Šta je novo?

Potrebna stručna ideja i pomoć

n1k0la009

Poštovan
Učlanjen(a)
13.11.2014
Poruke
26
Poena
54
Poštovanje.
Trebala bi mi pomoć oko ideje kao bi mogao da napravim projekat, kao na primjer što sam vidi u sledećem linku: https://www.youtube.com/watch?v=k5l6lZxR4tw
sad mi je palo na pamet a nadamm se da ćete me Vi posavjetovati sta je bolje ili mi predložiti neku bolju ideju:
1)da uzmem uredjaj koji bi mogao da prezentuje sliku sa desetak rečenica i audio zapisom na tri jezika. i ove kutije koje uredjaj detektuje i emituje sadrzaj nekog objekta..
2)da uzmem tablet-računare na kojima ce da bude napravljena android aplikacija koja takodje prezentuje sadržaje nekog objekta..

Hvala vam velika, unaprijed, na svakoj pomoći i u svakom slučaju ;)
 
Nisi dovoljno precizan. Možeš da koristiš rfid ili da korisnik nekako unese broj predmeta ili da skenira qr code,.. u svakom slučaju ti treba custom hardware.
Tableti nisu dobro rešenje zato što su nezgrapni za nošenje, lako se polome, a mnogo posetilaca muzeja već nosi ipad u rukama, tako da im dodatni tablet ne treba.
 
Nisi dovoljno precizan. Možeš da koristiš rfid ili da korisnik nekako unese broj predmeta ili da skenira qr code,.. u svakom slučaju ti treba custom hardware.
Tableti nisu dobro rešenje zato što su nezgrapni za nošenje, lako se polome, a mnogo posetilaca muzeja već nosi ipad u rukama, tako da im dodatni tablet ne treba.

u pravu si... trebalo bi mi nesto jednostavno, kako za mladje tako i za starije osobe...
mislim da bi mi "rfid"odgovarao samo ne znam kako on uopste funkcionise i kako uopste prepoznaje uredjaje i koje uredjaje ?
 
U uredjaju se nalazi rfid antena a pored posmatras koji posmatras se nalazi jedinstveni "tag". rfid antena ocita tag i programu u uredjaju prosledi ID code tog taga. Program posle toga reprodukuje audio file vezan za taj tag.
 
Poslednja izmena:
U uredjaju se nalazi rfid antena i citac a pored predmeta koji posmatras se nalazi jedinstveni "tag". rfid antena ocita tag i programu u uredjaju prosledi ID code tog taga. Program posle toga reprodukuje audio file vezan za taj tag.

razumio sam..ali koji bi trebalo da koristim programe za to, kako da programiram te uredjaje ?
 
Ako do sada nisi radio sa embedded uređajima, nema šansi da ti objasnim šta treba da radiš.
 
Ako do sada nisi radio sa embedded uređajima, nema šansi da ti objasnim šta treba da radiš.

ne bih volio da te opterecujem da mi sad detaljises oko toga, samo bih volio da mi otprilike objasnis kako bi to trebalo da ide.
sta bi trebalo da trazim na net-u i znam, jer imam veliku zelju da naucim o tome..Hvala ti unaprijed ;)
 
Nazad
Vrh Dno