Šta je novo?

Cowon M2- Plejer za audiofile

Da li bi ovaj plejer mogao bez problema da pusta muziku sa JVC HA S500 i Koss PortaPro slusalicama?
 
Ovo su spec. za x3... (Izvinjavam se za kvalitet slike) na osnovu njih vidis da gura sve od 16 do 300 oma... Inace nisam ga probao kao DAC...krastavac zadovoljan sam i samim player-om. Napunjena kartica FLAC fajlovima, tiha soba i Grado SR-80i... Rock i Jazz otkidaju... Jedina mana, ako se to manom moze zvati, sluske su otvorene pa upijaju sve zvuke iz okoline (nisu za napolje) upravo ta njihova otvorenost omogucava zvuk koji nije kao kod drugih tipova slusalica -bubnjanje kao da su instrumenti u glavi vec jedan neverovatan osecaj dubokog i realnijeg saundstejdza pa u sobi kako stisnem play odmah ide jedan [emoji3] od uveta do uveta
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1417266645815.jpg
    uploadfromtaptalk1417266645815.jpg
    127 KB · Pregleda: 102
Tesko da bilo sta prenosivo moze da probudi 600 omske slusalice.
 
Pise 60 a ne 600..
 
Da 60oma su Koss PortaPro i 32oma ove JVC HA S500 pa me interesuje da li bi to dobro radilo sa Cowon M2?
 
Da 60oma su Koss PortaPro i 32oma ove JVC HA S500 pa me interesuje da li bi to dobro radilo sa Cowon M2?

Radilo bi ali znajuci kako gura na mome D2, ne verujem da imao toliko "omph" zvuak cak i da ga sa jacinom zvuka nasviras do kraja... 16-24 je neki "optimum"... Moze i 32oma da pogura ali nije to to, kada pojacas skroz bukvalno je kao da slusas na 30-40% jacine a ako si u prevozu i nemas zatvoreni tip sluski ume poprilicno da iritira... Imaj u vidu da M2 (prema onome sto sam nasao) ima i nesto slabiji output od D2...
 
Steta za te pare da ne moze da "izgura" takve sluske.. Ako on ne moze, jel to znaci da svi ljudi koje sam do sad video da slusaju muziku preko telefona sa nekim glomaznim sluskama zapravo ne cuju punu jacinu ili telefoni vec mogu da izguraju takve sluske? Sta bi bio dobar izbor od plejera a da nije skupo za sluske kao one 2 sto sam naveo?
 
Zavisi koje slusalice su u pitanju.. postoje zatvorene over ear sa imp. 32 oma, takve dobro ''saradjuju'' sa vecinom telefona/plejera, izolacija je dobra a izlaz telefona dovoljno jak za to.

Ali ja sam uvek za in ear sluske kada su prenosivi plejeri u pitanju. Znam da ima veoma kvalitetnih on ear kojima je to primarna namena ali nije to za mene.

Ne znam kakvi su sto se toga tice fiio X1/X3.. vidim ima ih par ljudi sa foruma, pominjali su i u ovoj temi pa pitaj njih kakva je situacija sa malo zahtevnijim slusalicama.

Jos jedna opcija je pojacalo za sluske koje se povezuje sa plejerom/telefonom, ovako nesto http://shop.4audio.rs/shop/pojacala-za-slusalice/fiio-kilimanjaro-e11/
http://shop.4audio.rs/shop/pojacala-za-slusalice/fiio-kilimanjaro2-e11k/
http://www.head-fi.org/products/fiio-e11/reviews
 
Poslednja izmena:
Od juce sam postao ponosni vlasnik AKG Y50 slusalica (32 oma) i mogu da posvedocim da Fiio X1 moze bez problema da ih "izgura" :D
 
Steta za te pare da ne moze da "izgura" takve sluske.. Ako on ne moze, jel to znaci da svi ljudi koje sam do sad video da slusaju muziku preko telefona sa nekim glomaznim sluskama zapravo ne cuju punu jacinu ili telefoni vec mogu da izguraju takve sluske? Sta bi bio dobar izbor od plejera a da nije skupo za sluske kao one 2 sto sam naveo?

Pa obicno ljude bude blam da izlaze iz kuce sa nekim over ear sluskama... Ali dobro, ima nas raznih, neki vole i zato posezu sa zasebnim Amp-om/DAC-om... Generalno rade sve sluske sa 32+ Ohm-a ali se oseti drastican pad u jacini (samim tim i kvalitetu reprodukcije zvuka, da ne pricam i koliko udara na bateriju).. Koss Porta bi trebalo bez problema, ali neces moci da nasviras toliko glasno, u tome je cela prica.. Pogledas u specifikacijama plejera i videces impedancu i samim tim sta bi moglo da ti odgovara...

Ako hoces da se izivljavas sa tako nekim over ear sluskama uzmes kao i svaki pravi (covek) audiofil i pazarais DAC (topla preporuka za FiiO)... Ili pak FiiO X1/X3/X5 plejer (koji imaju vecu impendacu ali obicno samo oko 10ak sati reprodukcije) + over ear sluske (Beats su izrazito pozeljne) i budes glavni baja u selu ;).


Stvar je u tome kakav ces kvalitet reprodukcije zvuka imati... Nisam imao iskustva sa FiiO-ovim, ali Cowon je top notch (i vredi svaki euro), to mislim da mogu da ti potvrde jos 1-2 clana koji su imali iskustvo sa istim...

Audiofilija je boles' najmilija (i izuzetno skup hobi). ;)
Cheerz
 
Poslednja izmena:
Ima vrlo dobrih slusalica klasicnog dizajna od bose, sennheiser do beyerdynamica, sve zatvorenog tipa i klasicnog dizajna a o zvucnim prednostima velikih drajvera ne treba previse ni pisati.
 
nego da ja vas pitam. sta je sa 500 miliona nep... salim se,zanima me sta uzeti,da li x1 vredi te pare u odnosu na sansu clip? nemam mogucnost da uzimam ovaj cowon ili x3,pa bih ove jeftinije varijante.
 
Uvek sam za neku bolju varijantu od sanse klip (ako finansije to dozvoljavaju)... Kao budzet plejer sansa je dobra, ali sam siguran da bi bio mnogo vise zadovoljan FiiO, posebno ako planiras malo bolje sluske da koristis kasnije...
 
zaboravio sam da napomenem i sluske. kupio sam skoro beyerdynamic dtx 72iE. tesko da cu uskoro ista bolje da kupujem. dobre su,zadovoljan sam. mada nemam nekog iskustva sa slusalicama. na neke bolje sigurno necu jos prelaziti,tako da ne znam da li mi je uopste potreban X1?
 
Ne moze ti neko drugi reci da li tebi treba x1 ili ne to moras ti da odlucis na osnovu tvojih potreba i finansijskih mogucnosti. Ono sto mozemo da ti kazemo, a i receno ti je da je X1 player sa kvalitetnijom reprodukcijom zvuka u odnosu na Sansu. Ono sto bih ja na tvom mestu pokusao, naravno ako se odlucis za X1, jeste da probas da ga nabavis "preko grane" . Siguran sam da moze dobro da se ustedi.
 
hvala na odgovorima.
@nican slazem se,nego pitam u smislu da li je za te sluske to overkill,da ne bacam pare ako uz te sluske on ne moze da pokaze neku razliku u odnosu na smartphone ili sansu. ali kazem opet,slazem se.
da,sad i ja gledam,nije nesto jeftiniji,ovde sam ga nasao za 13k.
 
@Betondtime

Imam X1 vec nekih mjesec i po, i za sada sam prilicno zadovoljan. Mnogo je bolji od telefona koje sam prije njega koristio za muziku (HTC Desire HD). Razlika se osjeti i na najjeftinijim bubicama (sa X1 sam poceo da cujem neke pozadinske tonove, koje na telefonu nikad nisam), a od prije 2 dana sam ga upario sa boljim slusalicama i zvuk je fenomenalan (koliko ja mogu da cujem).

Nazalost nisam imao priliku da koristim Sansa plejere, tako da ti ne mogu mnogo pomoci oko poredjenja.

I da ne zaboravim, tek sam "uplivao" u audiofilske vode i ovo mi je prvi par boljih slusalica, tako da nemoj da uzimas moje misljenje previse ozbiljno :)
 
Poslednja izmena:
samo da podelim moje misljenje o x1 , ja sam u 4au**o probao sa mojim fiio x1 i e11k i vise mi se svideo zvuk nego sam x3, mada ja ne bi kupovao za x1 nikakav amp jer nikad nisam presao 80/100 sa mojim slusalicama

i mislim da nema velike razlike u zvuku izmedju x1 i x3 , x3 ima samo vise funkcija
 
@milan hvala ti,ziv bio! mislim da je x1 bolja kupovina :)
hvala i tebi suki :)
i da se izvinim mushmularu,pretvorili smo ovo u fiio temu.
 
@ sukimtk

I ja mislim da su X1 dobili tako sto "srezali" sve dodatne funkcije sa X3 (usb DAC, interna memorija, coax konektor, manja baterija, alu kuciste ...) da bi dobili dobar plejer za pola para :)


@ beyondtime

Nema na cemu i ja sam se dvoumio oko iste stvari :)
Kad sam kupovao nekako mi je Sansa vise izgledala kao plejer za treniranje i dzoging, a Fiio vise kao plejer za uzivanje u muzici, pa sam tako i odlucio ;)

Imas ovdje poredjenje sa flagship telefonima: iPhone 6 vs HTC M8 vs Fiio X1 (iPhone 6 ima skoro cist zvuk kao Fiio, ali Fiio je ipak dosta jaci i daleko jeftiniji, a M8 kaska za njima), dok u obicnijim telefonima koriste daleko jeftinije audio komponente, pa tesko da mogu da pridju plejerima.

Takodje imas i detaljan review za X1, gdje ga porede sa X3.

@ mushmular

Oprastaj za spamovanje, nikako da nam otvore Fiio temu :eyebrows:
 
Evo da se i ja priključim izvinjenjima za trovanje teme pričom o Fiio uredjajima...(neka neko otvori temu FIIO pa da se preselimo).

Što se cene tiče, kod susednih nam Ugara cena za X1 je 28 000 huf iliti oko 90€. Ako nadjete nekog ko prodaje uredjaje iz prodavnice u kojoj ima X1 (odnosno taj prodavac ima povraćaj poreza koji, kao što znate, iznosi 27%), verujem da se DAP može dobiti za nekih 80-ak evropskih novčanica. Kao što sam ranije pisao, na sličan način sam uzeo X3, koga tad ovde nije ni bilo u prodaji. Cena mu je bila oko 200€ (kao i sad), a platio sam ga 160€. Jedino ako vam je razlika od oko 25€ za X1 (ili 40€ za x3) mala za ovakvu akciju, onda OK.

Što se uredjaja tiče ,X1 jeste osiromašena verzija X3, (mada ja bi pre rekao da je X1 osiromašena verzija od X5).Osnovna razlika se krije u čipu... odnosno kod "keca" je to čip iz kompanije Texas Instruments, dok je kod "trojke" to čip iz Wolfson Microelectonics-a, a identičan se stavlja u Rega Saturn i Astell & Kern DAP AK100... (čini mi se da je cena ovog A&K plejera bila nešto tipa 600$ možda i više)... No da nedužim, sve te informacije su dostupne na njihovom sajtu.

X1 je verovatno best buy DAP u svom cenovnom rangu, isto kao što je X3 u svom...

Očigledno da su Kinezi napravili pravu pometnju na tržištu sa X serijom... i svaka im čast samo tako nek nastave.

P.S.

beyondtime, overkill nije... i ako ti nije potrebno nešto da ti samo tandrče u glavi dok si u razdrndanom gradskom prevozu čiji motor svojom "pesmom" probija zvučni zid, već da uživaš u zvucima za koje nisi ni znao da su tu u tvojim omiljenim pesmama (pričam o losseless fajlovima, nikako MP3) onda X1 jeste pun pogodak.

:,,::,,::,,:
 
kao i u svim nedoumicama do sada,i u ovoj ste mi pomogli i zato jos jednom hvala! definitivno cu uzeti x1.
ne znam kako to da pazarim od madjara,pojmam nemam kako to funkcionise,tako da cu morati da bacim par soma vise na nase derikoze. al ajde.
 
Sigurno postoji varijanta, pročešljaj malo oglase ovde pa stupi u kontakt sa nekim.
 
Snizena cena X5 za 6000 din u 4A... sada kosta 35k :) :d
 
Nek spuste malo cenu i za E07k i svima lepo :d
 
Nazad
Vrh Dno