Šta je novo?

[DISKUSIJA] Šta je trenutno najisplativije za kopanje

nedoumica:

ni posle ~30 min se ne vidi da kopam???

dsdssdsds.jpg

mada grafika uredno baca serove sto se vidi ...
 
Ma ja sam pokusao da otvorim temu ali su je odma izbrisali, kako ide taj bytecent moze li se zaradit sta da se i ja prebacam :D
 
nedoumica:

ni posle ~30 min se ne vidi da kopam???

Pogledajte prilog 154315

mada grafika uredno baca serove sto se vidi ...

cointellect.jpg

@goldi

sad je vec kasno da te nisam poslusao mozda bi jos malo pokupio svi se nakacili slabo daje, stavi u potpisu doge racun da ti prebacim kad istera na 0.1e inace vredi i to malo sto kopa 1 jezgro cpu-a sa grafikama deluje bedno ali oseti se u poolu
 
Poslednja izmena:
kako oces meni se ovo ne isplati mnogo manje nvidie trose na moneru i daju ubrzanje u poolu bas lepo, a tu je uvek i xcn koji kad skoci naplati sve sa kamatom...
 
kako oces meni se ovo ne isplati mnogo manje nvidie trose na moneru i daju ubrzanje u poolu bas lepo, a tu je uvek i xcn koji kad skoci naplati sve sa kamatom...

Ok ako znas ista bolje od ovog javi ;)
Jedna karta da je najgora na ovome daje 1€ na jednom nalogu, ako ima ista bolje ja sam da prelazimo monero sigurno nije isplativiji.
 
zar ne vidis koliko kopam i nemam ni 0.1e a kamoli 1e jasno je da su podigli diff i tesko da moze da se zaradi kao juce...
 
ma obaj Bytecent ne radi koliko vidim , i pise" 0 active conections"...
 
zar ne vidis koliko kopam i nemam ni 0.1e a kamoli 1e jasno je da su podigli diff i tesko da moze da se zaradi kao juce...

Pa sto kopas na jednom nalogu?
Pa stavi karte na razlicite naloge, nije bitno koliko snage imas bitno je da imas sto vise naloga ida na te naloge pustis bilo sta da kopa.
otvoris email adresu registrujes nalog pustis kartu iz cgminera to je 5min posla, tako za drugu trecu cetvrtu kartu koliko ih imas.
Na taj nacin zarada ce biti onoliko puta veca koliko imas karti.
Diff ovde nema nikakve veze...
Vidim da imas Nv karte moguce da one ovde ne daju kao AMD-e, AMD karte bacaju evrice fino samo je bitno da je jedan karta na jednom nalogu.
 
Poslednja izmena:
vidi se razlika u brzini kopanja izmedju 1 jezgra cpu-a i dve grafe no nije ni vazno ne mogu ip da promenim pa ne bi da vam zeznem posao odo na monero
 
Pa sto ne kazete da ne treba da se unose ona slova dole pri logovanju, ubih se kucajuci dok ne skapirah :)
 
vidi se razlika u brzini kopanja izmedju 1 jezgra cpu-a i dve grafe no nije ni vazno ne mogu ip da promenim pa ne bi da vam zeznem posao odo na monero

Ma hebes ip registruj se ustvari probaj se registrovati ako mogne dobro i jeste ako ne nek ti neko od raje registruje 4-5 naloga to je najmanji problem :)
Kopa li neko jos na cointellecet nesto mi zadnji sat vremena odlicno baca evrice bolje nego jutros i danas?
 
Poslednja izmena:
@zex

addnode=supernode1.bytecent.com
addnode=supernode2.bytecent.com
addnode=supernode3.bytecent.com
addnode=108.35.91.44
addnode=146.90.9.18
addnode=162.17.175.153
addnode=197.34.161.123
addnode=209.173.116.103
addnode=41.249.176.228
addnode=46.53.178.68
addnode=50.79.240.50
addnode=73.40.135.193
addnode=76.188.72.8
addnode=86.175.129.235
addnode=90.224.47.219
addnode=94.22.188.166
addnode=96.254.182.127
addnode=98.221.178.51
addnode=104.236.51.234
addnode=128.199.189.112
addnode=128.6.56.151
addnode=137.135.57.82
addnode=178.62.93.243

ovo u config fajl, samo ga pusti ide sporo ali kljuca pa ako izadje po toj ceni nije ni cudo sto je guzva u sesnaestercu, prati task manager kad se zakaci jednom ne diraj vise nista mora da drzi na 100 posto jezgra

@goldi ne mogu vise umorio sam se od toga ako ucaris jos danas nesto puna kapa ;)
 
Poslednja izmena:
@shaolin
iskopirao ovo u config kao sto si rekao i sad da pokusavam vise puta da startujem dok se ne zakaci?????
 
@goldi pustio sam 1 fx sa 8 jezgara , vrti vec 45 min i nista nema na cointellect-u.
 
Moj prvi post.
Uso sam sa drugarima u mining, kad je bio aktuelan Dogecoin. Tad smo zaradjivali 150€ sa jednom grafikom r9 280x. Kad smo kupili jos 5 x 280x, vec je pala vrednost. Posle par meseci isplativost skroz nikakva. Mislio sam da ne moze gore, izasla je famozna nova Neo-scrypt-a. Ali zarada je opet nikakva. Kad se plate racuni, jedva nesto ostane. Video sam da neko komentarisao da za kratak period napravi 1-2 BTC-a pre nego sto svi krenu. Da li postoji tako nesto ? Neki savet, sta se isplati? Da li izlazi nesto novo?
Mnogo truda je ulozeno u sve to, zao mi da prodam rig po nekim smesnim cenama. Hvala
 
Kopa se cgminerom 3.7.2 isti sa kojim smo kopali ltc

moj bat.fajl za 280x

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

cgminer.exe --scrypt -o stratum+tcp://66.55.92.73:8000 -p 1234 -u adcd15cd6d34d239 -d 1 --thread-concurrency 8192 -g 2 -I 13 -w 256 --gpu-fan 55 --temp-cutoff 80 --gpu-engine 1050 --gpu-memclock 1500 --gpu-powertune 20 --lookup-gap 2 --expiry 5

username ces dobiti kad se registrujes

A gde se to na sajtu vidi username (ovo tvoje boldovano)?
Ili je to isto kao loginname ili...?

Malo sam se pogubio :)
 
Poslednja izmena:
Hvala, ne bih naso u tri zivota :)

Ustavri to je Miner license samo bez crtica.
 
Moj prvi post.
Uso sam sa drugarima u mining, kad je bio aktuelan Dogecoin. Tad smo zaradjivali 150€ sa jednom grafikom r9 280x. Kad smo kupili jos 5 x 280x, vec je pala vrednost. Posle par meseci isplativost skroz nikakva. Mislio sam da ne moze gore, izasla je famozna nova Neo-scrypt-a. Ali zarada je opet nikakva. Kad se plate racuni, jedva nesto ostane. Video sam da neko komentarisao da za kratak period napravi 1-2 BTC-a pre nego sto svi krenu. Da li postoji tako nesto ? Neki savet, sta se isplati? Da li izlazi nesto novo?
Mnogo truda je ulozeno u sve to, zao mi da prodam rig po nekim smesnim cenama. Hvala
Nažalost ja nemogu ništa lepo da ti kažem ali GPU mining je mrtav i ako kopaš da bi zaradio jednostavno je mrka kapa.
Imaš dve opcije

1.Da nastaviš da kopaš ali sam sa sobom da se pomiriš da to radiš iz hobija i čiste ljubavi i ako se desi opet neki DOGE ili DARK da sve isplatiš i da budeš srećan.Moraš non stop da pratiš nove novčiće i zaradu zaboravi jel je neće biti.

2.Nažalost rasprodati sve i ući u neki ASIC mining ukoliko vidiš ikakvu zaradu od mininga.

Jednostavno vreme je da samo sa mnogo više novca može da se udje u mining sada ako neko hoće ozbiljno time da se bavi moja procena bez 10K Eur netreba ni razmišljati sve ostalo je mantanje i lažna nada i kratkog roka, a opet dolazim na pitanje zašto bi iko sada kopao ??? Ali pošto je to tema eto mog mišljenja.
Ceo taj sport zahteva puno puno sreće.
 
Narode, malo da se vratim u temu, jel' kopa još ko grafikama i šta? :d

12x 280x mi stoje na raspalom FTCu, nisam ih pogledao od pre nove godine, a jasno mi je da troše struju bzvz (dobro, dogrevaju pomalo tu i tamo :d), da ne stiže račun mislio bih i da ne rade ništa. Ovaj Kointelekt sam uspešno zaobišao kad je počinjao, sad ne znam jel' se isplati ulaziti tamo, mašine su mi na 3 različite IP adrese (jedna fixna i dve standardne, dakle kako kad provajder udeli) i manjak želje/vremena da muljam sa promenama adresa, otvaranjem naloga i slično, isplati li se drndanje da prebacim to sad za vikend ili da se premeštam u 3. smenu na jeftinu struju do komplet gašenja?

Nemojte neki flame odmah, nije mi to cilj, jasno mi je da je neisplativo, samo da utvrdim koliko tačno. :d
 
UFO coin, FTC raspali i to je manje vise to, neki Bollywood coin. Svi su neoscrypt.
Ja ne znam sta drugo ili bolje, ako ne racunamo ove srecnike sa cointellectom.
 
Narode, malo da se vratim u temu, jel' kopa još ko grafikama i šta? :d

12x 280x mi stoje na raspalom FTCu, nisam ih pogledao od pre nove godine, a jasno mi je da troše struju bzvz (dobro, dogrevaju pomalo tu i tamo :d), da ne stiže račun mislio bih i da ne rade ništa. Ovaj Kointelekt sam uspešno zaobišao kad je počinjao, sad ne znam jel' se isplati ulaziti tamo, mašine su mi na 3 različite IP adrese (jedna fixna i dve standardne, dakle kako kad provajder udeli) i manjak želje/vremena da muljam sa promenama adresa, otvaranjem naloga i slično, isplati li se drndanje da prebacim to sad za vikend ili da se premeštam u 3. smenu na jeftinu struju do komplet gašenja?

Nemojte neki flame odmah, nije mi to cilj, jasno mi je da je neisplativo, samo da utvrdim koliko tačno. :d
+1

I mene je mrzilo da se cimam sa kointelektom kopam FTC ali planiram da pogasim masine jer sve je teze da finansiram struju iz svog dzepa. A FTC pada kao sumanut. Zeznuo sam se samo sto nisam prodao sve na 9k satosija vec samo manju kolicinu a ovo sto sam kopao do sad zbog manjka slobodnog vremena nisam istresao na vrijeme a sad sam u dilemi da li prodati sad ili sacekati neki skok. Najgore od svega je kad god pomislim da ne moze vise dole ono me uvjeri da nisam u pravu.
 
jel pao malo diff na ftc-u zbog vessti da se sklanja sa btc-e? cekam da padne jos malo pa da razmislim da se dopunim malo, pa da vidim dal mi se isplati kupovina ili kopanje :p koliko daje 280x
 
280x daje oko 250-270 khash.
 
koliko je to novcica ako je neko pratio, jeste da ima kalkulatora ali retko se dobija po njima
 
Pretvaras u btc i cekas da skoci na 2.000$ :D onda ces biti u debelom plusu :d
 
ondak cekam da padne jos, pa da kupim, nisam pored kompa da mu pratim trend da vidim hoce li da skoci
 
Nazad
Vrh Dno