Šta je novo?

Koje miševe imate?

Nema izgleda, na sajtu od softvera samo manual :p Koliko para toliko i muzike, nebitno, navikne se covek :p

Nećeš naći softver za njega, ti jeftini kineski miševi imaju profile za DPI i boje u u sebi, ne možeš petljati ništa s njima...to ti je, moraćeš da se navikneš, što kažeš.

Kad smo kod softvera, novi firmware za Logitech G102 i G203 povećava max DPI na 8000...sad sam instalirao.
 
Poslednja izmena:
Vec sam se navikao, zadovoljan sam kako radi za te pare. Prvo sto sam primetio je razlika u DPI izmedju ovog i jeftini(ji)h miseva, bas fino klizi. Ko zna kako ovi skuplji rade tek :p
 
Kupio sam klincu gejmerski mis koji svetli , menja boje , kakvo je to svetlo, tj. da li mozda nekim slucajem nije zdravo ? Izvinjavam se svima kojima je pitanje glupo , ne razumem se a zanima me . Hvala .
 
Najobičnije LED osvetljenje.

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Prošle godine (jul 2016.) sam na Aliexpressu kupio svoj sadašnji miš – Razer DeathAdder 3500dpi i bili su mi slati PP-ovi gde sam bio kupio.

Pošto je 11.11. čuvena godišnja rasprodaja na Alibabinim sajtovima, ponovo se pojavio dotični model. Ovde je najprodavaniji.
Jedina razlika u odnosu na moju kupovinu je što prodavac nudi i originalno pakovanje, ali je moj savet da kupite jeftiniju varijantu u običnoj kartonskoj kutiji :smash:.
 
Prošle godine (jul 2016.) sam na Aliexpressu kupio svoj sadašnji miš – Razer DeathAdder 3500dpi i bili su mi slati PP-ovi gde sam bio kupio.

Pošto je 11.11. čuvena godišnja rasprodaja na Alibabinim sajtovima, ponovo se pojavio dotični model. Ovde je najprodavaniji.
Jedina razlika u odnosu na moju kupovinu je što prodavac nudi i originalno pakovanje, ali je moj savet da kupite jeftiniju varijantu u običnoj kartonskoj kutiji :smash:.
Čuvena godišnja rasprodaja kod koje mesec dana pre podignu cene pa za "rasprodaju" bude regularna ili često viša cena :d

Koristite plugin za chrome za dugoročno praćenje cena sa aliexpress-a pa ćete videti da li je stvarno popust, regularna cena ili viša.
 
Razer DeathAdder 3500dpi

To što si otkucao u vezi cena je samo delimično tačno pošto je za nekoliko meseci došlo do popriličnog slabljenja USD ;).

Pošto su mi stigla pitanja u vezi miša…

Prodavnica gde sam kupio više ne postoji još od leta prošle godine. Navodno je bila zvanična Razer prodavnica.

Model je originalan što možete videti na skrinovima koje ostavljaju Rusi. Da bi miš proradio, mora se instalirati Razer Synapse i da se registruje serijski broj.
To je dokaz da je miš originalan.

Što se tiče carine, ovde sam otkucao.

I miš (točak i znak) svetli plavom bojom.
 
Pored gomile gaming miseva uzeh redragon cobra mis posto nisam nista poneo u stan, a imam samo magic mouse i mx master ovde. Kada stignem pisem iskustva sa istim (na mac-u - ako stignem preko bootcamp da instaliram win pisacu i za win).

Za sada samo 2 fotke sa default color shift-om bez sw:
9bf37eb399fddc4bb766ef1a71ee89b3.jpg

8f4ac11aa449cf0401365de744ecbf2e.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Misevi koji svetle su kao i RGB kuleri :) Na to smo se lozili dok je Imtel bio velika firma, a tome ima godina.
 
Znam, ali jednostavno sam setao devojci da pokupim nesto, bilo mi je dosadno, a setio sam se da nisam poneo ni jedan od gaming miseva u stan, pa rekoh da isprobam :)
... i naravno ne stigoh jos ... :d

Ono sto mogu reci nakon minut koriscenja sem toga sto sam ga fotkao je:
1. mnogo je lagan (pogotovo za nekoga ko stalno koristi mx mastera), mada ukusi su razliciti, mozda se nekomem svidi
2. iako je kopija DeathAddera deluje da je malo manji (pogotovo uzi)
3. grip je ok - nije premium, ali ne deluje ni jeftino
4. omron switchevi
 
Poslednja izmena:
Kopija Logitech MX Master, na Aliju je dosta skup, pa mi nije bio aktuelan, malopre sam ga našao na Joybuy za 25 USD i naručio odmah. Od Rapoo imam 3510, položaj točkića je grozan, nisam mogao da ga koristim uopšte, kvalitet izrade je korektan.
 
Otisla mi jedna nozica (skates, feet) na razer deathadder wot edicija (ne znam da li je bitno da napomenem, kapiram da je isti kao obican DA), da li zna neko ima li da se kupi negde kod nas?
 
Pa moraću šta da radim

Sent from my E5823 using Tapatalk
 
Zna li neko gde ima da se kupi ergonomski miš u Srbiji? Povoljniji, do 30 evra. Na Amazonu i eBay-u ima, ali ne šalju ovamo.
 
Ima li neko iskustva sa Sensei 310?

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Prelomio sam i pazario CM Xornet II pošto sam godinama imao CM Spawn koji mi je fantastično ležao za moj šuntavi fingertip grip, a oblik im je identičan. Do danas sam koristio Logitech G203 koji je sjajan miš, u neku ruku je Xornet i downgrade, bar što se senzora i kabla tiče. Međutim, Xornetov oblik mi daleko bolje leži, G203 mi je bio uzak. Spawn me je pokvario, krastavac...

Imao sam sreće s ovim primerkom, svi tasteri lepo rade, nema mana (za sada), ništa ne zveči...jedinu malu zamerku imam na bučni skrol kad skrolujem na gore, kad točkić ide dole bešuman je. U poređenju sa G203 koji je imao izuzetno mek skrol, ovaj je osetno "zupčastiji", baš se osete prelazi, i klik je tvrđi. Neko voli tako, neko onako, meni je ok. Kabl spada u tanje, dosta tanji od Spawna, ali G203 ima bolji, najbolji koji sam ja video na mišu. Klikovi su dobri, očekivao sam da će biti dosta tvrđi od Logitecha (koji, opet, ima fantastične klikove) ali to nije slučaj, zadovoljan sam. Miš je mat crn, ima neki "stealthy" look, uopšte ne kliza, gumirane strane su zadovoljstvo za držanje. Nekako mi je draža crvena boja na Spawnu, zbog nje je odskakao od gomile, ali Xornet takođe izgleda dobro, kao neki Batmanov rekvizit :)

Cooler Master ima svoj Portal softver koji im, izgleda služi kao hub za sve njihove proizvode poput Razer Synapse. Odmah je prepoznao Xorneta i skinuo sam zadnju verziju firmvera (1.28) i instalirao softver za podešavanje miša. U njemu se mogu podesiti funkcije za svaki taster, polling rate (do 1000 Hz), DPI za svaki od 3 profila koji su na raspolaganju u koracima od po 250 DPI (maximum je 3500 DPI, Avago 3320 senzor), boja skrol točkića za svaki od tih profila...ima čak i podešavanje za lift-off distance u 3 koraka. Ono osnovno je tu...

Ruka mi se odmah navikla na poznati oblik...daće Bog da me dobro služi kao što je Spawn svojevremeno.
 
Poslednja izmena:
G403 od marta ga njakam i dalje je kao nov. Neverovatan mis. Dabogda onaj roclet jump ninja radio reviewove dok ne umre.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
mionix naos 8200
paralelno sa logitech g602, microsoft sidewinder, a4tech laser neki, logitech mini wireles neki, i genius mini wireless neki :p
 
jedna slika kao hiljadu reci pa da probamo ..

untitled (1 of 1)-2.jpg
untitled (1 of 1)-3.jpg
untitled (1 of 1)-4.jpg
untitled (1 of 1)-5.jpg
 
Cudi me po oblicima sto volis da nisi uzeo i NZXT Avatar :)
Nevidjeno lep misonja... :)
 
Nazad
Vrh Dno