Šta je novo?

Koje miševe imate?

Da li još neko ima probleme sa scroll točkićem sa strane na Rapoo MT750 mišu? Kad su aktivni drajveri tj. Rapoo aplikacija scroll radi loše, meša vrtenje gore i dole, ili ne radi uopšte. Bez drajvera radi ok, ali samo podrazumevanu funkciju, scroll levo-desno.
 
Koju drugu funkciju treba da radi? Kod mene npr u browseru radi levo desno sa tim točkićem a u Photoshopu neće. Takođe radi i u Excelu.
 
Pojačavanje i smanjenje zvuka npr. Meni to najviše odgovara, horizontalni skrol nikad ne koristim.
 
Ms pro blade.
38677af4f35d37e46a9818d8a0edcf3a.jpg
 
Eto da javim za Rapoo MT750, kad je stigao bio je napunjen... 20-ak dana je držala baterija, punjenje trajalo oko 3 i po sata, sad ćemo videti koliko će da drži :)
 
Da, baterija je za sad odlična. Oko mesec dana traje na kompjuteru koji se svakodnevno koristi, mislim da sam je napunio kad je stigao miš, i još se nije ispraznila.
 
Legendarni MX518 je poceo da mi crkava, cuje se USB plug out sound i mis se zabode na sekund dok se rekonektuje [win10 ne prijavi nista, samo gomila Security Audit-ova, kazu da je to cesto zbog falicnog USB HW-a]. I levi klik mu je poceo crkavati pre pola godine, pa sam zategao prekidac da ima jaci resistsance.

I dalje se drzi, ali kako je krenulo precicu ovih dana najverovatnije na G403/SS Rival310/something else. Koliko drzi baterija na wireless G403?
 
Na tvom MX518 prekida kabal kod ulaska u miš. Nađi nekog da ga malo skrati i da zi zameni levi taster...
 
Posle Logitech G502 ja zaista ne vidim sebe da bi ikada mogao da koristim neki drugi mis. Ovo je, meni, savrsenstvo, od dizajna, do funkcionalnosti. Absolutno, najbolji koji sam ikada probao.
 
Isprobao sam skoro sve Logitech mševe i meni je G502 bio najbolji dok, nažalost, nisam probao G903 :)
 
Danas mi je stigao Cooler Master MM520. Prvi utisci...pa, iako je oblik na istu foru kao Xornet/Spawn, u praksi je drugačiji, ima razlika.

MM520 je duži od Xorneta, oni sa manjim šakama neće imati problem sa palm gripom. Mislim da je za nijansu viši od Xorneta ali na drugim mestima, viši je u delu gde leži kažiprst i ima veći nagib ka desnoj strani, nije onoliko ravan kad se gleda otpozadi (heh). Deo gde su glavni tasteri, gde su kažiprst i srednji prst, je uži od Xorneta, i onaj žljeb/odmorište za domali prst ima malo oštriji prelaz...malo je teže objasniti. Deo kod palca je takođe drugačiji. Uglavnom, generalni oblik im je sličan ali krivine im se razlikuju. Videću kako će MM520 da mi leži.

Materijal je takođe drugačiji, na MM520 je neka teksturisana plastika, verovatno PBT. Prija na dodir i za sada uopšte ne kliza. Za razliku od Xorneta, nema gumu na delu za palac ali nimalo ne smeta, smem da se kladim da neću imati problema sa klizanjem. Čak je i lakše za čišćenje. Kabl mi deluje isto kao na Xornetu, relativno tanak i mek, dobar je.

Tasteri su ok, ali mi se više sviđaju oni na Xornetu. Nekako imaju lepši osećaj i zvuk...i glavni i bočni. Skrol je bolji na MM520, točkić je malo veći i lakši za okretanje, tiši je, ima lepše prelaze, ni tvrde ni meke, i za nijansu ga je lakše pritisnuti od onog na Xornetu. Svejedno, dosta je tvrđi na pritisak nego na Logitechu G203, recimo...

Senzor se za sada ponaša fantastično, za očekivati od 3360. Težina mi deluje veća nego Xornet, ne znam da li sam dobio verziju sa tegom unutra...klizači odozdo se lako skidaju ali ne bih sad da ga otvaram i proveravam, ako mi zasmeta možda ću.

To su prvi utisci, posle sat vremena...MM520 će mi biti glavni miš do daljnjeg, Xornet će mi stajati u rezervi.
 
Poslednja izmena:
Update: MM520 mi ipak ne odgovara. Ne znam zašto, ali zamara mi šaku...drugačiji oblik, krastavac. Vraćam se Xornetu, MM520 sam spakovao, čekam klizače od Cooler Mastera pa će da ide na doboš.
 
Da li još neko ima probleme sa scroll točkićem sa strane na Rapoo MT750 mišu? Kad su aktivni drajveri tj. Rapoo aplikacija scroll radi loše, meša vrtenje gore i dole, ili ne radi uopšte. Bez drajvera radi ok, ali samo podrazumevanu funkciju, scroll levo-desno.

Sad znam o čemu pričaš. Radilo normalno više od mesec dana i odjednom meša funkcije. Da li je problem u drajverima ili šta je - nemam pojma. Jednostavno meša gore-dole a nekad i levi klik smarta za skrol... Koristiću ga bez drajvera tj. bez pokrenutog softvera.
 
Upravo su mi stigli klizači od CM-a iz Švedske. A samo što sam ga spakovao, heh...sad ne znam da li da se upuštam u skidanje tega.
U svakom slučaju, prijatno sam iznenađen korisničkom službom Cooler Mastera, rešili su to brzo i profesionalno...
 
Jel probao neko SS Rival 110? Sensei mi na umoru pa mi je ovaj prvi na piku. Previse mi je para Sensei 310

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
verovao ili ne MX AIR, koji je i dalje čudo nad čudima - ne za gejmere naravno.Mada je i dalje papreno skup.
 
Ja razmisljam da kolekciji pridodam i G403. Imao sam prilike da ga opipam pre godinu dana, ergonomija je odlicna, vuce na stari Razer Imperator (uzi mis ali chunky) - ali su me mali klizaci i scroll wheel razorali. Cak mi se cini da su i neke druge prekidace koristili za LMB/RMB, na g502 su fantazija dok na g403 deluju nekako "suplje".

Jesu li uspeli da ispeglaju to sa novim serijama ili ne?
 
Uzeh na kraju Rival 110. Odlican misonja
 
ima li neko iskustva sa MX Master 2S?
 
Ja razmisljam da kolekciji pridodam i G403. Imao sam prilike da ga opipam pre godinu dana, ergonomija je odlicna, vuce na stari Razer Imperator (uzi mis ali chunky) - ali su me mali klizaci i scroll wheel razorali. Cak mi se cini da su i neke druge prekidace koristili za LMB/RMB, na g502 su fantazija dok na g403 deluju nekako "suplje".

Jesu li uspeli da ispeglaju to sa novim serijama ili ne?

Oba modela imaju Omron prekidače. Inače, obrati pažnju na batch number. (Prve četiri cifre nakon "SN"; 17XX - Prve dve označavaju godinu proizvodnje, a druge dve broj nedelje.) Želiš što noviji, kako bi izbegao scroll wheel / lens rattle lutriju. Na kraju, ukoliko se SN na mišu razlikuje od SN na kutiji, verovatno je reč o refurbished modelu.
 
Pazario Logitech G203. To mi je prvi 'skuplji' mis, pre ovog nikad nisam davao vise od 1000, 1500 na miseve. Imam M100 i uzeo sam G203 da vidim jel ima neke konkretne razlike za CS:GO i lagao bih ako bi rekao da sam 'bolji' sada. Ne znam koju bi jos razliku mogao da osetim sa onim misevima koji kostaju kao bolja graficka kartica, osim vise dugmica koje ionako disable-ujem?
 
Miš neće magično da te napravi boljim...U pitanju je ponašanje pri korišćenju, maerijali, kabl, tasteri, etc.
Od svih miševa koje sam koristio duže od par dana, G203 je bio najbolji. Senzor je vrhunski, ni da štucne na svakoj podlozi koju sam stavio pod njega, tasteri su najbolji koje sam imao pod prstima (igram ARPG poput D2 i Path of Exile, to bi trebalo da je merilo), kabl je fantastičan, tanak i savitljiv, ne zapinje nigde...jedina zamerka koju sam imao je skrol koji je ultra mek (nekome odgovara, ko zna). Dakle, osećaj pri upotrebi je bio izuzetan. Jedini razlog što nisam ostao na njemu je oblik, nije mi odgovarao, navikao sam na široke miševe. Neka te dobro služi...
 
skoro uzeo Asus ROG Gladius II
20180324_115448.jpg
 
Miš neće magično da te napravi boljim...U pitanju je ponašanje pri korišćenju, maerijali, kabl, tasteri, etc.
Od svih miševa koje sam koristio duže od par dana, G203 je bio najbolji. Senzor je vrhunski, ni da štucne na svakoj podlozi koju sam stavio pod njega, tasteri su najbolji koje sam imao pod prstima (igram ARPG poput D2 i Path of Exile, to bi trebalo da je merilo), kabl je fantastičan, tanak i savitljiv, ne zapinje nigde...jedina zamerka koju sam imao je skrol koji je ultra mek (nekome odgovara, ko zna). Dakle, osećaj pri upotrebi je bio izuzetan. Jedini razlog što nisam ostao na njemu je oblik, nije mi odgovarao, navikao sam na široke miševe. Neka te dobro služi...

Hvala :) Nego sam mislio da su neke konkretnije razlike u samoj preciznosti, da je mis od 150e drasticno precizniji od onog od 10, 15e. Vidim da G203 ima dosta hvaljen senzor a opet dosta mi je slicno iskustvo kao i sa M100. Tako da su mi neverovatne cene nekih miseva ako su samo materijali u pitanju, broj dugmica i slicno.
 
Nazad
Vrh Dno