Šta je novo?

LC Power Arkangel v 2.2 850w max i R9 270

daja

Slavan
Učlanjen(a)
14.11.2005
Poruke
104
Poena
319
Poštovane kolege,
nakon nekoliko neuspešnih kupovina grafičkih karti na bench forumu (kupujem/prodajem)(ispravno kod vlasnika-neispravno kod mene), rešio sam da se ipak otvorim i kupim gore navedenu grafiku.

Imam, relativno staro napajanje, takođe gore navedeno. K-ka mu je da ima 4 grane po 12V, svaka sa maks. 18A.

Da li će po vama, ovo biti dovoljno za R9 270 grafiku. Kako sam pronašao info o njoj, ima max TDP 150 W.
Da li je moguće da na neki način od neke moje dve grane 12V, napravim jednu sa 36A (redna veza, lupam malo...:smash:).

Pozdrav

PS
Eto sad videh...
Pogreših podforum, prebacite me sa "Kućišta" na "Napajanja"
 
Poslednja izmena:
ako je taj LC u dobrom stanju,nema razloga da ne radi.predrostroznosti radi,iscekiraj napone u HWmonitoru kad stavis grafu,obrati paznju na +12v i na +5v,idealno bi bilo kad bi imao voltmetar pa direkt na 24pincu da premeris,ali i ovo je okej za prvu pomoc.ako je sve okej,sve radi,napajanje se ne greje i ne muci vent,to je to.150w od kojih 75w svakako dobija sa pci-e porta nisu nesto puno,sa tim se izbori 90 posto svih da kazem ozbiljnijih napajanja.meni je 7970ghz radila i na mnogo slabijem napajanju.
 
a sta ako npr seasonic objavi blog da je singl rejl resenje bolje?kome ces onda verovati?
 
Možeš Crosfire sa 280x na tom napajanju a kamoli 270 običan :wall:
 
pa,nemam pojma koliko je sposobno da izbaci na sve 4 grane kombinovano,kapiram da nema nista od tih zbirnih 72a,a kao sto sam 100 puta rekao,ispod 70a ili minimum svih minimuma 62-65a ja ni u kom slucaju ne bih isao za ozbiljniji SLI/CF,kamoli 280x CF,znam i sam odlicno koliko su sposobne da povuku.mislim da bi ga 280x CF dobro preznajao,a onda pitanje je sta bi bilo sa naponima,koliko bi se grejalo i koliko bi trajalo.ali bilo kakvu konfu sa singl grafom ne bi ni osetilo,pa sve da je LC slagao za 30 posto,a mislim da bas toliko ne bi.
 
Nazad
Vrh Dno