Šta je novo?

Koje miševe imate?

A4tech X748K, udoban + tegići. :D Gledam ovu temu nešto bzvz i ovaj Razer DA (original) deluje jako primamljivo.
 
Nakon vise godina no sto mogu da pamtim odapeo mi Logi G500, na kratko sam probao A4Tech A7m bloody i vise no dobar za to koliko kosta.
Predjoh sad na Logi G903, svaka preporuka, iako nije toliko udoban koliko G500 jer je i za levake, preciznost senzora je fantasticna, a skroz najbolji koji sam ikad probao na misu. Zivot je mnogo tezi bez infinite scroll-a :D
 
Koliko si platio G903? Taj i ovaj njihov G PowerPlay mouse pad za bezicno punjenje je san snova.
 
Nisam ga platio :D Uzeo sam sample, ne bih u zivotu mogao da opravdam toliki novac na misa. Pravo da ti kazem meni ni najmanje ne smeta kabl tako da ga vecinu vremena furam sa kablom.
 
Skini program sa Rapoo sajta. Možeš podesiti osetljivost, i dodeliti funkcije tasterima.
 
I kakav je naspram drugih miseva? Tipa GM-7700, V7M, G500? Znam, 3 razlicite klase pricam, ali treba sa necim porediti ;)
Posto Rapoo taj kosta ~25$, pa plus uvozne dazbine ako padnu, a ima super miseva za tu cenu i kod nas.

Erik011, rec' na koji fazon :)
 
Hvala ljudi na linkovima, cim stignem kuci testiracu ga pa delim utiske. Jedino sto mogu da kazem (na otpakivanje )je da je izrada na visokom novou, sve je utegnuto, tasteri dobri. Neko napisa da je nesto laksi, sto je istina, ali ergonomija je (makar meni zbog velike sake) toliko dobra da ne primecujem to iako imam misa sa tegovima.
@Alfaunits: Da, mogao bi neko da ga uporedi sa npr A4tech bloody..bilo koja varijanta.
 
Poslednja izmena:
I kakav je naspram drugih miseva? Tipa GM-7700, V7M, G500? Znam, 3 razlicite klase pricam, ali treba sa necim porediti ;)
Posto Rapoo taj kosta ~25$, pa plus uvozne dazbine ako padnu, a ima super miseva za tu cenu i kod nas.

Erik011, rec' na koji fazon :)

Vidim razliku u preciznosti u odnosu na sve sto sam do sada koristio u korist G903. Stvarno nije izmisljotina da su ovi Pixart senzori sjajni.
Kazem ergonomija mi je bolja na G500, lepse lezi u ruci, ali ja koristim palm grip uglavnom, volim da stavim celu saku na misa, pa zato. Kapiram nekom sa claw ili fingertip gripom nece praviti razliku.
Dodatno nesto bolje su mi bili pozicionirani dodatni dugmici na G500, ovaj V7M bloody nisam dovoljno koristio da bih mogao da poredim kako valja. Ako se ne varam G502 koristi isti senzor a drasticno je jeftiniji. Pa kome ne treba wireless, mislim da je to prava kupovina.

Sto se tice poredjenja u slicnoj cenovnoj klasi, ROG Spatha mi je delovao kvalitetnije i imao je mnogo bolju ergonomiju uz i dodatne dugmice za MMO-ove, mada mi deluje da nije bio toliko precizan koliko G903.

A kako, eh kad poznajes prave ljude :D
 
Poslednja izmena:
Ovaj redragon mirage mi nije loš nimalo...mada mi je prvi bežični miš, a pre njega sam koristio najjeftinije logitech :D Inače nemam nikakav prekid u signalu niti primećujem lagove u igrama,tako da sam zadovoljan za sada..
 
Nisam ga platio :D Uzeo sam sample, ne bih u zivotu mogao da opravdam toliki novac na misa. Pravo da ti kazem meni ni najmanje ne smeta kabl tako da ga vecinu vremena furam sa kablom.

Kod nas jeste dosta skuplji. U Nemackoj je oko 130 evra.
Uvek je dobar mis kostao negde oko 90-100 evra, naravno ta granica je vremenom probijena pa su sada periferije skuplje.
Ja ga jos nisam uzeo ali je u planu. Prvom prilikom.

P.S. Ja sam vise claw tip.
 
@Erik011 da li bi mozda znao da kazes da li su koraci na skrolu i dalje krupni i bucni kao kod g900, ako sam bio jasan?
 
Kod nas jeste dosta skuplji. U Nemackoj je oko 130 evra.
Uvek je dobar mis kostao negde oko 90-100 evra, naravno ta granica je vremenom probijena pa su sada periferije skuplje.
Ja ga jos nisam uzeo ali je u planu. Prvom prilikom.

P.S. Ja sam vise claw tip.
Ne bih se slozio da su periferije skuplje. G403 je nesto oko 70e, a proglasen kao best all around mis svuda po netu za 2017 i drzi prvo mesto i dalje. Kineski motospeed za 20e, a izrada mu je bolja od 40% proizvodjaca na glasu. Da ne spominjem redragon o kom se i te kako pricalo ovde u temi.
Cak i razer je sa novim Basiliskom poradio na kontroli kvaliteta i mozda se vrati na svoj put posle 5 godina sranja od DA 2013.
Tu je naravno i CM koji je bas agresivno krenuo sa novim modelima i kolko sam primetio na dobrom su glasu.

Ne kazem da je g903 los, naprotiv. Odlican je. Samo mislim da je nebulozno davati 100+ evra za mis koji ces hteo ili ne rashabati posle dve godine intezivnog igranja. Dal je najbolji ili da dal se isplati dati tolko para na infiniti scroll? Definitivno ne.

Just my two cents.

#poyy [emoji847][emoji41]



Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne bih se slozio da su periferije skuplje. G403 je nesto oko 70e, a proglasen kao best all around mis svuda po netu za 2017 i drzi prvo mesto i dalje. Kineski motospeed za 20e, a izrada mu je bolja od 40% proizvodjaca na glasu. Da ne spominjem redragon o kom se i te kako pricalo ovde u temi.
Cak i razer je sa novim Basiliskom poradio na kontroli kvaliteta i mozda se vrati na svoj put posle 5 godina sranja od DA 2013.
Tu je naravno i CM koji je bas agresivno krenuo sa novim modelima i kolko sam primetio na dobrom su glasu.

Ne kazem da je g903 los, naprotiv. Odlican je. Samo mislim da je nebulozno davati 100+ evra za mis koji ces hteo ili ne rashabati posle dve godine intezivnog igranja. Dal je najbolji ili da dal se isplati dati tolko para na infiniti scroll? Definitivno ne.

Just my two cents.

#poyy [emoji847][emoji41]



Sent from my XT1650 using Tapatalk

Da ne ulazim u to ko odrzava kakav standard i sta je za njega pravi kvalitet ali sto se tice izjave da ce se mis rashodovati posle 2 godine - mozda, ali bas ono sto nema tu dugotrajnost i ne uziva u tom nivou kvaliteta.
Imam Logitech G9, uzeo sam neposredno posle pojavljivanja, kada je dosao u nase radnje. I dan danas mi je to primarni mis, radi bez greske, fizicki bez ostecenja, cak je i maska malte ne ostala ista.
Dakle 9 godina od izlaska. Jedino sto sam na njemu "popravljao" je kabal koji se od uvijanja prekinuo na jednom mestu pa je to sredjeno i ojacano. Izgleda bolje nego fabricki. E zato je Logitech moj prvi izbor.

Ovo ostalo su neke alternative sa kojim bi eventualno morao da se pomirim ukoliko me Logitech ne bi zadovoljio ili ne bi imao sta da mi ponudi u tom trenutku a za sada odlicno stoje.
Jedno vreme sam koristio G502 Proteus Spectrum, sjajan mis. Jos ga imam ali je na sekundarnoj masini tako da nije bas u svakodnevnoj upotrebi.

Obzirom da je Erik Fox ali nije Mulder :) izneo odredjena iskustva i zapazanja u odnosu na njegov standard, po opisu bih rekao da bi meni taj mis jos vise legao.
 
G602 WIRELESS GAMING MOUSE ako je logitech prvi izbor po relativno normalnoj ceni (kako gde )

jedan od najboljih miseva koje koristim kako za gaming tako i za svakodnevni rad. wireless i macro prekidaci dodju kao +
trenutno se moze nabaviti u americi za 39.99$, pa ako ste tamo porucite ( i meni jedan :) )

https://www.logitechg.com/en-us/product/g602-wireless-gaming-mouse
 
Kod nas jeste dosta skuplji. U Nemackoj je oko 130 evra.
Uvek je dobar mis kostao negde oko 90-100 evra, naravno ta granica je vremenom probijena pa su sada periferije skuplje.
Ja ga jos nisam uzeo ali je u planu. Prvom prilikom.

P.S. Ja sam vise claw tip.

Ranije su misevi bili dosta jeftiniji, ja sam G500 platio oko 5000 rsd (u to vreme oko 50e), sto je ipak znacajno manje nego taj danasnji standard za dobar mis. I opet je imao i dodatne dugmice i infinity scroll itd.
Tebi bi verovatno sjajno legao po obliku.

@Erik011 da li bi mozda znao da kazes da li su koraci na skrolu i dalje krupni i bucni kao kod g900, ako sam bio jasan?

Jesu, jasno mi je sta si zeleo da pitas :) Kada infinity scroll nije ukljucen imas bas te korake.

Da ne ulazim u to ko odrzava kakav standard i sta je za njega pravi kvalitet ali sto se tice izjave da ce se mis rashodovati posle 2 godine - mozda, ali bas ono sto nema tu dugotrajnost i ne uziva u tom nivou kvaliteta.
Imam Logitech G9, uzeo sam neposredno posle pojavljivanja, kada je dosao u nase radnje. I dan danas mi je to primarni mis, radi bez greske, fizicki bez ostecenja, cak je i maska malte ne ostala ista.
Dakle 9 godina od izlaska. Jedino sto sam na njemu "popravljao" je kabal koji se od uvijanja prekinuo na jednom mestu pa je to sredjeno i ojacano. Izgleda bolje nego fabricki. E zato je Logitech moj prvi izbor.

Ovo ostalo su neke alternative sa kojim bi eventualno morao da se pomirim ukoliko me Logitech ne bi zadovoljio ili ne bi imao sta da mi ponudi u tom trenutku a za sada odlicno stoje.
Jedno vreme sam koristio G502 Proteus Spectrum, sjajan mis. Jos ga imam ali je na sekundarnoj masini tako da nije bas u svakodnevnoj upotrebi.

Obzirom da je Erik Fox ali nije Mulder :) izneo odredjena iskustva i zapazanja u odnosu na njegov standard, po opisu bih rekao da bi meni taj mis jos vise legao.

Isti problem sa mojim G500, umro kabl, a mrzelo me da cimam gosn Markovica da ga opravimo :) I ja mislim da bi tebi vise legao s obzirom na tip hvata.
 
Poslednja izmena:
Ranije su misevi bili dosta jeftiniji, ja sam G500 platio oko 5000 rsd (u to vreme oko 50e), sto je ipak znacajno manje nego taj danasnji standard za dobar mis. I opet je imao i dodatne dugmice i infinity scroll itd.
Tebi bi verovatno sjajno legao po obliku.


Samo zaboravljas da G500 nije bio visoka klasa, vec srednja visa klasa a i jeste imao dobru cenu.
Ja sam G9 platio negde oko 90-100 evra, ako nadjem racun posto bi trebao da ga imam u dokumentima pogledacu.
Svakako da su periferije bile jeftinije, tu nema zbora.

Isti problem sa mojim G500, umro kabl, a mrzelo me da cimam gosn Markovica da ga opravimo :) I ja mislim da bi tebi vise legao s obzirom na tip hvata.

Bas taj cika je meni to lepo sredio. Ja sam sa zadovoljstvom posmatrao jer sam lenj a i nemam alat kao gosn Markovic da to sve lepo sredim.

Ako me primas u goste, mozda naletim da probam mis. Ono cisto da budem siguran :D
 
Nakon vise godina no sto mogu da pamtim odapeo mi Logi G500, na kratko sam probao A4Tech A7m bloody i vise no dobar za to koliko kosta.
Predjoh sad na Logi G903, svaka preporuka, iako nije toliko udoban koliko G500 jer je i za levake, preciznost senzora je fantasticna, a skroz najbolji koji sam ikad probao na misu. Zivot je mnogo tezi bez infinite scroll-a :D

Da li na G903 skripi ona plastika na bokovima? Kod mene na G900 skripi kao da je u pitanju mis od 5e.
 
G602 WIRELESS GAMING MOUSE ako je logitech prvi izbor po relativno normalnoj ceni (kako gde )

jedan od najboljih miseva koje koristim kako za gaming tako i za svakodnevni rad. wireless i macro prekidaci dodju kao +
trenutno se moze nabaviti u americi za 39.99$, pa ako ste tamo porucite ( i meni jedan :) )

https://www.logitechg.com/en-us/product/g602-wireless-gaming-mouse

Skoro sam uzeo jedan i mogu reci da sam prezadovoljan. S obzirom da imam vecu saku ovaj mis je odlican za orangutane kao sto sam ja. Sve je kao po meri. Thumb rest je jedan veliki plus. :D
 
Samo zaboravljas da G500 nije bio visoka klasa, vec srednja visa klasa a i jeste imao dobru cenu.
Ja sam G9 platio negde oko 90-100 evra, ako nadjem racun posto bi trebao da ga imam u dokumentima pogledacu.
Svakako da su periferije bile jeftinije, tu nema zbora.

Bas taj cika je meni to lepo sredio. Ja sam sa zadovoljstvom posmatrao jer sam lenj a i nemam alat kao gosn Markovic da to sve lepo sredim.

Ako me primas u goste, mozda naletim da probam mis. Ono cisto da budem siguran :D

Istina, nije, ali nisi ni imao nesto znacajno bolje van wireless fazona. A danas tipa G502/602 koji su visa srednja klasa, su dosta skuplji od nekadasnjih 50e.
Uvek si dobrodosao :)

Da li na G903 skripi ona plastika na bokovima? Kod mene na G900 skripi kao da je u pitanju mis od 5e.

Jok, ja ga sad stisoh onako mucki, nista ne krcka. Izgleda su redizajnirali taj deo malo, sad je crn, nije vise siv.
 
Tako je. Dovoljno je malo jace da se stengne i sve pocne da skripuce.

Ko mene nije bas tako, ako ga prineses uvu i stiskas bas jako jedva da se cuje,
ono sto je po meni ne bas mala mana je

skrol, normalan skrol

- ima krupne korake (da su sitniji bilo bi mnogo udobnije-preciznije za rad)
- drugo, nista se manje ne cuje nego kao kod G502, da je necujan ili bar necujan a ne ovako traktorski bucan
- ovo je individualna stvar, nekako mi je uzan pa sam osecao povremeno grcenje u ruci, resio sam tako sto sam na bokovima nabacio sloj trake i dobio na sirini i nemam tih problema vise.

Na sve ostalo stvarno nemam zamerki, mogao je da ima neke gumirane delove, mada i ovako izgleda prelepo, znaju da se ponekad zalepe levi/desni taster za prst pa stvori jedan bzv. zvuk, ali to nije mana vec nacin na koji su tasteri postavljeni, a ako ga ne koristis par dana, javlja se dupli klik (toliko su osetljivi tasteri).
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Verujem da imas taj problem, mozda je izrazenije u nekim serijama, ja ga imam od Aprila 2017, moj hvat je takav da ne dodirujem taj sivi deo.
 
Stigao i meni Rapoo MT750, zveknuli mi 540 din carinu ziljavci.
Sto se tice misa ok je za cenu na joybuy, ali po onoj regularnoj od 50 evra ga ne bih uzeo.
Drdndacu ga dok ne rikne i posle njega sigurno uzimam MX master jer mi se oblik i osecaj u ruci bas svidja.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Ovde pri dnu stranice je Rus napisao da mu baterija drži svega nedelju dana. Može li neko da potvdi? Pretpostavljam da preko blututa baterija kraće traje, ali 7 dana je baš malo.
 
Ja koristim ms industrial imperator.Em što mnogo lepo leži u ruci i još svetli.Za svaki prst ima odmorište (izbočine).Lep je i na izgled i lepo stoji na stolu jer svetli.Laser svetli plavo

Послато са GT-I9060 уз помоћ Тапатока
 
Nadam se da svetli?
 
Nazad
Vrh Dno