Šta je novo?

Koje miševe imate?

A niko nema SWW-35? Evo već godina kako radi, a vršim torturu nad njim :twisted: !
 
A jel probao ko onaj novi genius sto jako lici na mx500, samo sto ima 4 bocna tastera. Cisto da cujem utiske posto mu je cena jako povoljna( u odnosu na mx500)
 
Matthias je napisao(la):
Komp 1.: A4 Tech WOP-35 Optical (ne mogu vise zamisliti rad sa misem bez bocnog tastera)

I ja isto. type; Najjace je sto te xtra funkcije radi i sa default Win drajverima, ne moras ni da se cimas da svaki cas instaliras originalne (posto ja cesto cistim sisteme pa mi to znaci)



OptiPlex je napisao(la):
Interesantno koliko na forumu ima relativno malo korisnika Z4Tech-a i ostalih Z miseva

Ako aludiras na to da je A4 Tech sranje, nije tako i ne treba ga svrstavati u kategoriju "third party" proizvodjaca. Oni postoje od 1988 ako se ne varam, znaci nisu na "sceni" od juce.
 
Milan82bh je napisao(la):
Ajde sledeci topic da bude "Koliko imate hot keys dugmica na tastaturi"..... :d
-2 (Nemam ni Win ni Context Menu) :d
 
][V][ATRIX™ je napisao(la):
Ako aludiras na to da je A4 Tech *******, nije tako i ne treba ga svrstavati u kategoriju "third party" proizvodjaca. Oni postoje od 1988 ako se ne varam, znaci nisu na "sceni" od juce.
Genius odnosno KYE postoji od 1983 pa ih to nije spečilo da naprave jednog od najgorih miševa sa imenom - NetScroll (naravno ne računam one kineze koji ne smeju ni da se potpišu na proizvod već pišu samo Ultra-Mega-Giga-Turbo Internet Mouse)
 
Koliko je ko na sceni uopste nije bitno. Kod ortaka sam upravo imao prilike da vidim neki bezicni Z4Tech komplet za 40€ tastatura + mis, nisam siguran da li je to ovo isto o cemu govorite, ali je kao neki vrh ponude. Covek nam pricao bajke, te mnogo dobro, te bezicni filing, te ovo, te ono...a ono sto sam imao prilike da vidim je bio krsh najgori, gori od najgore Logi tastature i najgoreg misa. Jedino priznajem da je filing kad je bezicno, ali...Nisam siguran koja je bila tacna oznaka modela (bas cu sutra da ga pitam ako se budem setio) ali ono je zivi ocaj.

A i inace, posto cesto imam prilike da se susrecem sa Z4Tech, Genius i slicnom periferijom moram reci da o njima mislim sve najgore. Posebno onaj Z4Tech sa 2 tockica :d. Mislim, slazem se ja da je to verovatno ok za pare koje se traze, ali ja te stvari ne mogu da svarim. Ne pored Logijeve Easy internet kibord od 13€ i raznoraznih M$ i Logi povoljnih miseva, a kome je mnogo da da toliko (kao meni nekada) postoje odlicne obicne tastature, bez ikakvog brenda, za bedne svote (reda 5€)

P.S. Nemojte se ljutiti, ali zaista ne mislim nista lepo o doticnim firmama...
 
bas smo type; a :mrgreen:
 
OptiPlex je napisao(la):
P.S. Nemojte se ljutiti, ali zaista ne mislim nista lepo o doticnim firmama...

Ma ne ljutimo se, samo nisam video zbog cega ih ne gotivis??
Kao sto si video vecina ljudi ovde sa A4Tech misevima se ne zali ni na kakve probleme.
 
Matthias je napisao(la):
...
Ma ne ljutimo se, samo nisam video zbog cega ih ne gotivis??
Kao sto si video vecina ljudi ovde sa A4Tech misevima se ne zali ni na kakve probleme.

Ma ne prave oni probleme, nego je razlika u kvalitetu i pre svega upotrebljivosti izmedju njih i ms/logi nebo i zemlja.
 
Logitech OEM Optical... (black :D)
 
Logitech Wheel Mouse (kuglica), Logitech Wheel Mouse + (odlican mis, koristim ga vec skoro 3 godine, po 20 sati dnevno, kuglica), Genius neki (kuglica), Microsoft Intelli 3.0 (opticki, previse lagan :( ) i uskoro :) osvojeni Creative Optical Cordless Mouse :)
 
mx500

pre toga sam na kratko imao i naki a4 i totalno razumem optija... mozda pruza solidno za novac ali je logitech klasa iznad (a i kako ne bi kad koshta 5 puta vishe :rolleyes: )
 
Volim malo

Posao MS Intelli Explorer 3.0A
Kuca Yakumo min
U nabavci MS Notebook Opti SE black

Rec dve o A4 misevima. Pre godinu dana sam testirao SWOP-35 i bio je... pa... malo trom i pripit ;-)
Pre dva dana sam testirao isti model ali taj mis je prosto jeb.. kevu!
Radio k'o munja. Prosao sve podloge, ni jednom se nije zablesavio, izdrzao sva cimanja!!!
Ostaje samo pitanje da li su i ostali iz te serije dobri ili sam naisao na genetski modifikovani primerak ;P
 
1. masina Logitech Mouseman (model 97` bez tockica i sa kuglicom da ne bude zabune koji je Mouseman) E da i radi KO ZMAJ!
2. masina A4 TECH SWOP 48
 
Dajte ljudi objasnite meni sta to logitech ima sto A4 tech nema
tj. sta on moze da uradi sto a4 tech ne moze ? :confused:
Jel' tu fora tipa "imam 2000 3D Markova vise sa Logi-jem" :mrgreen:
Nije , jedino ako Vas bole ruke od A4 tech-a a onda je to subjektivno
a ne objektivno , jer nema svako saku da svira klavir , kopa krompir ili
bude sajdzija , hirurg.....lopov :mrgreen:
Ako je u pitanju samo ergonomija tj. kako "lezi" u ruci recite ili makar
nesto konkretno protiv A4 tech-a i za Logi-a
Meni bas super radi SWOP 35 i cak se razmisljam da kupim jedan za
rezervu !

BTW ni onaj Genius Net Scroll EYE+ nije los mis isti kao kuglicna legenda,
bas dobro lezi u ruci , a pri tom jos i opticki !

Pozdrav
:D
 
Tako je. Stajem na stranu branioca A4Tech-a. cheers

(Z4Tech? OptiPlex mora da ih bas mrzi iz dna duse..)
 
Oni koji ne razumeju razliku izmedju tih kineza i logija, verovatno ne igraju nishta osim poteznih strategija i tih 'shahova' :)
Razlika izmedju logija najobichnijeg kuglichnog i A4tech koji je iskopirani logi po svemu, je nebo i zemlja....Naravno, to se vidi mnogo bolje u uslovima gde je preciznost najbitnija, mada i u samom kliktanju po desktopu, logi daje mnogo veci konfor...gomila ljudi godinama koriste neke A4, Geniuse itd i da mu dash MX500 ne bi provalio razliku, ali ko se razume.... :)

Inache, ja kod kuce koristim logija legendu S48a (da, onaj kugla praistorijski) vec 5 godina i pored toga shto je precizniji od svih kugli, dokazuje i da je najtrajniji...Chak se i vrlo teshko prlja...
Shto se tiche optike, stvar je potpuno ista...A MX500 je vec odavno legenda, a to dokazuje i chinjenica da posle njega nisu nishta novo izbacili vec dugo vremena...
 
verovatno ne igraju nishta osim poteznih strategija i tih 'shahova'

:D :D Pa dobro da si stavio ono "verovatno" :D :D
Igram malcice vise od tih stvari (te stvari uopste i ne igram)
Ali ako mislis na CS , uopste ne igram tu igru jer me opasno
nervira.......Mislim skupe se 10 bubuljicavih klinaca , ponesu
svoje miseve i dok idu u igraonicu pricaju o strategiji , kako ce da igraju !
Hoce da ponesu misa kada budu isli na sastanak sa nekom ribom...? :mrgreen:
Nebitno , CS i nosenje svojih miseva je postao smor , svi to sada rade kao
da je to nesto "inn".
Ali na pr. u Desert Combat-u helikopter se isto ponasa sa mojim A4 tech-om i Logitech (mislim da je BJ-69 u pitanju , nisam siguran za model)..... Eto nisam probao bas MX500 , ali i ne zelim da probam .....
Mongo je para to "parce 'ardvera" ,po meni je preskupo , i vise da se pokazujes po igraonici ...
Isto tako mozes imati MX500 i neku slabiju konfu i dzaba ti onda mis MX500
kada grafika secka , sta ce ti tu navodna "preciznost"
Opet ne kazem da je A4 tech zakon nad zakonom , ali da stvarno lepo
radi..... ctp; da cuknem u drvo
Nije sad fora da kazem da Logi ne valja , ali ja nikada ne bi dao te pare
za misa (MX500 i slicni) , po meni je preskupo
Zbog toga se npr ja protivim skupim misevima i zbog toga
se ne slazem sa Opti-jem koji ocrni A4 Tech....
Naravno ovo je samo moje misljenje
Po meni dobar je svaki mis koga , uzmes , probas kako lezi u
ruci i svidi ti se , ne boli te zglob ili saka od njega , i precizan je i
ne zaglupljuje se :mrgreen:
Glavna stvar po meni je "lezanje u ruci" , preciznost je tu na
drugom mestu.Dovoljno je da preciznost bude i "vrlo dobra" 4+
i mis prolazi kod mene....


Pozdrav
 
Òàđìč ÐčŽìč je napisao(la):
Mislim skupe se 10 bubuljicavih klinaca , ponesu svoje miseve i dok idu u igraonicu pricaju o strategiji , kako ce da igraju !
Amen to that!!!
Òàđìč ÐčŽìč je napisao(la):
Hoce da ponesu misa kada budu isli na sastanak sa nekom ribom...? :mrgreen:
Kojom bre ribom?! :beat: :d
 
Mnogo gora ergonomija na vecini modela, ruzan dizajn vecine modela, neuporedivo manja preciznost, ocajna plastika, osecaj tastera (ovo je stvarno subjektivno ali ja ono tupkanje a ne kliktanje ne mogu da smislim), tockici koji zapinju, koji se deru i koji su premali na velikom broju miseva itd.

Inace tom logikom "sta to ima Logi sto nema ovaj" mogli bismo da pitamo sta ce ti veci stan od 30kvm, sta ce ti dobra odeca kad postoji one sa buvljaka ili sta ce ti winxp kad na 98 sve radi. Logitech periferije su vredne para, a pojedine M$ periferije i duplo vise para :)
 
Òàđìč ÐčŽìč je napisao(la):
verovatno ne igraju nishta osim poteznih strategija i tih 'shahova'

:D :D Pa dobro da si stavio ono "verovatno" :D :D
Igram malcice vise od tih stvari (te stvari uopste i ne igram)
Ali ako mislis na CS , uopste ne igram tu igru jer me opasno
nervira.......Mislim skupe se 10 bubuljicavih klinaca , ponesu
svoje miseve i dok idu u igraonicu pricaju o strategiji , kako ce da igraju !
Hoce da ponesu misa kada budu isli na sastanak sa nekom ribom...? :mrgreen:
Nebitno , CS i nosenje svojih miseva je postao smor , svi to sada rade kao
da je to nesto "inn".
Ali na pr. u Desert Combat-u helikopter se isto ponasa sa mojim A4 tech-om i Logitech (mislim da je BJ-69 u pitanju , nisam siguran za model)..... Eto nisam probao bas MX500 , ali i ne zelim da probam .....
Mongo je para to "parce 'ardvera" ,po meni je preskupo , i vise da se pokazujes po igraonici ...
Isto tako mozes imati MX500 i neku slabiju konfu i dzaba ti onda mis MX500
kada grafika secka , sta ce ti tu navodna "preciznost"
Opet ne kazem da je A4 tech zakon nad zakonom , ali da stvarno lepo
radi..... ctp; da cuknem u drvo
Nije sad fora da kazem da Logi ne valja , ali ja nikada ne bi dao te pare
za misa (MX500 i slicni) , po meni je preskupo
Zbog toga se npr ja protivim skupim misevima i zbog toga
se ne slazem sa Opti-jem koji ocrni A4 Tech....
Naravno ovo je samo moje misljenje
Po meni dobar je svaki mis koga , uzmes , probas kako lezi u
ruci i svidi ti se , ne boli te zglob ili saka od njega , i precizan je i
ne zaglupljuje se :mrgreen:
Glavna stvar po meni je "lezanje u ruci" , preciznost je tu na
drugom mestu.Dovoljno je da preciznost bude i "vrlo dobra" 4+
i mis prolazi kod mene....


Pozdrav

Pa mislim da ce retko ko da stavi mx500 na neku slabiju masinu, na to ipak ide A4Tech :D
Svako ko je ikad igrao cs ili quake3 ili nesto slicno zna da je a4tech neupotrebljim po tom pitanju i da nista sem mx serije ili intellija ne dolazi u obzir, ako znas da pravis razliku.
Probao sam i ove nove A4tech sa 800dpi i ne da je smesno nego maksimalno, misevi se toliko "gube" pri svakom malo brzem pokretu da je to strasno
 
Òàđìč ÐčŽìč je napisao(la):
Mislim skupe se 10 bubuljicavih klinaca , ponesu
svoje miseve i dok idu u igraonicu pricaju o strategiji , kako ce da igraju !
Hoce da ponesu misa kada budu isli na sastanak sa nekom ribom...? :mrgreen:

:beat: :happy: Svaka cast, ma kako ti ime bilo cheers :beat:

Sto rece CAR, sa kojom ribom bre :beat: :mrgreen: (tada ce poneti svoj score iz 3D marka.. :beat: ipak je sve u "velicini" zar ne ;P )


Inace, ja sam tek sad skapirao da je poenta ove teme zapravo to koji mis je najbolji za igrice. Ja igram samo Diablo II i to 1x u pola godine. Tako da mi ovaj moj "Z4 tech" ipak vrsi posao. ;)

BTW, OptiPlex spomenu dizajn, pa pogledaj WOP-35, ko god da ga je video kaze da izgleda "svemirski dobro". type;
 
][V][ATRIX™ je napisao(la):
...
:beat: :happy: Svaka cast, ma kako ti ime bilo cheers :beat:
D nejm iz Rićmi... Tarmi Rićmi :beat:

][V][ATRIX™ je napisao(la):
...
Sto rece CAR, sa kojom ribom bre :beat: :mrgreen: (tada ce poneti svoj score iz 3D marka.. :beat: ipak je sve u "velicini" zar ne ;P )
Ma jok, tu bubuljivci nisu overklokeri, nemaju oni kojim skorom da se ponose :d

Pa pice CS, pobogu... to moz' da tera bilo koji P2 :beat:
Sta ce njima overklokovanje...


Uostalom, mislis da Aca ljusti CS u slobodno vreme? :d
 
:beat:

Gosn' Aca svakako ljusti .. ovaj.. Razumemo se marinko ;P

A bubuljani mogu onda da na sastanak nose listu svojih fragova iz CS, tu su vec nenadjebivi (sam protiv XYZ botova itd.. :beat: ). :mrgreen: :D
 
][V][ATRIX™ je napisao(la):
...
Ja igram samo Diablo II i to 1x u pola godine. Tako da mi ovaj moj "Z4 tech" ipak vrsi posao. ;)

Pa, mislim naravno, u takvim uslovima i najsocijalniji mis od 2€ i 2 tastera vrsi posao :)

Stvar je u tome sto mnogi brkaju svoje potrebe sa objektivnim kvalitetom. Jednostavno Logi je najbolji i ko hoce najbolje i spreman je da da pare on ce ih i dati. Ko nece - ne mora, neka bira shodno potrebama i kesom koji raspolaze.

P.S. i ja sam tako mislio nekada - dok nisam uzeo svoj prvi opticki mis ;)
 
Heh, ne radi se o tome. Mislim, mogao sam da uzmem i nekog Logija za malo vece pare, ali ovaj mi se dopao zbog ona 2 dodatna tastera sa strane (back i forward u windowsima) i dupli scroll. I mnogo jak dizajn.
 
Mis!!!!

A4TECH SWOOP 35
Kosta 12 evrica.
Bolji mi za sad ne treba,precizniji takodje.
 
Mis!!!!!

A4TECH SWOOP 35
Kosta 12 evrica.
Za sada mi ne treba bolji a ni precizniji.
 
Noname ti599 ultra sa svetlecim stomakom i repom.
Stomak mu svetli crveno, mislim da je radioaktivan, ali ne primecujem promene na ruci.
 
Nazad
Vrh Dno