Šta je novo?

[DISKUSIJA] Šta je trenutno najisplativije za kopanje

Evo zvanično da potvrdim, posle 10 dana korišćenja, ezil daje 20% više ETH nego coinotron. Ne znam da li cointron krade, ili je ezil široke ruke, ili je jednostavno coinotronu loš luck (na kraju krajeva, nebitno), ja sad ostajem na ezilu do daljnjeg.

Da ne pričam o tome da se na svakih par sati neko vreme kopa neki Zil coin koji trenutno vredi oko 2.5 centi, otvori se nalog i wallet na recimo binance, pa neka tamo ide, leba ne jede, a možda lepo skoči u nekom momentu (inače, u ovih 20% što ezil više daje nisam uračunao ovaj Zil coin, to je gratis :) )

Ovo je njihov sajt sa mojim ref linkom (dobijem neku crkavicu od nekoga ko se prijavi preko mene), ili kliknete ovde za sajt bez mog referala.

Isplata je minimum 0.05 ETH, i vrši se jednom dnevno, po našem vremenu u 10:00, za razliku od coinotrona gde je minimum za isplatu 0.2 ETH (može i manje, ali se onda plaća fee od 0.01 ETH, dok se na ezilu isplaćuje onoliko koliko si iskopao).

Nije ezil siroke ruke nego block reward na ETH je bas veliki zbog gas price-a (DeFi) :). Dobar je Ezil pool, jos kada bi imali notifikaciju za offline rig kao ethermine :).
BTW Zilliqa moze to the Moon, zvuci nerealno na primer cena od 5 USD u peak-u bull run-a ali ja mislim da je vrlo moguce.
 
Šta god da je u pitanju, mene kao krajnjeg korisnika interesuje samo koliko ja strpam u džep za 24h :D (evo jutros dobih oko 50% više ETH nego što bih dobio na coinotronu, ali verujem da je to samo izuzetak, u proseku je 20% + Zilliqa gratis). Da ne pričam o tome da se diff za ovih 10 dana povećao za nekih 7-8%, što znači da je razlika još veća u koristi ezil-a.
 
Ja kopam na ezil-u sada vec 45 dana, odlican je pool ;). Inace hordujem Zilliqu na binance wallet-u mada cu da je prebacim sigurno na zillet wallet u jednom trenutku, ne ostavljam CZu nista :D
 
Znaci iskopas eth odprilike kao sto pokazuje wtm? Posto na contronu daje dosta manje nego sto pokazuje wtm.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ne krade vas ni ethermine ni coinotron, vec prikazuju izrudareni eth bez FEE-a, koji je ovih dana mnogo visok zbog DEFI hajpa, tako da morate pratiti od isplate do isplate da bi znali tacan broj izrudarenog ETH-a za 24h, majnovao sam eth na etherminu poslednjih 3 godine, uvijek sam dobijao po whattomine sajtu, ali na ethermineu pise nekih 20-30% manje.

Ezil evo testiram vec par dana i za sada je super, jedino sto mi prijavljuje manji 3hr average share u odnosu na miner za nekih 5%, ali od juce mi prikazuje isto kao i miner.

Sto se tice pracenja i javljanja kad je neki rig online/offline moze da se podesi preko telegram bota i radi odlicno, s tim sto kasni nekih 10 minuta u odnosu kada je rig ugasen. Ispod CASHBACK-a pise Telegram Bot, samo ga pokrenite i to je to.

Evo sa ethermina, imam 2 riga tamo, juce bila isplata u 19h i 5m, dakle UNPAID BALANCE za 23h vs Estimated za 24h.
ethermine.png
 
Poslednja izmena:
Evo zvanično da potvrdim, posle 10 dana korišćenja, ezil daje 20% više ETH nego coinotron. Ne znam da li cointron krade, ili je ezil široke ruke, ili je jednostavno coinotronu loš luck (na kraju krajeva, nebitno), ja sad ostajem na ezilu do daljnjeg.

Da ne pričam o tome da se na svakih par sati neko vreme kopa neki Zil coin koji trenutno vredi oko 2.5 centi, otvori se nalog i wallet na recimo binance, pa neka tamo ide, leba ne jede, a možda lepo skoči u nekom momentu (inače, u ovih 20% što ezil više daje nisam uračunao ovaj Zil coin, to je gratis :) )

Ovo je njihov sajt sa mojim ref linkom (dobijem neku crkavicu od nekoga ko se prijavi preko mene), ili kliknete ovde za sajt bez mog referala.

Isplata je minimum 0.05 ETH, i vrši se jednom dnevno, po našem vremenu u 10:00, za razliku od coinotrona gde je minimum za isplatu 0.2 ETH (može i manje, ali se onda plaća fee od 0.01 ETH, dok se na ezilu isplaćuje onoliko koliko si iskopao).

Hvala. Isao sam preko tvog referala. Za sada mnogo bolje nego cointron. Doduse kopam tek nesto manje od 23 sata ali vidjecu kroz par dana. Na cointronu daje kao da je nagrada po bloku 2.5 eth

@izzy hvala i tebi tek kod tebe sam vidio koliko manje dobijam od tebe a imam dosta veci hash.

Inace kopao sam etc dok su mogle karte od 4gb pa kad sam presao na eth nisam ni obracao paznju na isplatu do sada.
 
Poslednja izmena:
Hvala lepo :) Kudikamo je bolji nego coinotron, redovno isplaćuje, više daje, nadam se da će tako i ostati.
 
Svuda se sad vise eth dobija... otp za 10h ranije dobijete istu isplatu pa ko je pratio video je...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Hvala. Isao sam preko tvog referala. Za sada mnogo bolje nego cointron. Doduse kopam tek nesto manje od 23 sata ali vidjecu kroz par dana. Na cointronu daje kao da je nagrada po bloku 2.5 eth

@izzy hvala i tebi tek kod tebe sam vidio koliko manje dobijam od tebe a imam dosta veci hash.

Inace kopao sam etc dok su mogle karte od 4gb pa kad sam presao na eth nisam ni obracao paznju na isplatu do sada.

Imam pitanje za tebe na PM, ali ti je inbox pun :)
 
Da li neko kopa ETC i preko kog pool -a ? Ethermine sad za isplatu ceka 80 000 verifikacija ili 7-10 dana :( nanopool 10 000 verifikacija ili oko 40 sati .

Po kalkulatorima ETC je trenutno najisplativiji za kopanje , ali ovo cekanje i promene na trzistu mogu da to obesmisle ...
 
Jeste jer ga niko ne kopa zbog tog čekanja.
 
xpm se i dalje fino kopa (primecoin) , i sa starim i sa "novim" karticama , 280ce daju na dnevnom nivou oko 44dinara sa 8CPD , 1 xpm vredi oko 4 dinara , ono sto je najbitnije lepo greje :) ... gpu novcic je , moze se kopati i sa 1gb kartama. pul stabilan , isplata kao i do sada precizna , strogo po kalkulatoru , pa mozda penzioneri kao 280(x), 290(x), 380,390,fury bi mogli malo da se aktiviraju i zagreju. takodje novcanik radi kao sat.

potrosnja, pa kako se namesti u principu , iz druge ruke (nisam licno merio) iz zida xpm trosi 10% manje struje od eth . ja sam za gpu stavljao eth taktove, a za 7950(70)/280(x) 880 -940 mhz.

za rx blockchain drajveri lepo odradjuju posao ,za penzionere 15.7.1 i 14.6. OCL drajvere u folderu minera (32bitni)
miner za rx 10.5 verzija , za r9 ver. 9.4.1 zavrsava posao , rade i novije verzije minera , ali nemam precizne podatke sa kojim drajverima

cena ume da iznenadi* i da skoci u principu to zavisi od difa, za sada dif je nizak pa moze se nakopati i cekati bolje sutra...
rx 470 daje oko 10,3 cpd (1060 mhz gpu) sto je nekih 58 dinara na dan , 480ce bi trebalo dati i nesto preko 12CPD .

xpm je manje vise stari znalac , jos iz 2013. godine ,uvek bio ispod radara , mada ga stari lisci dobro znaju, (mozda ga i zaboravili). po meni zasluzuje paznju.
nema ga na whatomine.

u eri kada svi cimaju eth do poslednje kapi suvisan post,
ali mozda neko zeli da proba nesto drugo ili da se pripremi za dan posle , u zavisnosti kako se gleda xpm cena je nekih 20-25% niza od cene eth , ali ako se u to doda niza potrosnja struje , pul koji do sada nikada nije zakidao (krao). po meni stoji na mestu broj 2 ispod eth/etc para
 
Samo sto za XPM imas jednu mjenjacnicu gdje mozes prodati i gdje cijena konstantno pada,pa ce vjerovatno tako za 10-15 dana da dodje do nivoa gdje nece ni struju pokrivati. Coin koji umire....
 
Pitanje za sve koji kopaju ETH - da li čuvate iskopano u eth valuti ili menjate za btc?
 
Čuvam u ETH.
 
Na windowsu od poslenje eth epohe konačno više ne može, tj može ali mislim da nije isplativo, hash je pao odmah sa 28 na 25 a za par dana i na 23. Šta je najpamentije činiti sa 4gb kartama? Šta je još bar približno isplativo kao eth? Ili prebacivanje na linux, tako bi mogle punom parom da rade beše do sredine decembra? Jel su za simple mining dovoljni najjeftiniji najsporiji usb fleš diskovi od 400-500 din?
 
Na windowsu od poslenje eth epohe konačno više ne može, tj može ali mislim da nije isplativo, hash je pao odmah sa 28 na 25 a za par dana i na 23. Šta je najpamentije činiti sa 4gb kartama? Šta je još bar približno isplativo kao eth? Ili prebacivanje na linux, tako bi mogle punom parom da rade beše do sredine decembra? Jel su za simple mining dovoljni najjeftiniji najsporiji usb fleš diskovi od 400-500 din?
Na linuxu ja konkretno ns hiveos kopam bez problema.
Pa iz lixnog iskustva mozda bolje da uzmes malo kvalitetniji usb 3.0 sa malo vecom brzinom jer ces lakse rig podesiti da ti nema prevelikog laga.


Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
bilo koja fleshka radi bez problema , mislim ono za raveos od 4gb , za hive od 8gb pa navise ...
 
Poslednja izmena:
Jel ima jos neko 4GB R9 380-ice? Sa SMOS i Phoenixom se još nekako koprcaju sa eth (15-20% sporije - 20MH/s).Teamredminer ne podržava R9 tako da taj miner otpada.
Etc kopanje isto nisam uspeo pokrenuti jer miner ne podržava R9.

Šta da im dam da se zanimaju? :)

Koja je situacija sa Cryptonight algoritmima?


Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
lolminer 1.16a miner probao sam sa 15.7.1 drajverima na 7950 cisto ono radoznalost kopao etc. miner je proradio bez problema nista se nije bunio.

sta kopati dalje ... pogled na whatomine govori sve. diff na etc svaki dan lagano raste , kako kome karta otpadne od eth on predje na etc ,jer je najmanja muka za prelaz, vec sve namesteno od ranije :). ono sto ne valja je to da cena ne prati rast diff_a. posto do sada je uvek cena eth bila referent za cenu ostalih kriptovaltuta , a etc se drzao uz eth. tako da smo svedoci trenda da se etc projekat spusta na nivou ostalih :)

Mozda ce i cena eth ,krenuti lagano da pada , kako se diff bude spustao (jer je 2x profitabilniji od ostalih[vecine]). ne verujem da ce ova "silna" profitabilnost delovati da se masovno kupuju 5600xt/5700 grafike, mislim da su ipak preskupe , jest da se kao jedna karta isplati za nekih 9 meseci , po meni ova cena eth nije dovoljno stimulativna da ljudi krenu masovno da ih kupuju.

HavenProtocol(XHV) CryptoNightHaven se solidno drzi mozda ce on da preuzme vodjstvo.

tako da uvek ima sta da se kopa :)
 
Poslednja izmena:
Koja je logika iza toga da se cena smanjuje smanjenjem diffa? Zar ne bi trebalo da raste jer će se stvarati manje količine eth?
 
Uvek se stvara ista količina eth, nebitno da li kopao jednom grafičkom ili sa milion.
 
Diff na ETH-u ce padati kako otpadaju 4GB kartice, ali ipak dolaze nove kartice tako da nece tu biti drasticne razlike, jedini pravi problem su 4GB kartice, ali ako cemo realno odradile su svoje otplatile se ko zeli u dalji mining doslo je vrijeme investicija u nove kartice.
Naravno to se vidi i po cijenama novi kartica doslovno preskupo je sve, ali opet se ljudi otimaju za kupovinu i ulaze u mining.

Ona prica da ce nesto biti uvijek da se kopa to macku o rep ko placa struju nece mu nista ostajati i sad se na ETC nesto sitno zaradjuje kad predju sve 4GB kartice na njega nece ni struju pokrivati, a ostali coini brzo ce stici na taj nivo jer imaju mali Nethash oni preko noci padnu po isplativosti....
 
Nazad
Vrh Dno