Šta je novo?

Microsoft Lumia 535

On tvrdi da jeste i da su boje pločica intezivnije... Hong Kong varijanta, H.Rev. 3xxxxxx
 
Gledao sam l630 i 730 ds ali mi je zapalo da je ovaj model slicne cene pa sam zbunjen pogledao zasto.
Koliko vidim ovaj telefon je jaci od l630? Ima duplo RAMa i vecu bateriju plus veci ekran.
Osim ovog touch problema kakav je ekran u odnosu na l630? Boje, uglovi i da li ima ispranih boja? Do sada nisam video Lumia ciji mi se ekran ne svidja. Nijedna ispranost boja ili bilo sta tako. Mozda taman ekran poneki jedino.

Da li su ekran i kamera na l730ds prilicno bolji od l535/630? Nije mala razlika u ceni ali prihvatio bi je ako je primetna u kvalitetu ekrana i kamere.

L630, 820, 920, 1020 i 1520 sam probao uzivo. 535 i 730 ne:( Ali posto 920/930 nema u dual Sim varijanti onda mi potedjenje sa l630 jedino vredi:)
 
535 NIJE "jači" od 630 !!

630 ima Qualcomm Snapdragon 400 i Adreno 305, koji su "jači" od Qualcomm Snapdragon 200 i Adreno 302.
535 ima duplo više RAM-a, veći ekran, ali NEMA ClearBlack filter na ekranu, što znači isprane boje, crna je više siva nego crna, vidljivost na suncu je lošija, i probleme sa touch-om

730 je za klasu bolji, i po meni se isplati dati cca. 200€ za njega.
4,7" 720p AMOLED, ClearBlack, ekran je 3 klase bolji od 535, 2 klase bolji od 635...
 
Ekran i kamera dosta bolji na l730/735 . Lumia 630 ima bolju izradu i ekran od l535 i bolji procesor ,takodje i baterija je bolja.



Lumia 535 na papiru ima bolje karakteristike od l630 ,kamera i vise ram memorije ali je u realnosti lose izradjen plasticni telefon sa touch problemom.



Sve u svemu lumia 730 najbolji izbor.
 
Poslednja izmena:
AGREE
 
Pih, ja reko' 535 je barem bolji od 630 :(
 
Ako se izuzme problem sa touchom, slicni su. Nekom veci ekran i bolja kamera i giga rama na 535 vise odgovaraju, a nekom procesor i bolji ekran na 630. Ima sestra 630, dobar je telefon, ali je 512mb rama jadno za bilo koji os u 2015.

Video sam danas 535 u telenoru, neki probni primerak im je stigao, nije bio upaljen, ali je izrada kolko sam video ok, nista posebno ali nije ni krdza, iako 630 ima malo tvrdji osecaj, ona plastika na 535 je meni ok.
 
Stvarno se sada još više dvoumim između 535 i 630...
Još uvek nisam video 535, tako da ne znam koliko je ekran lošiji od 630...
 
Pa kad bude stigao u telenor ili mts, pogleda se 535 i 630, malo procackas i uzmes koji ti se vise svidi, a cene su im ionako slicne.
 
Bio sam malo pre do Gigatrona i probao sam 535...plastika je skroz ok...nije bas najbolja, ali mi odgovara. Verzija softvera je 3.0.0.0 i cini mi se da malo zeza tac kada se kucaju poruke...sto se kamere tice, kao da je prednja malo bolja od zadnje...mada, probao sam na par minuta, tako da nisam bas lepo istestirao...prilicno je lagan, ja sam navikao na iphone 3gs kojeg sada koristim i on je cini mi se tezi, iako je mnogo manji...ekran je isto okej...sto se boja tice, nije bilo nekih fotki u njemu da pogledam, mada mislim da to nece biti problem sto se mene tice...cekam da stigne u telenor ili mts, pa da ga uzmem...valjda ce biti neki paket gde cu ga platiti do nekih 50ak e i da placam mesecno oko 1100din za minute, poruke i net. :D
 
Hoće sigurno, 630 ide za manje pare ako se ne varam.
 
Kako proveriti koja je verzija 3 ili 5xxxxx? Pise na kutiji ili mora u setings pa info o telefonu pa broj hardvera? Inace ovde je oko 95€ ( 99chf) pa bi uzeo jednu da probam malo :) Ali bi ipak noviju verziju kod koje je resen problem sa tach-om
 
Poslednja izmena:
Danas sam uzeo ovaj telefon za 17000 u Nisu u jednoj radnji sa dve godine garancije. Sto se tice problema sa tacom ja ih ne prrimecujem verzija je 3xxxx ali zaista nema nikakvih problema kuckam poruke ceo dan i za sada je super izgleda da su ispravili taj problem. Sto se ostalog tice deluje mi ok brzina,fluidnost sve radi kako treba. Sto se tice ekrana meni deluje malo isprano ali to je do mene jer sam do sada koristio galaxy sa super amoledom koji daje jake boje pa mi ostali ekrani deluju malo isprano ali je sasvim ok i lepo lezi u ruci. Spolja mi se isto svidja kako je odradjen plastika je sasvim ok i ne skripi kada se stisne malo jace. Dakle to je neki moj prvi utisak jos uvek se navikavam na WP i mislim da necu imati problema sa njim.Kamere jos uvek nisam testirao ali opalio sam jednu fotku u mraku sa blicem i nije lose ostalo cu testirati ovih dana. Sve u svemu lepo telefonce za te pare.
 
Telefonce je super ali na zalost u Srbiji kosta i do 40-50€ skuplje nego na zapadu. Za 100€,kolika je najrealnija cena ovaj telefon je perfekt i nema boljeg. Ja ne racunam dzet li marke iz Kine :) Imaju neki bolje spec ali je lutrija sta i kako sa njima
 
Da kosta vise kod nas na zapadu je 99e ali nasi mora da se ugrade bar 50%
 
Pa naravno bar 50% :) Oni ga dobiju za 70-80€ a prodaju za 140€ Pa ti vidi koja je zarada :)
 
Ja sam jos dobro i prosao u radnjama sa tehnikom kostaju izmedju 19000 i 21000
 
@galja Ja sam iz niša, hoću da ga kupim, kaži mi u kojoj radnji si ga kupio pa da odem za neki dan tamo...
 
+381113120872 Evo ti broj telefona, a nalazi se u TC Ušće, 2 sprat, iz lifta pravo prema sony prodavnici, odmah skreni desno i tu je radnja!
 
WP_20150207_11_29_00_Pro.jpg
Glupo... 2 godine zvanične garancije, zbog 10€...
 
Da li iam negde da se kupi sa revizijom 5.00000 Ili samo 3 ima u Srbiji?!?!
 
Radnja se zove Mobile Accessories na ulazu u novi podzemni sa desne strane lokal D10/1 ima u plavoj i narandzastoj boji bar je imalo danas ja sam uzeo beli
 
Ima ga na kupitel za 13770, samo ne znam da li neko ima iskustva sa doticnim prodavcem?
 
Nazad
Vrh Dno