Šta je novo?

Microsoft Lumia 535

Takav uređaj već postoji, to je 735(730 ako je bitno da ima 2 SIM-a), odličan upgrade sa 520, niste navikli na Glance pa vam to i nije neki nedostatak :D .
 
Uvek ide ona priča sa veličinom ekrana u fazonu "ma brzo ćeš se naviknuti" , to možda ima logike ako prelaziš sa 3,5 do 3,7 na 4,5 ili sa 4 na 4,5 ili 4,7 ali 5 je po meni previše . Do pre godinu dana se to smatralo za "ciglu" ono stvarno i jeste, preveliko je to. Lepo je veliki ekran i sve to ali to se ne može držati normalno u rukama . Prosto zamara, bilo bi dobro da batale više sa tim ekranima , preterali su . Mislim low end telefon sa tolikim ekranom, preterivanje.

Po meni lično je 4.7 je neka gornja granica , sve preko je mučenje i nije praktično. Jedino da je telefon edge to edge i skroz iskorišćen.
 
Poslednja izmena:
Samo sto 730 vec previse prelazi moje mogucnosti. :(

Kako je krenulo svesce se na to da cemo ili koristiti telefone stare nekoliko godina ili da vucemo crepove po dzepovima ako hocemo telefone sa normalnim funkcijama. Meni je npr. 820ka savrsen telefon, ali sad je vec mator, a uskoro ce se racunati i kao zastareo. 625 bih isto uzeo u razmatranje, ali je isti problem kao i sa 820.

630 je ok uredjaj, ali ne nudi nista vredno menjanja 520ke. Ako bi uskoro izbacili nesto sa karakteristikama 535, ali sa 4,5" ekranom (4,7" ako dimenzije budu kao na 625) to bi meni bilo odlicno, ali mi je to uskoro jako bitno da bi tamo do sredine 2015. cena ipak bila sto bliza mojim mogucnostima.
Konstantno bacam hejt na proizvodjace zbog forsiranja ogromnih ekrana, ali koliko mi se cini moracu sa tim da se pomirim.
 
Poslednja izmena:
Uvek ide ona priča sa veličinom ekrana u fazonu "ma brzo ćeš se naviknuti" , to možda ima logike ako prelaziš sa 3,5 do 3,7 na 4,5 ili sa 4 na 4,5 ili 4,7 ali 5 je po meni previše . Do pre godinu dana se to smatralo za "ciglu" ono stvarno i jeste, preveliko je to. Lepo je veliki ekran i sve to ali to se ne može držati normalno u rukama . Prosto zamara, bilo bi dobro da batale više sa tim ekranima , preterali su . Mislim low end telefon sa tolikim ekranom, preterivanje.

Po meni lično je 4.7 je neka gornja granica , sve preko je mučenje i nije praktično. Jedino da je telefon edge to edge i skroz iskorišćen.

Kao onaj Sharp :)
Slažem se u potpunosti. Mada istina je da treba oko nedelju-dve dana da se navikneš na novu dijagonalu. Tako su se ljudi navikli i na 6' i teško se vraćaju na bilo šta ispod toga.
Po meni 4,5' ili 4.3' je idealna veličina ekrana
 
Takav uređaj već postoji, to je 735(730 ako je bitno da ima 2 SIM-a), odličan upgrade sa 520, niste navikli na Glance pa vam to i nije neki nedostatak :D .
Mislio sam na nešto istog cenovnog ranga, za veće pare znam šta kupiti.
 
Prosto zamara, bilo bi dobro da batale više sa tim ekranima , preterali su .
Sta zamara,sta da batale,sta su preterali?!
Imas 150 telefona na trzistu dijagonala u rasponu od 3.5 do 6 inca,po barem trideset na svakih pola inca pa biraj dijagonalu.
Ja se razmisljam da kupim telefon od 6 inca,jer smatram da mi je 5 inca premalo,a i imam velike sake.
Ne zanam sta toliko kukate kada imate veliki izbor,cak i Lumia.
 
Nije baš da ima veliki izbor kod Lumie .

Iritira to što konstantno pomeraju granice i veličine displeja, sada nikako ne možeš kupiti neki uređaj iz srednjeg segmenta sa dobrom kamerom,solidnim procesorom i veličinom od 4.5 inca.

Nekad si mogao da kupiš flagship sa ekranom od 4,3 do 4,5 inca a sada možeš samo da nađeš osakaćene uređaje.
Meni lično treba 4.5 inca sa 1gb rama ffc,flash camera i da ima razumnu cenu . Takvih ima slabo kod Lumie . Imam L630 i odgovara mi veličina ali to nije potpun uređaj , dosta toga mu fali . Bar 540x960 rezolucija ,double tap, flash i da kažeš da je to uređaj bez velikih nedostataka. A ne oni na jednom zakinu rezoluciju ,ram, senzore,flash(630) na drugom stave lošiji procesor , veliki ekran ne stave cleare black(535) .

Gledam samo windows telefone...
 
Poslednja izmena:
735 je prilično kompletan, ima sve što si naveo, nije preskup, ekran 4,7" ali nema kapacitivne tipke, pa dobiješ 4.5" kada se oduzme prostor za back/home/search, amoled 720p...

Opet offtopičarimo..
 
Ja mislim da se M$ malo pogubio sa svim ovim modelima i verzijama, telefoni se bukvalno ne razlikuju. Sem te dijagonale i jos par sitnica, dizajn za svaki telefon skoro identican...
Ne znam meni se ovo uopste ne svidja.

Nokia je u doba najvece popularnosi imala "muzicku" seriju, kamera seriju (Obe serije i sa symbian i sa fabrickim os-om) i jeftinu seriju. Nije mi jasno zasto danas to NIKO ne radi??

Zasto ne izbaciti telefon sa fenomenalnom kamerom tipa 1020, i jos par sa odlicnim kamerama.
2 modela od kojih jedan jeftiniji sa odlicnim audio cipom i drugim audio mogucnostima, tipa stereo zvucnici, odlicne slusalice u paketu...
2-3 telefona od oko 80-150e.
I na kraju 2 dobra phableta tu do 6" od kojih ce opet jedan biti jeftiniji.

Zasto ne odrade ovako nesto, meni ovo vise nema nikakvog smisla.
 
Poslednja izmena:
Za sad je skup. 200 evra na oglasima, dodaš samo malo i uzmeš bolji uređaj. Kad mu padne cena za pola godine bice dobra kupovina.
 
^^ Deluje da im je ovo tranzitni prelaz do windows 10 . To se vidi po tome što ne planiraju da izbacuju neke ozbiljnije modele, ovo deluje kao nešto što je već odrađeno ranije od strane nokie a oni samo izbacili na tržište.

Verujem da će novi modeli i dizajn izađi tek na proleće, verovatno će biti naslednik za 1020 i druge jače modele. Kao što i sami znaju oni su dosta zakasnili u ovo trku. Deluje kao da im je plan da guraju što više ovih low modela u ove nove markete u Aziji i Africi...i malo povećaju udeo na tržištu. Takođe jure i kupce koji kupuju prvi put smartphone a takvih je još uvek dosta .

Problem je što nemaju pored još par ozbiljnih igrača koji bi izbacivali jače model kao na androidu . Samsung izbaci čisto radi reda telefon za winom, gde je LG, Sony,Lenovo i Motorola... to je problem.

Uf odosmo u daleki offtopic :D
 
Nece 10 po mom misljenju nista novo da donese sto se modela tice.
Dizajn ce da ostane slican ako ne isti, nemam nista protiv da se zna ali mogli bi nesto malo...
Ekrani ce da ostanu 1080p a dijagonale ce da povecavaju.
Baterije nista posebno i dalje.
I standardno snapdragon procesori.

Iskreno jedino sto me je privlacilo i sto me jos privlaci kod Nokije je PureView ako M$ napusti sve to, izgubicu interesovanje u potpunosti.
 
Nokia je u doba najvece popularnosi imala "muzicku" seriju, kamera seriju (Obe serije i sa symbian i sa fabrickim os-om) i jeftinu seriju. Nije mi jasno zasto danas to NIKO ne radi??

Ovo i mene nervira, sve postaje po malo dosadno. Nokia i SE su imali vrh muzicke/kamera telefone, imao je i samsung neke, definitivno je tako nesto potrebno na trzistu. Ali ocigledno im ne odgovara jer bi na taj nacin ispucali jace adute kojim pokrivaju neki kao napredak novih vodecih modela, npr neki sjajan muzicki/kamera android sa S800, 2Gb rama i kvalitetnim 1080p ekranom tesko da bi neko pozeleo da menja bar 2 godine a ovako imaju prostor da po malo budze kamere, zvuk i slicno, bez toga bi im za reklamiranje novih modela ostale samo prazne price oko 300, 400 megaherca vise i rezolucije ekrana.

Ali sa druge strane postoji K zoom kao i vodeci modeli sa kvalitetnim zvukom i kamerama ali su svi nekako slicni i uglavnom dosta skupi.
 
Poslednja izmena:
Da li se zna da li ga biti u srbiji, ako stvarno bude bio po toj ceni, bice nevidjena vrednost za te pare. Jedino da je 4.5 inca bio bi savrsen
 
Biće verovatno,najavljen je za januar u Hr i Uk. Kod nas relativno brzo dolaze wp telefoni,verovatno će i kod nas januara.
 
Naleteo sam na jedan, za mene, dealbreaker... 480p video zapis.
 
Kao po običaju , uskrate nešto, po meni nisu uskratili nešto mnogo bitno, ipak nije neka kamera tako da n+se i ne očekuju neki snimci.

Sa druge strane ima blic i prednju, 1gb, a cena manja od l630. Evo sledeće nedelje dolazi i u Indiju . Kod nas će mu verovatno malo pojačati cenu za početak , mada i ne mogu nešto mnogo. Max 150 evra za početak ali verovatno i manje, nekih 130 e.
 
Led indikator su izgleda ponovo zaboravili da stave :D
 
Ovo ce biti super fon ako bude kod nas za do 150e nov naravno ;) a moze i za manje.. Led indikator je podrzan od 8.1.1 kapiram da cemo fonove sa led statusnom diodom videti sledece god na nekim drugim markama (manje poznatim) a MS bi mogao da napravi kombinaciju gde ne moze Glance na ekranu da postavi bar led diodu..
 
Poslednja izmena:
630 je ok uredjaj, ali ne nudi nista vredno menjanja 520ke. Ako bi uskoro izbacili nesto sa karakteristikama 535, ali sa 4,5" ekranom (4,7" ako dimenzije budu kao na 625) to bi meni bilo odlicno, ali mi je to uskoro jako bitno da bi tamo do sredine 2015. cena ipak bila sto bliza mojim mogucnostima.
Konstantno bacam hejt na proizvodjace zbog forsiranja ogromnih ekrana, ali koliko mi se cini moracu sa tim da se pomirim.

Ipak nudi. Clear black, gorila glass 3, dual sim (635 umesto toga ima 4G), bolji procesor i veca baterija. To im je trenutno najprodavaniji model kao sto se pre godinu dana prodavala 520ica
Pre 7-10 dana sam video da je bila na jednom sajtu za oko 130e.

535 bi po ceni i onome sto nudi trebalo da bude pravi naslednik l 520, mada je prica da ce najvise da ga guraju po aziji.
 
A u Usa bukvalno poklanjaju l635,za 40$ zakljucane na mrezu,za vreme praznika.
 
Evo pojavila se lumia 535 za Indiji u 120e , kod nas ne sme biti više od 140 .
 
Poslednja izmena:
To ce da se prodaje kao cokoladice ;) mozda i bude veci hit od 520
 
Jooooj, jedva cekam da dodje kod nas...da zamenim ovaj krs od 3gs-a... :D
 
Ipak nudi. Clear black, gorila glass 3, dual sim (635 umesto toga ima 4G), bolji procesor i veca baterija. To im je trenutno najprodavaniji model kao sto se pre godinu dana prodavala 520ica


Pre 7-10 dana sam video da je bila na jednom sajtu za oko 130e.



I dalje nista vredno ulaganja. Meni nista od navedenog ne igra bitnu ulogu. Kamera nije nista bolja, a jako je diskutabilno za procesor jer taj quad u 630 se u nekim stvarima losije pokazao od 520ke. Ipak sa Krait-om nema za**bancije. :D

U svakom slucaju za mene bi to bile bacene pare tako da ostajem ja na 520ki jos neko vreme. 630 bih uzeo u razmatranje jedino ako ovaj otegne papke. :d
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno