Šta je novo?

Koje miševe imate?

Da ne otvaram temu sigurno ovde ima neko ko zna
Kupio sam v8m ali kada instaliram softver i prebacim na core 1 softver kreshuje i nece da radi da li neko ima ideju u cemu je problem
Izbacuje prozorcic sa porukom tipa bloody6/user log/mous..../keybord.xml file not exist
 
Sutra mi stize Corsair Ironclaw RGB pa jedva cekam da testiram ... Za sad koristim Trust gxt152 mislim da je tacna oznaka, solidan mis, nista vise
 
Tokom visesatnog koristenja MX Master 2s, pocne da me boli dlan, pa da ne bih zaradio sindrom karpalnog tunela, trazim mu bezicnu zamenu. Znacilo bi mi ako neko ima iskustva sa nekim od ovih miseva da napise utiske. Razmisljam izmedju logi M720, g305 i g603.

Ne igram igre, tako da mi ne treba gejming mis, ova dva sam odabrao cisto zato sto su laksi i "ravniji" od mx mastera, a m720, jer ima infinite scroll koji mi je odlicna stvar.
 
Tokom visesatnog koristenja MX Master 2s, pocne da me boli dlan, pa da ne bih zaradio sindrom karpalnog tunela, trazim mu bezicnu zamenu. Znacilo bi mi ako neko ima iskustva sa nekim od ovih miseva da napise utiske. Razmisljam izmedju logi M720, g305 i g603.

Ne igram igre, tako da mi ne treba gejming mis, ova dva sam odabrao cisto zato sto su laksi i "ravniji" od mx mastera, a m720, jer ima infinite scroll koji mi je odlicna stvar.
Вертикални миш.

Ја сам користио неки гејминг bloody миш, који јесте одличан али након 3 или 4 сата јавио би ми се бол у зглобовима.

Прешао сам на вертикални миш који користим више од годину дана и никада се не бих вратио на обичан миш.

Послато са LM-G710 уз помоћ Тапатока
 
Probao sam, ali mi nazalost ne odgovara. I mx master ima ovu levu stranu visu od desne, da bude valjda ergonomicniji ili sta vec, ali ne odgovara takav oblik.
 
Probao sam, ali mi nazalost ne odgovara. I mx master ima ovu levu stranu visu od desne, da bude valjda ergonomicniji ili sta vec, ali ne odgovara takav oblik.
Има доста варијанти. Мени ова највишр одговара.

Опет мене је болео зглоб, а не длан.
839468b7eff4ae63fbac999d76a55947.jpg


Послато са LM-G710 уз помоћ Тапатока
 
Tokom visesatnog koristenja MX Master 2s, pocne da me boli dlan, pa da ne bih zaradio sindrom karpalnog tunela, trazim mu bezicnu zamenu. Znacilo bi mi ako neko ima iskustva sa nekim od ovih miseva da napise utiske. Razmisljam izmedju logi M720, g305 i g603.

Ne igram igre, tako da mi ne treba gejming mis, ova dva sam odabrao cisto zato sto su laksi i "ravniji" od mx mastera, a m720, jer ima infinite scroll koji mi je odlicna stvar.

Moje iskustvo sa miševima je da uvek moraš da se privikavaš na oblik u odnosu na prethodni, nekad duže nekad kraće vreme. I ja sam imao problem sa G900, (nisam gamer) grčila mi se šaka posle 1:30h-2h zato što je miš uži od prethodnog. Nalepljivao sam bočne strane da bih dobio na širini što je dalo rezultata, kada sam skinu to što sam lepio nakon nekog vremena ruka se bila adaptirala na oblik miša i nisam imao više tih problema.
Hoću reći, navikli ste na jedno, svaka promena zahteva određeno privikavanje, kao stara-nova cipela...te žulja sa strane, te malo prsti biju napred, te..... ne može novi miš da ti bude isto kao stari miš ili nova cipela da bude udobna kao stara cipela. Moraš da stvaraš novu udobnost!;)

edit: što se udobnosti tiče pominju se Zowie miševi kao vrlo udobni, vidim da se pojavio i G502 ligthspeed, ne znam da li je stigao na našem tržištu da se vidi.
 
Poslednja izmena:
izvinjavam se za pomenuti G502 ligthspeed, sada videh da je cena prejaka!
 
Moje iskustvo sa miševima je da uvek moraš da se privikavaš na oblik u odnosu na prethodni, nekad duže nekad kraće vreme. I ja sam imao problem sa G900, (nisam gamer) grčila mi se šaka posle 1:30h-2h zato što je miš uži od prethodnog. Nalepljivao sam bočne strane da bih dobio na širini što je dalo rezultata, kada sam skinu to što sam lepio nakon nekog vremena ruka se bila adaptirala na oblik miša i nisam imao više tih problema.
Hoću reći, navikli ste na jedno, svaka promena zahteva određeno privikavanje, kao stara-nova cipela...te žulja sa strane, te malo prsti biju napred, te..... ne može novi miš da ti bude isto kao stari miš ili nova cipela da bude udobna kao stara cipela. Moraš da stvaraš novu udobnost!;)

edit: što se udobnosti tiče pominju se Zowie miševi kao vrlo udobni, vidim da se pojavio i G502 ligthspeed, ne znam da li je stigao na našem tržištu da se vidi.


Mislim da se ne vredi privikavati vise, s obzirom da mis koristim skoro 2 meseca, a i dalje imam isti problem. Na prethodne miseve/tastature bih se navikao u roku od nedelju dana najvise.
 
Kod mene je trajalo 4-5 meseci, ako smatraš da nećeš moći da se privikneš, menjaj ga, mada nije jeftin miš.
 
Mislim da samo preko njih i može da se kupi. Miš košta 50$ (sjajna cena za ovakvo nešto). Kad na to dodaš shipping, prelazi retardiranu magičnu granicu od 50€ i naši vrli carinici ti natovare još 10% carine i 20% PDV-a...mada, PDV bi svakako platio.

Probe radi, “naručio“ sam oslonac za šake i shipping je naveden preko DHL-a i iznosio je 9$ (manje no što sam mislio)...ne znam da li bi bilo više za miša, ne bi trebalo. U svakom slučaju, ne gine ti još 30% na cenu.
 
Poslednja izmena:
Da, tako sam i mislio.
Sa DHL-om izadje 59$, sto je preko granice, pa onda ide 30%...
Moze da se naruci, i preko nemackog Caseking-a, ali oni ne salju za Srbiju.
Privukla me cena, ali kada na to dodam sve dazbine, to vec kosta dosta, mada, i kada bi se nekada, pojavio kod nas, isto bi bio od 80e pa navise.
 
Poslednja izmena:
Već 5 godina sam na G600 MMO koji mi je spasao nerve na poslu i olakšao svakodnevne radnje svojim makroima i dugmićima sa strane, stvarno ne znam ni kako sam naišao na njega. Sada je moguće taj miš samo dobaviti iz Amerike a navika je čudo, pa ne znam da li bih mu mogao naći adekvatnu zamenu.

Imate li neke preporuke, ili makar da mi skrenete pažnju na sličan miš? Meni je za sada samo g502 hero zapao za oko, o ostalim proizvođačima sličnih miševa ne znam nista.
 
@timemaster89

G502 je vrhunski mis.
Ja imam prvu verziju, koju sada sestrici koriste, i ganjaju ga po ceo dan.
Pre toga sam ga ja korisito, bas intezivno, i nista mu ne fali.
Mana mu je , ali samo ako igras igre, to sto je tezak malo, ostalo je sve vrhunski.
Sada je izasla i wireless verzija, pa ako imas para, mozes i njega da pogledas.

Edit:
Ja porucio ovaj Glorious O, neka ide zivot.
 
Tokom visesatnog koristenja MX Master 2s, pocne da me boli dlan, pa da ne bih zaradio sindrom karpalnog tunela, trazim mu bezicnu zamenu. Znacilo bi mi ako neko ima iskustva sa nekim od ovih miseva da napise utiske. Razmisljam izmedju logi M720, g305 i g603.

Ne igram igre, tako da mi ne treba gejming mis, ova dva sam odabrao cisto zato sto su laksi i "ravniji" od mx mastera, a m720, jer ima infinite scroll koji mi je odlicna stvar.
Probaj da ukapiras u cemu ti je tacno problem sa MX Master 2s - da li je veličina, da li je visina grebena, da li nesto treće, na osnovu toga tek onda možeš da biraš drugog miša kad je već oblik problem. M720 je baš znatno manji mis, ali je oblik sličan. G305 je baš dosta pljosnatiji, dok je G603 onako poveći i ima greben ali opet solidno manji od MX Master. Ja recimo baš njega koristim i super mi odgovara. Infinite scroll je dosta redji na gejming miševima, mislim da ga imaju samo G502 i G903.
 
@zwerko pa zaista ne znam ni sam. Pretpostavljam da je u pitanju ili visina/ugao grebena ili težina, jer je stari miš dosta lakši i niži mu je greben, ali su dimenzije skoro iste.

Ti koristiš g603 ili mx master? Ako je prvi možeš li napisati neke utiske i koliko traje baterija?
 
Mis + postarina, 60$.
Na to ce, valjda, ovi nasi da nakace jos 30%.

Edit:
Da ne zaboravim, ja sam porucio mat verziju, ona je jeftinija.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ok je poštarina, nisam očekivao da je samo 10$. Razmišjam se da poručim i ja, jedino što sam se navikao na wireless.
Može da se desi da prođe bez tih 30%, dovoljno je mali paket da se "provuče" bez carinskog pregleda.
 
Da, postarina nije strasna, uopste, kao i cena misa.
Ali, videcemo, da li ce, i koliko, da me klepe ovi nasi.


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Mis + postarina, 60$.
Na to ce, valjda, ovi nasi da nakace jos 30%.

Edit:
Da ne zaboravim, ja sam porucio mat verziju, ona je jeftinija.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Sa kog sajta si porucio na kraju?
 
Izvinjavam se, na duplom postu, ali nesto me kopka.
Da li oni uopste salju u Srbiju?
Ja sam, prilikom porucivanja, kucao svoju adresu, i ima Srbije, ali da li to automatski znaci, da salju kod nas?
Naisao sam na jedno pitanje, bas na njihovom sajtu, gde covek pita, da li salju u Indoneziju, i odgovor je ne.
E sada, ja sam proverio, Indoneziju je moguce staviti , kao mesto stanovanja, isto kao i Srbiju, ali eto oni ne salju.
 
Mislim da bi bilo krajnje neozbiljno sa njihove strane da stave države u koje ne šalju na listu.
 
Pa i ja mislim, uvek je bilo, nisi na listi, nema sta da trazis, ali, iznenadio me taj odgovor za Indoneziju.
Kako god, videcu.

I dalje se nista ne desava sa porudzbinom.
Pitao sam ih, i rekli su da salju u roku od 2-4 dana.
Na sajtu inace, vise nemaju mat verzije , samo glossy verzije.
Tek ce ih, za 2-3 nedelje opet biti na stanju.
 
Ti koristiš g603 ili mx master? Ako je prvi možeš li napisati neke utiske i koliko traje baterija?

G603, izvini, malo kasnim s odgovorom. Sticajem okolnosti imam prilike na poslu da probam svasta nesto od miseva i onda sam se odlucio da kupim sebi bas taj. Probao sam i MX Master, sjajan mis, ali je meni prosto bio preveliki. Zapravo sam trazio "MX500" bezicnog misa za laptop na poslu posto gajbi na kompu za igranje koristim originalni G502 i taj oblik mi najvise odgovara. G903 mi je uzasan oblik, G703 mi je bio ok ali poskup, zakljucio sam da mi ne treba punjiva baterija i tako je izbor pao na G603 jer mi je na prvo probanje bas odlicno legao u ruci.

Za sada su utisci vrlo pozitivni, a koristim ga evo mislim vec oko dve godine. Ja ga drzim na onom low settingu, racunam da mi ne treba Lightspeed konektor jer od igara igram samo World of Tanks, dakle nisam neki eSportista pa da mi je je svaki nanosekund odziva bitan. Baterije sam prvi put promenio pre oko mesec dana, bile one Duracell koje stizu uz njega, tako da sam vrlo zadovoljan vekom trajanja baterije, a koristim ga svaki dan po 8 sati minimum, doduse mahom za kancelarijsku primenu. Koristim dve AA baterije iako moze da radi i sa jednom. Meni je recimo odlicna stvar sto radi i preko risivera (nezgodno je sto zbog Lightspeed nije standardni Logitech Unifiying risiver nego njegov posebni, pa recimo ne moze i za tastaturu da se koristi isti). Ovo zato sto mi je risiver na poslu uboden u dock za laptop, a onda kada ga ponesem sa saobom samo prebacim na bluetooth i koristim uz laptop na putu. Jedino sto je malo nezgodno sto je mis u odnosu na ultrabook racunar pa jedno trecina tezine i deluje bas poveliko, ali *mjau**mjau**mjau* volim da su mi periferije komforne.

Ako bih naveo nedostatak to je nemanje infinite scrolla koji dosta koristim na G502, ali nije strasno. U sustini da sada uzimam verovatno bih uzeo G502 wireless jer mi je to najbolji mis ikada tako da nema konkurenciju. Jedini zez je to sto sad imam ovaj koji je i vise nego dobar :) A ne deluje da ce da rikne skoro, posle dve godine koriscenja intenzivno evo samo se malo ovaj G logo izgulio, slika ispod. Ako te jos nesto interesuje pitaj.

I da, probao sam desetine SteelSeries, Razer, HyperX i sl miseva, ima gomile ok modela, ali bih rekao da sto se tice izdrzljivosti je Logitech i dalje nepre*mjau**mjau**mjau**mjau*v.

IMG_20190523_205352.jpg
 
Poslednja izmena:
@zwerko hvala ti puno na odgovoru! U sustini si napisao sve sto me zanimalo. M720 bih uzeo jedino zbog infinite scroll-a, ali mislim da bi mi za ruku odgovarali vise g603 ili g305. Steta sto nemaju nigde izlozeni primerci, da vidim kako leze u ruci.
 
Nazad
Vrh Dno