Šta je novo?

Koje miševe imate?

imao sam dugo claw ali sam se nekako u zadnje vreme prebacio nesvesno na palm grip, verovatno zbog samog misa.
g203 deluje svedeno ali i nekako previse basic pa ne znam kakav je kod malo duzeg koriscenja. uzeo bih neki koji je malo vise ergonomican. recimo i mx anywhere/2s bi bio odlican da je zicani...

Možza Cooler Master MM520? Ergonomičan i udoban oblik, top senzor...imam ga i bio sam zadovoljan onih nedelju dana koliko sam ga koristio, ali sam ga zamenio jer mi je bio za nijansu veći no što mi odgovara. Ako imaš malo veću šaku i palm grip, možda bi ti više odgovarao MM530...
 
Poslednja izmena:
hvala na preporukama... pogledacu i njih mada ne znam imaju li drajvere za mek i kako ih macOS vidi posto na trenutnom M95 imam problem da macOS svih 16 dugmica vidi kao jedno pa recimo imam back ali nemam forward button sto je iskreno poprilican smor...

za sad mi je favorit G502 Proetus... iako nisam veliki fan ovakvog dizajna ipak nudi najvise od onoga sto hocu...
javljam sta sam na kraju uzeo jer M95 definitivno odlazi u penziju, da ne kazem kantu...
 
porucen G502 Proteus Spectrum, stize u utorak pa javljam utiske posle nekog vremena :)
 
Pitanje za ljude koji su narucili onomad Rapoo MT750 sa Joybuy-a, kako vam se pokazao do sada, ima li nekih mana?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Ja sam prezadovoljan za sad, kao nov, ništa se nije izlizalo ili sl. uz svakodnevno korišćenje. Morao sam da ga otvaram da zalepim neko parčence plastike koje je puklo kad ga je dete oborilo sa stola, pored toga radi sve bez greške. Naručio sam još jedan MT750 za rezervu, i MT350 za laptop.
 
Odakle naručujete? A da bude povoljna cena!
Meni treba neki bežični miš po mogućnosti da ima dva dodatna dugmića za palac kojima bi mogao da podesim funkciju.
Zapravo, meni bi najviše trebao neki bežični set, tastatura + miš ali mi se ne daje nešto puno $€.
Naručio sam Logitech MK235 set, izrada je krajnje razočaravajuća bila, sreća pa su mi greškom umesto US poslali SRB verziju tastature pa sam ih vratio.
 
stigao jutros G502 Proteus Spectrum. za ovo kratko vreme mogu reci da je odlican, brzo sam se navikao i osetno je precizniji i nekako ostriji od ovog MX Mastera kog sam koristio par dana, mada i skroz su druge klase miseva.
nisam nikako pogresio i bolje je sto sam uzeo mis sa ovim senzorom i naravno kablom.

inace mis nije uopste tezak kako su ga mnogi opisali, barem meni jer sam uglavnom imao teske miseve. dodao sam samo 2 tegica za pocetak jer mi je tako ok.

napokon imam drajver na oba sistema i sve perfektno radi.

ako neko trazi dobar mis, preporuka i od mene za ovaj model... izasao me je 56€ btw...
 
Logitech X7 ali je dotrajao. Vreme je da se investira u nesto kvalitetnije. Samo ne znam sta na domacem drzistu do 50-60e ako je to uopste okej cena za "kvalitetnije".
 
Možza Cooler Master MM520? Ergonomičan i udoban oblik, top senzor...imam ga i bio sam zadovoljan onih nedelju dana koliko sam ga koristio, ali sam ga zamenio jer mi je bio za nijansu veći no što mi odgovara. Ako imaš malo veću šaku i palm grip, možda bi ti više odgovarao MM530...

Za koji mis si zamenio MM520 ?
 
Za koji mis si zamenio MM520 ?

Za CM Xornet II, heh. Realno, lošiji miš ali sam godinama pre toga imao CM Spawn koji je istog oblika kao Xornet i ruka mi je naviknuta na taj oblik. Probao sam hrpicu dobrih miševa, ali mi nijedan ne odgovara kao Spawn/Xornet. Sad mi kući skupljaju prašinu (figurativno) Mionix Castor, Logitech G203, CM MM520, Logitech G600 možda i još neki, ne sećam se više.

MM520 je odličan miš. Kupio sam ga jer je, kao, imao skoro isti oblik kao Spawn/Xornet, samo drugačiju izradu i bolji senzor. Senzor jeste vrh, izrada jeste dobra ali je oblik više drugačiji no što sam mislio. Leži mi, mogu da koristim, ali mi nekako nije to to...i na kraju prelomim i uzmem Xornet. Navika, hebi ga...
 
Xornet II je visi 8 mm verovatno ti je MM520 zbog toga nezgodan, + je siri, pa ti verovatno mali prst no dodiruje podlogu (to mene zeza uvek). Xornet II ima 3320 sensor koji je ok skoro pa ko 3325, nije to toliko daleko od 3360.

Ja uzeh MM520 kao rezervu za A4tech V7M, al takodje, slican je, lezi ok, ali nije to to, videcemo hocu li se navici ili ne :)
 
Poslednja izmena:
Xornet II je visi 8 mm verovatno ti je MM520 zbog toga nezgodan, + je siri, pa ti verovatno mali prst no dodiruje podlogu (to mene zeza uvek). Xornet II ima 3320 sensor koji je ok skoro pa ko 3325, nije to toliko daleko od 3360.

Ja uzeh MM520 kao rezervu za A4tech V7M, al takodje, slican je, lezi ok, ali nije to to, videcemo hocu li se navici ili ne :)

8mm viši? Huh? Odakle ti to? Naprotiv, niži je. MM520 ima malecnu "grbu" prema palcu, to je jedan od razloga što mi nije ležao kao Xornet koji je VEOMA nizak i prilično ravan. Baci pogled na ovo:

spawn_xornet2_mm520_SxS_1920.jpg.3e70728f95dad715313163bfe0d83d99.jpg

Ne znam gde mi je slika gde se vide spreda. Xornet ima dosta ravan gornji deo dok MM520 ima blagu kosinu od leve prema desnoj strani, oseti se razlika...
 
Xornet II > 105.4 x 76.6 x 37.2 mm

MM520 > 118 x 78.5 x 29.5mm

Na to sam mislio, visinu u trecoj dimenziji :)
 
Ta specifikacija za MM520 nema veze s vezom...ko zna na kojoj tački su merili.
Pogledaj MM520 otpozadi:

MM520.jpg

Vidiš kako ima pad od leve ka desnoj strani? Kod Xorneta je to skoro neprimetno, mnogo je ravniji, a MM520 je viši kod leve ivice, osećaš kako pritiska deo između palca i kažiprsta. Zato i ima drugačiji osećaj u ruci...
A visinu za MM520 kao da su merili skroz desno, lol.
 
Poslednja izmena:
Naručio sam Logitech MK235 set, izrada je krajnje razočaravajuća bila, sreća pa su mi greškom umesto US poslali SRB verziju tastature pa sam ih vratio.

a ja se baš spremio da negde uzmem taj komplet...doduše, meni to služi manje više samo za office potrebe, nikakav gaming i slično, pa bi možda za to i bilo ok?

imam odličan dell(logitech) komplet miš i tastatura koji sam dobio uz dell studio hybrid računar, ali nisam uspeo da pronađem rešenje kako da ga povežem sa nekim drugim kompom...dell unutra stavio neki prijemnik sa kojim komunicira i šipak da radi sa nečim drugim...a takav logitech komplet je preko 70 evra, duša me boli :)
 
Vidiš kako ima pad od leve ka desnoj strani? Kod Xorneta je to skoro neprimetno, mnogo je ravniji, a MM520 je viši kod leve ivice, osećaš kako pritiska deo između palca i kažiprsta. Zato i ima drugačiji osećaj u ruci...
A visinu za MM520 kao da su merili skroz desno, lol.

Xornet mi je na drugim slikama uvek izgledao kao da ima vecu grbu pozadi pa da je zbog toga visi, sad kad ga pogledah iz profila od pozadi ka napred izgleda skoro identicno kao MM520, samo bez leve grbe i pada koji ima MM520 kao sto si rekao. Na primer u poredjenju sa A4tech V7M koji ima grbu tacno na sredini misa od 40-42mm, leva visa strana MM520 ima otprilike isto visinu i onda nekoliko milimetara pad u desno, a xornet 3-5mm nizi generalno.

Eto tebi smeta uzvisenje koje pritiska izmedju palca i kaziprsta, a meni je ono savrseno ko za moju saku izliveno i taman mi se odmara taj deo sake, a smeta mi sto nema toga i sa desne strane :)
(doduse na V7M od uvek zbijeno drzim saku moguce je da ce mi cak vise prijati da je opustim, rasirim i pustim domali i mali prst da padnu malo, ko zna)

MM520 ima 29.5mm samo kad bi otfikarili ceo centralni gornji deo, da :p
 
Poslednja izmena:
Koja je fora sa Razer misevima na KP-u koji dolaze bez kutije, da li su to originali, kopije ili neke reparirane varijante? Prilicno su jeftiniji nego u radnji, pa ih razmatram...
 
Koja je fora sa Razer misevima na KP-u koji dolaze bez kutije, da li su to originali, kopije ili neke reparirane varijante? Prilicno su jeftiniji nego u radnji, pa ih razmatram...

Ili su tako jeftini jer su bez ambalaže pa prošvercovani ko zna kako i odakle, ili su fejk (a ima ih). Postavlja se pitanje što su uopšte bez ikakve ambalaže, heh...ja se ne bih kockao. Razer ne bih ni pipnuo zbog skrnavog Synapse-a...ima drugih miševa sa oblicima sličnim Razerovim, često i jeftinijih.

Xornet mi je na drugim slikama uvek izgledao kao da ima vecu grbu pozadi pa da je zbog toga visi, sad kad ga pogledah iz profila od pozadi ka napred izgleda skoro identicno kao MM520, samo bez leve grbe i pada koji ima MM520 kao sto si rekao. Na primer u poredjenju sa A4tech V7M koji ima grbu tacno na sredini misa od 40-42mm, leva visa strana MM520 ima otprilike isto visinu i onda nekoliko milimetara pad u desno, a xornet 3-5mm nizi generalno.

Eto tebi smeta uzvisenje koje pritiska izmedju palca i kaziprsta, a meni je ono savrseno ko za moju saku izliveno i taman mi se odmara taj deo sake, a smeta mi sto nema toga i sa desne strane :)
(doduse na V7M od uvek zbijeno drzim saku moguce je da ce mi cak vise prijati da je opustim, rasirim i pustim domali i mali prst da padnu malo, ko zna)

MM520 ima 29.5mm samo kad bi otfikarili ceo centralni gornji deo, da :p

Eto, sad vidiš :)
MM520 je odličan, daleko od lošeg, ali kad čovek navikne na jedan oblik...Nervira me samo što malo-malo pa puknem pare na nekog miša probe radi, koristim nekoliko dana (neke samo jedan, lol) i na kraju odustanem, spakujem ga i vratim se Xornetu, samo zbog tog hebenog oblika. A planiram da probam još neke - Logitech G303 (ako ga ikada nađem u dobrom stanju i za ljudske pare), Rapoo V300, Roccat Kone Pure Owl-Eye...crni ja.
 
Poslednja izmena:
što kida?šta je unutri?ništa ne nalazim po netu sem da je rgb,a valjda nije kidalica samo zbog toga pobogu...
 
Mislim da ima 3360 senzor unutra, nsiam siguran...oh, i RGB, lol. Nekima je i to bitno.
 
Jeli ima neko iskustva sa Logitech M 705? Interesuje me mišljenje, pošto se može naći i do 2x jeftinije od recimo MX Master.
 
Poslednja izmena:
Nabavio sam MX Master 2 miš. Nakon "standardnog" miša koji sam godinama koristio, utisci sa MX Master su odlični. Super leži u ruci, tasteri su lako dostupni. Svaka preporuka za ovaj miš.
 
Preporuka za mis, ali za one kojima treba za posao. Pogotovo ko radi ceo dan sa misem neki precizniji posao, tako da se ruka sto manje zamara. Vertikalni mis, uzet za nekih 10k dinara preko Madjara (niko kod nas ne uvozi) - Evoluent VerticalMouse C Right Wired. Model sa kablom (ima i bezicna verzija, ali je problematicna u smislu konekcije i tezine). Plus - sve vezano za ergonomiju i brzo se covek navikne na vertikalni polozaj ruke. Minus - softver (da bi se koristili programabilni dugmici, mora se imati samo njegov softver instaliran, nikako od drugih miseva) i zvuk scroll-a (malo je bucniji u poredjenju sa misevima koje sam do sada koristio). U sustini, odlicna stvar za posao. Za povremeni gejming koristim G703.
 
Koja je fora sa Razer misevima na KP-u koji dolaze bez kutije, da li su to originali, kopije ili neke reparirane varijante? Prilicno su jeftiniji nego u radnji, pa ih razmatram...
To su skoro sigurno iz NR Kine sa Aliexpressa.

Ja sam pre 2+ god. kucao kako sam kupio Razer DeathAdder 3500dpi na Aliexpressu. Original je (prošao je registraciju kod Razera) i evo radi još uvek.
To je poznato na stranim forumima u vezi Razera i Kineza :).
 
Razmisljam o kupovini Cooler Master CM310...da li ga ima neko mozda da napise utiske ?
 
Nazad
Vrh Dno