Šta je novo?

Cydia - tweaks - diskusija

Ryan Petrich je update-ovao Activator za iOS8. Posto multitaskinggestures ne radi na iOS8, stavio sam preko Activatora gesture da kada skrolujem prstom od dna ekrana prema gore (sa desne strane), da je to kao da sam pritisnuo home dugme. Na taj nacin sam omogucio donekle zamenu za multitaskinggestures, koji sam koristio za zatvaranje aplikacija bez pritiskanja home dugmeta, odnosno za pokretanje switcher-a. Na ovaj nacin sam omogucio da skrolom sa dna ekrana na desnojs trani zatvaram aplikacije (kao da sam pritisnuo home dugme), a skrolom na levoj strani da pokrecem control center. Jos mi ostaje nereseno kako da namestim da mi se aktivira switcher. Multitaskinggestures je omogucavao da kada skrolujem na springboard-u da se pokrece switcher, a kada to uradim u aplikaciji zatvaram aplikaciju. Ima li neko ideju kako ovo resiti? Postoji li neki drugi tweak kao zamena za multitaskinggestures, a da radi na iOS8?
 
Ja sam stavljao da se prevlačenjem sa leve strane otvara switcher još u iOS 7, ali mi sada sa aktivatorom na iOS 8.1 baguje control center na home screenu (izađe do pola ili ne izađe uopšte). Verovatno treba da se čeka update.
 
Ja sam se zajebao sto sam podigao na iOS8 i stavio jailbreak. Prvo sto mi baterija mnogo krace traje (5S), ne znam da li zbog iOS8 ili jailbreak-a. Drugo sto nista skoro od tweak-ova, bar ovih sto su meni mnogo potrebni, jos ne radi. Proradio je doduse juce CCSettings, sto je dobro, ali i dalje tweak koji mi je ubedljivo najpotrebniji i najkorisniji, a to je multitaskinggestures, koji doduse nije zvanicno izasao ni za 7.1x ali je radio, ne radi. Sto je najgore developer je napisao da odustaje od daljeg razvijanja i da je otvorio kod, ako neko hoce da se time bavi. Dakle prvo zephyr, pa sada multitaskinggestures i ni jedan ni drugi ne rade. Naranvo pored toga ne radi ni remote messages, ne radi bitesms, cak ni iFile ne radi, tacnije stoji da nije kompatibilan (iako cujem da neki koriste (ne znam koju verziju)).

Ovo sa Activatorom vise ne radi nego sto radi. Po deset puta dnevno telefon zabrljavi i moram da radim respring da bih ga povratio. Sve u svemu, mnogo sam se zajebao sto sam presao na iOS8 i izgubio funkcionalnost koju sam imao sa iOS7 i pangu jailbreak-om.
 
DetailedBatteryUsage - tweak koji omogucava detaljan izvestaj o stanju baterije i potrosacima iste. Tweak je besplatan i nalazi se na BigBoss repo-u.

EDIT:

Izasao i iFile za iOS8.

IMG_0112.png
 
Poslednja izmena:
Pronasao sam FANTASTICNI tweak Tage! Posle Zephyra i Multitaskingestures-a, pojavio se ovaj tweak koji radi na iOS8. Mojoj sreci nema kraja.

============================
Pitanje. Postoji li neka alternativa za CCSettings, koja radi pod iOS8, a ima 3G toggle, posto je autor CCSettings-a iz nekog razloga izbacio 3G toggle?
 
Poslednja izmena:
U vezi ccsetingsa:
Od 8.1 vise ne postoji klasican toggle. Ako odes u cellular data videces da nema switch-eva vec se bira izmedju 3 opcije. A izbacen je, jer je bio napravljen na 8.0, a na 8.1 je taj deo promenjen.
 
Dobro ne postoji toggle, ali postoji opcija. Valjda moze da se stavi neki shorcut u vidu toggle-a da se regulise taj 3G/2G switch.
 
nema jos jailbreak za 8.1.3? ovo zvuci zanimljivo i jednostavno pa da probam malo da se igram
 
nema ali jos uvek mozes da se vratis na 8.1.2.
 
Jel se isplati da se vracam na 8.1.2 i da jailbrejkujem? Postoje neke nuspojave?
 
vrati se slobodno dok jos moze, ne znam na kakve nus pojave mislis i koje tweak-ove koristis. kod mene na 5s i Air 2 sve odlicno radi.
 
Generalno na stabilnost sistema i te sitnice, u svakom slucaju brejkovo sam ga, i sad ne znam odakle da krenem, koje app da probam i to :D bice ovde zezanja
 
Jailbreak bez problema uradjen ... CallBar, Activator u funkciji .... :)

Stvarno mi nije jasno da Apple do sad nije resio krucijalnu stvar ...dok dndam nesto i neko pozove ..nemoj da mi iskace poziv preko celog ekrana i s*** mi sve .... No zato je tu Cydia ;)
 
pa ukljucis do not disturb ili airplane mode :), mada i same aplikacije ostanu tu gde jesu kad zavrsis razgovor...
dobro je sto jos uvek potpisuju 8.1.2, takodje sam zavisnik od tweak-ova :).
 
Jel zna neko dobar tweak za bluetooth slanje fajlova (da radi na ios 8, posto airblue ne radi - ne znam da li je do mene ili nije odavno updateovan).
Tnx
 
Jel mogu da azuriram itunes na najnoviji ako mi je jailbrejkovan fon
 
mozes. neki ljudi nisu mogli da odrade jb kada je instaliran poslednji iTunes i nije hteo da radi iTools pa su morali da vracaju na prethodnu verziju.
 
Pa da, ja sam vratio na predjasnju koja je bila preporucena, pa sad se pitam da li ce moci da se azurira nakon jailbrejka, hvala na odgovoru :)
 
mozes slobodno a imas i jb sto je bitno. nemoj samo podizati iOS na 8.1.3 :)
ukoliko ti ne bude radio iTools ako ga koristis, onda vrati prethodnu verziju iTunes-a.
 
Nazad
Vrh Dno