Šta je novo?

Koje miševe imate?

Posle Razer Basilisk essentials presao na Logitech g305. Poceli su da me nerviraju kablovi...

Odlican mis, sve radi perfektno (nema razlike za fps igre u odnosu na mis sa kablom). Odmah sam stavio litijum AA bateriju, ukupna tezina 90 grama



Jedino se ne slaze sa CM MP510 podlogom, zbog krupne teksture materijala . Npr Basilisk ima velike glajdere i nema taj problem, G305 ne klizi glatko jer su mali glajderi, osecaju se neravnine

Ali MP510 je jedinstvena podloga, na svim ostalim klizi odlicno, i bolje nego basilisk
Jel istina da je podloga toliko gruba kao sto se po netu pise? Ja sam razmisljao da je kupim jer su test uglavnom dobri ali nisam imao priliku uzivo da vidim pa na kraju zavrsio sa Corsair mm300.
 
Jeste specificna, tj. dosta Je grublja.
Meni, s'vremana na vreme, zna da napravi problem, u vidu blage iritiacije, na mestu, gde dodirujem sakom.
Ostalo je sve stvarno dobro, u vezi te podloge.
Dosta je izdrzljiva.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Jel istina da je podloga toliko gruba kao sto se po netu pise? Ja sam razmisljao da je kupim jer su test uglavnom dobri ali nisam imao priliku uzivo da vidim pa na kraju zavrsio sa Corsair mm300.

Jeste, poprilicno krupna textura. Cudno ali istinito, podloga je dosta brza, brza od klasicnih "cloth speed" varijanti. Vlaga ne utice uopste, konstantno isti osecaj.
Kad su bili oni kisni dani i velika vlaznost vazduha, A4tech X7 i Roccat Kanga su umale osecaj kao kroz blato da pomeram misa...

Jedino se ne slaze sa ovim malim glajderima na g305, klizi fino ali se osecaju neravnine, razer basilisk nema tih problema

Taj Cordura materijal je stvarno odlican za podloge. Asus scabbard je od istog materijala, ali sitnija textura. Problem je sto postoji samo u onoj XXXL velicini, nadam se da ce izbaciti neke manje modele.
 
Gruba je ali odlično klizi. Najbolja podloga koju sam probao, skinula je s trona dotle mi omiljeni Swift RX. Mislim da imam još par komada, za rezervu pošto se teže nalaze...
 
XL koliko vidim nema nigde na stanju :)

Mada sam ja zadovoljan i sa HP OMEN 300 koju trenutno koristim, jedino što se lako prlja. Kakva je ta CM po tom pitanju?
 
Možda Logitech G305? Mali je ali ni Bloody nije nešto velik...u svakom slučaju je kvalitetniji od A4Techa. Ako ti ne dgovara, onda lepo uzmi R70 pošto si navikao...

Najbolje bi bilo kada bih mogao da probam neki od tih modela pre kupovine ali nema nista od toga. Taj Logitech deluje ok ali malo su preterali sa cenom, za te pare bih pre uzeo Basilisk X Hyperspeed.

G602 ima previse (gaming) tastera koje ne bih koristio, a verovatno bi mi smetali, u smislu slucajnih klikova. Basilisk X Hyperspeed nema bas neku sjajnu autonomiju baterije + bih morao da kupim baterije i punjac, mada mi najvise smeta to sto je Razer bukvalno duplo laksi od R7, to bi mi bas smetalo.

Inace, sredio sam skrol na R7, namestio sam gumu koja je pocela da spada, zbog toga je i bagovao. Sada sve radi ok, ako crkne onda cu verovatno ponovo kupiti R7/R70 ili noviji i skuplji RT7. Nisu skupi, imaju odredjene mane koje mogu da istolerisem, i sto je najbitnije ergonomski mi odgovaraju.
 
Poslednja izmena:
Možeš li navesti koje su to mane, znam da se žale da su plastični tasteri sa strane klimavi, šta je još problem kod A-4tech-a?
 
Ja mom bivšem mišu nisam imao ama baš ništa da zamerim sem što mu je otišao skrol posle 2,5 godine.

Rekoh, hajde da pomerim lestvicu za jedan nivo i kupih onaj logitec, kome opet nemam šta da zamerim sem što se nisam još navikao na njega (a izgleda da se neću ni navići s obzirom da je prošlo oko 2-3 meseca). Obrni, okreni, ispada da je Bloody bio bolji izbor za mene.
 
Možeš li navesti koje su to mane, znam da se žale da su plastični tasteri sa strane klimavi, šta je još problem kod A-4tech-a?

Pisao sam u odgovarajucoj Bloody temi. U pocetku je bagovao taj Bloody softver na Windows 7 kompu, to je reseno azuriranjem programa.
Mene na ovom R7 najvise nerviraju upravo ti bocni tasteri, koji jednostavno po kvalitetu kao da ne pripadaju ostatku misa, klimavi su. Mogu da se koriste, naravno, ali kvare utisak o sasvim solidnom misu.
Klikovi su se pokazali odlicno (preko 5 godina upotrebe), skrol klik takodje ali klasicno skrolovanje ume ponekad da zabaguje. Bilo je i primera da korisnici po otvaranju kutije dobiju mis ciji skrol jedva radi, dakle, kontrola kvaliteta je bila daleko od dobre. Ne znam da li je i dalje tako. Sve ostalo je veoma dobro za ovu cenu, pa cak i softver i podesavanja. I sto je najbitnije, bezicna konekcija je stabilna, samo nekoliko puta se desilo da zabaguje na kratko, mada mislim da je to posledica ometanja signala metalnim kucistima nekih uredjaja.
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko iskustva sa Razer Viper Ultimate? Pise se da imaju ljudi problema sa konekcijom, desava se da s vremena na vreme na kratko izgube konekciju.
 
hsv.stoned@ Hvala za info, znači definitivno najbolji balans. Zanima me, kakvi li su ovi novi koji su rupičasti isto i ovi Redragon, Marvo, to nije klasa A4 tech-a?
 
Ko želi da proba mp510 a ne daje mu se 3000 dinara ima da se nabavi mala verzija za 7e na KP.
 
XL nema ni na iPon. A ni kod nas. Poneko mi je odgovorio da moožda stigne tek krajem Avgusta.
 
Zamolio bih za pomoć oko izbor miša do 3.000, hitno mi je potrebno, vanredna situacija?
 
probaj g203 da nađeš negde za te pare,ako ne prvi najjeftiniji a4tech bloody u tvom lokalu.
 
U G.. trenutno: G203 - 3.900, X-748K - 2.300, V7M - 2.500, R70 (bežičn) - 3.600, imali još nešto tik da je iznad ili je to, to?

Ovaj G300S, vredi li 4.000?
 
Poslednja izmena:
Korisnicima sa manjom sakom toplo preporucujem Redragon Invader, kopija g203 kolko vidim. Uzeo sam nov bez garancije za 1500 din i prezadovoljan sam, za te pare bolje ne moze :)
 
Ja vozam Corsair Dark Core RGB Pro nekih par meseci. Tačno je da zna da secne ponekad tj izgubi konekciju, vrlo retko ali se desi. Drugi, još veći problem je očajan skrol točkić, evo počeo je da cvili posle dva meseca, em je skrolovanje na gore vrlo nepriajatno tj grubo i glasno. Treća stvar koja me nervira je što su tasteri "glindžavi" tj miš nije dovoljno "zategnut". Meni se nekad taster "zalepi" za prst pa kad podižem prst sa testera čuje se onaj neprijatan zvuk rasklimane plastike (ili kad podignete miša pa ga protresete to se čuje). Takođe, trajanje baterije je vrlo jadno. Ne koristim miš za igre inače, već za posao gde mi treba preciznost. Da, postoji još i problem kada ga koristite sa ovim "kraćim" desnim krilom (na njemu nema klizača, pa je u tom slučaju klizač dosta udaljen od ivice miša), u tom slučaju miš grebe podlogu. Zbog toga ga koristim onda sa ovim dužim, iako mi u prvoj varijanti miš lepše leži u ruci. Kupljen nov na KP. Pored svega navedenog, odličan miš, ako ništa lepo sija :d

Čisto da javim da sam uspeo da rešim problem sa skrol točkićem tako što sam uprskao malo silikon spreja (nisam otvarao miša već direkt prskao u prorez između tastera i točkića). Sada se ponaša mnogo bolje, više ne cvili. Eto, možda nekom pomogne :)
 
A mislio sam da sam ja jedini ludak koji koristi ovako nešto. :D

IMG_20200731_152154.jpg
 
Jel ima i konvertor valuta i stopericu? :D
 
Ma trebalo mi je za Guild Wars 2 pre skoro deset godina, ali kad se jednom navikneš na ovolike dugmiće nema nazad. Taj prvi se raspao posle 9 godina konstantne upotrebe, ovaj ga menja od pre 2 nedelje.
 
Ja sam moj uzeo zbog SWTOR-a (Star Wars: The Old Republic MMO). Nakon sto sam podesio sve i navikao se, ne znam kako bih mogao da se vratim na obican mis.
 
Meni Logitech G600 čuči u nekoj kutiji, isto sam ga kupio za GW2 svojevremeno ali mi je previsok za dlan...šteta, dobar miš.
 
Nazad
Vrh Dno