Šta je novo?

Cydia - tweaks - diskusija

Nije ali se definitivno mnogo dugo ceka.
 
Dojadilo više čekanje, svaki dan očekuješ hoćel neko od developera uradit nešto po ovom pitanju, očigledno da više nema ništa od toga, suzio se krug gikova kad je u pitanju jb. iPhone bez jb je nula, dok s jb-om je nešto sasvim drugo, stvarno ne vrijedi više čekati...
 
Unify - interesantan tweak koji rešava jedan od najvećih problema iOS 10 - grupisanje notifikacija:
Unify-Before-and-After-593x570.jpg

http://www.idownloadblog.com/2017/02/13/unify/
 
Nema jailbreak aplikacije za 10.2.1.
 
Ocigledno, posto ne postoji jailbreak za 10.2.1.
 
Jailbreak kad se odradi, gubi se garancija na telefon?


Sent from my iphone using Tapatalk
 
Ne gubi se garancija, jailbreak je reversible proces.
Uradiš restore u iTunes (reinstaliraš softver) i nema nikakvih tragova da je uređaj ikad bio JB-ovan.
 
Meni je zao sto sad ne mogu da se vratim na stari firmware. Hteo sam da probam dark mod [emoji4]


Sent from my iPhone 7 Plus using Tapatalk
 
Falcon zahvaljujem se na informaciji. E sad zanima me sledece: jel postoji neki tweak za cydia preko kojeg mogu da ugasim system update? Znaci da ne dobijam obavestenja da moram da odradim update. :)


Sent from my iphone using Tapatalk
 
najbolji je springtomize, sa njim mozes bas puno toga da uradis. jedino ako nije izaslo nesto novo bas za to...
 
On se placa? Posto videh da je izasao springtomize 4 za ios 10 ali nije free. (BigBoss repo) treba mi nesto free i da bude diskretan programcic :) Hvala


Sent from my iphone using Tapatalk
 
Pangu navodno najavio JB za sve 64-bitne uredjaje na 10.3, do kraja nedelje...
 
Falcon zahvaljujem se na informaciji. E sad zanima me sledece: jel postoji neki tweak za cydia preko kojeg mogu da ugasim system update? Znaci da ne dobijam obavestenja da moram da odradim update. :)


Imas kompletan tutorijal na nasem forumu koji se bavi Apple uredjajima. Nije ti potreban jailbreak.

Trebas da instaliras tvOS prifil i restartujes telefon.
 
Nije mi djavo dao mira pa sam pronasao bas taj tvos profil i stavio sam. Cekam da izadje 10.3.2 pa da vidim koliko je delotvoran. Ovaj lepo radi ios sta znam, ne bih radio update.

@iOS hvala ti.


Sent from my iphone using Tapatalk
 
Nema na cemu :)
Imas i nacin kako da skines badge ako ti na Settings ikonici vec prikazuje da imas update.
 
Ajde kontaktiracu te na pp da ne spamujem temu :)


Sent from my iphone using Tapatalk
 
Jel ima clanova ovde koji koriste facebook na telefonu a da im smeta (u mom slucaju bas bas jako mi smeta) Facebook Story?

Nasao sam na iphonehaks neki clanak u kome objasnjavaju da to moze da se iskljuci pomocu jailbreak-a. Pa me zanima koliko je to sigurno i sta vi iskusniji mislite o tome? Probao bih ali sam na 10.3.1 i cekam da izadje jailbreak pa da se zanimam...

http://www.iphonehacks.com/2017/04/disable-stories-facebook-app-iphone.html


ac381d4f3bf0ee8670beb01606c02bd1.jpg



b5ba6f62e5ae66719a14c9d5c6a5c6c5.jpg



Sent from my iphone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
za sve tweakove ti treba jb. to ces znati kad odradis jb i pisace koju verziju iOS-a podrzava... moguci su problemi sa svakim tweakom a moze i ovaj tweak da se ne slaze sa nekim koji je vec instaliran... u svakom slucaju ces imati opciju respring to safe mode ili tako nesto i iz njega obrises zadnji instalirani tweak koji ti pravi problem... takodje moze i piratski tweak da napravi problem jer ima i piratskih repoa sa kojih ljudi dosta skidaju jer im je mnogo da daju par dolara...
napravis najbolje cydia nalog i povezes ga sa gmailom i kupis sta ti treba...
 
Poslednja izmena:
Potpuna lagarija. Za 10.3.1 se ceka, verovatno, Pangu koji je nesto najavljivao ali ne sigurno pre izlaska 10.3.2.

Preporuka, univerzalna, je da gledas i citas na pouzdanim izvorima takve stvari.

Web based jailbreak postoji ali je, nepoznata firma, platila za njega milion dolara i sigurno ima ne sluzi da ga puste u javnu upotrebu.
Takav je bio za iOS 4.3.3 preko jailbreakme dot com.
 
Super, hvala ti. Hteo sam pitati jer vidim ima pregleda a i pozitivnih :)

Nisam dugo u prici sto se jailbreak tice, zadnji put kad sam koristio to bila je varijanta da cim resetujes fon moras ponovo da odradis sve... Tethered ja mislim da je to bilo. Sad nesto citam da je to napredovalo tako sto traje 7 dana ili godinu ako platis ili ako si developer.


Sent from my iphone using Tapatalk
 
Kao sto ste videli 10.3.2 je pusten, ima li kakvih prica o jailbreak za 10.3.1? Bilo je nekih informacija da jailbreak za 10.3/10.3.1 izlazi nakon sto izadje update za ios 10.3.2. Sta se desava sa Yalu pricom? I da, zna li mozda neko (ako bas prati te stvari worldwide) ima li nekih nagovestaja za untethered varijantu?


Sent from my iphone using Tapatalk
 
Neki tweak da sredi obaveštenja iOS 10? Onako su sve džumle na gomili, baš nervira.
 
Pre nego što se baciš u rešavanje tog problema, ja ti iskreno savetujem da prvo ugasiš sve što ti nije od esencijalnog značaja. Ja sam doleteo pravo sa Androida i bio sam u fazonu "proklete notifikacije sve su na gomili" da bih ubrzo shvatio da 80% najfrekventnijih notifikacija (Instagram, Twitter, Foursquare i još neke *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*štine) mi apsolutno ništa ne znače u odnosu na Slack, Mail, Pushover i neke druge aplikacije meni bitne za posao. Nakon što sam počistio stanje, gomilanje notifikacija i nije toliki problem, čak je preglednije nego inače.
 
Gomilaju se samo od jedne app, recimo bude 10 samo od vibera, čak iako su od iste osobe, 10 ih bude u nizu, umesto sve u jednoj. Prvo sam mislio da su tako zamislili, da bi mogli na svaku pojedinačno da odgovorimo. Ali nije, jer kad klikneš na jednu, sve od vibera se izgube. Isto je i za ostale app.


Što se tiče tweak, našao sam unify, to radi što apple ne zna kako da sastavi:
64d56745d6e3a5c6bb20f5701900079d.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno