Šta je novo?

Koje miševe imate?

@nesa07, N je oznaka za Njutn ili Newton, a gf je jedinica za gram force, tako da je to oznaka za silu, dobro si pretpostavio.

Sto se tice mikroprekidaca, to jeste veoma pipavo, i zbog toga je jako tesko popravljati i podesavati, ali ti si me pitao za instrukcije i ja sam ti ih dao :). Kroz praksu sam se izvezbao da popravim bilo koji mikroprekidac, i to se pokazalo dosta efikasnije i bolje nego da se menja ceo switch, zbog prakticnosti, manjeg rizika prilikom lemljenja (drugacije su maticne ploce) i cesto taj fabricki taster biva kvalitetniji od onog koji nadjes preko aliexpress-a i ostalih sajtova.

Za onaj japanski taster najbolje da se radi u nekoj prostoriji gde moze lako da se nadje, tj. ako nema milion delova okolo, pa kada odleti da ne mozes da nadjes. Nezgodna je ta polugica, ali jednostavno mora da se oslabi jer je jako tvrd fabricki, nikome to ne odgovara.
 
Glorious Model O- stigao
taman za moju saku, kabl je toliko lagan skoro kao da je mis wireless
 
I meni se taj pacov dojmi al ima đubre i smrad sa šake da se skuplja u to saće...

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Presao za A4tech Bloody posle 7 godina na G502 Lightspeed, sad razumem tu razliku u kvalitetu, od izrade do software. Svaka preporuka ko zeli wireless gaming mis.
 
Glorious, mis koji je 50$ kod nas kosta 7k, a bio je 8.700 kao na popustu je jos. Preskupo.
 
Pre par dana uzeh Rapoo MT750S kao zamenu za Logitech Performance MX starog 8 godina kome je otišao levi switch. Rapoo je čini mi se po izradi na nivou ovog Logitecha ili barem blizu toga. Malo mi je neobično što su mu tasteri za forward i back sa gornje strane a ne bočno kao kod Logija ali ću se valjda navići. Smeta mi što nema Hyperscroll točkić kao Performance-a i jedino bi to mogao da mu zamerim. Lepo leži u ruci i osećaj je da je od kvalitetnog materijala. Rapoo ima mnogo bolju litijumsku bateriju od Logitecha koji je bio na NiMh baterijama čije često punjenje me je previše smaralo. Logitech navodi da je naslednik Performance MX-a u stvari model Master 2 ili 3 ali je razlika u ceni prevelika, to su modeli duplo skuplji od Rapoo-a i mislim da razlika u ceni nije orpavdana razlikom u kvalitetu.

Ranije sam koristio i Logitech tastaturu (neku natural Optical desktop) i Logitech miša a evo sad imam i tastaturu Redragon mehaničku i miša Rapoo, oba Kineza. Ne mislim da sam prelaskom na kineze izgubio nešto na kvalitetu periferija, naprotiv, sada Kinezi nude dobar kvalitet i teško im je odoleti.
 
@brankoX
Nisam pristrastan, ali ne mozes porediti ta 2 misa ni po cemu, bez obzira na to sto posedujes oba misa i sto je Rapoo kopija Mastera, sto znaci da pre svega nisu originalni sa dizajnom. Vidi se da ti je mozda mali prag tolerancije, pa ti ne smetaju vec znacajne stvari koje si naveo. Samo skrol je neuporedivo bolji na MX performance, klikovi, zavrsna obrada, udobnost, kretanje, sve sem baterije koja jeste mana na njemu, ali samo to.

Izvini, ali mis koji ti traje 8god., isplatio se odavno. Ako je samo levi switch, i to moze da se popravi.

Tastatura ok, Redragon ima dobre tastature, mozda i bolje nego Logitech koji po meni nema nikakve tastature sada.
 
Zašto ne bih mogao da ih uporedjujem? Pa pun je internet tih uporedjenja i gotovo svuda su zaključci da je Rapoo konkurencija MX Masteru. To čiji je dizajn originalan me ne zanima, cenim funkcionalnost. Ja sam rekao da mi smeta to što nema tako dobar skrol kao Performance i to je jedini ozbiljan nedostatak koji sam primetio. Klikovi mi nisu bolji na MX-u kao ni ležanje u ruci niti kretanje, takodje ni završna obrada mi ne deluje bolje. Jedino što sam sa Performanceom dobio neku torbicu za punjač ali to je bzv. Tačno je da me je Logitech služio 8 godina ali je takodje tačno da na poslu imam miš Gigabyte GM-M6800 koji sam kupio pre 7 godina za 1.060 dinara i koji je neuporedivo bio više opterećen od ovog Performancea a i dalje mu radi switch kao prvog dana dok je kod Logitecha crkao.
 
Switch-evi danas nisu apsolutno nikakvo merilo meni na G900 otišao posle 2,5 god. a na Log. starom prastarom iz 2006.g. koji je prošao sve i svašta RX1000 (mislim da je to bio prvi sa laserskim senzorom) a i dan danas putuje....ni dan danas nema problema sa switch-evima a i da ima kao što reče imarkovic može se popraviti ili zameniti, tako da to što ne radi switch nije opravdani razloga za zamenu miša.
 
T70 Bloody. Odlicno sluzi vec par godina. Mada ga nikada nisam koristio za sve ono sta i moze. Prikljucio ga i cepam.
 
Ja sve vise, imam problema, sa Glorious O modelom.
Ima prekide, jednostavno se u sekundi diskonektuje, pa ponovo konektuje.
Video sam, na nekim stranim forumima, da nisam jedini, i da treba, da kontaktiram njihovu korisnicku sluzbu.
E sada, oni mi traze, video, kako bi mogli da vide problem, a meni se problem javi, nekada tri puta u 10 minuta, a nekada ga nema po sat-dva.
Jednostavno, tesko mi je da ulovim trenutak, tako da cu najverovatnije, na kraju da ga bacim, i da uzmem neki drugi.
 
@stankovic82, koliko ga dugo imas? Mozda mu je toliko los kabl, pa je oslabio na strani misa. Jeste pleten i mozda deluje dobro, ali ne mora da znaci.
Svakako, ja bih se potrudio da uhvatim i snimim to, sta te kosta malo cimanja, zamenice ti za novog misa.
 
problem je do pakovanja miseva u kutiju, kabl je savijen i tako stoji dok ga ne izvadis iz kutije. koliko sam video ima da se kupi novi kvalitetniji kabl za 18e (sa novim skates jer moras odlepiti stare).
ako za free treba neki dokaz, sigurno mozes snimiti video kad vec toliko koristis mis :)
 
Da li na netu postoji lista koji jeftiniji Logitech miševi su kompatibilni sa Unifying receiver-om? Znam da ispod miša mora da postoji ova narandžasta oznaka, ali su u radnji miševi zapakovani i to se ne vidi. A na pakovanju to nigde ne piše.
 
@ zzzz
Da, prvu listu sam pronašao i ja kada sam tražio to na netu. Na žalost, miševi koji su sada aktuelni nema na listi. Nije ni čudo jer je lista stara.
Na Logitech sajtu kada izaberem 3 ili 4 miša i odem na compare dobijem samo informaciju uz koji miš se dobija Unifying receiver.

U svakom slučaju, hvala na pomoći.
 
Za sve modele Logitech miseva navedena je kompatibilnost sa "USB Unifying Receiver" u compare listi

lista Logitech bezicnih miseva (nekompletna)
https://www.logitech.com/en-us/mice?filters=3861

lista Logitech "Unifying compatible" bezicnih miseva (nekompletna)
dodatno: https://www.logitech.com/en-us/mice?filters=3881

U compare listi se nalaze informacije o kompatibilnosti za sva cetiri nacina povezivanja regularnih (non-gaming) bezicnih miseva. Ne risiveri sa kojima dolaze, vec sa kojima su kompatibilni, sto je i bilo pitanje.
--------
USB Receiver
USB Unifying Receiver <<<
Bluetooth
Bluetooth + USB Receiver
--------

2020.02. lista aktuelnih "USB Unifying Receiver" kompatibilnih Logitech miseva (nekompletna)

$99.99 - MX MASTER 3
$99.99 - MX Vertical Advanced Ergonomic Mouse
$79.99 - MX ERGO Wireless Trackball
$59.99-79.99 - MX Anywhere 2S
$49.99-59.99 - Wireless Trackball M570
$49.99 - Marathon Mouse M705
$49.99 - M720 Triathlon
$39.99 - M585 Multi-Device
$39.99 - M590 Multi-Device Silent
$39.99 - Wireless Mouse M525
$39.99 - Wireless Mouse M510
$31.99 - Wireless Mouse M325
$29.99 - Wireless Mouse M325 Designed for web scrolling
$29.99 - M325C Wireless Mouse DOODLE COLLECTION
$29.99 - Pebble Wireless Mouse M350
$29.99 - Color Collection Wireless Mouse
$29.99 - Wireless Mouse M317
$29.99 - Wireless Mouse M310
$29.99 - Wireless Mouse M235

* MSRP prices
 
Poslednja izmena:
Konacno jedan normalan mis od strane Logitech, G604. Siguran sam da je odlican.
 
prvi najjeftiniji bežični sa punjivom baterijom i bar tier 2 senzorom?gledao sam g305 ali u 2020toj hoću punjivu i žičani režim i da me to zadovoljstvo ne košta 120 evra. :)
 
Uzeh Logitech MX Master i odusevih se ....
Ljubav na prvi pogled....
Osecaj i komfor kao i preciznost ... neopisiva

Posle Logi M560, Logi Nanoa
 
Pretpostavljam da si uzeo 2-ku, jer je uzet u Srbiji? Zanimljivo da je izasla i trojka, to je ocigledni pokazatelj da je to vrlo popularan mis, nek te lepo sluzi.
PS odgovorio sam ti u temi.
 
G402 od januara 2017, tockic klik poceo da 2klika prije par dana. Iskreno, nisam ga nesto mnogo ni koristio, prilicno sam razocaran koliko je brzo stradao srednji klik.
Eno brat jos koristi moj MX510 i radi kao prvog dana, osim sto je spala boja sa njega, ali klikovi su kao prvog dana. Zar je kvalitet prekidaca toliko losiji danas?
Danas kupio iz DE MX518 Hero, posto sam imao i MX500, MX 510, G5 i G500 i iskreno jedva cekam da stigne :)

Edit - Sad nadjoh ovo, mozda nekoga zanima:

For the left and right buttons, the G402 uses Omron D2FC-F-7N switches, rated at 20 million clicks.
For the middle mouse button, it uses an Omron B3F-1000 switch, rated at 1 million clicks.
For the other buttons, it uses Himake White switches, which are rated at only 300, 000 clicks.


Ja vidim uvijek mi vrisne prvo srednji klik.....
 
Poslednja izmena:
Pretpostavljam da si uzeo 2-ku, jer je uzet u Srbiji? Zanimljivo da je izasla i trojka, to je ocigledni pokazatelj da je to vrlo popularan mis, nek te lepo sluzi.
PS odgovorio sam ti u temi.[/QUOTE

Zahvaljujem
 
Sta pazariti za oko 40 eur? SteelSeries Rival 110, Razer DeathAdder Essential?
 
Taj mis je kod nas 8000 din, jel ovo sa alija sigurno original?
Edit, sad citam komentare na aliju izgleda da je stvarno original, kapiram da cu ga uzeti da se nadje kad zatreba.
Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da, originalni G304 se može vrlo povoljno naći. Taman za te novce kako je i rečeno.
 
Uzeo ja G305 skoro u Beču, ali premali mi je :(

Sad je G603 na redu za test :D
 
Nazad
Vrh Dno