Šta je novo?

[DISKUSIJA] Šta je trenutno najisplativije za kopanje

Nemoj nista da te cudi, ja ne znam kako drugi koji placaju struju izlaze na kraj ali kod mene je kopanje u minus, jedino sto drzim upaljena tri riga zbog grejanja...
 
nema zakupa , ima praznih soba , strujomer se obrce pustio ne pustio ,racuna ima, svaki mesec stize , oprema je tu, radila ne radila, pre ce se pokvariti ako ne radi :) fala onome sto nama dade i tarife te imamo i zelenu i plavu i u njima i skupo* i jeftino*. .....hvala njemu sto mozemo da biramo kad cemo i kako cemo : da iskoristimo zelenu i jeftinu... dok se ne doseti i to da izmeni :) a na prolet, april maj, kada sine sunce na vedrome plavom nebu e onda je mining dead, al sve ce nam sve dotle lakse pasti ... :)
 
Dzaba i da jeftinu nariktas da je preko dana kad masine rade 24h..... A i ako imas nacin da ti traje duze, brzo ce te provaliti, pa ce ti naplatiti i boga i oca.... [emoji106]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
uvek ce biti nesto da se kopa, makar i u minus :d
 
Dzaba i da jeftinu nariktas da je preko dana kad masine rade 24h..... A i ako imas nacin da ti traje duze, brzo ce te provaliti, pa ce ti naplatiti i boga i oca.... [emoji106]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


mining osam sati dnevno vec godinu dana...
 
Ne treba nikakav uređaj. Mislim dobro dođe onaj relej za resetovanje kad nešto zakuca, ali za automatsko paljenje i gašenje ne treba ništa. U biosu se namesti rtc alarm i mašine se startuju same u određeno vreme (00:00) a u windowsu task scheduler, podesi se shutdown u 08:00. Radi bez greške.
 
Na hiveos sam, tako da moram pogledat tamo kako da gasim u odredjeno vrijeme. Hvala !

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Zar umesto u račune, nije pametnije uložiti direkt u kripto valutu..?
Ima neki servis da karte i ostalu opremu zameni za kripto?

Niko ovde ne priča da li da se uloži u opremu ili u kripto, vec sta da se radi sa postojecom opremom.

Tako da bolje ti nadji neki hobi nego sto piskaras nesto nepotrebno po forumu.
 
Ne treba nikakav uređaj. Mislim dobro dođe onaj relej za resetovanje kad nešto zakuca, ali za automatsko paljenje i gašenje ne treba ništa. U biosu se namesti rtc alarm i mašine se startuju same u određeno vreme (00:00) a u windowsu task scheduler, podesi se shutdown u 08:00. Radi bez greške.

Imam ja dva ta releja za restartovanje sto se bodu u USB ali ih nikad nisam ni probao...
 
Imam i ja jedan i isto ga nikad nisam ni probao da li radi i kako, verovatno samo resetuje mašinu kad smrzne.
Ali ne mislim na to nego na ovo sa linka, to je odlična stvar. Ručno se kontroliše 16 prekidača ili automatski preko tajmera, ima aplikaciju za windows i android. Može da se poveže na power on pinove na ploču pa da tako resetuješ, a može i da prekida dovod struje do napajanja.

https://www.aliexpress.com/item/32643735522.html
 
Poslednja izmena:
^
ovo do sad nisam video ...
 
Ima li neki uredjaj sa podesim da se i meni gasi i pali tako na 8h ?

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

da te ne ostavim bez odgovora - poluautomatski : sa jednog kompjutera sve gasim , a kad treba upaliti , jednu po jednu na prekidac :)
 
ja sam danas namestio neke rigove da se sami palu od 23-8H. cekam da vidim kakav sam majstor...
 
Stigle nove kartice rx5500 i rx 5700 sa manjom potrosnjom po iskopanom ETH . Imate na nicehash kalkulator i koliko su profitabilne na 0.1usd kilovat.

Znaci neko ce da menja opremu , i nastavi da kopa . Kartice ce da se ponovo prodaju , verovatno mnogo manje nego 2017 :)
 
ma postoje asic masine koje kopaju ETH sa 500Mh pri potrosnji od 750W.
 
Nazad
Vrh Dno