Šta je novo?

World of Tanks Blitz!

KingSRB

Poštovan
Učlanjen(a)
25.09.2014
Poruke
304
Poena
69
Poz... svim mobilnim gejmerima kao sto se vidi iz naslova(o cemu se radi) wargaming je konacno odlucio da pusti android verziju World of Tanks Blitz [emoji3] ! Vidim nema slicne teme za nas mobilne gejmere pa reko da zapocnem diskusiju u vezi igre.
Elem World of Tanks Blitz je konacno pusten u google play prodavnicu verzija 1.4 za sada funkcionise samo u pojedinim zemljama i na ogromnom broju android aparata spisak zemalja i mob aparata/tableta podrzanih od strane igre mozete pogledati na sledecem linku:
https://eu.wargaming.net/support/Kn...-tanks-blitz---supported-android-devices-list

A evo i nekih min/max specifikacija za igranje igre:
O.S :
Android 4.0+
-GPU:
Tegra 3
(Medium-Low podešavanjima)
- Mali-400MP
(Medium-Low podešavanjima)
- Adreno 225
(Low mozda Medimum podešavanjima)
- PowerVP SGX544MP2
(Medium-Low podešavanjima)

Svi oni koji imaju jaci GPU od navedenih moci ce da teraju World of Tanks Blitz na Medium + High setovanjima [emoji41]

A sad malo o igri mada mislim da su svi vec upoznati o cemu se radi [emoji106] [emoji6] .
Da pocnemo od toga da se igra zasniva na modelu MMO free-to-play ili moze i free-to-win business model [emoji6] ili free-to-play done right(ova zadnja meni omiljena) dalje, 7vs7 team battle(za pola manje nego na P.C platformi) Ideja je da se igra obično igra u pokretu, jer se pretpostavlja se da igrači nemaju mnogo vremena da čekaju sledeću bitku, ili da igraju bitke od 15 minuta za razliku od WoT P.C verzije.
Igra je oficijalno pustena u opticaj 04.11.2014g!
Kao sto sam naveo jos uvek neradi kod nas ali mislim da ce globalno vrlo brzo krenuti :)
shodno tome cu postaviti oficijalni link za igru.
Gplay link:
https://play.google.com/store/apps/details?id=net.wargaming.wot.blitz
dc23cb149c61ef8b95078f07d23302c2.jpg

0ed57fef06e20f7071cafc0bc5a64ea1.jpg

cd2e20fe7a5b55170133cfed04427626.jpg


Nadam se da cemo lepo caskati, diskutovati i, pomagati jedni drugima u vezi igre kao sto to rade i u P.C sekciji kod starijeg brata(World of Tanks) .
I za kraj kako kazu u P.C verziji " Let's roll" [emoji41] !
1839aaf55a3779bf6733d08c509bdfc5.jpg
 
Poslednja izmena:
Jutros mi proradi narodna verzija oleeee :D (cini se da ce samo sto nije globalno) i radi sve klasicno ulogovao sam se preko svog naloga standardnog za WoT evo par in game screenshot-ova ;) !
17bd8a7c1703090f701035c737d3b00a.jpg

0536d007932384588198ec1609fba712.jpg

1b71244deba491595c5f527ebfdb2841.jpg

36601b4d3c9511ee0acf16e3f503cf20.jpg

I video jest da je sklepan na brzaka drugar snimao s njegovog fona koji je inace u jako losem stanju ali vidi se dovoljno :) .
http://youtu.be/XvSX1koiG7k
Igra je 2gb
c3045e2c7349054ecfad763430157352.jpg

I pravo da vam kazem jede bateriju ko nedaj boze ;-) ali sta je tu je zadovoljstva su uglavnom uvek uslovljena necim a u ovom slucaju velikom potrosnjom baterije :-D !
 
Slazem se ali ovo je android verzija koliko vidim tamo se raspravlha o ios verziji tako da...!
Ali ok ako admin smatra da treba biti jedna tema neka ukine jednu ili nek ostavi obadve svejedno je.
 
Na zahtev pokretača tema je otvorena, diskutujte ovde vezano za Android verziju igre.
 
Poslednja izmena:
interesantno. deluje zanimljivo ideja da povežem miša i tastaturu na tablet i pržim malo one koji igraju prstićima na mobilnom. ali me mrzi :D
 
interesantno. deluje zanimljivo ideja da povežem miša i tastaturu na tablet i pržim malo one koji igraju prstićima na mobilnom. ali me mrzi :D
xe xe xe i ja sam odmah na to pomislio al malo jednostavnije da moj Genius gardians(inace tako igram ostale igre Gta , Double dragon...e.t.c) prikljucim na fon ali avaj kako kazu u W.G nije fer prema Ios uredjajima posto oni nemaju podrsku za gamepad(verovatno ustvari sigurno nema podrske ni za mis & tastaturu) tako da mrka kapa nista od toga nazalost !
 
koliki je ping na azijskom serveru, da li je igrivo, vredi li skidati?
 
da li je igrivo, vredi li skidati?

Svakako vredi skidati [emoji106] moze da se prži meni je iskreno ping visok ,pomalo zakucava al to je zbog vipa posto igram preko njih( los je u podrucju di trenutno igram) inace kad sam na wifi stanje se normalizuje i sve klizi sto bi se reklo [emoji6]
 
xe xe xe i ja sam odmah na to pomislio al malo jednostavnije da moj Genius gardians(inace tako igram ostale igre Gta , Double dragon...e.t.c) prikljucim na fon ali avaj kako kazu u W.G nije fer prema Ios uredjajima posto oni nemaju podrsku za gamepad(verovatno ustvari sigurno nema podrske ni za mis & tastaturu) tako da mrka kapa nista od toga nazalost !
pa šta ja mogu iOS uređajima što oni ne mogu da povežu miša i tastaturu? ja mogu da povežem i zato ću da ih ljuštim :p voleo bih da probam ovo samo zbog toga.
 
Probaj ako moze pa , nam javi kakav je osecaj i da li ti radi preko opreme [emoji6] .
 
ako imaš rutovan uređaj imaš programe koji omogućavaju emulaciju dodira na ekranu fizičkim tasterima. gamepad radi 100%, ja sam to probavao. a sad me iskreno mrzi :D generalno probaću da vidim kako to izgleda u 2500x1600 rezoluciji i kako se moj tablet nosi sa tim, ali neću igrati.
 
ako imaš rutovan uređaj imaš programe koji omogućavaju emulaciju dodira na ekranu fizičkim tasterima. gamepad radi 100%, ja sam to probavao
Znam za to dosad su mi sve igre radile bez dodatnih programcica(i bez rutovanja softver mi je fabricki sony-jev i sve sljaka) samo prikljucim genius-a i zabava pocinje al, su u W.G eksplicitno pisali da igra nece podrzavati(zbog ios uredjaja koji nemaju tu mogucnost pa kao da bude fer jel, mada meni to nije fer jer android uredjaji odavno podrzavaju dodatnu opremu nakraju sto gusiti nesto sto valja [emoji6] ) gamepad-e ,tastature , miseve...e.t.c pa sam odustao medjutim cini se da cu probati nagovorio si me [emoji3] !

generalno probaću da vidim kako to izgleda u 2500x1600 rezoluciji i kako se moj tablet nosi sa tim, ali neću igrati.
Aj probaj pa javi kakav je feeling i kako radi [emoji6] !


Ja cu sutra na poslu probati preko projektora u full HD na zidu bas me zanima kako ce to da izgleda i radi [emoji41] !
 
ne razumeš. rekoh ti da ti root treba da omogućiš takvu funkcionalnost u igrama koje to ne podržavaju, kao što je ova. dakle što se igre tiče ona prima komande preko ekrana, a ti ih zadaješ preko gamepad-a.

inače, probah danas da instaliram na galaxy s3, uopšte je nema igra na play store?
 
Ma razumem opusteno probacu bez brige nego mi je ovaj mesec u full-u pretrpan obavezama krastavac uvek pred n.g frka inace preko projektora(nisam mogao izdrzati do sutra [emoji3] ) je bruka dobro odusevio sam se nesmeta ni to pipkanje prstima [emoji6] !

inače, probah danas da instaliram na galaxy s3, uopšte je nema igra na play store?
Imas link ovde na stranici evo ja sad proverio radi baci te pravo na wotb i to je to probaj !
 
Poslednja izmena:
Lepše mi radi na mobu nego na laptopu. cccc, samo dokazuje koliko je ono g**** od PC klijenta ubagovano i neoptimizovano.
 
android klijent je jako dobro optimizovan. kod mene klizi na 2500x1600
 
narodna verzija za free igru?
Pregledam temu [emoji4] pa da odgovorim!
Jeste "narodna(bila)" ako je skinuta pre "zvanicnog/oficijalnog" pustanja u promet pa bilo da je free ili ne pogotovo sto je dve nedelje pre zvanicnog pustanja pocela da "radi" i na ovim prostorima konkretno balkanu a, oficijalno ili zvanicno po izjavama W.G nije trebala da radi ili da se testira(posto je testiranje trajalo "otprilike 20tak dana") na balkanu! Sve to zajedno dokazuje da je u jednom momentu i bila "narodna" verzija kako sam i napisao!
Naravno pisem za Android verziju. [emoji6]


Lepše mi radi na mobu nego na laptopu. cccc, samo dokazuje koliko je ono g**** od PC klijenta ubagovano i neoptimizovano.

Iskreno istina slazem se na fonu klizi kao po ledu [emoji41] optimizacija je sjajna! Mada meni na laptopu isto radi odlicno u fullu ali vidim da laptop koristi vise snage nego sto bi trebalo za WoT P.C pogotovo grafike u task menadzeru nekad vidim da uzima i do 35%(50-57fps) snage grafike a iskreno vise od 20-25% je optimalno za ovaj naslov za P.C verziju sto opet pokazuje i potvrdjuje(kao sto si i napisao) da braca Rusi definitivno treba da rade na optimizaciji P.C klijenta i to opasno [emoji6] !

Back on Subject [emoji3] !
Do kraja godine 3x dnevno po 2x exp masala [emoji41] !
 
ne mogu ja da igram ovo na ekranu. treba da kupim mhl adapter i bluetooth miša (bt tastaturu već imam, a miša ne mogu da povežem na usb jer ću tu da povežem mhl). onda lepo povežem tablet na tv, još će igra bolje da mi radi jer full hd tv ima duplo manju rezoluciju nego moj tablet :D e onda možemo da se igramo. ovako, meh....

ali realno ne cima mi se oko ovoga...

nego, kako radi match making? ja sam odigrao samo par partija sa tier 1 i tier 2 tenkom i uvek sam upadao u partije gde je samo moj tier. znači nije kao na kompu, da možeš da srećeš jače protivnike?
 
Danas mali updejt oko 45mb!
Is 6 dodat a ja do is 6 ima da ozuljam i ekran i bateriju [emoji6]
ad0673783ee3e9fd047b02e2a660055f.jpg
 
Poslednja izmena:
nego, kako radi match making? ja sam odigrao samo par partija sa tier 1 i tier 2 tenkom i uvek sam upadao u partije gde je samo moj tier. znači nije kao na kompu, da možeš da srećeš jače protivnike?
Pravo da ti kazem evo ja sad igram amera M6 - VI nivo , dosad sam susretao i vece nivoe i manje uglavnom vece(retko kad sam bio najaci tier) mislim da je problem sto je samo 7vs7 po meni malo igraca pa server nepravi dobar MM ali gura se nekako [emoji6] a, i nesto sam nacuo od N.G ce biti svi tipovi bitaka(onda ce verovatno MM bolje raditi) Oleee [emoji2] e sad pitanje ostaje samo kad ?!? jel [emoji4] !
 
Danas napravim brdo xp-a sa M6 i ponude mi Ram II 5tier sa popustom jednokratna ponuda 1,75$ (ili ti 147din) kupim ga mislim zvake su skuplje od njega [emoji6] i napravim lom na tabli [emoji4] ovi pozlaceni tenkovi su cudo pomlatio sam pola table u petom nivou i stize nagrada 45k i preko 3000xp-a [emoji4]
5288d04e2dca587744ad60f5074605a4.jpg

5f0286d6d22420fd9aff4882419d1d7d.jpg

Za tu sicu mlati srebro kao nedaj boze [emoji41] !
 
@KingSRB:

Na kom tel. igras? Kako je optimizovan WOT?

Igram na Sony Xperia Z [emoji4] !
Ako si citao temu optimizacija
WoTB je sjajna bolja nego stariji brat WoT P.C(cak i posle ovog zadnjeg apdejta 9.5 ) [emoji6]


Lepše mi radi na mobu nego na laptopu. cccc, samo dokazuje koliko je ono g**** od PC klijenta ubagovano i neoptimizovano.

I kao sto je " Exodusbgd " napisao potvrdjujem [emoji41]


na fonu klizi kao po ledu [emoji41] optimizacija je sjajna! Mada meni na laptopu isto radi odlicno u fullu ali vidim da laptop koristi vise snage nego sto bi trebalo za WoT P.C pogotovo grafike u task menadzeru nekad vidim da uzima i do 35%(50-57fps) snage grafike a iskreno vise od 20-25% je optimalno za ovaj naslov za P.C verziju sto opet pokazuje i potvrdjuje(kao sto si i napisao) da braca Rusi definitivno treba da rade na optimizaciji P.C klijenta i to opasno
I da sebe citiram [emoji6] !
U svakom slucaju igra radi kao svajcarski sat [emoji4] !
Na kom aparatu igras ti?
 
Hvala na opsirnom odgovoru! :)

Ne igram jos, razmisljam se da instaliram, a tel. je S4...
 
Na alcatel idol x radi tu i tamo, jer je fullhd... Padaju frejmovi kada je akcija dosta. Ali smanjim rezoluciju i onda sljaka kao sat!
Ako neko isto hoce fluidniju igru, neka proba Resolution changer.
 
Poslednja izmena:
Na alcatel idol x radi tu i tamo, jer je fullhd... Padaju frejmovi kada je akcija dosta. Ali smanjim rezoluciju i onda sljaka kao sat!
Ako neko isto hoce fluidniju igru, neka proba Resolution changer.

Koliko fps-a dobijes kad promenis rezoluciju ?
baj de vej :) probao sam "Resolution changer" al ili ja neznam da ga koristim ili se ama bas nista ne desava i dalje imam 35-40fps-a sa ili bez programa !
Mozel neki info kako se koristi :)
 
Nazad
Vrh Dno