Šta je novo?

Sa kojim programom da izbacim reklame iz snimljenog materijala sa TV-a?

dexter87

Slavan
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruke
2,397
Poena
335
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 2600x & Cooler Master 410r rgb
Matična ploča
Asus Prime A320M-K
RAM
16GB DDR4 3200 Kingston Fury Beast
GPU
Asus 1050ti Cerberus
Storage
240gb SSD & 1TB WD Blue
Zvuk
Integrisana + VIVAX Soundbar zvučnik SP-7080H 2.1
PSU
Kinesko 500W
Kućište
Deepcool Matrexx 30
Monitor
TV Hisense 55 U7QF
Mobilni telefon
Samsung A54
Pristup internetu
  1. Optički internet
Znaci imam snimljen materijal (seriju), sa TV-a i hocu da izbacim nepotrebne reklame. Trazim program po mogucstvu da je besplatan (ali i ne mora) s kojim mogu da izbacim (isecem) reklame i ostane cista serija bez reklama. Hteo bih ako mogu da izbegnem Sony Vegas i slicne softvere zato sto oni ne kompresuju bas efikasno fajl, i mora da se forsira visok biltrejt da bi video ostao bez nekog prevelikog gubljenja na kvalitetu, a ja hocu da fajl bude relativno mali.

Odgovarao bi mi program koji dobro kompresuje, kao recimo handbrake (vidcoder), ali ima i napredne opcije za precizno isecanje delova snimljenog materijala. Ne znam sta koriste ove poznate grupe koji izbacuju materijale na trackerima, vidim da njihove serije nemaju reklame i da izgledaju dobro u odnosu na velicinu fajla.
 
Poslednja izmena:
Posto je proslo par dana od kada sam otvorio temu, a niko se nije javio sa predlogom, ja sam posle malo veceg pretrazivanja interneta dosao do resenja pa resih da ga podelim mozda nekom bude koristilo :)

Naisao sam na odlican alat s kojim mogu precizno da isecem nezeljeni deo iz videa bukvalno bez reenkodovanja. Program se zove VideoReDo (nije besplatan) i za ono sto mi treba je savrsen. Posle izbacivanja nezeljenog dela iz videa, video propustim kroz neki program za kompresiju ( ja sam u ovom slucaju koristio MeGUI), i dodjem do rezultata koji je jako dobar.
 
Najjednostavniji je Microsoft movie maker 16.
 
Meni nije trebalo najjednostavnije resenje, nego najkvalitetnije. Movie Maker moze da posluzi za youtube, ali nije to ono sto mi treba.
 
Kad sledeci put budes u slicnoj situaciji probaj Avidemux. Free je, multiplatformski ...pored mogucnosti isecanja reklama, u odnosu na handbrake prednost su svakorazni filteri a meni bas znacajna prednost je dobar preview pane kod crop-ovanja.
 
A virtualDub, sta fali njemu?
 
Virtualdub cini mi se ne moze da barata sa h264 fajlovima.

Avidemux sam probao ali cesto su mi se javljale greske prilikom seckanja, razni glichevi i slicno.
 
Koliko se secam imas pregrst tutorijala na tu temu(vdub.), na yt i sl.
 
Zašto ne Adobe Premiere Pro? Ima 30 dana besplatno, sve moguće opcije, sve formate, ručno podešavanje za render, tj lako se podešava kakva će biti kompresija i koliki će biti kompresovani fajl...
 
Po cemu je Adobe P. Pro bolji od Vegasa (efekti, prelazi i ostale zaje**** me ne interesuju)? Ako nudi visok kvalitet izlaznog fajla za relativno nizak biltrejt (podrazumeva se kompresija u h264), pa da razmislim da ga nabavim, ali ako ima iste opcije kao i Vegas to mi ne vrsi neki poso.

Ako ga koristis, baci neki skrinsot podesavanja koja ima za recimo mkv/mp4 (h264) preset (da ga ne skidam za badava i instaliram posto vidim da je tezak par gigabajta), Vegas je tu poprilicno siromasan. I da li Adobe ima vecu podrzanost za "ulazne" fajlove u odnosu na Vegas?
 
Poslednja izmena:
Posto je proslo par dana od kada sam otvorio temu, a niko se nije javio sa predlogom, ja sam posle malo veceg pretrazivanja interneta dosao do resenja pa resih da ga podelim mozda nekom bude koristilo :)

Naisao sam na odlican alat s kojim mogu precizno da isecem nezeljeni deo iz videa bukvalno bez reenkodovanja. Program se zove VideoReDo (nije besplatan) i za ono sto mi treba je savrsen. Posle izbacivanja nezeljenog dela iz videa, video propustim kroz neki program za kompresiju ( ja sam u ovom slucaju koristio MeGUI), i dodjem do rezultata koji je jako dobar.

U kom kodeku snimas? Ako je mpeg2 VideoReDo moze da secka bez reencodovanja i da sam snimi konacan fajl.
 
Ovo sto seckam je snimljeno u ts. kontejner ( u kome se nalazi h264), znam da VideoRedo to radi, ja to upravo i radim, ali pomocu MeGui ja taj fajl dodatno smanjim, i kompresujem u odgovarajuci kodek da bi mogli da ga pustaju mnogi drugi uredjaji (telefon, tablet, lcd tv i sl.).
 
Virtualdub cini mi se ne moze da barata sa h264 fajlovima.

Avidemux sam probao ali cesto su mi se javljale greske prilikom seckanja, razni glichevi i slicno.
VirtualDub Mod moze. On i jeste komponenta na koju se Avidemux oslanja.

Problemi koje si imao koristeci Avidemux su posledica neceg drugog. Stotine fajlova sam radio u njemu i bas nikada problem kod trimovanja. Evo na Minuscule npr. u jednom DVD imas silu bozju minijatura od po nekih recimo 2 minute i svaka od njih ima najavnu i odjavnu spicu sto bi bilo mucenje gledati jer kad krenes da ih gledas, posto su bas zanimljive gledas jednu za drugom ...dakle u jednom projektu nekih 50-tak seckanja uz kropovanje, visok nivo kompresije i batch konverzija bez ijedne najsitnije greskice.

Moram da priznam da su poznanici imali problema pri seckanju .ts sa POJEDINIH televizija ...problemi su se ogledali u V/A out of sync, ali tih par problematicnih TV su uvek imale istu vrednost greske pa se ni u Avidemuxu s tim ne bi tesko izborili. Njihov izbor je ipak bio upravo VideoReDo jer nije dolazilo do outofsync a konverziju su ipak radili u avidemuxu.
 
VideoReDO ima preciznije secenje po frejmovima, ali probao sam ponovo i Avidemux i odradio je dobar posao za jedan fajl (samo sto kod njega je preporucljivo seckati video po keyframeovima inace moze doci do greske).
Za kompresiju sam u zadnje vreme navikao da koristim MeGUI, i zadovoljan sam njime, mada i ovi drugi programi vrse posao.
 
Da dodam da u zadnje vreme za izbacivanje reklama iz snimka koristim i SolveigMM Video Splitter koji funkcionise i nesto bolje od VideoReda.
 
Ako ti MM ne zavrsava posao, Vegas sigurno hoce..
 
Ma ovi pomenuti programi rade seckanje videa bez rekompresije, a to me jedino i zanima :), Sony Vegas je za neke druge svrhe.
 
Sa kojim programom mogu najjednostavnije da isecem mp4 materijal?
 
Pa sa ovim spominjanim u temi, od besplatnih avidemux, od komercijalnih videoredo ili solveigmm splitter.
 
Nazad
Vrh Dno