Šta je novo?

Koje miševe imate?

Ma gde religija, ne padam ja na značke...

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Sad ce skoro mesec dana od kako koristim Corsair Dark Pro.. mis je fenomenalan, malo je vislji od mx518.
Svaka preporuka za misa.
Pošto sam pročitao dosta preporuka za ovaj Corsair miš i sam sam ga naručio. Očekujem da stigne sutra. Vidim da upoređuješ sa MX518, ja sam ranije koristio G5 i G500 i bio sam prezadovoljan sa njima tako da se nadam da će mi ovaj leći kako treba. Na G5 mi je crkao kabl i pošto je bio u garanciji dobio sam G500 u zamenu. On mi je stradao prilikom selidbe pre nekih godinu i po dana. U martu, kad je krenulo ovo sa koronom, sam kupio A4tech bloody Q80 i uopšte mi se ne sviđa. Mislio sam da ću igrati samo dok traje pandemija ali sam se predomislio :) Imam nekoliko problema sa njim. Kao da softverski zaglavi levi klik, samo pipnem ponovo i prestane. Prilikom malo jačeg cimanja se slučajno aktivira desni klik. Ako stoji u mestu, bez pomeranja, sam počne da ide u stranu. Podloga koju koristim je ona plastična A4tech X7 sa dva lica tako da ne verujem da je do podloge.
 
evo ja cors vozim i na ćebetu,slabo njega tangiraju te trivijalnosti. :)
 
Vidim da se pominje Corsair Dark Pro.. Gde ste ga kupili, kod nas ili kod suseda? Nikako ne mogu da nadjem koji senzor ima.. Sta mi preporucujete do 8.000din a da ima neki od najboljih prekidaca i senzora, tipa PMW 3361 itd.. Bilo da je kod suseda ili kod nas, samo da valja :) Logitech G305 sam video da je ogromna razlika u ceni preko i kod nas, tako da ne bih da dajem harac ovim nasim derikozama.
 
Poslednja izmena:
Vidim da se pominje Corsair Dark Pro.. Gde ste ga kupili, kod nas ili kod suseda? Nikako ne mogu da nadjem koji senzor ima.. Sta mi preporucujete do 8.000din a da ima neki od najboljih prekidaca i senzora, tipa PMW 3361 itd.. Bilo da je kod suseda ili kod nas, samo da valja :) Logitech G305 sam video da je ogromna razlika u ceni preko i kod nas, tako da ne bih da dajem harac ovim nasim derikozama.

G502 Hero, Rival 600, Razer Deathadder Elite, ili za malo vise para Razer Basilisk v2 ili Deathadder v2. Ako si u Bg ili okolini javi se, ja sam pocetkom jula tamo pa na geizhals.at nadji navedene pa akotinesto odg. mogu ti uzeti i poneti.
 
G502 Hero, Rival 600, Razer Deathadder Elite, ili za malo vise para Razer Basilisk v2 ili Deathadder v2. Ako si u Bg ili okolini javi se, ja sam pocetkom jula tamo pa na geizhals.at nadji navedene pa akotinesto odg. mogu ti uzeti i poneti.

Hvala ti, to bi mi znacilo. Jos uvek ne mogu da prelomim koji da uzmem, ali ako se odlucim za neki od tih modela, javicu ti blagovremeno :)
 
Dosta se zale da se gubi konekcija na tom Corsair rgb pro misu, pogotovo ako je povezan jos neki bezicni uredjaj, navodno se izgubi i vrati na par sekundi, to mi je iskreno veliki minus ako se stvarno desava, i jos je malo tezak 130g nije bas malo.
Da je laksi malo i da nema tih problema sa konekcijom uzeo bih ga bez razmisljanja.
 
Dosta se zale da se gubi konekcija na tom Corsair rgb pro misu, pogotovo ako je povezan jos neki bezicni uredjaj, navodno se izgubi i vrati na par sekundi, to mi je iskreno veliki minus ako se stvarno desava, i jos je malo tezak 130g nije bas malo.
Da je laksi malo i da nema tih problema sa konekcijom uzeo bih ga bez razmisljanja.
Za ovih nedelju dana koliko ga koristim nisam primetio nikakvo gubljenje konekcije. Jedino što mu treba nekoliko sekundi da se pokrene nakon dužeg mirovanja jer se isključi zbog uštede baterije, ali to sam shvatio kao benefit a ne kao problem. Meni pomenuta težina ne smeta, bitnije mi je da lepo leži u ruci i da je veličina ok. Tražio sam miša koji će da ima veličinu i sličan oblik G5 i G500, pošto mi to najviše odgovara, i to sam našao u Corsair dark core pro.
 
Dosta se zale da se gubi konekcija na tom Corsair rgb pro misu, pogotovo ako je povezan jos neki bezicni uredjaj, navodno se izgubi i vrati na par sekundi, to mi je iskreno veliki minus ako se stvarno desava, i jos je malo tezak 130g nije bas malo.
Da je laksi malo i da nema tih problema sa konekcijom uzeo bih ga bez razmisljanja.

veze sa mozgom,šetam ga kao bt na poslu i na laptopu (na laptopu budu često i bt slušalice nakačene simultano) a na 2,4ghz na desktopu,ni jednom se zbunio nije,kupim još samo qi punjač i idealna priča.

to što čitaš je neposredno pre nego je corsair prešao na icue,sad je stvar upeglana skroz.
 
Orcharde, vidim da hvalis Dark Core RGB Pro na sve strane. Daj molim te objasni zasto je bolji od svih ostalih, ako mozes malo da udjes u detalje.. Iskreno me zanima jer sam u potrazi za novim misem :)
 
za 50e dobiješ tier 2 senzor,tik do premium izrade,'aj da kažem programabilne tastere i to brdo (više su makroi),punjivu bateriju i bežično punjenje i ako si dešnjak i grip ti je odgovarajući ludilo ergonomiju.i po meni ajsing on d kejk - bluetooth.za slične pare i to da se dovijaš imaš g305/304 koji je po svemu inferiorniji,a za pandan (i to bez dosta stvari koje cors ima) će da te oderu po ušima.

ja sam ga uzeo za 40e,pa ti saberi tek kako sam prošao...
 
Ostaje problem sto ne pasu svima ti "ergonomski " misevi. Ali jeste best buy ko vrata.
 
Mislim da vecini ljudi pase svaki mis koji je ergonomski, onom kome ne pase, verovatno se navikao na ovu drugu varijantu, ali opet lako se prilagodi. Mozda nekom sa manjom sakom ne odgovara.
 
Ja vozam Corsair Dark Core RGB Pro nekih par meseci. Tačno je da zna da secne ponekad tj izgubi konekciju, vrlo retko ali se desi. Drugi, još veći problem je očajan skrol točkić, evo počeo je da cvili posle dva meseca, em je skrolovanje na gore vrlo nepriajatno tj grubo i glasno. Treća stvar koja me nervira je što su tasteri "glindžavi" tj miš nije dovoljno "zategnut". Meni se nekad taster "zalepi" za prst pa kad podižem prst sa testera čuje se onaj neprijatan zvuk rasklimane plastike (ili kad podignete miša pa ga protresete to se čuje). Takođe, trajanje baterije je vrlo jadno. Ne koristim miš za igre inače, već za posao gde mi treba preciznost. Da, postoji još i problem kada ga koristite sa ovim "kraćim" desnim krilom (na njemu nema klizača, pa je u tom slučaju klizač dosta udaljen od ivice miša), u tom slučaju miš grebe podlogu. Zbog toga ga koristim onda sa ovim dužim, iako mi u prvoj varijanti miš lepše leži u ruci. Kupljen nov na KP. Pored svega navedenog, odličan miš, ako ništa lepo sija :d
 
Posle 5+ godina poceo da crkava skrol na Bloody R7. Jos pre nekoliko meseci je poceo pomalo da baguje ali od veceras krece raspad, skrol vise ne radi nego sto radi, kao da je guma pocela da se odlepljuje.
Sve ostalo je ok i dalje, mis se dobro pokazao i pored odredjenih mana, klikovi i dalje rade normalno.

Sad nemam predstavu sta da narucim, odgovarao bi mi neki sto kvalitetnije izradjen bezicni mis, da ima dobar osecaj tezine i da su oblik i ergonomija prilagodjeni za fingertip i claw grip.
Da li G602 wireless (nije mi bas potreban toliki broj dodatnih tastera, a i sam mis deluje nekako sitno), ili mozda Basilisk X Hyperspeed (nisam bas neki fan Razera a i morao bih da kupim punjac i baterije) ili da prosirim malo budzet za neki noviji MX Master (nisam odusevljen oblikom misa, ne znam ni kako bi podnosio povremenu agresivniju upotrebu u CS:GO).

Da li postoji jos neki bezicni model a da ima odlican odnos cena-kvalitet? Do 10k din, otprilike. Ili da narucim R70 za 30 evra, ionako sam navikao na stariji R7 a to su prakticno isti misevi..
 
Poslednja izmena:
Ja se nisam još navikao na novog miša. Ergonomija je na strani starog. :)

Kupih upravo novog mišonju. Logitech G203 Prodigy. Za 4k din rekao bih, po preporukama, da je to bila dobra kupovina. :D

Prošle nedelje mi "ode" skrol na A4 TECH Bloody V7M mišu. Služio me je dobro 2 +1/2 godine. Danas šetam po gradu sa sinom i vidim otvoren ... šop. Svratim i kupim novog mišonju.

Nisam još istalirao dodatan softver pa mi novi miš menja boje non-stop (valjda to može da se podesi). Po gabaritima su slični, odgovara mi što ima dodatne dugmiće na istom mestu kao i prethodni, s tim da sam se navikao V7M ergonomski dizajn pa će trebati malo navikavanja i na ovaj novi.

Novom mišonji nemam šta da zamerim sem što mi je bolje ležao u ruci A4 TECH Bloody V7M.
 
jet set willy:

smanji report rate,po defaultu je na 1000hz i to ubija bateriju,kad ne koristiš gasi na switch.kod mene u bluetooth režimu u kojem ga primarno koristim baterija može danima,mada ja sam uzeo qi punjač i sad zaista nemam nikakvih problema,uvek pun i čeka da radi.

takiđe je kod mene i dalje kao nov a ne mazim ga,nosim u torbi svaki dan sa i na posao itd,skrol je okej,plastika takođe,a probleme sa konektivnošću nikad nisam imao,ali sve je ažurirano i firmver i icue (icue gde ga imam,na poslu nisam ni instalirao jer ga damo koristim kao bluetooth).
 
Posle 5+ godina poceo da crkava skrol na Bloody R7. Jos pre nekoliko meseci je poceo pomalo da baguje ali od veceras krece raspad, skrol vise ne radi nego sto radi, kao da je guma pocela da se odlepljuje.
Sve ostalo je ok i dalje, mis se dobro pokazao i pored odredjenih mana, klikovi i dalje rade normalno.

Sad nemam predstavu sta da narucim, odgovarao bi mi neki sto kvalitetnije izradjen bezicni mis, da ima dobar osecaj tezine i da su oblik i ergonomija prilagodjeni za fingertip i claw grip.
Da li G602 wireless (nije mi bas potreban toliki broj dodatnih tastera, a i sam mis deluje nekako sitno), ili mozda Basilisk X Hyperspeed (nisam bas neki fan Razera a i morao bih da kupim punjac i baterije) ili da prosirim malo budzet za neki noviji MX Master (nisam odusevljen oblikom misa, ne znam ni kako bi podnosio povremenu agresivniju upotrebu u CS:GO).

Da li postoji jos neki bezicni model a da ima odlican odnos cena-kvalitet? Do 10k din, otprilike. Ili da narucim R70 za 30 evra, ionako sam navikao na stariji R7 a to su prakticno isti misevi..

Možda Logitech G305? Mali je ali ni Bloody nije nešto velik...u svakom slučaju je kvalitetniji od A4Techa. Ako ti ne dgovara, onda lepo uzmi R70 pošto si navikao...
 
Meni se na G305 sami okidaju klikovi od težine prstiju (ponekad, ali ipak iritira), osetno je lošije urađena ta kontrola pritiska nego na G403 kojeg inače koristim.
 
Svaka promena miša je definitivno problem navikavanja na isti, koliko god da vam se činio da izbor OK, uvek ima period adaptacije.

Negde sam pročitao da G603 ima problem sa skrolom, da li je neko upućen u ovaj problem?

nikolaq45@ Da, to što kažeš jako osetljivi tasteri, kod mene na G900 isto mi se tako dešava ako ga ne koristim 2-3 dana. Teraj dok nema duplih klikova, onda zameniš tastere. Ja sam kod mene zamenio levi klik a desni ostao isti, i uvek me podseća kakv je bio originalni taster.

Da li je neko na G900 menjao tastere ili imao problem sa baterijom?
 
Na G305 novom je ovako, tako da pretpostavljam da je takav fabrički napravljen, dok G403 koristim već više od dve godine i radi bez greške, što klikovi, što skrol.

Imao sam i G603, problem sa skrolom se pojavio posle ~3 dana korišćenja. Skroluješ dole, primera radi, i posle nekog vremena on premetne na gore, može biti na početku skrolovanja ili kasnije, može se dešavati češće, a može i ređe. Meni je smetalo.
 
I koje je rešenje za problem sa skrolom za G603, zamena istog ili nešto drugo?
 
Zamena enkodera u skrolu, toga se sećam, ali ne znam da li treba ceo da se menja, ili može samo taj enkoder.
 
Imam Razer mamba Wireless, mis je top, samo zeza synapse, kada je na wireless modu, i stoji duze vremena, ne vidi mi software misa. Sva moguca resenja koja je moguce naci online sam probao, cak zvao i support, ali ne vredi, kazu mi zameni misa, ako imas garanciju.
 
Posle Razer Basilisk essentials presao na Logitech g305. Poceli su da me nerviraju kablovi...

Odlican mis, sve radi perfektno (nema razlike za fps igre u odnosu na mis sa kablom). Odmah sam stavio litijum AA bateriju, ukupna tezina 90 grama



Jedino se ne slaze sa CM MP510 podlogom, zbog krupne teksture materijala . Npr Basilisk ima velike glajdere i nema taj problem, G305 ne klizi glatko jer su mali glajderi, osecaju se neravnine

Ali MP510 je jedinstvena podloga, na svim ostalim klizi odlicno, i bolje nego basilisk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno