Šta je novo?

Koje miševe imate?

Inače, zvanične Logitech specs, G304 - G305

DtEeTb4.png
dpeNGjI.png
 
Ja da pohvalim, Glorious proizvodjaca.
Poslali su mi, besplatno, dva kabla, i tri pakovanja klizaca.
Jedina zamerka, sto su kablovi zelene boje, posto vec dugo, nemaju druge boje na stanju.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Posle 7 godina doslo je vreme da se penzionise G400s :)

Mukotrpnih 7 godina su to bile, proputovao je Srbiju za LoL turnire, jednom je isao na servis jer u to vreme i nisam bas bio nezam prema opremi. Sve u svemu, nakon zamene glajdera 2x i zamene skrola, otisao je kod brata :D

Mada i posle 7 godina je i dalje radio dobro, klikovi su mozda malo propali, ostalo sve odlicno.

Zamena je G403, razmisljao sam o G603 Lightspeed, ali naisao na odlicnu ponudu za polovan u mint stanju G403, definitivno najbolji gaming mis koji sam koristio do sada.
 
ako imate neku preporuku za dobar servis treba mi za Logi Nano ( lepi mi levi taster, pravi dvoklik )
moze na pm
 
Kupio sam juče Corsair dark core rgb pro se
Kada ga uporedim sa mojim mx masterom kvalitet izrade ili bar koriscenjih materijala je svakako na strani Logitech-a.
Ali ipak je ovo gaming miš kupio sam ga jer je bila veoma privlacna cena (40€), a dobija se zaista nesto neverovatno. Evo par slika.
Mis ima i opciju punjenja preko qi wireless-a ali tada ne može da se koristi kada se puni preko žice može da se koristi inace u pitanju je usb-c
00084cef7d01a812183ab20e33a494d9.jpg
b9a49309494a0958eb172395a9925b41.jpg
475df01a7f76c02fba5e22f079eae93c.jpg
10d889375c4fffbe8a0c371247d350a2.jpg


Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Lep Corsair
mada previse svetli ko bozicna jelka

u odnosu sa Mastera kako lezi u ruci, je li preciznost kao na Masteru ?
 
Osvetljenje moze da se podesava kako god pozelis.
Izuzetno precizan malo treba navikavanja na brzinu, posle ovog mx master je ne kornjaca nego puž.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Koristi li neko one vertikalne modele, navodno ergonomske (Logitech MX Vertical, Trust Verto ergonomic...), kakva su vam iskustva s njima?

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk

Koristim ja, Logitech MX Vertical kao bekap vertikalni mis, a kao glavni Evoluent Vertical Mouse D Wired Medium. U pogledu ergonomije, Evoluent je bolji od Logitech-a. Tako je sa D modelom, kao i sa C modelom koji sam koristio ranije. Evoluent ima u 3 velicine u zavisnosti od velicine sake. Definitivno preporucujem za one koji se bave grafickim dizajnom, 3d grafikom i slicno. Ali samo wired verzije, wireless verzije su im losije mnogo. A za pikanje FPS igrica, Logitech G502 Wireless.
 
Poslednja izmena:
lepo lepo... mada ne bih ma nenjao svog MX-a niakako
 
Momci, može predlog za miša.
Pre je to bilo daj što profi igrači imaju, nisu se ni gledale specifikacije, te sam imao Razer Deathadder, zatim g400. Generalno mi je g400 više ležao za ruku.
Šta danas ima od tih sličnih g400, vidim da je izašao mx518 opet osvežen, da li ići na njega ili neki drugi? Šta se gleda od specifikacija? Naravno ne mere to bez kabla.
 
Ja sam uzeo G305, uslovi su bili da bude bežični i da može u levu ruku. Prezadovoljan sam, mislim da je 7600 bio, za CS GO odličan, za svakodnevn rad takodje.
 
Ja sam nakon dugog traganja kupio HyperX Pulsefire fps pro.
Odlican mis,odicno lezi u ruci(bar meni),probao sam i deathadder,rival 600,g203 i ovaj mi je bas legao


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Logitech MX Master 3.
Mis je malo manji(za moju ruku) pa tockic sa strane i dugmici nisu na mestu, mada se navikne na taj dodatni pokret.
Ali, veliko ali, ovaj mis ima problem sa skrolovanjem, nekad ne registruje skrolovanje ili ga registuje veoma lose(oko 5% slucajeva), ovo nije problem samo na mom primerku nego na gomili primeraka, a mozda i na svim.
Ko trenutno kupuje bolje da uzme 2s verziju, jer je ovo veoma iritantno.
 
Kupio sam juče Corsair dark core rgb pro se
Kada ga uporedim sa mojim mx masterom kvalitet izrade ili bar koriscenjih materijala je svakako na strani Logitech-a.
Ali ipak je ovo gaming miš kupio sam ga jer je bila veoma privlacna cena (40€), a dobija se zaista nesto neverovatno. Evo par slika.
Mis ima i opciju punjenja preko qi wireless-a ali tada ne može da se koristi kada se puni preko žice može da se koristi inace u pitanju je usb-c
00084cef7d01a812183ab20e33a494d9.jpg
b9a49309494a0958eb172395a9925b41.jpg
475df01a7f76c02fba5e22f079eae93c.jpg
10d889375c4fffbe8a0c371247d350a2.jpg


Sent from my SM-N970F using Tapatalk



I ja se ponovih sa Corasirom. Uzeo sam i k70 rgb se. Posle ouroborosa (koji sam prodao sa mambom) ovaj je super. Brz precizan i nema bugova kao prošla (non pro) verzija. Miš i tast su mi ispali 125e, što je odlična kupovina.
 
Jeste za te pare nema grške. Ja sam pre godinu dana K70 rgb lux platio 125 samo tastaturu.
A eto sada si komplet dobio za te pare da te lepo služi.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Kupih upravo novog mišonju. Logitech G203 Prodigy. Za 4k din rekao bih, po preporukama, da je to bila dobra kupovina. :D

Prošle nedelje mi "ode" skrol na A4 TECH Bloody V7M mišu. Služio me je dobro 2 +1/2 godine. Danas šetam po gradu sa sinom i vidim otvoren ... šop. Svratim i kupim novog mišonju.

Nisam još istalirao dodatan softver pa mi novi miš menja boje non-stop (valjda to može da se podesi). Po gabaritima su slični, odgovara mi što ima dodatne dugmiće na istom mestu kao i prethodni, s tim da sam se navikao V7M ergonomski dizajn pa će trebati malo navikavanja i na ovaj novi.
 
Ja uskoro planiram novog miša, do nekih 4-5k din. Možda Redragon Cobra M711. Koliko vidim svi oni imaju prekrivene šrafove glajderima i/ili nalepnicama. Kako vi čistite miševe a da ih ne upropastite?
Video sam ljudi koji moduju svoje miševe da zagreju glajdere, skinu ih, pa ih vrate. Može li se to raditi a da se ne ošteti trajno miš?

Meni je prosto nemoguće da koristim miš bar dve godine (garantni rok) a da ga ne otvorim i očistim. Uvek mi se točkić zaprlja.
 
Ja sam sinoć otvorio već pomenuti A4 TECH Bloody V7M (ima metalne glajdere koji moraju da se odlepe) i nisam primetio ni najmanje prljavštine unutra. Naravno, nisam uspeo da ustanovim u čemu je problem i zašto scroll preskače, pogledao par YT klipova ali ni to nije pomoglo. Poprskao sam malo kontakte s onim što sam imao u kući (WD-40 :d) ali ni to nije dalo rezultata. Glajderi mogu da se zalepe ponovo ali nije imalo svrhe da se nešto cimam oko toga, pa sam ih samo "prilepio". :D

Ja sam razmišljao o tri modela. Nisam neki "gejmer" odigram poneku partiju WoT-a ali moram da priznam da mi je ergonomski dizajn V7M miša savršeno odgovarao. Odgovarala mi je i njegova težina (ovaj novi je 40g lakši što se i oseća dok se ne naviknem). Naravno, tražio sam nešto i ekonomski islplativo. :)

Prvo sam mislio da uzmem ponovo A4 TECH samo verziju T70 Terminator Bloody. Mislio sam da moram online da naručim miša i video sam da svuda naplaćuju dostavu za taj cenovni rang.

OK, kad je tako onda sam rešio da uzmem Logitech G203 Prodigy ili STEELSERIES RIVAL 3. Oba su u preporukama na forumu "Šta da kupim" pominjani kao dobar izbor, razlika je u 1k dinara između njih, a i za oba je onda free dostava.

Na kraju je presudilo to, kao što rekoh, da sam šetajući gradom video da je otvoren šop. Ušao, pitao šta imaju na stanju, imali G203 i na kraju njega i uzeo. :)
 
pa na taj taster ispod točkića,vrv 800,1200 i 1600 dpi.bačene pare ako mene pitaš.
 
Да се укључим у тему.
Имам већ неке три-четири године Logitech G Pro, а пре месец-два ми је затребао додатни па сам узела G 203, који је најсличнији G Pro.
Оно што сам приметила је да G 203 има другачије материјале и да је, генерално, јефтинији на додир, лаганији је и пластика је грубља, док је G Pro врло угодан што се материјала тиче.
По питању перформанси нисам приметила разлике, и један и други миш лепо реагују и јако су прецизни (користим доста CAD програме и програме за 3D моделовање, па се одзив миша ту доста примети). G 203 још увек нисам користила за играње игрица па не могу да говорим о томе како би се понашао, али верујем да би све било ОК.
G 203 је минимум дупло јефтинији од G Pro, а разлика се своди на избор пластике и разлике у каблу (и ту ми се више допада онај на G Pro јер је мање осетљив на гребање - кад се развлаче каблови и савитљивији је).
Што се тиче јефтинијих мишева, имала сам прилике да користим поред Logitech модела и моделе Genius и Lenovo и оно што могу да кажем је да су Lenovo ужасни, додуше на основу три или четири модела што сам била приморана да користим. Scroll дугме им је неупотребљиво (на свим моделима), прескаче, клик некад одреагује некад не, леви и тесни тастери су ок.
 
koristim ja g203 za igre,prvi najjeftiniji miš sa tier 2 senzorom,nešto džitera pri dizanju ništa strašno.ne planiram da menjam žičani miš,ali ciklično to ide kod mene i na kraju uvek odem na bežičnu varijantu za primarni,samo sad gledam da ima sve (i bt,i 2,4ghz,i ozbiljan senzor i da nije 100e).
 
Nazad
Vrh Dno