Šta je novo?

Starcraft 2: Legacy of the Void (LotV)

Alex

Znamenit
Učlanjen(a)
15.08.2000
Poruke
5,069
Poena
1,255
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 5800X3D | Fuma 2 rev.B
Matična ploča
ASUS TUF GAMING B550M-PLUS
RAM
Fury Renegade 2x16GB DDR4 3600MHz CL16
GPU
EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA GAMING
Storage
2x KINGSTON 1TB KC3000 SKC3000S/1024G
Zvuk
HyperX Cloud 2 | AltecLansing 2.0 Curved
PSU
Corsair SF750
Kućište
FSP CST350 PLUS
Monitor
Dell S2721DGFA | Dell U2412M
Miš & tastatura
HyperX Pulsefire Dart Wireless | Fizz Pro K616
Ostale periferije
LG C9 55, PS5, XSX
Mobilni telefon
Xiaomi Mi 9T
Pristup internetu
  1. Optički internet
Poslednja ekspanzija je Standalone.

Starcraft 2's long awaited next title in it's franchise, 'Legacy of the Void' will in fact be a STANDALONE game, this means everyone now has the opportunity to finally try out Starcraft 2 without having to buy any of the original games but dive into the new campaign and the multiplayer right away!

For everyone who already owns WoL or/and HotS, Legacy of the Void will act just like a regular, new expansion.

[YOUTUBE]644DTmNuHxw[/YOUTUBE]
 
Dobar trailer! Obecava. Samo da prica ne bude bezlican smor kao u HotSu.
 
Secam se vremena kada je Blizzard sa najavom nove igre pomerao CGI granice kada su gejming trejleri u pitanju. Ovaj je na istom nivou kao i prvi trejler za Starcraft II.
 
Situacija gde je Blizzard pomerao CGI granice sa ekspanzijama, a ne novim igrama, je bio slucaj samo sa World of Warcraft. Jos kad se uzme u obzir da ova ekspanzija nije trebala ni da postoji, nego je Activision gurao zbog prodaje a Blizzard hteo da se resi kao crnog paceta, ne mozes ni da ocekujes previse kad je jedan te isti developing team koji je smanjen na svega nekoliko ljudi.
 
Poslednja izmena:
Kako nije trebala da izadje ova ekspanzija, kada je pre izlaska SCII objavljeno da ce igra biti podeljena u tri dela?

Wings of Liberty - focus on Terran campaign
Heart of the Swarm - focus on Zerg campaign
Legacy of the Void - focus on Protoss campaign

Ovo gore se zna vec godinama unazad.
 
Naravno da se zna, ali kada se slepo veruje u neki koncept/proizvod/filozofiju, nije problem da istorija počne od juče i da se svi planovi pre godine X proglase nevažećim.

Pri čemu sam ja generalni protivnik budženja kojekakvih CGIja koji u suštini nemaju nikakvu kontekstualnu vrednost.
 
Poslednja izmena:
Kako nije trebala da izadje ova ekspanzija, kada je pre izlaska SCII objavljeno da ce igra biti podeljena u tri dela?

Wings of Liberty - focus on Terran campaign
Heart of the Swarm - focus on Zerg campaign
Legacy of the Void - focus on Protoss campaign

Ovo gore se zna vec godinama unazad.

Legacy of the Void izlazi sa velikim zakasnjenjem s' razlogom. Ne pricam ovde o planovima pre nego sto je Wings of Liberty uopste izasao i reklamiranju kako cemo dobiti tri zasebne igre za pojedinu kampanju. Ovde pricam o smanjivanju SC2 development tima pre nego sto je i HotS izasao, posle cega Blizzard je hteo da otkaze Legacy of the Void ali Activision je Activision. To sto je planirano nema veze sa onim sta se trenutno desava sa SC2 projetkom. Igra je u dalekom mrtvilu zbog vise razloga, a najvise je odgovoran Activision/Blizzard menadzment.
 
Poslednja izmena:
Ma samo nek saznam napokon kraj ove price :D

Kakav kraj priče? Kao da nikada nisi igrao Blizzardove naslove.


Nije donela Bobiju love koliko je ocekivao.

[ video ] Ovde treba insertovati poslednju epizodu South Parka posvećenu mobilnom gejmingu, mikrotransakcijama i navatavanju ovisnika. [ /video ]


Inače, što se kreativnog dela tiče, uopšte mi nije jasno na čemu zapravo rade toliko. Pretpostavljam da je LotV bio završen kad i HotS. Mislim, najavili su da neće uvoditi nove jedinice, dakle nema nikakvih balansiranja, testiranja, bogtepitačegasve, trebaju samo da naprave kampanju i gotovo. Ali ne, moraju da mrse, petljaju i glume ludilo.
 
Poslednja izmena:
Inače, što se kreativnog dela tiče, uopšte mi nije jasno na čemu zapravo rade toliko. Pretpostavljam da je LotV bio završen kad i HotS. Mislim, najavili su da neće uvoditi nove jedinice, dakle nema nikakvih balansiranja, testiranja, bogtepitačegasve, trebaju samo da naprave kampanju i gotovo. Ali ne, moraju da mrse, petljaju i glume ludilo.

Ma opet uvode nove jedinice i balansiranje. Naravno to sve traje.

Zerg
Lurkers: "same lurker model as hots campaign. Outranges protoss cannons. Spines easily dogable. Not sure about stop micro"
Swarm Hosts: now manual mode and no longer burrows. Upgrade for flying locust
Ravager: "the ravager has a seige fireball that takes 3 sec to launch and destroys them."
Nydus worm: now invisible while burrowing. Not even detectable by cannons
Infestors: neural removed and now has an aoe buff to give friendly units 5 atk for 30sec
Corruptors: have an ability to channel damage like a void ray. A few of them can kill a nexus in seconds

Terran
Cyclone: "Very mobile and can lock on to deal more damage and move while shooting. Big range. Good early game"
Herc: Herc is melee barracks unit that has a hook to grapple on to units. Can upgrade to splash. Tanky. Can hook to reapers up cliffs
Tanks: Can pick up seige tanks in seige mode with medivacs
Battle cruisers: warp to anywhere you have vision (takes 8 seconds and they take 200% damage while doing it)
Banshees: now range increased. Cloak comes default. Upgrade to make it move faster than any detection possible

Protoss
Disruptor: "moving land mine", "robo Bay unit high gas fat and bulky but goes invulnerable 4 seconds and explodes for mass aoe damage"
Tempest: new long range ability that has a dot (500dmg over 50sec)
Carrier: moves quicker. 90sec build time. Can release interceptors all instantly and keep fighting even if carrier dies.
Nexus: starts with 14 supply now. Basically have to build a pylon straight away by 10 sec in
Photon overcharge: Nexus Cannon shoots ground only
Warping: takes 8 seconds now and warping units take 200% damage. Zerg has unit to break forcefields
Oracle: Oracle also now has one revelation spell for revealing and detecting. Also new stasis ability

General
Bases will now mine at maximum efficiency with 12 workers instead of 16 now
Starting workers: 12 (you basically make a depot/pylon/ovie in the first few seconds as it stands right now)
Archon mode: http://instagram.com/p/vG6dQ6OkCP/ (2 players control 1 base)
Minerals per patch: It was like 1500 before now it's 1000

Našo sam pomenuti video: http://www.youtube.com/watch?v=MS4VRbsjZrQ#t=93
 
Poslednja izmena:
Inače, što se kreativnog dela tiče, uopšte mi nije jasno na čemu zapravo rade toliko. Pretpostavljam da je LotV bio završen kad i HotS. Mislim, najavili su da neće uvoditi nove jedinice, dakle nema nikakvih balansiranja, testiranja, bogtepitačegasve, trebaju samo da naprave kampanju i gotovo. Ali ne, moraju da mrse, petljaju i glume ludilo.


Uopste me ne bi cudilo da je bilo i nekih "kreativnih nesporazuma" oko price i u kom smeru treba da se odvija poslednja "ekspanzija"... Videh po modovima koji nudi da je poprilicno "dumb down" z
a siroke narodne mase...

Veliki sam fan SC i WC serijala, ali imam osecaj da posle bledog HoTS-a ovo jos vise mogu da zabrljaju (iako nemaju prostora za to)... U ostalom i koliko sam ja pratio a i drugi clanovi ovde spomenuse, tim koji je radio na SC-u je smanjen, ocekivali su mnogo vise od dvojke (sto od prihoda sto od interesovanja), samim tim su se i zato odlucili da dvojka bude "trilogija"... :) Ali ne sumnjam da si sa svime upoznat... A nove jedinice su "nepisano pravilo" za svaku SC ekspanziju do sada...

Ako nista drugo, nije lose sto ce LoV biti standalone ekspanzija, tako da nece biti potrebe da se kesira ceo Battle Chest od strane onih koji jos nisu igrali/pazarili SC2...
 
Secam se vremena kada je Blizzard sa najavom nove igre pomerao CGI granice kada su gejming trejleri u pitanju. Ovaj je na istom nivou kao i prvi trejler za Starcraft II.

Ovo uopste nije CGI trailer vec prerenderovani snimak iz game engine-a. Heart of the Swarm kampanja ima jedan ovakav na svake 2-3 misije.

Kakav kraj priče? Kao da nikada nisi igrao Blizzardove naslove.

Pa naravno da nije. :) Muzzy je tu da se s vremena na vreme pojavi, opali nesto o cemu pojma nema, u procesu (ako mu se ukaze prilika) vozdigne konzole do nebesa i nestane bez traga i glasa do prve sledece prilike. :D
 
Ljudovi ajd ko ima zivce i zeli da igra starcraft neka mi se javi da mu dam battle tag pa da mi pokaze malo osnove i da odigramo malo koju partiju.U sustini gledao sam ja po netu kako se igra i svidja mi se igra ali nemam sa kim da igram i ko ce da mi objasni malo sta i kako. :)
 
Prvo odgledaj na YT video Day9 o micro-u. Zatim izaberes jednu rasu,drzis se nje,I vezbas buildove-macro s njima. Sto puta odigras svaki build pre nego sto predjes na sledeci. To je mnogo bolje nego da fristajlujes svaku partiju. Nema potrebe da ti neko pomaze,bolju ces pomoc naci na yt.
 
Blizzardove igre nemaju kraj priče, već klifhengere i najave narednih avantura.
 
Jel moguce da su ovako nerfovali protose? Jedna nova jedinica i kerijeri koji se krecu brze...to je sve sto se tice poboljsanja :/ Pogle samo koliko su Terani sada nabudzeni :trust:

ps. ovaj deo mi nije jasan:
Bases will now mine at maximum efficiency with 12 workers instead of 16 now
Starting workers: 12 (you basically make a depot/pylon/movie in the first few seconds as it stands right now)

Krece se sa 12 umesto 6 radilica? I dovoljno je 12 umesto dosadasnjih 24 za kopanje?
 
Poslednja izmena:
Evo šta sam našao povodom mining-a.

Dev: There are misconceptions online. Nothing has changed except 12 starting workers, and 33% less resources per resource deposit. Optimally is 16, but max is 24, just total amount of resources has beenr educed. Our focus is not to change mining, just have more active mining, and expand quicker for more avenues of attack and so on (harassment)?
 
Kako je 16 optimal, ispada 2 po mineral patch a ne 3? Po mom shvatanju, nije da nece 3 biti brza, vec da zbog manje resursa se ne isplati platiti jos 8 radilica?

Za nerf protosa, stvarno.... ne znam kako ce Tempesti da rade za onaj "psionic radiance", ali i to je tier 3... sem ako melee zealoti ne dobiju splash (tako izledaju ovi "new aiur zealots"?) da fak :D
 
Pa nikad se nije ni isplatilo, nisi ni trebao da pravis 3 workera po mineralu, nego pravis novu bazu kad stignes do 16. Mislim da su na TeamLiquidu racunali da radilica nosi po ~20-30% manje resursa kad imas tri po mineralu, sto je mizerno vise nego sa 2, a kosta isto koliko i novi Nexus/CC da se naprave.
 
Poslednja izmena:
Tos nije nerfovan, samo je teran u alfi (kao i uvek) dobio besmislenu imba jedinicu, koja ce u beti (kao i uvek) biti 10x menjana i redizajnirana da bi na kraju (kao i uvek) potpuno odustali od koncepta i scrap-ovali ceo unit.
Takodje, za tosa su ostali duzni jos jedan nov unit koji su obecali na multiplayer panelu, ali nisu imali spreman model da ga pokazu ingame.
Na istom panelu je i potvrdjeno da se neko izleteo sa saturacijom od 12 (ima i verzija sa 16) radilica, tj, ostaje maksimalna saturacija sa 24 radilice, ali se na pocetku dobija 12 umesto dosadasnjih 6 (ovo ce sigurno biti skresano na 8 li 10), a mineral patch-evi u bazi su sada od po 1000 umesto dosadasnjih 1500. Suska se i da se experimentise sa 6 mineral patch-eva po bazi umesto dosadasnjih 8, ali obzirom da je do sada sve prikazano na starim mapama, za to cemo morati da pricekamo betu verovatno.
 
To je verovatno zato da se ubrza early game, jer sa satandardnom igrom sa 6 radnika zaplet pocinje oko 5. minuta. Ovako ce biti 2-3 minuta krace
 
31. marta krece zatvorena beta.
Izmenili su dosta stvari od poslednjeg predstavljanja, najvise kod protosa

 
Deluje mi da su preterali sa promenama. Igra ce jos vise biti sklona pobedama ne boljeg, vec srecnijeg igraca. Mozes da budes 3x bolji, i za 2 sec nepaznje izgubis celu armiju. Samo WoL je dobar SC2 naslov IMO
 
Malo kasne sa tom betom, ja sam vec ocekivao da otvorena bude pri kraju :)

Nego, gde je prica cela, mene to jedino interesuje u ovome ;)
 
Ih,prica...bice kao i do sad, 1 odgovoreno i 10 novih, otvorenih pitanja
 
Svejedno, interesantno je:)
Mene ne zanimaju otvorena/zatvorena pitanja, nego put izmedju njih :) (ko god misli da moze da mi spoiluje kraj bilo cega, grdno se vara :D)
 
Nazad
Vrh Dno