Šta je novo?

Overclock fx8320 preko 4.0ghz

NoSferat0

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.08.2014
Poruke
135
Poena
69
Danas sam uzeo lc power lc-cc120 + 2x sickleflow cm push & pull,skinuo sam 35c u odnosu na stock hladnjak,pricam za prime 5min.

Hteo bih da poteram procesor,na 4.0ghz radi ok,ali bi hteo da vidim da li moze jos.

Moze li neka uputstva,treba li da slikam bios ?
 
Probaj prvo bez dizanja napona, trebalo bi da ide do 4.3Ghz
Podigni na 21.5 multiplier.
Odradi test sa OCCT ili Prime95 i prati temperature.
 
Poslednja izmena:
A posle toga ? posto bih hteo da idem do 3.5ghz,trebam li da dizem napon,da iskljucujem neke funkcije u biosu ?
 
Iskljuci turbo core odmah, zaboravih.
Probaj postepeneo da dizes multiplier, 20.5, 21, 21,5...
Ako krene da zabada podigni +0.05 VCore.
 
Sacu da probam.

Edit : Odradio sam overclock ali samo do 4.3ghz,isklucio turbo core i podigao voltazu za 0.100.
http://imgur.com/fmd5PIT
 
Poslednja izmena:
Ne preteruj sa tom plocom nije bas podesna za OC.
4+1 power phase nije za neki veliki OC, ako izvuces 4.3Ghz bice dosta.
 
Ok,onda kad uzmem ud3p onda cu ici dalje.
Treba li jos nesto od onih opcija da se iskljuci u biosu ?
 
Ne, pusti prime bar jedan sat i prati temperature.
Malo je napon poveci 1.452v..ali gura ce.
 
Sigurna temperatura za taj proc je do 62 stepena, a max je oko 70 posle ide throttling zastita.
 
Extra, znaci vredi taj lc power lc-cc120.
 
Vredi,samo sto sam ja na njega stavio Cooler master Sickleflow 2 komada za pusn and pull,pa i to smanjuje tempereturu,ali svakako 41,42 ne bi prelazilo sa njegovim kaslicnim ventilatorom
 
Da ne pravim novu temu.

Ukratko.

Do kolko mi je pametno da guram clock sa LC Power 600w napajanjem? :type:
Imam Asus M5A99X Evo za nju se nesto posebno i ne brinem,nego napajanje :d

:wave:
 
lagano,nije 8320 i preko 4ghz toliki potrosac da bi se brinuo,najveci potrosac ti je grafa a ni ona nije nesto previse zahtevna.cepaj,ako ne budje djusa dovoljno i/ili se bude previse grejalo,nema to veze sa vatima i snagom,vec sa kvalitetom i primerkom istog.neces nista sprziti,ako budes pratio sta se desava i reagovao na vreme.

sa druge strane ne ocekuj cuda,s' razlogom je taj cip binovan kao 8320,sad dal' trazi previse napona ili je nestabilan,to ces ti da saznas. :) cepni ga na 4,4ghz na 1.45v i drzi fige. :)
 
Da li je green power/silent giant taj LC ili je ona kancelarijska varijanta od 600w ?
 
imam fx8320, lc cc120 kuler, ploča je msi 970s-g46. clockovan je na 4.2GHz, video sam da je jedina merodavna temperatura iz overdrive, bar tako vi savetujete na forumu a ja ne znam da se snađem, zato evo skrinšota. i pitanje jel mogu još da ga najarcam na ovoj vrelini. još kako kažu ploča ima slabu naponsku..ps. ovo je temperatura kada ne radi ništa zahtevno, tj. idle
 

Prilozi

  • 000008.jpg
    000008.jpg
    231.1 KB · Pregleda: 64
okacio si idle temperaturu koja mi nista ne govori.iskreno,ja na toj ploci se ne bih usudio ni da pomislim preko 1,4v a i pitanje je koliko ce moci stabilnih 1,4v da isporuci.koliko ce da baci na 1,4v to niko za fx8320 ne moze da ti kaze,moze biti slabije binovan cip moze biti ful i dobijes opasnog klokera,posto su tu trpali sta su stigli.

ono sto je najbitnije je da iskontrolises plocu i vdrop.sve detaljnije imas na fx8xxx temi,sve po 50 puta u sitna crevca ispisano.
 
imam fx8320, lc cc120 kuler, ploča je msi 970s-g46. clockovan je na 4.2GHz, video sam da je jedina merodavna temperatura iz overdrive, bar tako vi savetujete na forumu a ja ne znam da se snađem, zato evo skrinšota. i pitanje jel mogu još da ga najarcam na ovoj vrelini. još kako kažu ploča ima slabu naponsku..ps. ovo je temperatura kada ne radi ništa zahtevno, tj. idle
Imaš Stress test tu na AOD, uključi Logging i pusti da odradi.
 
Nazad
Vrh Dno