Šta je novo?

Microsoft Lumia 535

Prosto nisu za upoređivanje . Prvo odluči da li želiš win ili android . Inače moja preporuka je lumia 640 , bolja od oba modela . Trenutno možeš preko oglasa da je kupiš.

Lično ne bih uzimao 535 , niko sa sigurnošću ne može da ti kaže da li ekran ok. Hardverski je problem u pitanju koji pokušavaju da isprave delimično softverski. Postoje verovatno i ok primerci ali je ipak u pitanju rizik.

Na win ćeš dobijati update bar 2 godine a taj E4 verovbatno neće dobiti ništa , možda jedan update.


Edit :
Onda uzmi taj E4, sigurnije je .

Edit 2 Mada najveći problem se javlja kod igrica i brzog kucanja , tada povremeno dođe do problema .Tetka verovatno neće primetiti a i win je lakši...

Razmislicu ... cinim i se da je lumia bolji telefon generalno , mada ovaj e4 je skroz ok isto . Bas su onako android vs wp , mada ja bih uzeo wp da ne trepnem , ali posto je to telefon za tetku onda razmisljam sta je bolje , tj pouzdanije ...
 
uzmi lumiu, probao sam E4 ništa ne valja... Ima mnogo slab ekran, nema zaštitu, i ima greške kao i 535 što je imao pre....
Uzmi Lumiu 535, najbolja je za tu cenu...
Ali imaš sad i 640, koji me je oduševio za manje od 20.000 dinara
 
Odvraca me sada samo to sto je L535 100 e nova po oglasima ... :( e4 je ipak skuplji malo
 
Znam da nece vise ali opet 535 je sad po oglasima 100 e a e4 je 130 a pre bih joj uzeo wp
 
Kupio sam ovaj telefon pa me interesuje koliko traje baterija kod vas kad se telefon kotisti za fejs ,instagram,itd itd
 
Pa moze i 2 puna dana a moze i pola dana. Sve zavisi koliko je to vremenski koriscenje? Par sati dnevno ili 6-10 sati? Trebalo bi da traje ceo dan sa malo vise koriscenja telefona ili 2 dana uumereno slabog koriscenja :)
 
Sasvim slučajno sam uzeo ovaj telefon. Imao sam Alcatel c9 i nažalost nastradao je od vode, ploča.
U isto vreme igrom slučaja sam reklamirao mp3 u laptop centru.
Popravka Alcatela bi me koštala 100e ali servis nije 100% siguran da će tac raditi kako treba jer je povašen konektor.

Pozovu me iz LT centra i kažu da mi je reklamacija uvažena i da nemaju na stanju isti mp3 pa ukoliko hoću mogu da kupim nešto drugo iz njihove ponude. Pregledam sajt, uočim 535, dodam 7000 i kupim, ipak mi je u tom momentu bila mnogo jeftinija opcija od popravke Alcatela.

Upalio telefon i odmah instalirao ponudjeni update.
Famozni touch problem: mislim da na mom modelu ne postoji, nikada mi nije zakazao prilikom zumiranja ili skrolovanja. Ali imam problem sa tastaturom, skoro nijednom nisam otkucao poruku bez neke slovne greške, ali mislim da je to do navikavanja jer je tastatura dosta visoko u odnosu na Android i nema opciju vibracije prilikom kucanja što me jako iritira, navikao sam da kucam sa vibracijom. Negde sam našao da je "tač" problem rešen postavljanjem folije na ekran. Nisam probao, ali svakako u narednom periodu ću probati i to.

Što se tiče ostalih funkcija i rada telefona sve je ok. Nije ni jednom zakucao ili seckao. Samo se desilo da je jednom prilikom se restartovao.
Ekran je ok, boje takodje. Rezolucija takodje dobra. Baterija uz uključen wifi i mobilni net izdrži ceo dan, tj uveče bude na nekih 30%.

Na kraju kada se sve sagleda ovo je ok telefon za te pare, ništa spektakularno ali korisnik dobija osnovnu funkcionalnost: pozivi, poruke, mail, net, viber i slični servisi, sve normalno radi. Ostaje mi samo da probam ovo sa folijom, možda upali :D

P.S. U pitanju je 3xxxx verzija.
 
Pa problem sa ekranom se javlja pri kucanju na tastaturi ,ni ja nisam primetio u drugim situacijama ,probaj da skines multi touch app i vidi kako ti radi .
 
Probao multi touch i radi sve ok, skinuo fudbal i igrao oko 2h bez problema (real league soccer). Kolega sa posla hteo da kupi isti, probao u prodavnici i odustao jer je problem bio bas vidljiv. Danas probao moj telefon i kaze da nema problem. U svakom slucaju za ove pare ja prezadovoljan :)
 
Probah desetku ali se posle pola sata korišćenja vraćam na osmicu.
Pre svega ima dosta bagova koji se još trebaju ispravljati. Vizuelno ekstra sve odradjeno još samo softver da se ispegla i biće odličan. Kočenje sam jedino primetio priliko prelaska na listu aplikacija i nazad na početni ekran. Tada malo zakoči. Skrolovanje radi lepše nego na osmici. Konačno dialer je dobio t9 funkciju. Na ovom telefonu iz nekog razloga ne radi proximity senzor, nikako neće da ugasi ekran tokom poziva.

Evo malo slika u spojleru ko hoće da gleda:
 
Poslednja izmena:
Ja sam se resio telefona... Mrsko mi je bilo da se zamajavam sa vipom/begramom/promobijem. Mada sada kada vidim kod ovog ortaka sto ga je kupio normalnije radi sa folijom :)
 
multi touch test ne brljavi?

ja sam probao par u telenoru i oni zaista rade ok, čak se i poruke lepo kucaju, ali kad probaš multi touch test, tiha jeza koliko brljavi ekran. neka hvala.
 
Znas li da li je kod tih u telenoru odradjen update. Kod mene multi touch test pokazuje 5 i konstantni su prilikom pomeranja.
 
Evo kod mene update na gdr2,telefon nov u hendiju kupljen i radi sve savrseno,za sada..
 
Pu, pu, da ne ureknem, ali evo već dva meseca ga moja supruga koristi i sve radi super. 535 Dual je u pitanju.
Multitač nismo ni probali, nema potrebe, ali poruke kuca bez problema, ni jednom do sada nije zabagovao.
Za ove pare fantastičan telefon.
 
Ko hoce da proba, zumira sliku i zatim lagano pocne sa je odzumira. Prilikom odzumiranja kada se prsti priblize tu negde na oko ~2 cm, slika pocne da titra kao one alistarovr psihodelij u temi sa slicicama :)
 
To isto moze da se testira sa multi touch ,znaci samo sa dva prsta dodirnes ekran i pokusas da spojis dva kruzica ,cim ih primaknes suvise blizu ,jedan kruzic se gubi ,a to ne bi trebalo da radi .
 
sumnjam da je uradjen update na telenor demo telefonima, mada stvarno nisam gledao, ko zna. milane probaj ovo sa dva prsta sto opisase ljudi gore.
 
Probao ja sa slikom i sa multitac testom i sve ekstra..Mozda zato sto je kod mene stavljena folija istog momenta kad je kupljena i zato sto je odmah isla na gdr2..
 
extra, imao si sreće, samo je to problem kod njega, ostalo je odličan fon
 
Mozda su sa gdr2 to ipak uspeli da poprave ,ili jednostavno nisu svi modeli izasli sa tom greskom .
 
To isto moze da se testira sa multi touch ,znaci samo sa dva prsta dodirnes ekran i pokusas da spojis dva kruzica ,cim ih primaknes suvise blizu ,jedan kruzic se gubi ,a to ne bi trebalo da radi .

I zbog toga telefon ne valja?
Ne razumem?
 
Ko je to rekao :D ja samo kazem da sam primetio da ekran malo brljavi al nista toliko strasno ,jedino ako bas neko voli igre na telefonu nije bas preporucljiv ,jer u igrama gde postoji ona palica takodje ekran brljavi ,mada vidim sada su se pojavili i modeli bez tih problema .
 
sumnjam da je uradjen update na telenor demo telefonima, mada stvarno nisam gledao, ko zna. milane probaj ovo sa dva prsta sto opisase ljudi gore.

Kada se spoje prsti jedan krug nestane, nisam znao da je to problem :) ostalo sve radi dobro, vremenom sam se navikao na ovu tastaturu tako da vise nema gresaka prilikom kucanja.
 
Nazad
Vrh Dno