Šta je novo?

Koje miševe imate?

Svi top brendovi imaju minimalan delay tako da ne mozes ni da provalis da li je zican ili bezican..

Ako mozes da se ispruzis dodatno (razlika izmedju g502 hero i g502 lightspeed je duplo) onda samo napred, u suprotnom ni ovom zicnom ne fali nista..

Mene na G502 izludjuje glupi softver koji mi ne dozvoljava da iz igre kontrolisem druge aplikacije (push to talk na teamspeak-u na primer) i pretpostavljam da je to slucaj sa svim logi proizvodima kada koristis g hub..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Interesuje da li je razlika izmedju
g502 hero i g502 lightspeed to da je ovaj prvi zicni mis a ovaj drugi bezicni ?

A za pugio 2 i chakram ako izuzmemo djojstik i bezicno punjenje da li su u principu isti misevi ? Pugio za manju saku a chakram za vecu saku ?

E da gledam da izbegnem gumene delove na misevima koji znaju da se ocmolje i budu lepljivi posle nekog vremena.
 
Da, isti su. Jedina bitna razlika osim zicno/bezicno je to sto lightspeed ima suplji tockic koji je laksi i sto je ceo mis za nijansu laksi.. Oba imaju Hero senzor..

Sto se ROG miseva tice, to stvarno ne znam..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Uzeo sam Asus ROG Chakram wireless verziju pre 10 dana i mogu reci da je perfektan u svakom smislu,baterija drzi oko 6 dana sa blinking light efektom (8h posla + 4-5h gaminga dnevno) ,bez svetlosnih efekata verujem i preko 10 dana bi bilo ..mozda i duze (isprobacu i to).
Povezivanje zicano+bluetooth+WiFi ,meni odgovara bluetooth zbog lakog prebacivanja izmedju Pc-a i laptopa zbog posla ali je losiji za gaming ili se barem meni tako cini pa ga tada prebacujem na WiFi.
Ne pamtim lakse privikavanje na nekog misa od ovog a koristio sam gomilu u zadnjih 10-ak godina,pre ovoga Logitech G502 Hero konkretno.
Uz njega se dobijaju i rezervni mikroprekidaci tako da sam generalno resio pitanje misa za narednu deceniju :)
 
@anteax
Ako drzi 6 dana to je odlicno. Kad kazes slabiji za gejming to se odnosi samo na blutut sa wifi nema problema ?

Vidim da je chakram veci mis, sad malo bezveze pitanje a koja duzina sake je idealna za ovaj mis , kontam da svakom ne bi lezao u ruci (kod mene saka 20cm)
 
@anteax
Ako drzi 6 dana to je odlicno. Kad kazes slabiji za gejming to se odnosi samo na blutut sa wifi nema problema ?

Vidim da je chakram veci mis, sad malo bezveze pitanje a koja duzina sake je idealna za ovaj mis , kontam da svakom ne bi lezao u ruci (kod mene saka 20cm)

Pa meni se cini da je ''losiji'' sa bluetooth-om (moj klinac kaze da umisljam ) sve ostalo je perfektno.
Meni je saka 21.5 cm , lezi sve kako treba .
 
Blutut uvodi delay, za gaming je wifi must have.. Doduse, pricamo o fast paced igrama gde je to bitno..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Logitech g403
 
Da li neko mozda koristi razer basilisk hyperspeed i punjive baterije u istom?

Takodje, zasto kada koristim preko bluetootha kursor ima toliki lag, seckanje?
Cak se i razlicitom brzinom pomera kursor
 
Poslednja izmena:
Jedini Asus ROG miševi imaju takvu fleksibilnost da mogu da se zamene mikroprekidači na ''suvo'', dok ostali tako jajare i od mikroprekidača prave nauku.
 
Glorious Model O-

cekam da izbace O- wireless :)
 
Evo malo se zezam sa ovim mojim G9, cak mi prija kad sam izvadio tegice tj olaksao sam misa na 100grama ne bi smetalo i da je laksi, jednostavno dosta lakse baratam, a onda sam promenio grip na misu i stavio drugi siri koji ima mesto za palac jednostavno mi ne lezi i dooosta tesko baratam u gejmingu (trenutno igram Horizon Zero Dawn)

Hmmm onda otpadaju tezi misevi i misevi sa osloncem za palac, nisam pametan, mozda da uzmem Razer DEATHADDER V2 ili Razer Viper ? Sad vidim ima u Gigatron kod 20% povoljnije ali im kod izgleda nije validan...
Da li ima nekakvih problem sa Razer misevima ?


Hvat misa je u glavnom kandzast. Nije problem da uzmem i skuplji neki vajrles (chakram, g502) ali mislim da mi nece leci u ruci kako treba a nemam priliku da negde pogledam/probam :(

Neki od miseva:

https://www.rocketjumpninja.com/top-mice
 
Poslednja izmena:
Bila je akcija u Gigatronu 20posto popust ali im nije radio sajt pa popust nije mogao da se obracuna zvao sam call centar. Izasao me 7660din sto bas i nije tako povoljno u odnosu na pre nove godine.
 
razer deathadder elite oko 2god
pre toga Logitech G500s ,
 
Kako si zadovoljan sa mišonjom?! Upravo sam ga poručio klincu, okoreli gejmer, nadam se da će mu biti dobar :d
veoma :) bio sam skeptican kako ce biti leti sa onim rupama jer se znojim, medjutim evo za nekih skoro 9 meseci koliko ga koristim jednom sam ga samo cistio, uopste se ne prlja toliko. kabl skoro da ga i ne osetis, uzeo sam glossy black jer sam sa mat misevima imao probleme (logitech najvise) da vremenom, valjda od znoja i koriscenja, se uglaca deo plastike i postane glossy, a ostatak misa mat i bas ruzno izgleda (na jednom mi se cak i boja vremenom skinula pa je bila ona sivo-bela plastika)

ovaj izgleda kao kad sam ga kupio, prebrisem ga alkoholom i mint stanje.

senzor je odlican, ne korisim visok dpi jer imam veliku podlogu (900x400mm)

wireless bih uzeo samo eto tako
 
Solaja kakav ti je desni klik, kod ortaka kao da je malo "opusteniji", klimaviji od levog koji je dobar..?
 
Danas je stigao mis , bilo je malo zezancija oko isporuke.
Veoma sam zadovoljan kako mis lezi u ruci , oba tastera klik i levi i desni su ujednaceni, nemam zamerki, ostali tasteri sve ok takodje ujednaceni. Instalirao sam razerov softwer i podesio profile.
Bilo bi veoma zgodno da mis ima nekakvo osvetljenje pri promeni DPI ( nesto kao kod G9) mada ako se drzi instaliran softwer to se prikazuje na monitoru a bilo bi dobro da je i skrol tockic brzi - navikao sam na g9 pa kad otkocim skrol se vrtiiii ;)

Naravnio ovo je tek otpakovan i radio par sati - perfektan, za u buduce videcu kako ce se ponasati.


Solaja kakav ti je desni klik, kod ortaka kao da je malo "opusteniji", klimaviji od levog koji je dobar..?
 
Poslednja izmena:
Logitech G604, najbolji (bezicni) mis ever i to za pristojne novce. Uzo sam ga letos kad je izasao, jedino sto mu je sredje dugme "tvrdo" i skrol malo bucniji u normalnoj varijanti (ima i infinity scroll ili kako vec, kad se "otkljuca" tockic).
 
moze pomoc ko ima ovog misa oko softvera
Redragon Cobra Chroma M711
evo slika obelezio
1.Znam da je ubrzanje u prevodu-zasta sluzi to ubrzanje podesavanje sta sa njim ubrzam?
2.Zasta je ovaj spid sta snjim ubrzam?
3.Zasta je ovaj doubleclick sped zasta je on?
4.Zasta su ovi megaherci sta sa njima dobijam zasta sluze?
I ako neko moze da mi pomogne da podesim misa za CS-GO
Bez-naslova.png
 
Zanim me šta više koristite, da li Logitech Gaming Software ili Logitech G HUB?
Drugo pitanje, da li Logitech G HUB može da se skine pa offline da se instalira, ako može link?

Human Interface Devices_Logitech USB Input Device, kako ga instalirati, da li prvo mora da se instalira software pa onda da se instalira?
Moj win ga nema, radim ceo OS offline zato i pitam.
 
moze pomoc ko ima ovog misa oko softvera
Redragon Cobra Chroma M711
evo slika obelezio
1.Znam da je ubrzanje u prevodu-zasta sluzi to ubrzanje podesavanje sta sa njim ubrzam?
2.Zasta je ovaj spid sta snjim ubrzam?
3.Zasta je ovaj doubleclick sped zasta je on?
4.Zasta su ovi megaherci sta sa njima dobijam zasta sluze?
I ako neko moze da mi pomogne da podesim misa za CS-GO
Bez-naslova.png

1. Malo je obimnija tema ali ukratko: deaktiviraj/smanji na nulu. Više šteti nego koristi...
2. Brzina kursora, isto podešavanje kao u Windowsu. Ostavi na sredini, ne pomeraj.
3. Koliko brzo moraš da opališ "dvoklik" da bi ga sistem registrovao (kad pokrećeš nešto preko ikonice na desktopu, recimo, pa klikneš 2x). Podesi po želji.
4. I to zahteva malo objašnjenja, ali ukratko: stavi na 1000 Hz, ako primetiš da (senzor) nešto zeza u radu probaj sa 500.
 
Finalmouse classic ergo 2. Po meni najbolji gaming mis na svetu. Nema ih u Srbiji u prodaji. Probao sam skoro sve miseve i sve senzore kao stari kanteras (20god okruglo), sem ove koji su izasli zadnjih par godina, jer nemam vise vremena za cs toliko.
 
Nije problem sa izborom ergonomije na danasnjem trzistu koliko sa kvalitetom izrade, kako samog kucista misa tako i sa prekidacima - koji rikavaju uglavnom ispod 2 ili tik posle 2 godine (kada istekne garancija).
Kao da koriste istog proizvodjaca sa predefinisanim EOL-om...

Zowie EC1/EC2 uz Logitech g403/603/703, meni licno imaju najbolje ergonomije. Problem kod Zowie je losiji tockic, koji "proklizava" i kuciste tj gornji deo platiske misa koja se rasklima pa imas utisak da se uvija.
Da srede skrol i odvoje rmb/lmb (kao na g403/g703) imali bi najzaokruzeniji proizvod na trzistu. Huano makar za sada ne rikavaju kao omroni.
Kod Logitecha je klasika, ok mis dok radi, ali obicno prekidaci im crknu na 1,5 godinu (makar meni sa poslednja 2, dok ih je EC1 nadziveo). I po kvalitetu izrade logitech nije na nivou na kom je bio.
Takodje nervira ovaj trend sa ugradjenom baterijom kao i sa sto laksim misevima (gde se gubi na kvalitetu plastike kucista) - g603 koristi recimo 2xAA, ali je kuciste i prekidaci "mushy" zbog dizajna. Da je g703 sa izmenjivom baterijom i dugotrajnijim prekidacima, bio bi mozda i najbolji produkt iz njihove ponude.
Neshvatljivo mi je da Logi u svojoj top ponudi nudi iste krs prekidace i sa nizom ponudom.

Sada mi interesantno deluje Asusov ROG Gladius 2, jer dolazi u paketu sa rezervnim setom prekidaca i dizajniran je tako da moze da se zameni bez vec poteskoce.
Takodje i Razer sa svojim optickim deluje interesantno mada se mnogi zale na los osecaj klika kao i preskakanje detektcije istog. (barem kod da v2 modela)
 
Laptop: Logitech G502 Lightspeed + PowerPlay podloga

Desktop: Logitech G903 Lightspeed + PowerPlay podloga

Meni je ova kombinacija sa PowerPlay podlogama odlicna. Volim wireless miseve plus ne moraju nikada da se pune putem kabla jer to radi podloga automatski.
 

Prilozi

  • IMG_20210216_164113.jpg
    IMG_20210216_164113.jpg
    91.5 KB · Pregleda: 36
  • IMG_20210216_164152.jpg
    IMG_20210216_164152.jpg
    85.4 KB · Pregleda: 37
Pre 3 meseca sam kupio razer basilisk hyperspeed i poceo je levi klik da skripucka, neverovatan zvuk se pojavio kad a klikcem kao metal od metal da se češe.
Podleze li to nekoj garanciji? Ne igram igrice samo posao...
 
Ja sam dobio G703 skorije, odlican mis, odlicna ergonomija ali imam problema u igrama (konkretno CSGO) gde mis cesto pocne da double clicka, ali nekako mi deluje da ovaj problem moze da se resi softverski. Cuo sam da je to uobicajen problem za ovu generaciju. Da li zna neko resenje? Garanciju nemam.
 
Nazad
Vrh Dno