Šta je novo?

[DISKUSIJA] Šta je trenutno najisplativije za kopanje

Interesuje me da li moze da se podesi da kopa eth na ethermine a ziliqu na nekom drugom poolu ili mora na istom poolu i jedan i drugi coin?

Sent from my SM-A505F using Tapatalk

Ne moze na zalasot, moras na njihovom pool-u.
 
Koliko dugo vec kopas na tom poolu, jesu li uvijek bile ok isplate? Jer evo 3 godine koristim ethermine i nisam imao nikakvih problema sa njima uvijek tacno sve, a jedno vrijeme sam majnovao eth i zil dok je radio (kako treba) pool Rudnik, tako da je eth isao preko ethermine a zil preko Rudnika.

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Koliko dugo vec kopas na tom poolu, jesu li uvijek bile ok isplate? Jer evo 3 godine koristim ethermine i nisam imao nikakvih problema sa njima uvijek tacno sve, a jedno vrijeme sam majnovao eth i zil dok je radio (kako treba) pool Rudnik, tako da je eth isao preko ethermine a zil preko Rudnika.

Sent from my SM-A505F using Tapatalk

Radi fino, kopam na tom pool-u jedno mesec dana, isplate su na oko 24h, moze min da se stavi za ETH i Zil. Za sada nisam imao problema, knock on wood. Nema samo one notifikacije za offline rig kao ethermine, *mjau**mjau**mjau*a.
 
Jel provalio neko sta to kopaju pojedinci koji kupuje kartice od 4gb???
Da obrazloszim u jeku porasta DAG fajla i skorasnjeg prelaska preko 4gb (nemogucnost kopanja ETH-a) pojedinci sa KP uveliko kupuje te kartice , jel to ima nesto sto je jednako isplativo da se kopa??
Ovo gore tvrdim iz prve ruke posto sam stavio moje Sapphire RX 570 Nitro + 4Gb na KP i nekolicina njih me pita koliko komada imas i cena za sve, tako da pretpostavljam da ih kupuju za mining ali sta kopaju ne izvaljujem nikako???
 
Zanimljivo... i mene zanima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ili za igraonicu (jer generalno za 60ak evra imaju graficku koja tera 99% igara u full HD bez problema) ili ne znaju sta je to DAG, pa ce za nedelju dana biti hopa cupa :D
 
Nece, mogu 4GB kartice jos nekih 3 mjeseca kopati Eth. :D


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
И мени је чудно. Па ја сам гомилу мојих R9 380 са 4GB продао за по 85 евра. Један купио две, други све остало.
Ајде да и разумем да купују RX 570 за игре, али R9 380??
 
sta je na drugo (trece) mesto po isplatljivosti posle eth , etc , a da se kopa sa ati karticama ... ajde ljudi niste valjda od juce u kripto :p ....
 
Imate Ravn coin na whattomine.. A cim krene parabolic run mocice svasta od sh*tcoina da se kopa a da bude isplativo. U peak-u bull run-a obicno treba 2.5-3 meseca da se isplati rig (pod uslovom da se na vreme proda crypto).
 
Колика је потрошња струје за RVN у односу на ETH?

По овом што сам видео на What to Mine, количина у коинима која се ископа је доста велика.
Можда склопим неколико ригова за RVN, па нека се скупља. Ко зна, ако Bitcoin буде некад вредео 30.000$,
може и RVN да буде бар 0,5 ~ 1$ (Кад је могао XRP, што не би и он)
 
Ili za igraonicu (jer generalno za 60ak evra imaju graficku koja tera 99% igara u full HD bez problema) ili ne znaju sta je to DAG, pa ce za nedelju dana biti hopa cupa :D

Da svi nude po 60e, za te pare ih od mene nece dobiti, sa trenutnom zaradom za dva meseca ce svaka karta zaraditi po 60e tako da ostaju kod mene do daljnjeg, u medjuvremenu kupujem karte od 8Gb.
 
Koristi li neko nicehash OS? Interesuje me ima li nacina da se podesavaju klokovi i ventilatori?
 
Da svi nude po 60e, za te pare ih od mene nece dobiti, sa trenutnom zaradom za dva meseca ce svaka karta zaraditi po 60e tako da ostaju kod mene do daljnjeg, u medjuvremenu kupujem karte od 8Gb.

Sta kopas ako ti svaka karta zaradi 60e mesecno?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel provalio neko sta to kopaju pojedinci koji kupuje kartice od 4gb???
Da obrazloszim u jeku porasta DAG fajla i skorasnjeg prelaska preko 4gb (nemogucnost kopanja ETH-a) pojedinci sa KP uveliko kupuje te kartice , jel to ima nesto sto je jednako isplativo da se kopa??
Ovo gore tvrdim iz prve ruke posto sam stavio moje Sapphire RX 570 Nitro + 4Gb na KP i nekolicina njih me pita koliko komada imas i cena za sve, tako da pretpostavljam da ih kupuju za mining ali sta kopaju ne izvaljujem nikako???

Ovo i mene zanima...
postoji i druga problematika, kada svi ti rigovi koji su kopali ETH sa 4GB predju na neki ALT, koji ce Coin sa tolikim novim diffom biti isplativ kao ETH?
RVN mozda sad moze biti priblizne isplativosti, ali sta ce biti kad se mreza optereti novim 4GB rigovima koji sidju sa ETH


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^ pa diff na eth ce se lepo smanjiti odlaskom 4gb karti i 4gb asica, to gde predju sve karte ce postati neisplativo.

cena tih novcica bi moralo da ode dosta gore kako bi i dalje ostalo isplativo(sto po meni nije nerealno da se desi)

mislim da ce biti prava nepoznanica kad dodje do toga..

mi smo ipak u relativno boljoj situaciji u odnosu na ostatak sveta jer je struja jeftina..

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Radoznalost je ubila macku .

Mineri uzeli deci graficke i nisu dali deci da se igraju , deca sad uzvracaju udarac i traze dlaku u jajetu kad kupuju grafu za 60 euro . mineri postali sponzori deci za gejmerske masine :)

Na sve to je uticala i pandemija pa su roditelji kupovali deci te " gajmerske " masine sa rx grafikama samo da deca sede kuci . ali to vreme proslo . Sad ni deca nece vise grafe po 60 euro . Opet neki likovi zovu i otkupljuju na kamione . Oglas " kupujem 50 rigova , ne kupujem jedan i 3 " :) Misterija se nastavlja , onda dodje neko i kaze ja kopam 60 eura mesecno sa jednom grafom , nedam grafu .

Neki naivni likovi dizu kredit da kupe RX5700 , nadajuci se da ce postati milioneri , Sve se vrti u krug , eterijum nikad jaci za zadnje 2 godine , Dok ima ovaca i ustedjevine i kredita bice i sisanja . :)

Za to vreme oni naivci iz 2018 prodaju posto zasta rigove placene 1000 eura vise od cene komponenti i proklinju kumovog malog koji ih na to navuko pa sjebali zivotne ustedjevine , Jedan kog poznajem cak 600 000 euro :)

Eto kolege nadam se da sam vam malo pomogao :)
 
au tema zakuvala ....mislim da ste Bojana pogresno shvatili... nekako ovde se mora precizno ostro , da se ne navuce gnev mase:p
... ovako ko ubaci jednu 8gb kartu u rig sa 4 gb kartice , rig i dalje kopa eth i tu lufta mozda ima 2 meseca (3?). jedan karta zaradjuje 100 dinara dnevno (bruto) tako da za dva meseca karta ce zaraditi 6 000 dinara :) (za 3 meseca 9000) ako se trend nastavi... ja sam ga tako razumeo

koliko sam cuo raven trosi boga oca struje..
 
Drugari po trenutnoj situaciji sa DAG-om...ako se nesto drasticno ne promeni:
Pod uslovom da su ispostovani vec prezvakani uslovi na rigu,integrisana ili 8gb karta daje sliku,"visual effects" ugaseni skroz,win10 1909,Phoenix 5.0c...radi sve lepo...
I trebale bi tako podesene 4gb grafe u ostatku riga da rade ne ometano sve do block-a ~11200000 ili ti do ~374-375 epoch-e sto nam dolazi oko 04.NOV
Po kalkulatoru moze i vise ali to nije slucaj u radu riga jer ima nekih 80-90mb drivera koji se ucitavaju na ostale gpu u rigu u radu...tako da bez HiveOs,Linuxa,Ubuntu itd. najnormalnije moze da se podesi rad na windowsu i dalje
Uporedite sami i ispravite me ako gresim,pogledajte zauzece memorije neke 4-5-6-te grafe od 4gb u rigu dok radi i videcete da nije 3.76gb koliko je trenutno po calculatoru dag na eth-u nego je nekih 3.84-3.85gb...

Sto se tice kupovine gpu od 4gb sada,mislim da dosta ljudi ne zna za dag,a oni sto znaju...jednostavno je...nemaju ljudi para za 8gb rigove i novije 5700 gpu,pa uzimaju cele rigove po bagatela cenama sa 4gb tipa 300-450eur po rigu pod izgovorom nema veze uvek ce biti nesto da se kopa,osim ETH-a
Vodjeni time da jacaju svoju farmu (Mh/s) za manje ulozenog novca,sto ih dodatno ohrabruje...makar posle Novembra kopali CLO,Heaven,ETH0,ETHGEM....itd
 
Jel provalio neko sta to kopaju pojedinci koji kupuje kartice od 4gb???
Da obrazloszim u jeku porasta DAG fajla i skorasnjeg prelaska preko 4gb (nemogucnost kopanja ETH-a) pojedinci sa KP uveliko kupuje te kartice , jel to ima nesto sto je jednako isplativo da se kopa??
Ovo gore tvrdim iz prve ruke posto sam stavio moje Sapphire RX 570 Nitro + 4Gb na KP i nekolicina njih me pita koliko komada imas i cena za sve, tako da pretpostavljam da ih kupuju za mining ali sta kopaju ne izvaljujem nikako???

Sigurno im je struja dzabe. Na Linuxu mogu da kopaju do skoro kraja decembra. a to je nepunih 5 meseci. Po trenutnoj racunici rig sa 6 kartica napravi bruto (sto je njima neto) oko 90evra. To je 450 evra ciste zarade. Ako skoci eth uzece i vise (moze da se desi i da padene, to je rizik). Cenim da igraju za pozitivnu nulu. Kad isplate rigove posle ce lakse razmisljati sta ce i kako ce :) To je moje misljenje.
 
Drugari po trenutnoj situaciji sa DAG-om...ako se nesto drasticno ne promeni:

Po kalkulatoru moze i vise ali to nije slucaj u radu riga jer ima nekih 80-90mb drivera koji se ucitavaju na ostale gpu u rigu u radu...tako da bez HiveOs,Linuxa,Ubuntu itd. najnormalnije moze da se podesi rad na windowsu i dalje

Do novembra. Posle toga ce da krenu da otkazuju rigovi sa 4gb kartama na win.
 
Sve je jasno oko ovih preostalih 3,4 mes. Nego ja pitao ovako informativno, sta je sledece isplativo kopati tim karticama mimo ETH?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ima par ethash novčića...
bb9e2f9cdcc37a375d0072fb1514f146.jpg


Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Svim ovim nivčićima će diff otići u nebesa jednom kada 4GB ASIC i grafičke otpadnu iz ETH mreže. Možda bi sada bolje bilo kopati i štekati neki od ovih novčića dok je diff mali? Ili od iskopanog eth kupovati neki od ovih novčića?

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Da , samo sto ni to nije resenje. Sto bi sad kopao nesto sto je manje isplativo od eth dok mozes kopati eth. Jer svakako posle imas situaciju istu sa 4GB karticama, kopao eth ili kopao nesto drugo, za 3 meseca dolazi ta situacija.
Ali, isto tako sam siguran, da ce neko iskoristiti i taj momenat da napravi pandam ETHu i prigrabi te sve masine i napravio posao kao sto je ETH, tj. Da prihvati taj diff i priblizi isplativost
EThu. Bice to borba ko ce naslediti eth i treba je iskoristiti.
Fali nam samo ne La.prestige koji ce nam reci-koji je to Coin [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ali, isto tako sam siguran, da ce neko iskoristiti i taj momenat da napravi pandam ETHu i prigrabi te sve masine i napravio posao kao sto je ETH, tj. Da prihvati taj diff i priblizi isplativost
EThu. Bice to borba ko ce naslediti eth i treba je iskoristiti.
Fali nam samo ne La.prestige koji ce nam reci-koji je to Coin [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hoce hoce. Kao sto su spasili karte sa 3gb. Sve ih je neko prigrabio. :)

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Ovo deluje kao da je 20-25% vise nego na coinotron-u.

Evo zvanično da potvrdim, posle 10 dana korišćenja, ezil daje 20% više ETH nego coinotron. Ne znam da li cointron krade, ili je ezil široke ruke, ili je jednostavno coinotronu loš luck (na kraju krajeva, nebitno), ja sad ostajem na ezilu do daljnjeg.

Da ne pričam o tome da se na svakih par sati neko vreme kopa neki Zil coin koji trenutno vredi oko 2.5 centi, otvori se nalog i wallet na recimo binance, pa neka tamo ide, leba ne jede, a možda lepo skoči u nekom momentu (inače, u ovih 20% što ezil više daje nisam uračunao ovaj Zil coin, to je gratis :) )

Ovo je njihov sajt sa mojim ref linkom (dobijem neku crkavicu od nekoga ko se prijavi preko mene), ili kliknete ovde za sajt bez mog referala.

Isplata je minimum 0.05 ETH, i vrši se jednom dnevno, po našem vremenu u 10:00, za razliku od coinotrona gde je minimum za isplatu 0.2 ETH (može i manje, ali se onda plaća fee od 0.01 ETH, dok se na ezilu isplaćuje onoliko koliko si iskopao).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno