafičkim sis 730 i via ple u win 98 me i xp i uvek ima problema sa divx filmovima preko mdvd 1.1 i 1.2.. Istovremeno nema problema sa media playerom. Zaključak je da nije u pitanju hardversko brljanje već brljanje mdvd-a.
Za dradula
i u mdvd 1.2 može da se podesi subtitl da se vidi u smanjenom prikazu.
 
Re: MDVD i DiVX

dzzel@ je napisao(la):
U pitanju je nekompatibilnost mdvd-a i novijih Divx codeca od 4.0 pa naviše. Imao sam iskustva sa grafičkim kartama GF II mx400 voodoo3 2000, i integrisanim grafičkim sis 730 i via ple u win 98 me i xp i uvek ima problema sa divx filmovima preko mdvd 1.1 i 1.2.. Istovremeno nema problema sa media playerom. Zaključak je da nije u pitanju hardversko brljanje već brljanje mdvd-a.
Za dradula
i u mdvd 1.2 može da se podesi subtitl da se vidi u smanjenom prikazu.
:) Elem, to je to. Hajde mi posalji objasnjenje na e-mail [email protected] oko koriscenja subtitla u smanjenom prikazu.
 
MDVD1.2 i DivX4 a bogami i 5 kod mene rade savrseno. Da bi imao subtitlove, podesi MDVD 1.2 tako da ti pise quickini (tasteri m i f ispod full screen tastera), zatim sa tasterom eject biras audio/video file, pa pita za secondary language file (opalis cancel) pa trazi subtitle file i sve radi kako treba. Probano sa R7500, GF2Ti, GF3.

Pozdrav!
 
Nazad
Vrh Dno