Šta je novo?

Kako povezati kuler na struju iz utikaca ?

Stefane

Cenjen
Učlanjen(a)
02.12.2013
Poruke
59
Poena
159
Verujem da je ovako nesto izvodljivo, samo nisam uspeo da nadjem tako nesto da vidim kako se povezuje to i sta je potrebno, neki adapter ili tome slicno. Ako neko, ko zna voljan da podeli to samnom bio bih zahvalan. :d
 
uzmes adapter, ja imam neki stari koji moze da menja voltazu (1.5v - 12v)... isekao sam kraj i stavio molex konektor... tako da sad na njemu mogu da testiram ventove, i to na svim voltazama
 
Verujem da je ovako nesto izvodljivo, samo nisam uspeo da nadjem tako nesto da vidim kako se povezuje to i sta je potrebno, neki adapter ili tome slicno. Ako neko, ko zna voljan da podeli to samnom bio bih zahvalan. :d

Koje dimenzije i šta hoćeš da hladiš sa tim? Ima da se kupe 220V ventilatori ;)
 
cim covek kaci ovde temu,misli na kulere za kuciste... ti sto su 220v a kupuju se,vec se ukljucuju u struju normalno
 
potreban je ispravljač. sa 220VAC na 12VDC, pod pretpostavkom da je standardni pc vent na 12v. Struja nije preterano bitna jer ti ventilatori vuku jako malo, mada ne škodi da pogledaš tačno i da znaš na čemu si.
 
Poslednja izmena od urednika:
Prvo ti micane reci znas li sta je V, W i A?

Ako znas, na pravom smo putu
 
Posto se ja ne razumem toliko oko elektronike, ali znam osnove tipa povezivanje zica + - i to. Predostavljao sam da trebam da uzmem neki 12v adapter i da to povezem sa kulerom i da bi trebalo da radi.
 
Ne bih se ja igrao onda na tvom mestu. Izginuti neces verovatno, spaliti ventilator mozda hoces a mozda i ne, uspeti pitanje je.

Ako si bas zapeo, vidi na koliko V radi vent, i koliko A struje vuce. V x A = W. Ako uzmes adapter, verovatno ce pisati u W snaga. Ako vent na 12V i pri punoj brzini trazi recimo 0.2A, tebi treba 2.4W adapter koji regulise napon na 12V. Volti mozes i manje, pa ce sporije da se vrti. Ako je premalo nece se vrti uopste. Ako je preslab adapter ima da gnjavi. Ako turis 12V vent na 24v adapter sve su sanse da ces ga malo spaliti.


kako hoces...
 
cim covek kaci ovde temu,misli na kulere za kuciste... ti sto su 220v a kupuju se,vec se ukljucuju u struju normalno

Koliko ja vidim, nigde explicitno nije naveo šta hoće da hladi, a za kućište je nepotrebno, jer standardni 12V rade posao bez budženja. A baš da bi se izbeglo nepotrebno budženje, lepo se kupi 120mm (ili koja je već dimenzija potrebna) na 220V, za štagod bilo potrebno (a sigurno nije kućište, jer to bi bilo baš glupo) :d
 
Koliko ja vidim, nigde explicitno nije naveo šta hoće da hladi, a za kućište je nepotrebno, jer standardni 12V rade posao bez budženja. A baš da bi se izbeglo nepotrebno budženje, lepo se kupi 120mm (ili koja je već dimenzija potrebna) na 220V, za štagod bilo potrebno (a sigurno nije kućište, jer to bi bilo baš glupo) :d

Sigurno necu da hladim sobu :d hteo sam samo nesto da isprobam i spojim kuler sa nekim adapterom da radi, nije mi bitno koliko ce jako da vrti i rpm. Bolje da pitam nego da se igram sa strujom. To bi bilo sve od ove teme. Hvala ljudi :)
 
Koliko ja vidim, nigde explicitno nije naveo šta hoće da hladi, a za kućište je nepotrebno, jer standardni 12V rade posao bez budženja. A baš da bi se izbeglo nepotrebno budženje, lepo se kupi 120mm (ili koja je već dimenzija potrebna) na 220V, za štagod bilo potrebno (a sigurno nije kućište, jer to bi bilo baš glupo) :d
Probaj da povezes kuler iz kucista direktno na 220v,pa da vidis sta ce explicitno, sto bi ti rekao, da se desi
 
Pa da izleti onaj shuriken i zabode ga u chelo...
 
Nikako ne pokušavaj vent od 12v na 220v. Što kaže predrag, to je pokušaj samoubistva
 
Explicitno ga rokni na trofaznu i posle ga juri po sobi :exploder: :D
 
aaa, zato neki imaju trecu, zutu zicu :)
 
samo se vi zajebavajte, pa ce neko da se ubije...
 
Sigurno necu da hladim sobu :d hteo sam samo nesto da isprobam i spojim kuler sa nekim adapterom da radi, nije mi bitno koliko ce jako da vrti i rpm. Bolje da pitam nego da se igram sa strujom. To bi bilo sve od ove teme. Hvala ljudi :)

Sve si nam sad rekao :smash:

Ja sam imao ideju da na zadnju stranu stola montiram jedan ventilator koji bi izvlačio topao vazduh iz prostora gde se nalazi komp, ali nije bilo preke potrebe.

Probaj da povezes kuler iz kucista direktno na 220v,pa da vidis sta ce explicitno, sto bi ti rekao, da se desi

A da ti probaš da polako pročitaš šta sam napisao? Ima da se kupe 120mm ventilatori koji se povezuju direktno na 220V :trust:
 
Ima. Za rek ormane. Vrte se na 5k obrtaja i cuju se kao turbina od komercijalnog putnickog aviona :d Takodje imaju tendenciju da otkinu nokat ako si malo nepazljiv sa njima. Simpaticne stvarcice zaista
 
Ima. Za rek ormane. Vrte se na 5k obrtaja i cuju se kao turbina od komercijalnog putnickog aviona :d Takodje imaju tendenciju da otkinu nokat ako si malo nepazljiv sa njima. Simpaticne stvarcice zaista

da je samo nokat sve bi bilo ok. ti na 220 su metalni i naostreni. meni zaista nije jasno zasto oni ne dolaze sa mrezom
 
Imam ja dve dvanestice na 220v, skroz metalni vrte se na 1780 rpm, duvaju kao ludi ali mogu da se kladim da ima aviona tiših od njih. Meni služe za kamin.
 
Nazad
Vrh Dno