Šta je novo?

[DISKUSIJA] Šta je trenutno najisplativije za kopanje

Monero je krenuo na gore a mislim da ce FTC pasti za jedan stepenik dole za koji dan. Topi se onaj buy order konstantno na 0.00007. Moj je izbor monero, makar tenutno, sutra cemo videti kakva je situacija.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nije to tema za to.
Monero je krenuo na gore a mislim da ce FTC pasti za jedan stepenik dole za koji dan. Topi se onaj buy order konstantno na 0.00007. Moj je izbor monero, makar tenutno, sutra cemo videti kakva je situacija.

Šta koristiš za monero? Onog rusa ili claymore?
 
Rusa iskljucivo. Ako sam prinudjen da koristim clay, racije cu se vratiti na FTC :)
 
Ne razumem šta bi to trebalo da znači?
 
Ne razumem šta bi to trebalo da znači?

Znači da su neki (na drugim forumima) pljuvali po Ruskom mineru u stilu sumnjiv i sl. a u isto vreme hvalili Clay-ov kao poverljiv i siguran kad ono....Clay prepoznat kao virus (ne samo kod mene)...naravno uvek postoji mogućnost za "false alarm" ali kako to da Rusa ni jednom (ni jedan AV) nije prepoznao kao opasnost....
 
Znam ja to, mada argument šta je "virus", a šta ne, mi je malo bezveze, i to od strane antivirusa. U biti, kačur ne mulja, koliko mulja klej.
 
Ovde raspravljamo šta je trenutno najisplativije za kopanje... šerujemo svoje muke, rudarski znoj i sve oko toga.

Trenutno je dilema FTC vs. XMR.

Moja kalkulacija, kao reper 1x 280x na 24h:
~0.6 XMR što je po trenutnoj ceni 0.001167 BTC
~18 FTC (prosek diff oko 12.5) što je po trenutnoj ceni 0.00130677 BTC

Dakle jako su blizu, budući da FTC troši nešto više struje, verovatno su on par.
Prednosti FTC-a, po mom subjektivnom mišljenju:
-kvalitetniji izbor pool-ova (Coinotron pre svih)
-veći izbor menjačnica sa pristojnim volume (BTC-E/Cryptsy vs. Poloniex)
-normalan GUI wallet

Treba uzeti sve u obzir.

Dajte svoje mišljenje, kalkulacije...

Hvala , napokon neki info o dnevnoj zaradi.
A zasto ne koristite prevarante cointellect dok jos daju pare(jednu karticu da usmerite tamo , posto koliko sam provalio , uopste ne isplacuju realno po snazi) , tamo dnevno dobijem preko 1 eura u dogecoinima sa 6870?
 
Hvala , napokon neki info o dnevnoj zaradi.
A zasto ne koristite prevarante cointellect dok jos daju pare(jednu karticu da usmerite tamo , posto koliko sam provalio , uopste ne isplacuju realno po snazi) , tamo dnevno dobijem preko 1 eura u dogecoinima sa 6870?
Daj malo info o tom cointellect?
 
http://www.multiminerapp.com/ da li neko koristi ovako nešto ?

mislim kontam da da - ja lično planiram da probam da stignem da ga podesim u toku nedelje..
u zadnje vreme dvaput na dan proverim na Yampu il na Nicehash šta je isplatljivije, X11 ili X15 i to cepam tamo. to je ručni multiminer ;)

zaista ne razumem zašto bi neko trošio vreme u podešavanje ne znam čeka i kopao isključivo FTC ili monero, umesto da pusti multipoolou da razmišlja za njega i dobija čisto BTC i ćao. ?! al dobro, kontam da pasionirani kopači vole da čačkaju tehniku :) ja imam malo MHs-a pa mi se ne isplati da trošim vreme na to, nego gledam da mi ako stignem da se bavim kriptovalutama 90 posto ode na berze a 10 posto na kopanje.

uglavnom, mislim da ako se multiminer alatka (ili neka slična ne znam kog naziva) dobro podesi da kopa po profitabilnosti, na raznim multipoolovima X11, X13, 14, 15, + Cryptonite + eventualno NeoScrypt, sve u svemu u proseku dođeš na isto, ili bolje nego da ofrsiraš kopanje jedne valute.. al to opet mogu da kažu hard core rudari, a ne ja :)
 
prevaranti sigurno , ali ne shvatam I dalje u cemu je fora.Koristim ih od 17.10 cak I sa cpu miningom I virtualnim masinama(shared cpu napravi oko 0.1euro dnevno).
uopste ne isplacuju realno po hash rate-u , cak su pre nedelju dana gasili zaradu na dan-dva kao zbog laznih referala, koriscenja vps-ova...
Od tada se trudim da sa jedne ip adrese imam jedan nalog tamo.
Fora im je da do 10 evrica dizes pare bez problema a onda traze verifikaciju.Verifikacija im je da im das broj kartice:smash: ili da kupis demo ugovor (ima od 15 evrica na 10 dana koji moze da se plati bitcoinom) , uradio to vec na 2 naloga I verifikovao se I vratio mi taj njihov kupljeni hash rate oko 16-17 evrica.
Sve u svemu ,po meni dve varijante , ili pravis naloge kad dodjes do 10 evra ili ako imas mogucnost vise naloga , verifikujes se sa uzetim parama od njih , pa I ako-kad pukne , **** ga.
 
prevaranti sigurno , ali ne shvatam I dalje u cemu je fora.Koristim ih od 17.10 cak I sa cpu miningom I virtualnim masinama(shared cpu napravi oko 0.1euro dnevno).
uopste ne isplacuju realno po hash rate-u , cak su pre nedelju dana gasili zaradu na dan-dva kao zbog laznih referala, koriscenja vps-ova...
Od tada se trudim da sa jedne ip adrese imam jedan nalog tamo.
Fora im je da do 10 evrica dizes pare bez problema a onda traze verifikaciju.Verifikacija im je da im das broj kartice:smash: ili da kupis demo ugovor (ima od 15 evrica na 10 dana koji moze da se plati bitcoinom) , uradio to vec na 2 naloga I verifikovao se I vratio mi taj njihov kupljeni hash rate oko 16-17 evrica.
Sve u svemu ,po meni dve varijante , ili pravis naloge kad dodjes do 10 evra ili ako imas mogucnost vise naloga , verifikujes se sa uzetim parama od njih , pa I ako-kad pukne , **** ga.

A sto se tice podesavanja kartice , ja stvarno veze sa vezom nemam , pokrenem cgminer:
cgminer.exe --scrypt --url=stratum+tcp://66.55.92.73:8000 -u brojevi bez minusa -p 123
namestim intensity na 15 I toliko
 
Rusa iskljucivo. Ako sam prinudjen da koristim clay, racije cu se vratiti na FTC :)

Samo Rus, lopova koji krade i za svoje ima brzi miner nikad vise.

Hvala , napokon neki info o dnevnoj zaradi.
A zasto ne koristite prevarante cointellect dok jos daju pare(jednu karticu da usmerite tamo , posto koliko sam provalio , uopste ne isplacuju realno po snazi) , tamo dnevno dobijem preko 1 eura u dogecoinima sa 6870?

Zanimljivo...
 
Monero je jos skocio. Taman imam da udomim jos 70 komada sto mi je ostalo i ovo sto sada kopam.
BTW, pao je malo i diff na ftc-u, moze da se kopa. Trenutno su tu negde po isplativosti. Jedino me brine cena, ovaj wall ima jos 400K i tu je kraj. Juce su 300K pojeli, previse se dump-uje.
 
Iskreno ja se lomim oko prodaje masine. Zadnja dva meseca sam je isljucio zbog ocajne isplativosti i sad ne znam sta dalje.
 
Evo da dodam i ja nešto na dilemu FTC vs XMR ,)
Merenje je vršeno u zadnjih 48h (prvih 24h-XMR + 24h-FTC)
Sa 2 karte 7950+280x izrudareno 1.2 XMR (cena ~0,002 = 0,0024 BTC) i 47 FTC (cena 0,00007 = 0.00329 BTC)
Zaboravio sam da napravim screenshot za XMR (moraćete da mi verujete na reč :p) ali potvrda za FTC je tu :)
2014-11-10_132311.png
 
Po meni, sta god da se kopa, treba kopati sto pre i bez prekida a unovcavati onda kada se isplati. Diff uglavnom stalno raste tako da ako gledamo kolicinu iskopanih novcica (koji god da su u pitanju), vise ce ih biti iskopano danas nego za par nedelja uz iste troskove.
 
Ja isto mislim da je to sustina kopanja...kopati stekati i prodati po skoku cene - onda ide racun po danu kopanja.
 
Ovo stekati....bash i nije istina....primer je XMR....mogli smo ga lepo udomiti po 40-50...a sada je 20......tako da ne mora da znaci...sto se tiche FTC-a ako neko ne uleti sa parama ode on ubrzo na 6 pa na 5....tako da sell all ide svaki dan...
 
Evo da dodam i ja nešto na dilemu FTC vs XMR ,)
Merenje je vršeno u zadnjih 48h (prvih 24h-XMR + 24h-FTC)
Sa 2 karte 7950+280x izrudareno 1.2 XMR (cena ~0,002 = 0,0024 BTC) i 47 FTC (cena 0,00007 = 0.00329 BTC)
Zaboravio sam da napravim screenshot za XMR (moraćete da mi verujete na reč :p) ali potvrda za FTC je tu :)
Pogledajte prilog 153993

Meni apsoluto odgovara da svi budete na FTC-u, manji ce biti diff na moneru za mene :D
Razlika je trenutno mizerna izmedju ta dva novcica jer se diff malo smanjio na ftc-u ali kukacete za koji dan, 300% vam obecavam. Buy order se smanjio za jos 111K i za dva do tri dana maksimalno ftc ide na 0.00006 sto je 16% pada. Ako ne prodate ftc odmah po ovoj ceni idete u minus. A obratite paznju kada ce na ftc-u da padne diff. Ja sam na moneru do daljeg pa sta bude. I tu je rizik u smislu dali ce se odrzati cena ili ne.
 
Meni apsoluto odgovara da svi budete na FTC-u, manji ce biti diff na moneru za mene :D
Razlika je trenutno mizerna izmedju ta dva novcica jer se diff malo smanjio na ftc-u ali kukacete za koji dan, 300% vam obecavam. Buy order se smanjio za jos 111K i za dva do tri dana maksimalno ftc ide na 0.00006 sto je 16% pada. Ako ne prodate ftc odmah po ovoj ceni idete u minus. A obratite paznju kada ce na ftc-u da padne diff. Ja sam na moneru do daljeg pa sta bude. I tu je rizik u smislu dali ce se odrzati cena ili ne.

pa monero definitivno bolje skaće
 
Meni apsoluto odgovara da svi budete na FTC-u, manji ce biti diff na moneru za mene :D
Razlika je trenutno mizerna izmedju ta dva novcica jer se diff malo smanjio na ftc-u ali kukacete za koji dan, 300% vam obecavam. Buy order se smanjio za jos 111K i za dva do tri dana maksimalno ftc ide na 0.00006 sto je 16% pada. Ako ne prodate ftc odmah po ovoj ceni idete u minus. A obratite paznju kada ce na ftc-u da padne diff. Ja sam na moneru do daljeg pa sta bude. I tu je rizik u smislu dali ce se odrzati cena ili ne.


Ja sam prodao par stotina koje sam cuvao od ranije na 0.00009 i buy mi je na 6 tako da sa nestrpljenjem cekam taj pad :D
 
valjalo bi da se monero vrati na 0.003. Sto mislim da nije nemoguce
 
Evo da dodam i ja nešto na dilemu FTC vs XMR ,)
Merenje je vršeno u zadnjih 48h (prvih 24h-XMR + 24h-FTC)
Sa 2 karte 7950+280x izrudareno 1.2 XMR (cena ~0,002 = 0,0024 BTC) i 47 FTC (cena 0,00007 = 0.00329 BTC)
Zaboravio sam da napravim screenshot za XMR (moraćete da mi verujete na reč :p) ali potvrda za FTC je tu :)
Pogledajte prilog 153993

tako je i kod mene.. 25-30% vise sa FTC.

al nisam hteo da ubedjujem ;)
 
monero prodajem za btc na sve iznad 0.0022 nemam zivaca da cekam vise od toga.
 
Nazad
Vrh Dno