Šta je novo?

[DISKUSIJA] Šta je trenutno najisplativije za kopanje

Sve te starije kartice su mi bile na Zecu do monera. Na kraju su sve zajedno na zecu pravile 60$ mesecno. Sad na Moneru 220$
0c6c6a0625f00497226190f4ec8caae2.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk

Koliko kartica? Koji modeli?


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
11400h/s ? 3.5kw?
 
Da li je neko skoro upoređivao, koliko je Winminer efikasan kod promene coina? Ako je dovoljno dobar u odnosu na ručno menjanje, ja bih radije njemu prepustio nego da to malo slobodnog vremena koje imam istražujem.
 
Koji pool je trenutnop najbolji za XMR?
 
Da li je neko koristio ovaj sajt za uporedjivanje profitabilnosti ? https://www.coincalculators.io/
Mislim da verno prikazuje trenutno stanje .
Postavio sam 2 riga da kopaju MOAC , navodno je trenutno isplativiji od ETH :)
Da li neko ima iskustva ili mozda neki coin za kopanje sa RX 580 rigom trenutno da je bolji od ETH ?
 
Zbog lose isplativosti svega zivog, trenutno je za RX karte najisplativije kopati neki od CN novcica, pre svega zbog struje.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Sta kopati sa starim AMD kartama od 3GB? monero odavno nema isplativost.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Monero je ponovo izgleda zajahan od strane nekih FPGA tako da je sada totalno neisplativ i sa GPU-ovima RX5xx generacije...

Ne znam dali Ubiq moze da se kopa karticama sa 2 gb rama???
 
Moze, ja sam pustio sa RX 550 (2gb) ali nece Claymore vec imas Ubiq miner i i Phoenix koji rade....
 
pa ne znam vidim da se tako zove i ima ga da se skine na ubiqpool.io
 
Da li ima neka skripta sa kojom bi restartovo majner posle nekog vremena?

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Pita drugar šta kopati sa nVidijama 1060 sa 3Gb, neće da može više ETH, a neće da prelazi na drugi sistem osim Windowsa?!
 
Raven ili neki drugi x16r moze.
 
Ja bih isao na raven. Ne cuvam koine vec prodajem svaki dan ono sto iskopam a raven mi izgleda najstabilniji. Mada ako bi moglo nesto stabilno na ethashu onda bi to naravno

Pita drugar šta kopati sa nVidijama 1060 sa 3Gb, neće da može više ETH, a neće da prelazi na drugi sistem osim Windowsa?!

Nece ni HIVE moci mnogo duze od win7 da kopa ETH. Dag je jednostavno preblizu 3gb a i HIVE pored daga mora nesto malo u ram da uvuce
 
Poslednja izmena:
Imam dva pitanja:

1. Da li je ovo do lose konekcije, switchera, rutera ili servera - Socket was closed remotely (by pool) - (ethermine je u pitanju)
2. Da li neko radi dual mining i je li isplativo to uopste, s obzirom da kartice rade na 55-58 stepeni, stavio bih dual ako je ista isplativo. (struja je free pa ne morate pisati o tome da dobijam 5 centi po grafici vise, a trosi 6 centi struje itd.)
 
Imam dva pitanja:

1. Da li je ovo do lose konekcije, switchera, rutera ili servera - Socket was closed remotely (by pool) - (ethermine je u pitanju)
2. Da li neko radi dual mining i je li isplativo to uopste, s obzirom da kartice rade na 55-58 stepeni, stavio bih dual ako je ista isplativo. (struja je free pa ne morate pisati o tome da dobijam 5 centi po grafici vise, a trosi 6 centi struje itd.)
1.
Da li ti je konekcija preko wifi? Ako jeste kablom odalji ruter od riga.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
1.
Da li ti je konekcija preko wifi? Ako jeste kablom odalji ruter od riga.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
Nije, ruter mi je u jednoj sobi, sproveo sam kabl do druge sobe (nekih 15 metara) i onda preko switchera su povezani rigovi.
Rigovi rade nekih 3 mjeseca sa ovim novim netom i tek prije par dana je pocelo ovo da se desava.
 
Imam istu situaciju, i ja bih rekao da se samo dešava uveče. Dva ili tri puta se desi za nekih pola sata. Imam još par uređaja na tom switchu i svi ostali rade kao sat. Nešto mi govori da je do njih...
 
Udarili su opet jako na kopanje. Isplatlivost srozana u bunar
 
Novi asici udarili...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno