Šta je novo?

Koje miševe imate?

Jeli ima neko iskustva sa Logitech M 705? Interesuje me mišljenje, pošto se može naći i do 2x jeftinije od recimo MX Master.
Slicno pitanje. I srednji klik me interesuje posto fidim da se neki zale. Moze i preporuka za neki slican normalne velicine sa dobrim srednjim klikom posto mi to najcesce crkava.
 
Sasvim dobar za te pare, samo sto meni npr nicemu ne sluzi bocni tockic, a to mu je, kao, glavna specificnost.

Udoban je, tj. hvat je vanredno dobar, sam mis nije tezak, baterija mi traje oko dve nedelje.
Izrada sasvim pristojna i u odnosu na naga 2014 i DA, mozda i bolja (mada razeri bas i nisu simbol vrhunske izrade). Klikovi ok, tockic mi se vise svidja nego na Razerima (doduse, na Nagi sam zamenio taj scroll encoder, ali ni originalni nije bio nista bolji, i to je na oba razera stvar koja me je od starta iritirala. Kao neko zrno peska da su ubacili u svaki encoder).

Sto se ergonomije tice, da naglasim i da nikako nisam bio ljubitelj logitech g700 (odnos tezine i oblika/materijala), naga mi je ok, a DA mi je do ovog bio najudobniji, dok sada bas i ne mogu da odlucim da li mi se ovaj vise svidja od DA. Drugacije se drze, ali oba mi odgovaraju.

Preciznost sam namerno izostavio, jer slabo igram igre, a ne upravljam ni vojnim dronovima, niti navodim krstarece rakete, tako da mogu samo da kazem "mis k'o mis". Mada, vec duze vreme koristim skupe gejmerske miseve, pa u tom smislu i treba tumaciti ovo "mis k'o mis". Da je krsina, verovatno bih primetio.

U svakom slucaju, ne znam tacno ni zasto sam ga kupio, i verovatno cu ga prebaciti na komp koji glumi HTPC jer mi tu vise koristi bezicni mis koji ce onog dedu koji je trenutno tamo, napokon penzionisati, a na desktopu cu koristiti Razere, kao i do sada.

I, ako nekoga zanima, Bg carina je naplatila PDV, kao sto mi i naplacuje na vecinu stvari koje imaju kutiju i tracking, iako je ova kutija neocekivano mala, a nije ni teska.
 
Kad se kupuje na JoyBuy piše puna cena, pa moguće da su zbog toga otvarali paket, jer u startu piše preko 20$.
 
Hvala za opis Rio.
Ni ja se ne igram ali bi hteo malo bolji bežični miš, zapravo hteo bi komplet tastatura+miš ali ovaj mišonja mi se sviđa izgledom a tastature je teško izabradi...
Malo mi je čudno što je na JoyBuy-u 24.52$ a svugde dalje gde sam gledao je preko 35$, čak ide do 40$, nije mala razlika. Nikad nisam kupovao na JoyBuy-u pa nemam ličnog iskustva da li su od poverenja mada vidim da su drugi kupovali i dobili kupljeno...
Probaću da ga naručim.
Edit: pola sata kasnije: proba sam da naručim, pronašao da za prvu kupovinu postoji kupon 1111NEW, probao i naravno ne radi, kontaktirao ih preko četa gde su mi u 3 navrata davali razloge zašto kupon ne radi, prvo zato što sam već naručivao! a ja se malopre registrovao i uneo šiping adresu, pa onda je objašnjenje bilo da biram kupon kad dođem na stranicu za plaćanje što je netačno i na kraju rekoše da je kupon važio do 18.11 !!! pa više ne radi...
Meni dovoljno da vidim o kakvoj firmi je reč...
 
Redragon Mirage
Bežičan, odlične veličine (bar meni), ne guta baterije (cca 3 meseca bez osvetljenja). Sasvim dovoljno programabilnih tastera.
Preporuka od mene.
 
Ne znam sta se desilo sa tim kuponom, ali meni joybuy deluje kao prilicno ozbiljan prodavac.
Tracking ide uz sve sto se naruci, a i placa se preko paypala, pa i da hoce da varaju, nije im lako.

Mozda ce biti neki drugi kupon za black friday...nije ni to daleko.
 
JOYBUY je ok ali im je sve oko naručivanja teška beta...pre neki dan sam nešto naručio i prijavi neku grešku na poslednjem koraku... To bukvalno znači da moraš da radiš cancel narudžbine pa sve ponovo... Ali kad sam uradio back odjednom se pojavi da je sve ok i da je roba plaćena...priličan smor
 
Lol, pošto ništa od kupona nije ispalo ja poništio kupovinu. 3 sata kasnije stiže email da imam neplaćenu porudžbinu i da imam 6 sati da platim ili će automatski biti poništena :D
Da vidimo kako će poništiti poništenu naručbinu :D
Btw. odgledao sam i par reviuova za MT750 i deluje vrlo solidno, jedino što me brine je da ovi dugmići za palac ne budu previše povučeni unazad, meni je idealno kad su oni oko 1.5-2cm iza pozicije na kojoj kažiprst pritiska levi taster miša, na većini miševa su ovi tasteri za palac dosta povučeni nazad pa mora palac da se izvrće i napreže dodatno.
 
Nije poništena, već neplaćena, može tako da stoji nekoliko sati dok ne bude skroz poništena, u međuvremenu je možeš kompletirati. Ako ti Joybuy ne odgovara, uvek možeš kupiti isti miš na Aliju za 10-15 $ više.
 
Ja sam oko 15 porudžbina imao na joybuy i sve je uvek stiglo bez ikakvih problema.
Super sve za sad, ja sam taj mis 11.11 narucio za $22, nema bolje za tu cenu.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Nije poništena, već neplaćena, može tako da stoji nekoliko sati dok ne bude skroz poništena, u međuvremenu je možeš kompletirati. Ako ti Joybuy ne odgovara, uvek možeš kupiti isti miš na Aliju za 10-15 $ više.

Da ne gušim temu, status je bio "Canceled Order" ja sam je otkazao nakon četa s njima i ne postoji mogućnost da se takva porudžbina kompletira. Videću kakva im bude ponuda za veliki petak pa ću onda uzeti gde bude bolja cena...
 
Neko neki prijedlog za neki solidan miš do 25 Eura?

Nisam pri nekom budžetu, pa tražim neku solidnu FPS opciju da bar traje godinu dana ako ništa, gledao sam Trust, MS, Genius X-400 neki model, i Gigabyte 8690X, pa ako imate nešto čak jeftinije i bolje volio bih da mi preporučite :)
 
Ja imam A4tech T50 vec tri godine i odlican je. Preporuka za ovaj mis. Do 25 evra mozes da biras sto se tice ove marke.
 
Mozes i gore pominjan Rapoo MT750, opet je $22.73 na joybuy

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Ja imam A4tech T50 vec tri godine i odlican je. Preporuka za ovaj mis. Do 25 evra mozes da biras sto se tice ove marke.

Baš sam gledao, neko je spominjao i V7M, ali mi on nekako tačno 25 eura, a gledam da prođem manje.

Imaju u ponudi u jednoj radnji Q50 i Q81, a gledao sam na netu ono kao jedna od boljih marki (bar ove budžet marke).

Sad gledam da će Logitech G600 za Black Friday na Amazonu biti 24 dolara, sada ne znam kako ide to da li je free shipping za BiH, ali razmišljam čak i da vidim za Black Friday na Amazonu da neki dobar deal ne izleti, mada je G600 za MMO više, a ja tražim neki FPS miš :D


Hvala na pomoći ljudi, nadam se da ću odabrati šta korisno i fino!
 
Mozes i gore pominjan Rapoo MT750, opet je $22.73 na joybuy

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Ja sam ga upravo uzeo, prva kupovina na JB, kako su glupo napravili čitav taj ordering proces da ne veruješ, nema biranja hoćeš li sa praćenjem ili bez, barem ja nigde nisam video opciju, kad te prebaci na paypal kod normalnih firmi piše gore naziv prodavnice, ispod adresa isporuke i uvek piše iznos koji se skida preko PP, kod ovih na PP ima samo opcija "Continue" klikneš to i skida novac, nigde ne piše potvrda koliko će skinuti a X puta se dešava da bude jedna cena u prodavnici kod GB-ta recimo, a druga (bez popusta) na PP...
 
I, jesmo li svi kupili po Mionix-a? :d

Ovi ih rasprodaše skoro sve za crni petak...
 
imam ovaj https://www.banggood.com/Rapoo-MT55...een-4-Devices-p-1248268.html?cur_warehouse=CN
I lepo se pokazao. Dosta je težak (sa 2 baterije). Prijatan za ruku (srednja veličina šake). Miš nije preveliki, više kompaktan. Glavni klikovi su nešto bučniji. Skrol točkić standardan.
A dodatni dugmici su izuzetno prijatni. Prosto je uživanje stiskati ih :D
Dobar kao kućni miš. Za radni mu fali fast scroll i da je eventualno nešto veći. Za te pare odličan.
 
Dobiješ odgovor za par sati. Javili se iz brze pošte da će da stigne 17-17,15 ;)
 
Ko je rasprodao i koji Mionix?

Imaju ih svi veći prodavci kod nas po punoj ceni i sve modele, ali je kod pobednika na sniženju još uvek, jedino što su rasprodali sve najiteresantnije za crni petak.
 
Stigao Mionix Naos 7000. Deluje da kutija nije otvarana. Kutija je potpuno crna i nalepnica oko senzora je zelena, što mi se čini da je stara varijanta. Po slikama koje nalazim na na netu vidim da je nalepnica oko senzora bela i da je kutija tirkizna na novijim prikazima.

Instalacija softvera je za mene misterija. Na njihovom sajtu se spominju neke verzije firmware-a, nigde ne piše kako proveriti postojeću verziju.

Umoran čovek, došao s posla... Tek naknadno sam video da lepo piše šta je firmware a šta software. U software-u lepo piše koja je verzija firmware-a, tako da je to rešeno.

Sam miš mi leži odlično, imam dosta velike šake (basket držim jednom rukom bez problema). Guma na točkiću ne uliva poverenje, imam utisak da mogu lako da je svučem prstom i dugmići ispod palca su dosta mekani. S druge strane dva dugmića iznad točkića menjaju rezoluciju miša i bez softvera.
 
Poslednja izmena:
Softverom možeš da promeniš funkcije tastera na mišu i "upišeš" u njega, tako da ti posle nije potreban softver za to.

Novi firmware donosi neke nove opcije. Uradio bih update firmware-a verzijom sa sajta da sam na tvom mestu.

Ja sam uzeo Naos QG. Isti oblik kao Naos 7000, ali bolji senzor + merač pulsa i stresa. Ažuriranje firmware-a je dodalo neke opcije u softveru, kao i više podešavanja za osvetljenje na mišu (i malo smanjilo intenzitet). Imam šaku prosečne veličine i oblik i veličina miša mi baš odgovaraju.
 
Pošto sam "stari" miš A4tech Bloody A90 odneo na posao, samo da javim da i on ima internu memoriju u koju su upisana podešavanja. Nije potrebno instalirati nikakve drajvere, sve radi identično kao kod kuće.

Što se tiče kontrole boje svetla i intenziteta na Mionixu to je krš totalni u odnosu na Bloody. Pokušavao sam da smanjim jačinu promenom RGB vrednosti, između 0.0.255, 0.0.200 i 0.0.100 nema nikakve razlike. Uvek se dobije ista plava. Toliko o tome.

Inače miš je extra u svakom drugom smislu.
 
Eh, opet ja. Prije mjesec dana i možda više sam vas pitao za preporuke za neki miš do 25 eura.

Malo sam rovio po prodavnicama (BiH), i skratio sam sebi izbor na 3 otprilike miša koja su mi se dopala, ali nemam neke informacije o korištenju, pa ako je neko koristio ovdje volio bih da mi ukratko opiše kvalitet i tako to, gledao sam i YT review za svaki miš, ali ništa kao iz prve ruke :D

Snašao sam se bar zasad nekim kinezom za male pare, i onako radi fin posao dok mu kvalitet i senzor ne rikne, a senzor je grozan za veće flickove tako da tražim bar neki koji " trpi umjerene flickove " jer igram na malo većem sensitivityu.

Izbor je pao na :
1.) MSI Clutch GM40 - 3310 Senzor - 30 Eura
2.) CM Xornet II - 3320 Senzor - 25 Eura
3.) A4 Bloody V8M - ne znam koji je tačno senzor, ali mislim da nije kao kod ova dva gore - 22 Eura

Znam da nije tema za moje pitanje jer postoji thread " Šta kupiti ", ali ovdje je malo bar aktivnije ako ništa i eto ako neko ima iskustva i preporuku za neki od ova 3 miša bio bih mnogo zahvalan!
 
Nazad
Vrh Dno