Šta je novo?

[DISKUSIJA] Šta je trenutno najisplativije za kopanje

pazi goldi nisi u pravu 100% ... u pravu si 200%


al opet uvek ima nesto za kopanje. kopalo se samo za struju i 2018. i 2019....samo tako :)

da li neko ima iskustva iz prve ruke da nam kaze heavenprotokol koji realan hash ima ovih 900h mi nekako prrevise zvuci
 
ma kopat ETH dokle moze pa cemo viditi sta dalje, a heaven bi trebalo da je kao CN i tu bi karte trebale da idu oko 1000hs, samo je pitanje kakvi su polovi a minera mislim da za taj algo ima vise.

mozda krenut od SRB minera to je dosta star algo tako da ima vise minera istestirati treba svaki kljucna je memorija mala je potrosnja tako da je dobar za kopanja, a cijena je fino skocila koliko ce ostati isplativ vrijeme ce pokazati, ali svakako mnogo bolje od ETC-a i slicni coina, tu je mozda i GRIN skocila je cijena onda beam ima tu jos neki par sitniji coina na progpow algu i tako bice borbe nakon sto 4Gb otpadnu sa ETH-a
 
ma kopat ETH dokle moze pa cemo viditi sta dalje, a heaven bi trebalo da je kao CN i tu bi karte trebale da idu oko 1000hs, samo je pitanje kakvi su polovi a minera mislim da za taj algo ima vise.

mozda krenut od SRB minera to je dosta star algo tako da ima vise minera istestirati treba svaki kljucna je memorija mala je potrosnja tako da je dobar za kopanja, a cijena je fino skocila koliko ce ostati isplativ vrijeme ce pokazati, ali svakako mnogo bolje od ETC-a i slicni coina, tu je mozda i GRIN skocila je cijena onda beam ima tu jos neki par sitniji coina na progpow algu i tako bice borbe nakon sto 4Gb otpadnu sa ETH-a
Ja sam jos na eth... a cn kad sam kopao moze isto trm miner, kao sto ti rece oko 1000 baca.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Kopajte gavrana RVN coin on je koliko toliko isplativ na polaris 4gb kartama

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Kako vam radi eth na 4 gb, i dokle će?
Kod mene stali svi 4gb rigovi jutros (simple mining).
 
Smos? Koji majner, phoenix? Koja verzija?

ETC po računici koliko vidim osetno manje isplativ od eth, ali i to je na papiru, nisam još stigao da probam. Tačan info je i svakako teško naći, i smaranje je stalno prebacivanje i isprobavanje a to sad sledi očigledno u narednom periodu, jer će se situacija menjati kako otpadaju 4gb karte pa dok se ne slegne i ne ustali.
Ne znam na šta prvo ići, etc ili taj heaven, raven... Pretpostvaljam da je etc najlakši za podesiti.
 
Smos? Koji majner, phoenix? Koja verzija?

ETC po računici koliko vidim osetno manje isplativ od eth, ali i to je na papiru, nisam još stigao da probam. Tačan info je i svakako teško naći, i smaranje je stalno prebacivanje i isprobavanje a to sad sledi očigledno u narednom periodu, jer će se situacija menjati kako otpadaju 4gb karte pa dok se ne slegne i ne ustali.
Ne znam na šta prvo ići, etc ili taj heaven, raven... Pretpostvaljam da je etc najlakši za podesiti.
Hiveos, trm miner posednja verzija mislim 0.7.20 ili 0.7.18.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Smos? Koji majner, phoenix? Koja verzija?

ETC po računici koliko vidim osetno manje isplativ od eth, ali i to je na papiru, nisam još stigao da probam. Tačan info je i svakako teško naći, i smaranje je stalno prebacivanje i isprobavanje a to sad sledi očigledno u narednom periodu, jer će se situacija menjati kako otpadaju 4gb karte pa dok se ne slegne i ne ustali.
Ne znam na šta prvo ići, etc ili taj heaven, raven... Pretpostvaljam da je etc najlakši za podesiti.

Razjebace se ETC sa ovom snagom kojom ima ETH mislim da to nece biti opcija da se ide na ETC
 
moralo bi biti bar 10 coina kao ETC da prime tolike 4GB kartice sa ETH-a, ok mozda ne bas 10 jer ima dosta asic 4gb chipova, ali treba dosta profitabilni coina da bude neka isplativost za 4GB karte. Trenutno nema coina a da li ce se nesto pojaviti jako tesko ne sjecam se kad je zadnji put neki POW coin ima neki uspijeh treba neka dobra prica, recimo RVN unistise ga mineri konstantan dump prave, tako bi isto svaki drugi coin....jednostavno receno tesko se bilo cemu nadati kad su 4GB karte u pitanju.
 
i na 10mh 4gb kartice sasvim pristojno zaradjuju ... ;)
 
eth groznica polako prolazi ...
pojavljuju se novi kandidati sa finom cenom tako da "stare" karte nikako nisu za bacanje (tj nece se one igrice nagledati) , raven , haven , beam , cak se i stari vert vratio u igru..
 
Otkud li ispliva Vert, to je bio pravi ubica GPU-ova u svoje vreme ... Trenutno ovim starim kartama se najvise ispalti kopati Rvn...
 
pa sada je vtc zakon za mining sa 360w utroska struje za 3 x480 rx_a, ali nisam mogao da iz prve ruke potvrdim , jednostavno , znas ono ko ima informaciju ima moc. nazalost takva su vremena dosla da se korisne informacije ne dele. i mi ovde "smrtnici" jurimo za vestima ,umesto nekako da budemo ispred vesti. Novi algoritam je pusten pre nekih 12tak dana.. primetio sam da je nestao iz vidika (whattomine), ali eto , nasao sam vest juce i cim sam procitao , "proverio" ja bacih ovde.
po informaciji koje sam nasao na net rade sve kartice sa 2gb memorije (amd gn1 pa navise , nvidia cuda 3 pa navise).
280x baca oko 0,4 sto uopste nije los skor rx 470 , 480 , modovane daju 0,440-0,480.

ostace gameri bez grafika skroz
 
Uh, kad se VTC kopao, cini mi se 2014-te po prvi put :D
 
da ponovim , samo sam ovde preneo informacije koje sam nasao na netu.
jutros sam nesto probao pomocu vert one clik miner ali nisam uspeo , predpostavljam da nije kompatibilan sa win7.
da se nije desilo to sto se desilo sa coinotronom , VTc bih kopao tamo , ovako, ostali poolovi , mi poznati od ranije ne ulijaju poverenje
zanimljiva je opcija koju nude developeri, da se VTC kopa direktno p2p mrezom , ali eto .. "i fail".. ko ima direktna iskustva slobodno neka javi ili ovde ili u VTC temi.

ja sam trenutno 100% na XPM mrezi
dnevna zarada
rx 470 10,3 cpd (1060/1750)= oko 170 dinara neto dnevna zarada
rx560 5,4 cpd (1100/1750)
r9 280 7,7cpd (920/1250)
menjacnica jedna jedina southexchange
trenutna kupovna cena 0.00000174 prodajna 0.00000219

sto se tice utroska struje trebalo bi da je potrosnja 10% manja od eth.
GPU novcic je
 
Vtc verthash miner
Suprnova pool
Rx 470 baca 420-480 (samsung-elpida)
Zarada 5x470 11vtc dnevno
Wtm kaze 13 ali tesko, pada non stop zadnjih nekoliko dana, bilo je 18vtc pre nekoliko dana. Sad kad je izlistan na wtm zurka je gotova. Ma sica i sa tim, bittrex jedina menjacnica 600 konfirmacija trazi, cirka 24h.
Izgleda da modovane karte sa polaris editorom bacaju manje, tj. daju invalid shares.
Post automatically merged:

E da 130w iz zida po karti bez undervolt
 
WTM je ozbiljno počeo da brljavi u poslednje vreme
 
Koji pool preporučujete za RVN? I koji majneri mogu da ga kopaju?
 
Poslednja izmena:
Posto sam na smos-u, ne mogu na svim karticama da spustim cclock (imam raznih modela i proizvodjaca), pa varira od 950 do 1070, mclock 1800, napon 850mv i hash je od 11,5 do 13 mhs.
 
Kolko vam Mh bacaju te rx 470 4gb koje kopaju RVN i na kojim klokovima ???
 
Da li je pametno kupovati ove stare majnere, 4gb-tne. Idu karte ispod 80e. Pre svega za rvn?
 
Nazad
Vrh Dno