Šta je novo?

[DISKUSIJA] Šta je trenutno najisplativije za kopanje

ode tema u kantu od coinsselecta

Evo vidim ocito je nekom stalo da se ne pise o tome bitno je da neko vec danima kopa, znam ljude koji su ovde na forumu i kopaju tamo ali nece da kazu ostalima bitno je da oni zarade a ostali nek se snalaze fujjj samo gledaju sebe a druge ko hebe :(
Zalosno!!! ja sam pre 2 dana saznao ali kroz pricu sa drugim to traje vec mjesecima zgrcu lovu samo nije niko htio da otvori temu da bench zajednica to vidi ocito je nekom u interesu ili se boji ako se procuje pasce mu zarada gledaju samo sebe.

Ovde se prica kako se kopa FTC monero, a tamo kopaju a vamo mazu ljudima oci da kopaju za sicu eto raja htio sam i ostalima pomoc da zaradite ali ocito nedaju!!!
Ako sad dobijem kakve kaznene poene ili ban nek znate zasto :D
 
Aj da taj strucnjak sto je obrisao tread o coinsselecta objasni sto je to ucino ?
 
da li dobro gledam?

sa tri kartice, za dva i po sata zaradjeno 0.20 evra??

Untitled.png

znaci, fazon je da na svaki procesor zalepite po jednu graficku da bi dobili 4x ovoliko??
 
Poslednja izmena:
zar nije 10% po nalogu ,a ne 3x vise...

''Our affiliate program encourages existing members to invite new users to the CoIntellect platform. To incentivize the process, affiliates are rewarded with a 10% commission.''
 
Da dobro gledas ali i u onoj temi sto su obrisali napisao sam svaka grafa treba imat svoj nalog znaci ako imas 3 grafe pusti ih na 3 naloga trebalo bi da zaradjujes gotov 3x vise.

uhh ovo je jako komplikovano za mene...

svaki cgminer za svaku graficku na jednom rigu.. u ovom slucaju tri minera da mi rade, bas da probam.. a zamislim zbrku sa rigovima de su mi 6 grafika
 
uhh ovo je jako komplikovano za mene...

svaki cgminer za svaku graficku na jednom rigu.. u ovom slucaju tri minera da mi rade, bas da probam.. a zamislim zbrku sa rigovima de su mi 6 grafika

Ae probaj druze da napravis bat za svaku grafiku.
Radice sigurno,jedino me brine stabilnost sistema.
Probao bi ja no sam na poslu i stalno mi ulaze neke ale
 
zar nije 10% po nalogu ,a ne 3x vise...

''Our affiliate program encourages existing members to invite new users to the CoIntellect platform. To incentivize the process, affiliates are rewarded with a 10% commission.''

da to je od referala ali je poenta da 3 grafike na 3 naloga daju vise nego 3 grafike na jednom nalogu nadam se da razumijes probaj pa ces vidjet malo treba vremena dok se dodje do najboljeg odnosa ali kad se sve podesi ide zarada fino.
@zile jedan cgminer koristis pokrenes 3 bat fil-a ako imas 3 grafike i to je to prejednostavno sve treba da se podesi 5 min.

@nenade vidim da si ti ukapirao koliko dobijas po nalogu za 1h u prosjeku imas li kakav info?
sto se tice sistema posto se kopa scrypt malo spusti taktove i nece biti problema sigurno nije ovde bitno baca li grafa 700 ili 750kh/ neka baca 600kh/s dovoljno je
 
Poslednja izmena:
Gledam sada neke banere sto imaju na sajtu, ako sam ja dobro skapirao pise da dnevno putem Affiliate invites moze da se zaradi od 500-1500 kerova...
ako je to tacno, to je ~ 0.3e i ne vidim svrhu drndanja sa vise naloga...
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    37.6 KB · Pregleda: 120
Poslednja izmena:
Gledam sada neke banere sto imaju na sajtu, ako sam ja dobro skapirao pise da dnevno putem Affiliate invites moze da se zaradi od 500-1500 kerova...
ako je to tacno, to je ~ 0.3e i ne vidim svrhu drndanja sa vise naloga...

To mozes uvek al covek kaze da razdvojimo minere da bi smanjili(verovatno) sharediff
i na taj nacin povecali ucinak overall
 
posle oko tri sata kopanja sa 4 workera na 4 kartice (280x) da napomenem razlika u zaradi po kartici je zato sto sam ih pustao u rad jednu po jednu ...a onda pokrenuo u 11:22 sve 4...znaci da kazemo da sam grubo krenuo u 11h ...znaci posle tri sata kopanja ukupno 0.7687 e.sad cu da otkacim i da pokusam sa sve 4 kartice na jednom workeru


Untitled.jpg
 
Poslednja izmena:
da to je od referala ali je poenta da 3 grafike na 3 naloga daju vise nego 3 grafike na jednom nalogu nadam se da razumijes probaj pa ces vidjet malo treba vremena dok se dodje do najboljeg odnosa ali kad se sve podesi ide zarada fino.
@zile jedan cgminer koristis pokrenes 3 bat fil-a ako imas 3 grafike i to je to prejednostavno sve treba da se podesi 5 min.

@nenade vidim da si ti ukapirao koliko dobijas po nalogu za 1h u prosjeku imas li kakav info?
sto se tice sistema posto se kopa scrypt malo spusti taktove i nece biti problema sigurno nije ovde bitno baca li grafa 700 ili 750kh/ neka baca 600kh/s dovoljno je

Ja nisam jos ni probao,evo sad cu da probam sa 270x,al cu koristiti scrypt guiminer
 
@pmfrulez

adje idi na stavku Affiliates pa Users i vidi jel si dobio nesto...meni tu i dalje stoji krompiric...
 
posle oko tri sata kopanja sa 4 workera na 4 kartice (280x) da napomenem razlika u zaradi po kartici je zato sto sam ih pustao u rad jednu po jednu ...a onda pokrenuo u 11:22 sve 4...znaci da kazemo da sam grubo krenuo u 11h ...znaci posle tri sata kopanja ukupno 0.7687 e.sad cu da otkacim i da pokusam sa sve 4 kartice na jednom workeru


Pogledajte prilog 154286
to je to druze zaradio si ukupno 0.77€ za 3 sata za 24h zaradices preko 6€ to bi trebalo biti preko 30k dogcoina ili ti u prevodu preko 0.015btc ja mislim da se nigdje ne moze vise iskopat sa 4 x R9 280X
pokusaj sve 4 karte na jednom workeru mislim da ces manje dobiti.
sad sam bas gledao nisi ih pustio cjela 3h plus sa pocetka kad tek pustis dok se hash nabije statistika nije tacna bice to blizu 1€ za 3 sata samo dok stigne sva zarada malo kasni bar 10min.
Bice tebi dnevna zarada oko 7€ sa 4x R9 280x moglo bi to biti oko 0.02BTC per day fina zarada.
Jel ti mrsko da postavis sliku Dashboarda jednog naloga meni slika govori vise nego hiljadu rjeci interesuje me curent hashrate mozda se moze i vise zaradit ako bi djelio kartu na vise naloga.
@kidence dobije se tek sutri dan isplata ide po noci :)
 
Poslednja izmena:
Ljudi a koj port trazi cointellect?
 
adje da vidimo matematiku...ako tek sutra isplacuju....

onda pmfrulez nije zaradio 0.77e nego vise jer kada mu isplate jos po nalogu 10% dodje se do vece cifre...skoro 1e ako se ne varam...

@nenadubica

8000
 
Poslednja izmena:
naso sam.Sad cemo da vidimo
 
posle oko tri sata kopanja sa 4 workera na 4 kartice (280x) da napomenem razlika u zaradi po kartici je zato sto sam ih pustao u rad jednu po jednu ...a onda pokrenuo u 11:22 sve 4...znaci da kazemo da sam grubo krenuo u 11h ...znaci posle tri sata kopanja ukupno 0.7687 e.sad cu da otkacim i da pokusam sa sve 4 kartice na jednom workeru

Cek.. ti si sa jednom karticom za 3 sata dobio kao ja sa tri kartice, znaci dobija se uvek isto po nalogu bez obzira sa cim kopas??
Nesto mi ovde smrdi.. da nisu to oni estonci sto salju one sms poruke, kao javi se odma i slicno
 
pa da, za svaki acc moram da imam zaseban mail

mooooj gospodjo

ne mogu ovo sa posla... ipak moram da sacekam noc
 
nesto ovde ne stima kao sto kaze tiptop....
Sada sam proverio, ja sam za tri sata dobio 0.3e sa dva naloga,a imam 3.6 mhs snage....
 
Poslednja izmena:
adje da vidimo matematiku...ako tek sutra isplacuju....

onda pmfrulez nije zaradio 0.77e nego vise jer kada mu isplate jos po nalogu 10% dodje se do vece cifre...skoro 1e ako se ne varam...

@nenadubica

8000
Pa da zaradice on vise mislim da ce oko 7€ da zaradi za 24h naravno ako ne bude neki pucanja zna nekad da pukne startum pa zeza dok se konektuje tamo vamo sigurno se nesto gubi.
Ljudi ne smrdi nista samo pravite naloge za svaku kartu to sam ja napisao u onoj temi zakljucase je.. bezobrazno stvarno sad mi pun inbox poruka onako je bilo sve fino objasnjeno.
Dok god isplata radi ja kopam lako je pogasit kad stane ;) nadam se da ce potrajati.

Haj jos jednom da napisem evo vecim slovima " ZA SVAKU GRAFU POSEBAN NALOG ZA SVAKO JEZGRO PROCESORA POSEBAN NALOG" e onda je zarada ok drugacije nema neke zarade.
 
Poslednja izmena:
Pa da zaradice on vise mislim da ce oko 7€ da zaradi za 24h naravno ako ne bude neki pucanja zna nekad da pukne startum pa zeza dok se konektuje tamo vamo sigurno se nesto gubi.
Ljudi ne smrdi nista samo pravite naloge za svaku kartu to sam ja napisao u onoj temi zakljucase je.. bezobrazno stvarno sad mi pun inbox poruka onako je bilo sve fino objasnjeno.
Dok god isplata radi ja kopam lako je pogasit kad stane ;) nadam se da ce potrajati.

uradio si dobar posao... sad je na nama cela LOGISTIKA ;)

za ovo ce mi trebati jedno 4-5 sati da sve sredim

a inace i sa ovim moerom ili FTCom mi je u sobi +40C, mogu da zamislim sta ce biti kad vratim na scrypte
 
Poslednja izmena:
uradio si dobar posao... sad je na nama cela LOGISTIKA ;)

za ovo ce mi trebati jedno 4-5 sati da sve sredim

a inace i sa ovim moerom ili FTCom mi je u sobi +40C, mogu da zamislim sta ce biti kad vratim na scrypte

Zato kad podesi ima evrici da lete savjet svima ne silite karte ne dobijate nista spustite napon da se karte ne griju jer se scrypt kopa ovde kopa sa 700kh/s ili 600 isti vrag a karte hladnije i tise.
Poenta je samo da ima nesto da kopa na nalogu a kolika je snaga nije toliko vazno vjeruj te mi procesori dobro kopaju kad im se odrzava curent hashrate ali to je sad druga skola dok ovo pofatate kako sta onda cemo preci na procesore ;)
 
Pa da zaradice on vise mislim da ce oko 7€ da zaradi za 24h naravno ako ne bude neki pucanja zna nekad da pukne startum pa zeza dok se konektuje tamo vamo sigurno se nesto gubi.
Ljudi ne smrdi nista samo pravite naloge za svaku kartu to sam ja napisao u onoj temi zakljucase je.. bezobrazno stvarno sad mi pun inbox poruka onako je bilo sve fino objasnjeno.
Dok god isplata radi ja kopam lako je pogasit kad stane ;) nadam se da ce potrajati.

Haj jos jednom da napisem evo vecim slovima " ZA SVAKU GRAFU POSEBAN NALOG ZA SVAKO JEZGRO PROCESORA POSEBAN NALOG" e onda je zarada ok drugacije nema neke zarade.

ASICI nisu podrzani.
Naso sam gde covek sa nenormalnim asicom zaradjuje 0.5 eura za 12 sati.
Reci mi kad pravi poseban nalog jel treba poseban mail?
Naloge pravis tako sto se nadovezes na prosli nalog.
Ides da invitujes sebe sa prvog naloga pa pravis drugi i tako dalje?
 
U čemu ovi plaćaju? Vidim pominjete neke evre, jel stvarno evro ili crypto?
 
evo ostao mi otvoren tab sa obrisanom temom i objasnjenjem by goldi:
Naime ovo je trenutno mjesto gdje se najvise moze iskopati za 24h:

1. https://cointellect.com/dashboard/ -znaci morate se registrovati da bi se registrovali morate imati necijie code, mogu vam ja dati svoj, ali onda 10% od vase zarade ide meni mozete kod naci na netu, ali opet nekome ide 10% to je ne izbjezno za prvi nalog za svaki naredni nalog uzmete svoj kod od prvog naloga nadam se da ste me shvatili.
Ne bi ovde da postavljam svoj kod ispasce da zelim da zaradim na nekome, a to nije istina postavljam besplatno temu sa extra 24h zaradom.
Onaj ko bude posten i kad vidi koliko zaradi za 24h sigurno ce htjeti da se zahvali, ali ja postavljam temu i ne trazim nista zauzvrat.

2. Kad se registrujete imacete svoj key code i pasword sve cete naci u download sekciji kliknite na asic guide setup i tu cete naci svoju adresu i pass. to unesite u bat file u cpu miner ja koristim cpu miner 2.4 u njemu sam napravio bat file i sve radi za 10-ke bez ikakvi problema, ako kopate grafom unesite parametre u cgminer sve vam pise prosto je i jednostavno.
Savjet ne skidajte ovaj njihov miner ja sam pokupio neki virus od njega i to me usporilo bar 8 sati u pocetku jer mi je sistem na jednoj masini unistio.

3. Ja sam probao kopat procesorom i najbolja varijanta mi se pokazala da najvise dobijem ako pustim jedno jezgro da kopa na jednom nalogu mozete vi probati pustiti i sva jezgra ako imate recimo i5 ( 4jezgra na jedan nalog) ili FX8 sva jezgra na jedan nalog, ali koliko sam ja shvatio manje se dobije nego kad pustite jedno jezgro na jedan nalog, logicno je ako imate vise jezgri moracete napraviti vise naloga, ali taj nacin se meni pokazao najbolji.

4. ZARADA - ovo vas sigurno interesuje.
a) procesori- svaki procesor odnosno svako jezgro po nalogu zaradi oko 0.25€ za 24h ako imate 8 jezgri zaradicete logicni 2€
b) grafike- ovo nisam jos isprobao kako radi medjutim mogu samo reci da je zarada fascinantna jedna HD7750 (trosi ko opalajac) zaradi preko 1€ za 24h kako ce zaradjivat jace grafe ne znam ali sigurno moraju vise.
Moze se kopat i sa AMD-e i Nv grafikama tako da navalite svi dok bude trajalo, ali nece sigurno dugo previse je dobra zarada da potraje.

5. Isplata- Ovde se zaradjiva u Eurima=€ medjutim novac ja prebacam odnosno mjenjam € za doge coin i onda dogecoin valjam na cryptsiju mada ima i na svakoj vecoj berzi i ima dobar volume tako da nije tesko prodat.
Isplata radi provjereno.

6. Ovde se kopa scrypt tako da obratite paznju procesori se griju a i grafe bgmi sreca je pa je zima tako da nema problema, ali obratite paznju na ovo da ne bude dima

7.Navalite!!! ako sta budem zaboravio, a bude korisno napisacu molim vas nemojte na pm. slati bolje je ovde u temu sve sto saznate pisite ne mora znacit da ce ovo dugo potrajat sinoc je recimo stala isplata ali evo jutros opet radi dok radi moj savjet je prebacajte sve sto imate nikakv monero, FTc ili X11 ne mogu biti isplativiji od ovoga.
Ako bude ovo dugo radilo sigurno cete mi biti zahvalni. Sretno svima!!!

Posto ste navalili kod kod kod evo vam moj kod sa jednog naloga nadam se da mi nece banovat nalog posto provjeravaju ako imas puno ljudi koji su reg na taj kod
41b0dcf7
 
ASICI nisu podrzani.
Naso sam gde covek sa nenormalnim asicom zaradjuje 0.5 eura za 12 sati.
Reci mi kad pravi poseban nalog jel treba poseban mail?
Naloge pravis tako sto se nadovezes na prosli nalog.
Ides da invitujes sebe sa prvog naloga pa pravis drugi i tako dalje?

Ma nista asic lose je to :p
Da za svaki nalog treba email to malo uzme vremena ako vec nemas email-ove napravljene mada 4 email-a ja otvorim za 5min :D
Naloge pravim uzmem kod od proslog ti si vala mogao da na moj racun ides hahhahah Salim se. Ima da za mjesec ako ovo bude ferceralo zaradis 1BTC bez problema.
Ako imas mogucnost da mjenjas ip kad pravis naloge dobro bi bilo.
Ako skontaju da sam sebi pravis naloge banuju sve. Pozeljno je da prilikom pravljenja naloga promjenis Ip (ja mjenjam restartom modema).
 
Nazad
Vrh Dno