Šta je novo?

Iskustvo sa TV monitorima, ili konkretno Samsung T27D390EW

djwibe

Slavan
Učlanjen(a)
16.12.2005
Poruke
1,880
Poena
349
Kupio sam pre par dana Samsung T27D390EW, monitor sa TV-om i jedna stvar mi nije jasna.

Kako podesiti da radi kao monitor, tj. da se pali kada se pali i komp i da se gasi kada se gasi i komp.
Nisam nasao u podesavanjima tu opciju, kad upalim komp moram ga paliti na daljinac i odabrati HDMI source, isto i pri gasenju. Ne reaguje auto na HDMI source?

Da li to jednostavno tako funkcionise i ne moze drugacije ili negde gresim, mozda kabl?
 
I meni stiže, nadam se da si zadovoljan :). Ja sam uzeo dvi na hdmi kabl, probaj tu varijantu...
 
I meni stiže, nadam se da si zadovoljan :). Ja sam uzeo dvi na hdmi kabl, probaj tu varijantu...

Monitor je vrhunski...samo mi nije jesno kako da se pali i gasi kao i monitor bez TV-a. Ako nesto provalite sa tim kablom obavestite me ovde.
Takodje sam primetio da se na HDMI2(MHL) konektoru otvaraju podesavanja slikekoja su na HDMI1 zakljucana, a u manualu stoji da se komp kaci na HDMI1.
 
Takodje sam primetio da se na HDMI2(MHL) konektoru otvaraju podesavanja slikekoja su na HDMI1 zakljucana, a u manualu stoji da se komp kaci na HDMI1.

Da li možeš da napišeš koja su to dodatna podešavanja i da li to važi za nas koji imamo na primer LG (ja imam 3 HDMI-ja, na prvom piše ARC, na drugom ništa, na trećem MHL)?
 
djwibe, imaš od mene private message...
 
Da li možeš da napišeš koja su to dodatna podešavanja i da li to važi za nas koji imamo na primer LG (ja imam 3 HDMI-ja, na prvom piše ARC, na drugom ništa, na trećem MHL)?

Evo screen-ova sa podesavanjima...sve sto je OFF i SIVE BOJE je na HDMI1 (DVI) nije dostupno za podesavanje, a na HDMI2(MHL) jeste...jedna od tih opcija je i "Digital Clean View" sto po opisu funckije uklanja treperenje slike...

Kakva je situacija kod tebe na LG-TV-u ? Jel se pali i gasi monitor sa paljenjem i gasenjem racunara ili moras i ti rucno?
 

Prilozi

  • 20141112_192638.jpg
    20141112_192638.jpg
    1,011.7 KB · Pregleda: 121
  • 20141112_192657.jpg
    20141112_192657.jpg
    1 MB · Pregleda: 106
  • 20141112_192724.jpg
    20141112_192724.jpg
    1 MB · Pregleda: 241
  • 20141112_1927242.JPG
    20141112_1927242.JPG
    64.7 KB · Pregleda: 95
Nemam taj TV. Imam Panasonic plazmu i monitor. Nije svejedno sta je gde prikljuceno na video karti tako da probaj da eksperimentises (vizavi moras rucno da prebacis jer ne radi autosense)

Preimenuj HDMI ulaz na PC ili DVI PC (25. strana upustva)

Da bi se gasio kad nestane signala, ukljuci ECO funkciju (51. strana)


E sad. Meni ako racunar ode u stand by, a TV je:
- radio kao TV pa ga racunar preuzeo onda se vraca na TV
- Nije radio nego sam ja upalio TV pre kompa i rucno prebacio na PC, onda ide u neki stand by. Dimuje sliku, pise PC. Kasnije se PC natpis izgubi, ali mi se cini da ima malo osvetljenja (plazma), tj. da radi sa zatamnjenom slikom. Ako bih probudio racunar, slika bi bljesnula i sve bi bilo kao pre.


Valjda si me nesto shvatio :d
 
Juce sam slucajno provalio to dodatno setovanje source-a sto si neveo na 25. strani...u svakom slucaju hvala na sugestiji, jedino sto i sa tom opcijom monitor se negasi i ne pali sa PC-jem.
Danas cu probati drugi HDMI kabl, mada mi se cini da to tako radi. Ne znam sta bi bilo da nakacim komp na VGA kabl, sto mi je totalni *****izam pored dva digitalna ulaza.
 
Probao sam VGA kabl, i monitor se pali i gasi sa kompom.

U uputstvu se kaze da jedino TV. Ext i PC (VGA) izvori ostaju uvek aktivni, te stoga VGA i radi gasenje i paljenje monitora.
Sad je pitanje kako postaviti paljenje/gasenje putem HDMI ulaza, ako je to u opste i moguce.
Imali neka ideja il i slicna situacija?

Capture.JPG
 
Poslednja izmena:
Evo, najzad sam ga dobio iz HU. Zadovoljan sam, slika je odlična, dizajn je fantastičan, nisam ga još probao sa TV funkcijom, mislim da sam bolje prošao nego da sam uzeo onaj BENQ GW2760HM. Povezao sam ga sa HDMI / DVI kablom na PC, izabrao source, win7 ga odmah našao, instalirao drajvere, i to je to.

Slika je bila presvetla po instalaciji, ali se to odmah sredi u podešavanjima. Nije mi baš jasno zašto su mnoge opcije zatamnjene, tj neupotrebljive kad je PC u pitanju, no sa onim funkcijama sa kojima raspolaže, može slika da se lepo dotera.
Iz ovoga se može zaključiti da se ovaj monitor definitivno ne može koristiti za rad u photoshopu i sl., mislim može, ali zaboravite na neku ozbiljniju kalibraciju... ipak je ovo TV/monitor, i za 250tak evra, odlična kupovina.

Oči su mi na tačno 72cm od monitora (sin merio metrom), i na toj udaljenosti se uopšte ne primećuju pixeli. Tek na oko 40-45 ih primetim. Tako da mislim da 27ca glat može da se koristi, i da Vam neće biti "ružno" da ga gledate. Što se tiče paljenja i gašenja, sa ovom kombinacijom kabla HDMI/DVI, ugasim pc, na ekranu mi ostane poruka da nema source-a (naravno), i onda isključim monitor, ili preko daljinca, ili iza monitora preko malog joystick-a. Praktično mi daljinac nije ni potreban, jer zvuk ide preko PC zvučnika a ne monitora(tako sam hteo jer imam denon mini liniju), pa sve može ručno da se podešava(po potrebi) i sa tim joystick-om iza monitora.

Kad su filmovi u pitanju, oni koje gledam preko KM plejera, podesio sam sliku u AMD Catalyst-u, da bi bolje podesio crnu, malo pojačao contrast i dodatno smanjio brightness. Slika je odlična! Još nisam probao kako radi usb media plejer, a nisam probao ni igrice :). To ću prepustiti mlađem vyloti, pa ću preneti utiske sa LOL i nekoj pucačini.

Ne znam da li da probam da ga prikačim sa HDMI/HDMI kablom, možda se pojave još neka podešavanja koja mogu da se upotrebe, ako neko koristi taj način, može da napiše par reči. VGA kabl me ne zanima da kačim jer sam siguran da bi kvalitet bio lošiji.
Takođe bi mogli da razmenimo podešavanja, da probamo i uporedimo, ne bi bilo loše...
 
BENQ GW2760HM ? Ovo nije ista klasa monitora, Sami je IPS(PLS) a BENQ obican VA panel...tako da nikako nisu za uporedjivanje :)

Ja koristim HDMI>HDMI, probao sam i DVI>HDMI i podesavanja su identicna.
Probao sam i VGA kabal. Kao sto sam vec rekao, sa njim se monitor u ulozi monitora pali i gasi sa paljenjem i gasenjem PC-ja. Mislim da nema razlike specijalne u slici a otvaraju se i podesavanja za analog source koja su zakljucana na HDMI source-u. Takodje kada se HDMI source postavi bez imena (Edit Name) otvara se dosta podesavanja za HDMI konekciju...medju njima i "Digital Clean View" sto po opisu funckije uklanja treperenje slike.
 
Kad na hdmi source ubacim "bez imena", slika postane užasna, kao kad stavim kabl u HDMI2(mhl). Tako da sam to odmah zaboravio... Pa dobro, posle par dana, stvarno mi se deluje izuzetno dobro, oči se navikle na nov monitor, nemam zamerki. Ovih dana ću da osposobim i tv na njemu, pa ću i o tome napisati utiske. Podešavanja?
 
Nazad
Vrh Dno