Šta je novo?

Koje miševe imate?

Fingertip/Palm bih ja pre rekao. U principu se ne razlikuje mnogo po dimenzijama od v7, bar na papiru, mada v7 nisam koristio.
Ja isto imam bas velike sake, 21-22cm od pocetka dlana do vrha srednjeg prsta i meni je on, po obliku, mis koji mi je ubedljivo najvise odgovarao, a nema sta nisam imao. Pritom je cena dosta dobra, a i solidno se pokazao po pitanju kvaliteta.
 
Narucih Intellimouse Classic za 34e, hteo sam da uzmem Rapoo MT750s ili MX Master 2S za laptop, ali s obzirom da imam sake kao lopate, a veliki i bezicni kostaju vise nego sto bih dao, uzeo sam zicni pa cu jedan od njega ili G400s zadrzati za laptop.
 
Rival je bio kupljen za druga, ali koincidencija je da je crkao pre 2-3 dana. Senzor poceo da laguje opasno, klikovi gotovo i da ne rade.

Generalno, ocajno iskustvo sa Steelseries opremom, misevima i slusalicama konkretno. Nisam nikad licno koristio, ali mnogi oko mene jesu, ni jedan mis, niti jedne slusalice nisu prezivele duze od par godina, ako i toliko.
 
Znaci otarasio sam ga se na vreme :-devil-:

A to sto se tice SteelSeries-a, apsolutno sve stoji, ali ni drugi brendovi nisu nista bolji.
Bas sam skoro razmisljao na tu temu i bukvalno jedina periferija koju imao, aktivno koristio duze od 2 godine i da se za to vreme nije pokvarila, je ujedno i najjeftinija koju sam imao, ni manje ni vise nego Genius in-ear headset od 1900din.
Sa njima se mache igralo i iseklo izolaciju na 20 mesta, pas ih grizao, pregazio ih stolicom sto puta i pride su mi upale u kafu i jos uvek rade, evo ih peta godina :)

A neposredno pre njih sam imao npr CM Storm i Pitch koji su oba crkla u roku od 2 meseca sami od sebe, a bili skoro 3 i 5 puta skuplji.
O Logitech i SteelSeries misevima da ne govorim, verovatno bih mogao njih 15 da nabrojim, a tek sluske...
Cak i mehanicke tastature, SS 6g v2 i CM QuickFire Pro su imale probleme, iako deluju ko tenk...

Zato periferije iskljucivo sa garancijom, ali realno ne treba ni ocekivati da ce da traju duze od 2-3 godine sta god da uzmes.
 
Poslednja izmena:
Meni je stari DeathAdder (1800 DPI) trajao oko 10 godina kada sam ga prije par sedmica zamijenio sa G403 (DA i dalje uredno radi ali sam želio veći DPI). Oduševljen sam sa G403, samo da potraje, ali softver ne radi kako treba, nakon instalacije G Hub-a uredno vidi miš, ali nakon toga ne vidi (kad se windows sledeći put podigne). Čitao sam na Redditu o tome, neki kažu da radi kada se pokreće kao administrator, i tako stvarno radi, bez toga ne. Neki kažu da je bolje koristiti "Logitech Gaming Software", probao sam i to ali on nikako ne vidi miš, pa sam ga deinstalirao.
 
Stigao Intelli classic, za moju saku (lopatu) savrsen mis, odlican grip. Citam na netu da mu je senzor losiji, mada meni ne sluzi za gaming. Dizajn odlican, minimalisticki, prezadovoljan sam.
IMG_20190830_111022.jpg
 
Hipsteraj, koristio sam godinama MS Wheel Mouse Optical sličnog dizajna, meni je bio fenomenalan u vreme kad je bio aktuelan, ali sad bar postoji odličan izbor bežičnih miševa za svakodnevnu upotrebu.
 
Gledao sam bezicne, ali mrka kapa, po slicnoj ceni (34e) nista sa slicnim oblikom kao to na sta sam navikao, a koristim tog misa 7-8h dnevno, mnogo mi vise znaci ergonomija nego to da li je bezican ili ne.

Steta sto ne postoji bezicna verzija :/

Ovo je Intellimouse 2019, nikad nisam koristio originalni Intelli, ali cim sam video oblik (i dizajn :D) znao sam da je to mis za mene.

MX Master 2S koji sam se razmisljao da uzmem za ~70e je npr. znatno kraci (~160 vs ~120mm), sto nema sanse da bi mi odgovaralo.
 
Poslednja izmena:
Kako 160, svugde piše 132 mm. Rapoo MT750 je 124 mm, ali zbog visine verovatno lepše popuni šaku. Samo kažem, nek' te lepo služi taj, svojevremeno je bio zaista odličan model.
 
To je kad mrtav umoran kopas po specifikacijama :D

U pravu si, 132mm je Microsoft, i ovi su tu negde, 124 i 126mm. U principu, bitno je da je korisnik zadovoljan, nisam imao priliku da koristim/probam MT750s/MX Master 2S, lako cu zameniti kad budem probao neki od njih, ako mi budu vise odgovarali od ovog koji mi je bas legao.
 
Imate li neku preporuka za miš nalik G500? Koristim ga 8godina i prezodovljan sam, ali je počeo laser da zeza(valjda). Ne ide pravolinijski nego mago kao crta za ekg, ne znam kako da opišem drugačije.
Taj oblik mi odgovara, a ne znam šta ima slično njemu od novijih.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Još uvijek koristim stari Microsoft IntelliMouse Explorer 3.0.
Planiram uzeti ovaj novi Microsoft Pro Intellimouse sa PixArt PAW 3389 senzorom, gledam na maxgaming je $50.90.
Imaju i ovaj Classic Intellimouse za $28.90 ali on ima Bluetrack senzor i nije za gaming.
 
Od pre neki dan koristim Logitech Mx518 Hero. Do sada sam promenio 2 mx518, zatim blagi upgrade mx400, pa mi je i on na kraju zbog kabla otišao.

Nakon toga rekoh sebi da bi bilo vreme za pravi upgrade i nabavim prvo G502 Proteus Spectrum. U ruci mi je fino ležao, malo mi je težak bio i bez tegova ali ono snajper dugme sa strane mi nikako nije odgovaralo. Zbog načina na koji držim miš jednostavno u tom delu ja ga palcem držim.

Pa sam onda isti prodao i nabavio G402 koji sam dobrih godinu ipo dana koristio. Bolje mi je ležao u ruci ali sa desne strane nisam navikao na takav prelaz i malo mi je prst klizio na dole. Navikao sam se na kraju ali nije bilo to 100%.

Elem uspem pre neki dan da nađem novu verziju Mx518 i od momenta povezivanja rekoh to je to. Drugačiji miševi mi jednostavno ne leže. Da li je navika ili nešto drugo ne znam ali to mi je savršen oblik. Lakši je od g402 ali ne preterano. Senzor je po meni u istom vrhunskom rangu (podloga je steelseries qck+).

Od negativnih stavki, ono što mi smeta je što nisu nakon toliko godina unapredili scroll wheel. Na G502 je bio vrhunski. Takođe mislim da ima dublji "hod" glavnih tastera i mnogo su glasniji na klik u odnosu na g402 i G502. Čitao sam na netu da ima dosta veći liftoff distance ali nisam primetio razliku.

Sve u svemu ostajem pri njemu bez obzira na to i nadam se poboljsanoj verziji u budućnosti :)

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Mx518 je odlican i kvalitetan mis, cuvaj ta 2 ako ih nisi bacio, jer mogu da se poprave, nema sta da ode na njima sem kabla i tastera, sto se naravno popravlja, ne bacaj pare na nov. Novije serije, rekao bih ti da i ne gledas, na mx518 je scroll daleko kvalitetniji i trajan, ne moze nikad da se unisti. Plus, taj oblik je tradicionalni od mx500, sada prave sa duguljastim, dzombastim, katastrofa, i nece biti povoljsanja, samo ce biti skupi i to je to. Mislim, ljudi se naviknu, ali opet kazem, treba gledati da se zadrze dok mogu da traju, a mogu jos dugo.

Iskreno, mx400 nije nikakav upgrade, a u slucaju da si mozda pogresio sa oznakom, ako je G400, to je isto losiji mis od mx518, najvise zbog kabla, jako je tanak i podlozan prekidu.
 
Poslednja izmena:
Mx518 je odlican i kvalitetan mis, cuvaj ta 2 ako ih nisi bacio, jer mogu da se poprave, nema sta da ode na njima sem kabla i tastera, sto se naravno popravlja, ne bacaj pare na nov. Novije serije, rekao bih ti da i ne gledas, na mx518 je scroll daleko kvalitetniji i trajan, ne moze nikad da se unisti. Plus, taj oblik je tradicionalni od mx500, sada prave sa duguljastim, dzombastim, katastrofa, i nece biti povoljsanja, samo ce biti skupi i to je to. Mislim, ljudi se naviknu, ali opet kazem, treba gledati da se zadrze dok mogu da traju, a mogu jos dugo.

Iskreno, mx400 nije nikakav upgrade, a u slucaju da si mozda pogresio sa oznakom, ako je G400, to je isto losiji mis od mx518, najvise zbog kabla, jako je tanak i podlozan prekidu.

Nisam ih bacio, sa jednog sam cak morao da ogulim onaj hrapavi sloj jer je poceo da se ljusti. Tacno, pogresio sam - nije mx400 nego G400. Mislim da cu nabaviti sa alija kablove za G400 i jedan MX518. Najstariji (ima one male klizajuce nogice) mislim da ne mogu oziveti tako lako jer nema onaj prikljucak unutar misa nego su zice direktno zalemljene.
 
Ljudi, može neki predlog za miša za velike šake? Znači da lepo leži u velikim šakama, to je najbitnije. Može i ne mora da je gejmerski.
 
@Psycho, javi se na pm ako se ne snadjes sam, ako budes hteo da ga popravljas, to mi je jedna od delatnosti kojima se bavim :)

@Gulftown, mozda G403 Prodigy, ili skuplja bezzicna varijanta MX Master 2s, on je po meni udobniji, malo je visi. CoolerMaster ima isto ok ponudu.
 
@Gulftown

Ako nije za gaming, Intellimouse classic, bez dileme :)

Razmisljam se za gaming da uzmem Pro, samo ne znam odakle :|
 
Hvala na predlozima. Voleo bih kada bih mogao negde da ga probam.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
To je malo teža situacija (kao i sa ostalim miševima). Jesi koristio neki od starijih Intellimiševa ili imaš kod koga da probaš? Nema nekih izmena po pitanju dizajna i veličine... Jedna od najboljih ergonomija od koje su mnogi drugi pozajmljivali, Razer Deathadder itd...
Imaš i jedan nov primerak 2019 modela na KP za 5500 dinara.
 
Poslednja izmena:
A kakav je Razer Deathadder Elite? Recimo Gladius mi mnogo lepo ležao u ruci kada sam ga probao.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Deathadder isto vrhunski lezi u ruci, mada je meni Intelli po tom pitanju bolji.

@poolmaker

Kod severnih "uvoznika" 34e, taj na KP dere :)
 
Nešto duže od godinu dana imam G703 sa kojim sa prezadovoljan. Baterija drži oko 5 dana, savršeno leži u ruci, lagan... Međutim posle možda mesec - dva od kako sam krenuo da ga koristim javio se problem koji je znao da bude prilično iritantan. Dok skrolujem na dole, posle možda dva-tri skrola naniže sledeći skrol bude naviše. I tako skrolujem neki duži tekst i bude teško za čitanje. Kako nisam imao puno vremena sve sam odlagao rešavanje problema. Izašao neki firmware update u međuvremenu ali stanje se tek minimalno popravilo, ipak je to hardverski problem.
Tek pre koji dan sam uzeo da to rešim. Toliko je jednostavno da sam sada još više ljut na Logitech što su dopustili da se to javi, a nije redak problem. Samo je potrebno otvoriti miša, iseći vrlo malo parče papira i ubaciti u rupicu gde naleže osovina točkića... Pet minuta posla. Evo kome treba:

https://youtu.be/38Bs8e9QQ1E
 
Na koliko držite DPI u svakodnevnom radu po windowsu? Posebno me zanima za vas koji imate G403 jer sam ga i ja nabavio prije par sedmica.
 
Nazad
Vrh Dno