Šta je novo?

Koje miševe imate?

Videh na nekon Corsair novom modelu misa da ima dodatke sa obe strane (opciono da se montiraju) upravo zbog boljeg drzanja i ergonomije. Ali Logitech se toga nije setio... Shone, mnogo si to nabudzio... Sto kaze Yojinbo, ne vredi budziti ako ne odgovara u ruci inicijalno. Ja sam G903 uzeo na slepo (bez probe i zeznuo se). G703 sam probao kako lezi u ruci i on je ok. Treba uvek traziti da se proba mis (na vise mesta, pa gde dozvole), da bi se izbegli slicni problemi oko ergonomije.
 
Yojinbo@ Verovatno si izmenjao veliki broj miseva pa za 30s mozes da procenis, svaka cast.
Sto se tice pravilnog drzanja misa, nisam ucio sa G900, bilo je to dosta pre toga samo sam izneo da kada covek navikne sebe na nesto pogresno, ispravlja se uz muku i jaku volju. Imam drugara koji podjednako koristi misa i levom i desnom rukom, pokusao sam da se navikavam na desnu ruku ali nisam istrajao u tome. Isto vazi za kucanje na slepo, ako nabadas slova....muka ziva za pravilnim kucanjem, za koje tek shvatis sta znaci kad naucis kako treba.

Sto se tice misa od 100+ eura, nema tu neke filozofije, svako kupuje iz nekog svog razloga. Meni se namestilo tako da sam imao povracaj novca od reklamacije i dodao jos toliko para i kupio ga. Da sam trebao da ga kupim za ceo iznos ne bih ga kupio vrv. nikada ne zato sto ne valja, naprotiv. Neko kupuje zato sto to voli, neko da bi rekao da ima bas to sto si pomenuo, neko nece leba da jede ali za to ima da ima koliko god da kosta, jednostavno 100 ljudi 100 cudi. Zar bi ti izmenjao toliko miseva da ne volis?

Sto se grcenja sake tice, ne znam kod drugih ali ja to nisam registrovao rano a i da jesam racunao bih navici ce se ruka, medjutim nije tako. Kada skinem distancere posle nekog vremena oseti se blago grcenje sake a radi se o (izvinjavam se, sada sam tacno izmerio) 2mm(1+1mm) + debljina papirne trake (p.t.) sa jedne strane i 1mm + deblj.p.t. sa druge strane....eto toliko da pravi probleme.
Nekoliko nas na forumu je iznelo to zapazanje, moguce da smo sakati, ne bih znao...

Mane se mogu naci na svemu i svacemu, zavisi iz kog ugla gledas.
Ono sto mogu izdvojiti kao mane:
- da je malo siri bar za tih 3-3,5mm
- da ima gumirani hvat (G502 ga ima) a mogli su i klikovi biti gumirani sobzirom na klasu kojoj pripada
- ostaju tragovi kliktanja na levom i desnom kliku

druge mane po meni ne postoje, sve ostalo funkcionise odlicno, nisam gamer pa iz tog ugla ne mogu da dam sud.

q3railer@ i ja sam ga uzeo na slepo, nisam mogao da ga probam nigde. Mozda na fotkama deluje tako ali uzivo ne, da sam se zeznuo ne mogu da kazem. Mane mogu da pomenem i ne bih ga prodavao potreban mi je veliki broj tastera. Zar mislis da bi ti G703 bio idealan? Tesko, i njemu bi nasao manu....nema levi-desni skrol klik, skrol je najbolje opisao imarkovic@ na prethodnoj stranici a upravo ono na sta sam ja imao reklamaciju, dok kod misa starog koga imam Logitech RX1000, ima isti mehanizam kao G900 i dan danas kao da mu je prvi dan.
Znam za Crosair da ima takav model sa podesavanjima, deluje kao robokap, ima i Kova solidnih modela sa dodatnim tasterima u to vreme nije ih bilo kod nas vec je moglo preko HU, bio je Razer Mamba i Taipan, nije mi bilo dostupno da ih vidim uzivo i osetim pod ruku.
Kod nas je bio MX Master ali mi nikako nije odgovarao, pokusavao sam...levoruk sam, G502 pa...nekako je i lezao u ruci. Za levoruke je uvek bio problem izbora, nema ga, ima samo izbor kompromisa.
 
Ne znam ja kojom magijom ti razlicitim misevima uspes odmah da prilagodis ruku, ali sam imao redom sledece miseve(mx700, mx900, mx1000, mx revolution, mx air, Ouroboros, pa G900) i svaki je zahtevao privikivanje, jer je prosto razlicit od prethodnog na kog sam navikao.
Probao sam sada da koristim mx air i revolution, nema sanse, boli me ruka na air, dok mi je revolution pretezak i prespor.
Osecaj klika i senzora sa g900 nisam jos nigde uspeo da nadjem, a problem je kada se naviknes posle godinu dana, sto te prednosti koje ranije nisi izvaljivao, postanu nezamenjive kada probas nekog drugog misa.
Sada mi je ouroboros kao da koristim misa na kuglicu.

I umor ruke se ne javlja u 30s, pa da mozes da izvalis sve odmah, a sam mis nije los ergonomski, vec zahteva period privikavanja, kao i svaki drugi.

Ne znam kakva patkometrija i sa kime, sa ukupno 2 drugara koje mozda i malcice i zainteresuje mis za kompjuter?
Kako nekome uopste padne na pamet da kupovina misa za kompjuter moze biti patkometrija...srpska posla valjda, sta znam...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Imao sam poprilicno veci miseva, imao sam period "ludila" kada sam jurio "najbolje opcije na trzistu" - tako da mogu da procenim i znam kakvog misa jurim, a i obicno imam u glavi i dimenzije.

Moze da bude patkometrija ako se smatra ako se uzima mis na slepo od 80+/100+ evra jer bi da imas "latest and greatest" (jer se tako promovise) ali ti pritom mis ne lezi - nikakvo budzenje nece da pomogne.

Prijateljski savet je da se mis promeni jer ako se ne priviknes posle nedelju-dve dana, a pritom imas nelagodnosti/bolove/grceve u ruci - mozes samo vise stete da naneses sebi. Iz licnog iskustva pricam.
 
Ja sam konkretno imao problem sto nisam znao gde prste da drzim i kako da ga podizem, jer nema gumu sa strane, pa mi je klizio iz suvih ruku i tu mi se umarala ruka, mozda je grcenje prejaka rec, ali opet, navika, evo vec godinu i po super.

Ja sam malo specifican za miseve, nekako me samo strefi da mi se menja, nije bitno da li je izasao bolji ili 3 bolja, neracionalno mi padne na pamet da promenim.

Tastaturu sa druge strane, sada koristim losiju i jeftiniju, samo zato sto je jedina bezicna koja ima pozadinsko osvetljenje.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Čitam raspravu i gledam ovog mog Aneex-a od jedva 700 dindži i pitam se o čemu ove čike pričaju. :d :d :d
 
I ja sto muku mucim sa skrolom ovog Prolink kineza od 900 dinara. Inace dobar je mis a uz to i sija kao novogodisnje lampice ali skrol senzor na udaru stroke uvek pa pocne da se zbunjuje i ide gore dole, ne znam cime da ocistim a da se lepo ocisti [emoji14]

Narocito me je pre ciscenja od pre neki dan izludjivao, toliko da sam gledao Bloody V7 jer oduvek sam imao super iskustva sa A4Tech misevima, narocito onim jeftinijim sa dvoklik dugmetom, kapiram da skuplji samo bolji moze da bude.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
@Lanikor, meni je ovaj vrhunski. :) Došao je kao zamena za neki A4Tech koji je bio najjeftiniji u ponudi tamo 2008, a služio je do 2015. Ne znam koji je bolje ležao u ruci i oba zato mogu da drndam satima bez problema. :D

First world problems... :d
Hahaha! Tako mi i deluje. :d :d :d



Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
uzeo logitech g203 prodigy. Prosto sam odusevljen, plus i ima odlicnu podrsku u vidu logitech gaming software-a..
 
Ima li preporuka trenutno kod nas za neki običan wireless miš? Jedini uslov je da bude što veći i po mogućstvu da klik nije mnogo glasan.

Stigao Rapoo 1680, plaćen 11$. Odličan za nezahtevno korišćenje i ono što sam tražio stvarno ima skoro nečujne klikove. Srednji klik se normalno čuje. Dobije se i baterija. Sad vidim sa donje strane piše da je model 1620, ali verovatno je sve isto samo je ovo verzija sa silent click.

https://www.joybuy.com/product/2162440.html
 

Prilozi

  • saxas.jpg
    saxas.jpg
    531.2 KB · Pregleda: 135
  • IMG_20180725_130929.jpg
    IMG_20180725_130929.jpg
    850.3 KB · Pregleda: 163
Stigao novostari mx518 :) Stari (koji i dalje odlicno radi posle 13 godina) ostavljam u upotrebi kuci, novi preusmeravam za posao.
Na prvu loptu je par grama laksi od starog ali zanemarljivo, osetljivost i kvalitet klika (svih 5) je ista kao na starom. To mi je bila nepoznanica jer je ovo novija verzija mx518 od moje, drugaciji je mis odozdo (nije providno kuciste i ima 3 veca oslonca umesto 5 manjih). Medjutim na istom je nivou kao stari, cak i podesavanje osetljivosti je isto, iako mi to nije presudno, ne igram se vise, postavim ga na srednje i to je to :)
Aliexpress za 32$.
uploadfromtaptalk1533854436565.jpg
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko Logi MX Anywhere 2S (ili samo 2)? Razmisljam da ga uzmem, pa me interesuju utisci.
 
Moze li neko da mi kaze kakav je A4tech A90 Optic Micro Switch Blazing Bloody Gaming ?
 
Trenutno koristim Logitech G102 odnosno 203 Prodigy. Da li neko koristi Logitech M590 silent? Presao bih na taj.
 
Ima li neki mis (gaming), nebitno cena, da kada ga kupim da mi ne rikne scroll posle mesec dana???? Imam scelus gaming mouse vrlo dobar mis ALI....Znaci ima 2 tockica, prvi riknu'o posle mesec dana, drugi posle godinu, na zivce mi ide jer u nekim igricama je potreban bas precizan scroll, a ovo scroll-am na dole ono ide gore...

Imao sam od logitec-a mx5500 tastaturu i mis sa njom sto ide, odlican je bio, uvek sam ga drzao na free spin, ali mi crko...
 
A da probas da kupis mal kvalitetnijeg misa? Nikada, ali nikada mi nijedan skrol nije riknuo ni na jednom misu. Evo mi mx518 sljaka 10 godina kao sat.

Tapatalk from Poco loco
 
CM storm Xornet radi i sljaka ko prvog dana, 5-6 godina. Tastatura Microsoft internet keyboard oko 15 godina.
 
prvi najjeftiniji za FPS a da nisu bacene pare?pozeljno ili bas dugacak kabl ili vajrles,ali ako je vajrles sa punjivom baterijom iskljucivo.sensei mi je neki reper sta mi odgovara ruci,ali ga ne bih kupovao opet,ne daje mi se toliki novac za mis,ali i ne bacaju mise pare na one kineske sa sklj senzorom i 2400dpi,imam vec takav.
 
Preporucite nesto oko 10 evra.

Sent from my Le X620 using Tapatalk
 
Ima li neko Redragon Centrophorus M601? Kakvi su utisci?
 
prvi najjeftiniji za FPS a da nisu bacene pare?pozeljno ili bas dugacak kabl ili vajrles,ali ako je vajrles sa punjivom baterijom iskljucivo.sensei mi je neki reper sta mi odgovara ruci,ali ga ne bih kupovao opet,ne daje mi se toliki novac za mis,ali i ne bacaju mise pare na one kineske sa sklj senzorom i 2400dpi,imam vec takav.

Neki od A4Tech Bloody modela? Ne znam da ima išta jeftinije a da je iole dobro...Naredni korak bi bio Logitech G203, recimo, ako ga uvrebaš na nekom popustu, ne znam ima li nešto jeftinije a da je od "respektabilnog" brenda i kvalitetno. Možda CM Xornet (ja ga koristim sa zadovoljstvom) ali je realno manje kvalitetan od G203.
Gore navedeni su žični i imaju kabl "standardne" dužine (1,8m ili tako nešto) osim G203 koji ima kabl od 2,1m. Ne znam šta bih ti preporučio za wireless varijantu.
 
Ja sam ga kupio ćalcu da koristi (Redragon Centrophorus M601), za te pare i više nego dobar miš. Jedino što mu je skrol otišao kroz godinu dana (tipa radi, ali nikada ne znaš da li će da skroluje gore ili dole).
 
dajte neku preporuku za dobar all-around mis. do juce sam koristio Cors M95 koji mi je bio odlican ali je poceo da zeza skrol a odavno sam odlucio da sa Corcom vise necu imati nista pa bih nesto drugo...
ne volim asus i razer tako da ne bih ni to... nisam nikakav profi gejmer ali volim dobro da zapucam pa bi mi trebao mis koji je dobar i za gejming... takodje bih izbegao bezicne miseve jer mi ne treba zezanje sa baterijama i punjenjem.
nemam neki odredjeni budzet jer pojma nemam sta bih uzeo... za sada naginjem ka logiju jer ima drajvera i za macOS sto bi mi odgovaralo zbog dual boota.

trenutno koristim mx master 2s i da nije wireless uzeo bih recimo njega bez problema...

ili da bude lakse, dajte za pocetak neku preporuku za dobar i proveren Logi.
 
Poslednja izmena:
Ako imaš manju šaku i claw/fingertip grip, Logitech G203. Kvalitetan i nije (pre)skup. Cooler Master MM530 ili 520 su isto dobri za nekih 5000...
Ako hoćeš da prođeš jeftinije, neki iz A4Tech Bloody serije.
 
Preporuka za G503. Uzeh ga pre nekoliko meseci za 60e od severnih komsija. Dobar grip, gumiran, lepo lezi u ruci. Za nijansu mi je uzi od MX518 koji sam imao do tada, ali sam se brzo navikao. Tegici dolaze uz njega isto.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
imao sam dugo claw ali sam se nekako u zadnje vreme prebacio nesvesno na palm grip, verovatno zbog samog misa.
g203 deluje svedeno ali i nekako previse basic pa ne znam kakav je kod malo duzeg koriscenja. uzeo bih neki koji je malo vise ergonomican. recimo i mx anywhere/2s bi bio odlican da je zicani...

@Borgof
gledao sam i njega na netu... ima li onaj prazan hod kod levog i desnog klika kad se nasloni prs pa se cuje onako malo ruzno?
videh da mu to navode kao manu i bese se neko zalio na skrol... dizajn je malo previse gejmerski ali ajde na stranu sad to, bitno mi je da nadjem neki kompromis...
 
Poslednja izmena:
Vec godinu dana imam Redragon Titanoboa M802 , zver u svakom pogledu i verovatno ga necu skoro menjati.
 
hm,ti bladi za hiljadu i sitan kusur imaju AVAGO A3050 a redragon navodno Pixart PAW3212...sad koliko se secam dok sam pratio miseve pixart je slovio za bolji.jel' neko ko je u toku moze da kaze vise?

edit - naidjoh na ovo:

Tier 1 Sensors are 3360,3361,3366, Tru Move 3, 3989. The differences between these sensors are VERY likely to be imperceptible.

Tier 2 Sensors in my book are: 3330, 3310* and the Mercury sensor on the G203. Excellent tracking and high malfunction speed so you don't have to worry about spinning out. (*search tilt slam for 3310) These aren't as good as the 3360+ stuff, but won't be holding you back.

Tier 3 Sensors have potential dealbreaker issues for some people but will work for the vast majority. IE. 3325, 3090. Even though they're "ok" overall, based on the fact they usually overlap price-wise with the better sensors, you're probably better off not getting these mice.

Tier 4 Sensors have noticeable accuracy/accel/liftoff/spinout issues ie.3320 (spinout),3050 (LOD), 5050 (spinout), A-9500 (accel), A-9800 (accel)

pride da je sad pixart i avago isto,tj avago se povukao iz price i sad trenutno pixart sve proizvodi.dakle sad je samo stvar naci 3330/3310 za sto manje para. :)

edit2: kod nasih maloprodaja brzim pregledom su svi ovi misevi sa ozbiljnijim senzorima po 7-8 hiljada,ovi budzet brendovi ih ne stavljaju.tako da je najjeftinija varijanta a da je uzeto nesto ozbiljno logi g203.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno