Šta je novo?

Microsoft Lumia 535

U mobilnom shopu 179 evra, ako cena stvarno bude bila preko 150 evra kad se i zvanicno pojavi, onda je to stvarno bezobrazno..a verovatno i hoce jer je 530 dosta losiji a kosta oko 120, 130 a l630 je tu negde sa ovim, a kosta 155,160 evra
 
To je neka dual verzija koliko sam video.
 
To što je dual sim verzija je samo prednost.
Nego, čitao sam po nekim stranim forumima iskustva sa Lumiom 535 i ljudi se masovno žale na osetljivost ekrana. Na youtubu čak ima i nekih klipova na tu temu.
 
Mene zanima kakav je ekran u poredjenju sa L630(boje)? Jel kupio neko fon da prenese iskustva iz prve ruke :)
 
I ja procitah na mnogim sajtovima da ima problem sa osetljivoscu ekrana, zbog toga cu ipak da kuipim l630, a taman sam se zagrejao za l535
 
I ja procitah na mnogim sajtovima da ima problem sa osetljivoscu ekrana, zbog toga cu ipak da kuipim l630, a taman sam se zagrejao za l535

Bolji ti je izbor l535, sačekaj da se pojavi kod nas pa ga isprobaj i lično se uveri. Uvek može da se desi da se u početnim serijama javi neki bag . Lumia 630 dual sim je isto imala problem na početku sa jednom karticom i izašao posle par nedelja update i ispeglao problem.

Lumia 535 ima 1gb ram i veći ekran , blic i ffc i to su neke prednosti . Sa druge strane l630 ima bolju vidljivost i ekran , cleare black tehnologiju. Bolji procesor sd400 u odnosu na sd200 . Sensor core koji je super stvar i 720 p snimak za razliku od l535 koja ima samo 480p . Vidi šta ti više odgovara .

Opet su sve to kompromisi . L630 je trabala da ima ffc ,blic i 1gb i to bi bio bombona telefona . Ni preveliki ni mali , zlatna sredina...
 
Poslednja izmena:
Definitivno ovaj telefon ima problem sa osetljivošću ekrana. Forumi su prepuni pisanjem o tome. Čak je i GSMARENA prilikom kompletnog testa lumie 535, istakla problem sa osetljivošću ekrana. Microsoft se naravno ne oglašava.
Hoću da probam wp ali prvo sam hteo sa nekim jeftinijim modelom. Ovaj mi se po specifikacijama na papiru učinio kao best buy (kod nas se u "on-line" prodavnicama može sada naći za 135 eur sa dostavom), ali ću verovatno odustati od njega.
Čitam da se neki nadaju da će update rešiti problem, ali ako je problem hardverske prirode onda od toga definitivno nema ništa.
Verovatno ću se i ja odlučiti za Lumiu 630.
 
Nije problem hardvera, i 1520 je imao problem sa time pa su progurali update... Skoro za svaku Lumiu se vezivao problem sa Firmwareom u 90% slucaja a to je stvar optimizacije drajvera za hw komponente na samom telefonu...Nokia dok je bila to su malo efikasnije resavali a sada im je malo frka. Koliko vidim ako nastave ovako sa ovim Medium i low segmentom izgleda i nece biti Flagship modela, moguce da su ispitali trziste i odlucili da bolje izbace model poput 535 , setimo se npr prodaje 520..
 
Proizvođač mobilnih koji u liniji nema tom mdele? U eri iphone 6, samsung alpha/note4 i htc m8/m9? Pa to je samoubistvo. Ne bi imali ni naslednika 1020.
Elelm, pratim ovaj model da uzmem matorom, ali kako stvari stoje odustajem polako. Dok oni ovo isprave... da tada treba nešto koristiti.
 
Mozda ce sledece god da izbace top model-e / za mase i camera entuzijaste na tel naravno... Ono sto je bitno za sve kojima treba stabilan sistem na jeftinom telefonu tu je, ne samo 535 nego i ostali modeli. FW greske ima i Apple a ono sto nemaju je pristupacan telefon, ne treba i niti imaju ljudi para za Apple, a pre ce biti da im nije potreban pogotovo za Biznis i starije korisnike a da ne govorim o Indiji gde je 520 proglasena za best buy 2013god. BTW imas Htc ONE, fala bogu i druge firme rade WP. A Google je dokazao da sa svojim (Lag me now, lag me later) Androidom nije u stanju da prilagodi sistem na low end segment, kupio sam sestri android zato sto je htela tako, iako sam jos rekao sta ce biti nije me slusala (zenska tvrdoglavost) sada se kaje, eto Samsung 150e i da place, malo malo pa blokada a ima oko 20app instaliranih.
 
Poslednja izmena:
Vidim da su neki koji su imali problem sa osetljivošću ekrana rešili tako što su u Ease of access ugasili Screen magnifer koji je iz nekog čudnog razloga bio uključen po default ,
 
Poslednja izmena:
Vidim da su neki koji su imali problem sa osetljivošću ekrana rešili tako što su u Ease of access ugasili Screen magnifer koji je iz nekog čudnog razloga bio uključen po default ,

Nisu ga rešili, samo su ga umanjili isključivanjem opcije Screen magnifer.
 
Kada stiže u Srbiju? Čuo sam da stiže januara intenacionalno, odmah ga kupujem čim stigne kod nas... :'D
 
Kupujem ga čim stigne kod nas... Mnogo je dobar telefon za te pare... Da li znate možda kad stiže u Srbiju?
 
Čuo sam da će da stigne update za Lumiu 535 za ove greške oko ekrana... :'D
Microsft je potvrdio to...
 
Patite se jos nedelju dana dok naš skroman tip programera ne smogne snage i isprogramira fix...
 
Da li ima neko ovaj telefon? Neki utisci, osim ovog problema koji bi trebao da bude rešen da li ima još nešto na šta treba obratiti pažnju?
 
Još je nema u Srbiji... Jedino po internetu negde može da se nabavi za 145 evra
 
Taman da ispeglaju softver i ovaj problem sa osetljivoscu. Rečeno je od januara u Evropi ,moguce da ga telenor uvrsti odmah kao i 735.
 
Kupih ga pre par dana devojci,narandzasti.Na ove prve tri slike koje sam slikao boja je malo svetlija nego sto jeste,izgleda otprilike kao na ovoj cetvrtoj slici koju sam nasao
na internetu.Po mom subjektivnom misljenju telefon prelepo izgleda,jednostavan,atraktivan,mladalacki,privlaci poglede i pitanja.
Sto se hardvera tice,sobzirom na cenu od 140 evra koliko je sada,a bice sigurno i niza nudi sasvim solidne performanse dovoljne vecini ljudi.
Ekran je pristojan,nije Amoled ili ClearBlack ali zavrsava poso i jos je 5 inca.Zadnja kamera od 5MP je prosecna,dok je prednja od takodje 5MP iznadprosecna,cak je bolja nego
li kod daleko skupljih telefona.Procesor Snapdragon 200 je izgleda dovoljno jak da WP8.1 besprekorno radi,zahtevne igrice nisam probo,ali kome je to bitno morace da iskesira
mnogo vise para.Posle prvog punjenja baterija traje dva puna dana,sa pola sata razgovora,sat interneta i dosta podesavanja samog telefona.Telefon je kvalitetno izradjen,nista
ne krcka,sve je lepo uglobljeno,mada ova narandzasta glossy boja je dosta klizava.
Sto se softvera tice (tu se nece mnogi sloziti samnom),smatram da je koncepcijski Windows OS napredniji operativni sistem u odnosu na Android i pored nedostatka nekih
karakteristika.Verujem da ce izlaskom Windowsa 10 sledece godine i taj nedostatak biti eliminisan,a Microsoft je rekao da ce svi WP8 telefoni moci da se nadograde na WP10.
Necu mnogo da polemisem na temu softvera, jer licno znam sta volim,a sta ne volim.Ali jedno je sigurno,kao visegodisnji korisnik Androida gledam da ga se uskoro ratosiljam i
predjem na Windows.
Sto se problema sa touch-om tice,desava se ponekad da je potrebno dvaput pritisnuti neku komandu da bi je aktivirao.Nista strasno,cak sta vise da nisam upoznat sa ovim
problemom,koji ce inace biti resen u narednih par nedelja, ne bih ni znao da postoji.
Neki ce mu sigurno naci dosta mana,ali u ovoj cenovnoj kategoriji ne treba ocekivati cuda od ovog telefona,a po meni ovo je i vise nego odlican telefon za ovaj novac.
Svako ko ga je video uzivo u ovih par dana dobro se zainteresovao za njega.Toliko za sada.
1.JPG2.JPG3.JPG4.jpg
 
Hvala što si napisao svoja iskustva sa ovim telefonom. Sačekaću januar, možda cena malo još padne a i da vidim kako će fix reštiti problem sa osetljivošću ekrana.
 
Mene interesuje da li ce vrna varijanta biti mat, meksa plastika kao kod L520?
 
Stigao update za problem sa osetljivošću displeja.
 
E sad još neko da potvrdi da je update rešio problem.
 
Mislim da ću sa ovim telefonom da pređem sa Androida na Windows...
 
Da li je još neko uzeo ovaj telefon?
Ako jeste, pišite kako se pokazao... :'D
 
Nazad
Vrh Dno