Šta je novo?

Koje miševe imate?

gumirani sloj

Meni je jedna od maski za G9 bila gumirana, krenula je da se topi, pa sam je skinuo alkoholom, sada izgleda ovako :)
Grip je sasvim zadovoljavajuc.
 

Prilozi

  • g9.jpg
    g9.jpg
    85 KB · Pregleda: 118
Poslednja izmena:
Ja porucih m720 pa sta bog da za svaki dan koriscenja i dotu, kontam da ce biti ok. Porucih tanam pre poskupljenja, sutra ga preuzimam pa saljem utiske. On bi trebalo da mkze na jedan prijemnik sa K350 logi tastaturomm
 
@V.V.
evo mogu ja ponešto reci o mx 2s, koristim ga već tri nedelje na poslu, otprilike 8 sati dnevno 6 dana u nedelji.
Prvo što je idealan za ruku i za duži rad, šaka mi nije ogromna ali nije ni mala i ovaj oblik mi bas odgovara, ima dobru potporu u delu dlana do palca. Miš je precizan i radi na maltene svim podlogama.
Izrada miša je dobra osim što malo kvari utisak malo bucniji i klimaviji skrol.
O podešavanjima tastera da i ne pominjem tu ga možes postaviti kako god zamisliš.

Jedna stvar mi nije jasna već mi se desilo dva puta da miš ubije bluetooth na laptopu kao da ga potpuno ukloni, i posle nekog vremena sam proradi, uglavnom sad ga koristim preko adaptera i nema nikakvih problema.



Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Ja 2 meseca koristim MX Master 2S, pre svega za posao, i prezadovoljan, baterija jos nije ostrosena od inicijalnog punjenja.

Customizovao sam akcije, odlicno za produktivnost.

64 evra je odlicna cena za njega, ja sam ga u DE platio 59 evra.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja gledam da zamenim 2S, samo nemam pojma šta da uzmem. Držim miša takozvanim tip grip-om i kad ga pomeram, redovno ga podižem, a pošto je prilično težak, posle nekog vremena krene da me boli šaka, pa se plašim sindroma karpalnog tunela.

Ne znam koji bežični miš ima sličan oblik, ali da je lakši od ovoga, ima infinity scroll i bateriju koja dugo traje.
 
Koji sve misevi sem m705 i anywhere imaju skrol tockic sa hyperspeed?
 
Mnogi misevi, to je ja moslim svaki mx mis visoke serije imao jos od mog MX revolution-a. Mislim da je to sada MX Master. Moj G900 isto ima, a verujem i G700, kao i 703 i 903. Za G pro mislim da je osakacen funkcijama, mislim da ni to nema.

Evo ti ovde, stavio sam ti filter da ti nadje miseve sa tim scroll-om.
Gaming misevi su na posebnom sajtu.

https://www.logitech.com/en-us/mice?filters=3892

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Stigao pre par dana MX Master 2S, još uvek traje period privikavanja.

Kvalitet je odličan, dizajn neobičan, levi i desni klik bučniji nego što sam očekivao kao i skrol kada nije u "brzom" modu.

Ni jedanput se nije dogodilo da je pukla veza, bateriju još nisam punio.
 
Ja sam bateriju na 2S prvi put punio 45 dana od prvog punjenja.

A za skrol, ja sam iskljucio ono kliktanje skrola, bolje mi je kada nema otpora.

Gesendet von meinem SM-T510 mit Tapatalk
 
Ja sam bateriju na 2S prvi put punio 45 dana od prvog punjenja.

A za skrol, ja sam iskljucio ono kliktanje skrola, bolje mi je kada nema otpora.

Gesendet von meinem SM-T510 mit Tapatalk

bas tako ... preporuka da se kod scrola ubaci u "brzi mod" kada točkić ide glide bez zvuka i otpora
brzo se navikne na to ... inače mišonja je vrhunski noročito za korisnike koji imaju veću šaku i drže mišonju punom šakom
 
Bolje uzmi neki sa 3325,3327 senzorom u sličnoj cenovnoj klasi..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Bolje uzmi neki sa 3325,3327 senzorom u sličnoj cenovnoj klasi..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Npr? Ako nije spam teme, ako jeste moze i na pm :wave: Bitno da bude u toj ceni negde i da ima 5 tastera (dva sa strane su bitna).
 
Pa nem pojma šta trenutno ima na trzištu dobro(nisam pratio)..Npr Redragon ima ok odnos cene i dobijenog kod tih niskobudzetnih periferija..Npr redragon cobra chroma m711 je 2500 sa 3325 senzorom..Mozda ima negde nešto bolje,akcije itd nisam gledao..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
7 meseci vlasništva Logitech g203 i polako je počeo da mi se javlja dupli klik. A nisam ni minuta se igrao sa njim, samo običan web browsing. A u pitanju je "gaming" miš koji bi trebao da podnosi mnogo kliktanja.

Sačekaću još neko vreme da vidim da li će problem porasti jer ne verujem da ga sad pošaljem na reklamaciju da bi mi uvažili jer nije toliko naglašen problem. Lako mogu da mi jave da ništa nisu primetili i džabe cimanje.

A ovo je najskuplji miš kojeg sam ikad imao (4000 din). Rekoh, daj da kupim konačno nešto bolje jer su mi svi miševi patili od duplog klika posle nekog vremena. Nisam gajio iluzije da se na ovom neće nikad desiti, ali posle 7 meseci?

Katastrofa.
 
Poslednja izmena:
Znam da ima tema šta da kupim, ali je podtema "periferije" mrtav...

Čitao sam da Redragon daje 3 godine garancije (produženu garanciju) na sve periferije, pa možda to nije loša opcija obzirom da su pristupačni, pa da rikne i za tri godine ništa stračno...

Vidim da se preporučuju njihovi miševi sa 3325 ili 3327 senzorom, ali pošto im je ponuda ogromna, da li može neka preporuka za veću šaku i claw grip?

Vidim da je kolega preporučio Redragon cobra chroma m711, ali ne znam da li je on ok za veću šaku i claw grip...




EDIT: Da ne bude da sam samo čuo http://redragonzone.eu/extended-warranty/


EDIT2: Vidim da je Redragon M601 Centrophorus ekstremno nahvaljen...
 
Poslednja izmena:
prvo proveri da nema negde corsair dark core trt mrt za te pare pogotovo za claw i veću ruku.
 
prvo proveri da nema negde corsair dark core trt mrt za te pare pogotovo za claw i veću ruku.

~80e na kp, nije bas u cenovnom rangu redragona.. :wave:

I ja imam sape, i negde taj claw grip ili onaj polu mi najvise odgovara.
 
@kure1982 EDIT2: Vidim da je Redragon M601 Centrophorus ekstremno nahvaljen...
Nem pojma ko ga nahvali vidim da ima krš senzor...Trebalo bi da koristi Avago 3050.Nije ni 3325 top senzor,ali je dovoljno siguran da neceš imati neko kašnjenje,seckanje itd..Ipak se on stavlja u te budzetske miševe od 20 do 25 evra(zavisi od trzišta) pa redno 3327 od 25+e.. pa tako nagore.Vec ozbiljniji su 33xx senzori...koji su i skuplji.
Neki savet u tom budzetu minimalan početak je 3325 i gledaj da ti oblik pasuje,pa sam izaberi miša.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Imam jedno pitanje. Šta ima pametno od miševa u rangu g305 (cenovnom i po dimenzijama) a da može da se nabavi kod nas? Planiram da pazarim 305 pa da vidim da li nešto propuštam? Bitno da je wireless.
 
Ja juče uzeo REDRAGON Cobra Chroma M711 bio na akciji 2.299 din sa 3 godine garancije, danas već 3.199 din.

Navikavam se i dalje, ali generalno sam zadovoljan.
 
Navikne se čovek na oblik i težinu pre ili kasnije..Ko nema živaca a ima para moze da kupi drugi [emoji3]..Realno,dobro si prošao..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Imam Razer DA Elite koji mi bukvalno stoji u kutiji jer nema sanse da se naviknem na njega :D Sve probao, izmenjao grip-ove, ali mi jednostavno ne lezi u ruci.. Valjda zato sto sam prethodno imao puno manjeg misa i sad mi je ovaj puno kabast nekako.

Kontam da se menjam za misa u slicnom rangu, imate li neku preporuku?
 
Drugari, ako moze par saveta, bilo da imate mis ili ako imate neke predloge ili slicno. Iscitao sam i temu, istrazivao malo i online, gledao neke strane preporuke, pa pohvatao sta sam mogao svakako. Elem, u narednim danima planiram da kupim novi mis, imam nekih 4-5 opcija koje mi se cine kao najinteresantnije, sacekacu svakako i ove Black Friday ponude, pa ako nesto iskoci do sledece nedelje, neka povoljnija opcija, svakako cu da uzmem. Mis mi je potreban za neki poluozbiljan gejming i svakodnevni rad, nisam pro igrac, ali da me sluzi dobro, bolje od trenutnog Marvo Scorpion m315, koji fabricki ima problema sa levim klikom koji ponekad ne registruje komandu. Kao sto cete moci da vidite po modelima, budzet je tu negde do 3000-3500 dinara, a verujem da ce mozda modeli znaciti i nekim drugim osobama koje u narednom periodu pozele da kupe novi mis.

Elem, dugo sam zeleo da uzmem A4tech V7M, kako zbog dobrih komentara, tako i zbog pristupacne cene (Trenutno je tu na nekih 1800 dinara), i on mi je i dalje jedna od opcija, ujedno i najjeftinija od ovih koje sam stavio u najuzi izbor.

Potom slede dva Redragon modela Cobra Chroma M711 i Invader M719, slicnih cena (Tu od 2500 do 2800 dinara) i gotovo istih specifikacija. Na netu sam vise nailazio na Cobra Chroma recenzije i bio mi je interesantan, a ako gledamo sifru, cini mi se da je M719 malo noviji model. Nadam se da ima nekoga ko ih vec duze vreme koristi, pa mozda ima neki dodatni savet i koji od ova dva modela ima prednost. Zanimljiv mi je i Logitech G203 PRODIGY, koji je sada na akciji kod nas za 3000 dinara, prakticno je bolje ime od Redragona, tako da mi je svakako interesantna opcija.

Na kraju, kao nesto skuplje opcije, koje uz malo cimanja kod nas mogu da se nadju u cenovnom rangu od 4000-5000 su mi Razer Viper Mini i Steelseries RIVAL 3, koji su medju tim "Budget Gaming" misevima pokupili ubedljivo najbolje pohvale.

Eto, to je ukratko to, ako imate neke savete, predloge, rado cu da ih poslusam.
 
^ Kolega imao sam sličnu dilemu jer sam generalno imao potrebu da kupim miš za slične potrebe kao i ti, i sve se svodilo ili Logitech G203 PRODIGY ili Cobra Chroma M711...

Na kraju me za kupovinu Cobre opredelilo (ovim redosledom):
1. post sa ove stranice kolege Novickog koji je napisao da mu je Logitech japamja posle 7 meseci,
2. godinu dana duža garancija u korist Cobre (3:2 godine), i
3. 1700 din jeftinija cena...

Iskreno, za nepunu nedelju dana već sam se privikao na Cobra i stvarno nemam nikakvu primedbu osim jedne softverske, a to je da program nema predefinisanu opciju da miš svetli svetlo plavom bojom u onom solid modu u ostalim modovima trepćući, rainbov i sl, ima te boje (iako ima onaj color mixer, ali ne uspevam da ubodem gde je ta boja)...
 
@kure1982, hvala na odgovoru, nadam se da ce se jos neko javiti sa utiscima. U medjuvremenu sam naleteo i na Redragon Storm M808, koji je po nekim specifikacijama napravljen 2020. godine, sto znaci da je noviji od Cobre. Ima malo bolji softver, senzor i jos par sitnica, a cena isto oko 3000 dinara.
 
^ gledao i taj model, ali to je suštinski Cobra sa rupicama, lakši, a ja volim teže miševe...

Sve u svemu na tebi je, čekaj BF možda stvarno bude nekih pristojnih akcija...

Ja sam rešio da ne čekam BF, jer sam već prelomio oko modela, a u tom momentu akcija za Cobru je bila solidna (900 din jeftinije od uobičajene cene), a ne verujem da će išta jeftinije biti ni za BF (pitanje i da li će biti dostupnih primeraka, obzirom da su meni poslali bukvalno predposlednji primerak (bar su mi tako rekli))...
 
Ovde se žali na desno dugme, nemoj da ne prođeš kao sa Marvom:
 
Nazad
Vrh Dno