Šta je novo?

Microsoft Lumia 535

3000din uz mix M za predplatu oko 1300din. Nije bas preskupo kao sto mts zna da udari :) Ali mogli su svakako da ga daju za din al krastavac
 
Moguće da sljakaju i uređaji sa 3.0.0 revizijom koji su proizvedeni ove godine. Problem su oni iz novembra i decembra.
 
Kod Rev 1.0 izgleda umire ekran nakon nekog vremena.
 
Ja sam čuo drugačije, BTW koristim rev 3 1.5 mesec i sve je ok, moguće da je do modela.

Inače dostupan je novi OS update za 535 Dual verziju (navodno bug fixevi), težak je 1.7 GB i dostupan je trenutno samo preko Lumia recovery tool-a. Trenutno skidam pa javljam:

lumia 535.png
 
galja

Evo javili su na WP novostima da stize jos jedan abdejt koji definitivno resava problem zaslona na tac skrinu
 
Ovo u mts-u nije skupo...cak, koliko se secam, i lumija 630 je kostala toliko, pa su ubrzo smanjili cenu... :)

Ja sam i mislio da platim oko 50e i onda mesecno da dajem oko 1000din, tako da je to to...mada sad nemam pare, tako da cu sacekati...taman ce do tada verovatno biti samo verzija 5.0.0.0. i bice sigurnije za uzeti. :D
 
Šta znam, meni je dosta bolji sensitivity bio već posle onog prvog fix-a, ovo je sad full upgrade software-a (1.79GB), deluje mi glatko kretanje kroz menije (posebno se vidi kada lagano skrolujem), nema onog skakanja sa piksela na piksel koje je ranije bilo primetnije. I to je to... Možda je i subjektivni osećaj :D
 
Rekao sam drugaru da uradi update, pa će mi reći svoje utiske... Hvala! ;)
 
Instalirano ažuriranje, po njemu je mnogo bolje odrađeno, puno fluidniji odziv i on tvrdi da su boje malo naglašenije, boje live tile... :D

H.V. 3xxxxxx je njegov!
 
Dosta zanimljiv će da bude Windows u nardenih nekoliko meseci do kraja leta...
Tako da nesmem odmah 535 da uzimam, ko zna šta će sve da izađe...
:'D
 
Kupih juče 535 dual sim u radnji u Bgd-u. HW rev 3.0 crne boje, odmah mi ponudio dva update-a jedan za drugim i treći po povezivanju na lumia software recovery tool. Veoma sam zadovoljan kako radi telefon. Tač ponekad nije najprecizniji, ali može da prođe (za sada, ako se pogorša reklamiraću- ima dve god. garancije).
Povezivanje i sinhronizacija sa Exchange serverom radi odlično, pojedine stranice u IE su čitljivije (bolje skalirane) nego na LG G2 (koji paralelno koristim). Videću kakva je baterija, za sad preporuka u ovoj cenovnoj klasi (mada i nešto skuplji androidi ne rade bolje).
Toliko od mene :)

p.s.
Čekao sam Lumiu 532 ds, ali onda ukapirah da ima lošiji ekran. Zato sam prelomio i kupio 535. Jedino mi nedostaje glance screen.
 
Poslednja izmena:
Ima ga sada u ponudi i kod Vip-a. Malo sam iznenađen da su tako odvalili po ceni. U Vip HR košta isto kao i L630.
 
Ima ga za 125 evra na mobilnishop.rs
Iznenadio sam se cenom kad sam video :D
 
Ja sam razmišljao da ga uzmem jer mi je istekao ugovor u mts ali sam ipak odlučio da uzmem 730 za 8100 a može se bolje i prodati.[emoji3]
 
Poslednja izmena:
Ljudi otac je kupio ovaj tel i slabo se razumijem, kako da apdejtujem OS, isao sam manuelno ali ne prijavljuje nikakav apdejt, jel ima neki tool
 
Ja instalirao kod devojke ,mada nisam primetio problem sa touch ,mada kad uporedim odaziv sa l620 ,razlika je bas primetna u korist l620 ,instalirao sam joj multi touch test ,i bogami 535 se veoma lose pokazao i pre i posle apdejta .


Konkretno u ovoj aplikaciji ,kad pokusas da spojis ,dva kruzica sa dva prsta ,jedan se izgubi ,isto tako kada sa 3 ili vise prsta tapnes po ekranu obavezno se neki kruzic gubi ,kao da ne podrzava multi touch ,dok na l620 sve radi kako treba ,znaci isto je bilo i pre i posle apdejta ,tako da ovaj apdejt ne donosi poboljsanja .Napominjem da sem u ovoj aplikaciji ,uopste u radu nisam primetio da touch ne radi ,ni kad se kuca poruka .

http://www.windowsphone.com/s?appid=9fd32b5a-2f82-e011-986b-78e7d1fa76f8
 
Poslednja izmena:
Uzeh i ja sinoc telefon kao zamenu za L520, razmisljao sam bio da ga preprodam i da se vratim na Android posle 2 godine na WP, ali posle provedenih ~24h sa njim odlucio sam da ga zadrzim za sada (bar dok ne dodje 10-ka).

Ekran mi je solidan, boje manje vise na mestu (u ovom cenovnom rangu) dobio sam ga za ~2000 uz ugovor. Kamera ok, svakako mi se cini za nijansu bolja od L520. Odzivnost takodje daleko od L520, sto i ne cudi s obzirom na raziku u CPU i RAM.

Kvalitet izrade mi je isto iznad 520-ke, iako sam se nacitao reviewa koji tvrde apsolutno suprotno, nema krckanja i ulubljivanja u onoj meri u kojoj je to izrazeno na 520.

Sve u svemu solidan telefon za ok novac, a odlucio sam se za njega naspram E4 koji sam takodje trazio da mi daju tamo na prodajnom mestu ponajvise zbog one odvratne klizave plastike na ledjima Sonija.

EDIT: Sto se tice problema sa touchom ne mogu reci da ih nema. Desilo mi see danas dok sam pisao sms da je kucao sam, recimo stisnem slovo 'l', a on otkuca jos i 'd' i 'g'. Takodje povremeno imam problema sa swipeovanjem taskbara, kao i sa pritiskanjem one ... zaopcije u donjem desnom uglu ekrana.
 
Poslednja izmena:
Vidi preko LSRT update da skineš... Ako već nisi...
 
To je taj build kao na onom linku gore...kontam da ce verovatno jos morati da porade na tome, osim ako nije HW problem zbog usteda koje su odradili, u tom slucaju dobro je sto imam garanciju.

Edit: Citao sam malo po netu, valjda je jedan od problema vlaga u prostoriji, voda, znoj itd. I bas malopre upalim fuzbal da vidim kako radi kad ono prc... nema sanse da se igra. Baguje "analog" stick za medalju. Posle jednog minuta ne mozes uopste kontrolisati igraca, kako se palac malo oznoji kraj.
 
Poslednja izmena:
A zašto uopšte uzimate l535 kad je dokazano da te 3.000 serije ne valjaju. Lično ne bih rizikovao.

Jednom sam se tako zeznuo i jedva sam se otarasio telefona. Lumia 630 možda nema 1gb i blic ali je pouzdan i bolji telefon od lumie 535 . Ili da se sačeka lumia 640 .
 
A krastavac. Propust je poprilicno veliki, ne kontam kako je ovako nesto moglo da prodhe qcc.

Jako mi je teako da poverujem da je u pitanju SW defekt, ali ajde videcemo sta ce da urade po tom pitanju.

A uzeo sam zbog velicine ekrana. Nista drugo, ako nista nisam ni koristio telefon mnogo videcu kad prodje neko vreme da resim nesto sa vipom (ako m$ ne rese sw putem), a ako nista ode na dobos pa cu sacekati 640 ili cu se ucepiti jos za 7xx.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno