Šta je novo?

[DISKUSIJA] Šta je trenutno najisplativije za kopanje

Nema sanse preko gui minera na default klokovima kad pokrenem sva 4 workera zakuca sistem jedva sam ga restartovao.bolje ovako jes da je manji hashrate al neka ih 4 cgminera ukljucena,sistem radi stabilno
 
Nema sanse preko gui minera na default klokovima kad pokrenem sva 4 workera zakuca sistem jedva sam ga restartovao.bolje ovako jes da je manji hashrate al neka ih 4 cgminera ukljucena,sistem radi stabilno

Smanji intezitet i meni se to desilo ;) za sve imamo rjesenje ;)
 
Verujem da isplacuju ali prilicno verujem da ce ovo ispasti prevara.
Ovde nema veze koliko Mhasha izneses no koliko ces da napravis naloga.
Mirise na klasicnu piramidalnu referral prevaru...
ZAsto isplacuju i kako oni zaradjuju.
Prosto-Imaju nenormalno ljudi koji kupuju naloge,koriste vas hash da bi prodali onima koji kupuju
a i da isplacuju 5x vise no sto zarade isplati se samo da bi navukli ljude.
Nije da sam spammer ali ovo ne moz biti ok in the long run
 
Ako je stvarno bitno samo da bilo šta kopa na nalogu, daj da uvezemo par šlepera nekih 6450 karti i da štancujemo evre dok traje. :d

Inace, radi ona fora da prihvata i [email protected] , kao i sve druge kombinacije sa tackom, npr. [email protected] .
 
Poslednja izmena:
Vidi bolje ti je da ne razmisljas kako ovo radi jer neces skontat tacno je sto dajes vise Mhash dobivas manje i obrnuto nikakve logike ali dok isplata ide sto ne bi iskoristio ovo?
Imam info da ovo radi vec ovako mjesec dana. Oce li oni bankrotirati ili nece sta nas briga mi kopamo oni nam isplacuju i ja sam zadovoljan ;)

@tip moze 4 jezgra gone 4 naloga bez problema puu crce mi nedavno HD 5450 i ona bi zaradila hahhahah XD
 
Poslednja izmena:
Ako je stvarno bitno samo da bilo šta kopa na nalogu, daj da uvezemo par šlepera nekih 6450 karti i da štancujemo evre dok traje. :d

Tako ispada zato mi i ne mirise.ja dakle treba u firmi da pusti dva intela sa po 12 treda i da udrim..hm..
 
extra.. sad samo da smislim kako da promenim ip svaki put.. reset modema ne pomaze na kablu
 
Vidi bolje ti je da ne razmisljas kako ovo radi jer neces skontat tacno je sto dajes vise Mhash dobivas manje i obrnuto nikakve logike ali dok isplata ide sto ne bi iskoristio ovo?
Imam info da ovo radi vec ovako mjesec dana. Oce li oni bankrotirati ili nece sta nas briga mi kopamo oni nam isplacuju i ja sam zadovoljan ;)

@tip moze 4 jezgra gone 4 naloga bez problema puu crce mi nedavno HD 5450 i ona bi zaradila hahhahah XD

Kako povlacis novce?
 
Kako povlacis novce?
unesem dogecoin adresu sa cryptsija unesem onoliko koliko imam na racunu evrica i odma saljem.
Sve je proslo sa svi naloga bez problema primio na cryptsi sve tamo razmjenio doge za btc (cryptsi ima dobar volume za doge zato tamo saljem ti mozes na bittrex, poloniex gdje god hoces salji)

Cim oni skontaju da im ljudi sa procesorima i grafama uzimaju lovu blokirace isplate ali dok radi ja cu kopat, kad vidim da ne moze ugasim i cao niko me ne goni da kopam.
 
Poslednja izmena:
Ne kazem da necu da cepam ovo al mi nikako nije jasno...
Al koliko vidim grafe se ne isplate..
mislim da se najvise isplati cepati procesore
 
pa ono .. jedna grafa moze da tera 20 naloga.. samo se smanji intensity, pokrenes 20 prozora i cao...
 
pa ono .. jedna grafa moze da tera 20 naloga.. samo se smanji intensity, pokrenes 20 prozora i cao...

Vidis to ti je dobro palo na um!
Treba probat jednu grafu na 4 naloga pustit
@nenade ako imas 20 jezgri onda je najbolje procesore pustit to je tacno ali i grafe mogu zaradit nije da ne mogu
Za procesore je bitno odrzavat hash malo trose to je velika prednost.
 
pa ispade da rig sa 4 grafe moze da tera 100 naloga i da pravi 100e dnevno...
zanimljivo...
 
Smanji intezitet i meni se to desilo ;) za sve imamo rjesenje ;)

nece fabricki u gui miner za 280x je 13 smanjivao sam na 12,11,10,9 puca miner cim ukljucim cetvrtu...na trecoj vec pocne da stuca
 
Ja testiram uporedo nekoliko 7850, bas da vidim da li ce ona sa intensity 8 i hashom od 15 KH/s da zaradi isto kao i ona koja radi punom snagom.
 
pa ispade da rig sa 4 grafe moze da tera 100 naloga i da pravi 100e dnevno...
zanimljivo...

Very very intersting ali mislim nece da moze :D
Ja sam sinoc poceo testirat jednu grafu na 2 naloga zarada je slaba bila onda su na cointellect uvodili ovaj novi nacin placanja i puko je, ja se okanio otisao spavat.
Onoliko koliko sam uspio pofatat jedna karta na 2 naloga davala je malo vise nego jedna karta na jednom nalogu, ali mozda da pustim jednu kartu na 4 naloga to bi mozda dalo bolji rezultat.
Svakako opcija za testirat ;)
 
u al greje jbt u sobi bas prijatna temp ne treba da se lozi :)
 
Koja ce ovo prevara da bude, ali sto se mene tice skidaj novac cim ti legne u 00:00 i boli te uvo. :)
 
ja oborio klokove na 270-ica na 300-300 na 0.95v.... kartice ~40c , ventovi ~1000 rpm....pa cu da vidim jel dobijam isto :)
 
malo sam odspavao pa evo rezultata za 4 jezgra atlon na jednu adresu nakon 4-5 sati 0.0616evra goldi dobices donaciju od mene 10% ako dobijem ista od ovog tvog pronalaska, nije bas sjajno dajte podesavanja za 5970 koji miner treba tacna verzija i MSI AB vidi kao 3 i 4 kartu a on mi sa komandom -d 2,3 startuje prvu i drugu inace ima 6 karti a peta i sesta su nvidie a ovu 5970 vidi kao dve karte. Ovaj program ip changer nece da promeni ip sbb internet je to... Palo mi je na pamet da uposlim i ovu integrusu radeon 8400 na atlonu u pogon ako neko zna podesavanja nje za cgminer neka ih baci ne zna da li je interna ili externa komanda...
 
Poslednja izmena:
zasto o ovome nema posebna tema???

moze par objasnjenja, gde kopate ovo, kojim minerom i ostale zackoljice , krastavac sad sa, stigao sa posla ...

koji port???
 
Poslednja izmena:
zasto o ovome nema posebna tema???

moze par objasnjenja, gde kopate ovo, kojim minerom i ostale zackoljice , krastavac sad sa, stigao sa posla ...

koji port???

Kopa se cgminerom 3.7.2 isti sa kojim smo kopali ltc

moj bat.fajl za 280x

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

cgminer.exe --scrypt -o stratum+tcp://66.55.92.73:8000 -p 1234 -u adcd15cd6d34d239 -d 1 --thread-concurrency 8192 -g 2 -I 13 -w 256 --gpu-fan 55 --temp-cutoff 80 --gpu-engine 1050 --gpu-memclock 1500 --gpu-powertune 20 --lookup-gap 2 --expiry 5

username ces dobiti kad se registrujes
 
Poslednja izmena:
zasto o ovome nema posebna tema???

moze par objasnjenja, gde kopate ovo, kojim minerom i ostale zackoljice , krastavac sad sa, stigao sa posla ...

koji port???

Druze otvorio ja temu jutros ispisali mi 3 strane i pobrisase temu moderatori...

@shaolin slabo je to ovori 4 naloga kad imas 4 jezgre a uposli i te grafike.
Na jednom nalogu nema zarade samo se mozete upoznat kako sta funkcionise, sa vise naloga sta se god nakaci na njih kucaju evrici, zaboravio sam napisati kad balance predje 0.1€ tek se moze isplatiti. Ali sta god nakacite na nalog za 24h zaradice vise od tih 0.1€
Mislim da su za ovog FX 8320 procesori idealni 8 jezgri i jos neka HD7750 grafika ili GTX750 jer malo trose da povremeno podizu hash procesorima i milina.
Potrosnja gotovo nikakva a nema problema sa temperaturama sve sto zaradis ostaje nacisto.
Ova kombinacija mozda povuce 150w/h a zaradi 4€/dan.
Nemojte pogresno shvatiti isplati se kopat i sa grafikama jer kako god okrenete R9 280X zaradice ovde vise za 24h nego da kopa monero, ftc neki x11.
 
pustio prvu grafiku da radi, sad valja otvoriti za svaku iducu po jedan acc....
 
@goldi
prekidam ovo posto se nastavlja bytecent ipak tamo moze da udari kapitalac, poduplao sam jedno jezgro i tamo i vamo ostalo na kapiitalca, kako radi radi valjda ce da nastavi da daje na obe strane ako ne da na kapitalcu prekidam ovde i prebacicu ti sve sto zaradim od cointellecta za tvoj trud sto si se mlatio po forumu satima.
update: evo radi stizi i evrici i novcici ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno