Šta je novo?

Koje miševe imate?

Stigao i meni cuveni razer DA sa alija, za 19e odlicna kupovina, registrovao ga na razer synapse, sljaka u *****.
 
Može link gde si kupio?
 
100% Original Razer Deathadder 3500DPI 3.5G Infrared Sensor Gaming Mouse Right-handed Design Egonomic Mouse Lowest Price
http://s.aliexpress.com/Z7Jr22AV
(from AliExpress Android)
Uzeo sam ga 11.11 kad je bio popust, možda bude opet za novu godinu, uzeo bi još jedan za drugara, nisam platio nikakve dažbine plus, doneo poštar i ostavio u sandučetu

Sent from my E5823 using Tapatalk
 
Ipak je kinez kinez :D apropo onog DA sa aliexpresa, senzor poceo da baguje, sad dal je mene zabola neka losa serija neznam, zalio sam se kinezu i poslao mu ovaj video pa cemo da vidimo sta ce da kaze, ali kapiram slaba vajda jer sam vec potvrdio posiljku
 
Nazalost nisam video na vreme temu i poruke od nekoliko clanova. Sto se tice ovih DeathAddera 3500 sa aliexpressa, to su iste one kopije koje se valjaju jos od 2012. godine i koji su bili prodavani na kupujemprodajem po 20-30 evra. Nisu originali niti se koriste isti switchevi a kamoli senzori. Konekcija na Synapse se vrsi preko emulacije firmware-a, tako da to sto vam radi Synapse nije uopste potvrda da ste dobili original proizvod. Koristi se neki niskobudzetni senzor koji potpuno gubi tracking cim se dostigne 0.5m/s, a kamoli da moze da dobaci 2-3m/s sto original DeathAdder podrzava. Ne bacajte dzabe pare, moj savet.

http://www.overclock.net/t/1324292/warning-fake-deathadders-around

Mislio sam da je opste poznato da je DeathAdder 3.5G mis sa najvise kopija/imitacija, kao sto je i Goliathus podloga, pa nisam ocekivao da bi se toliko ljudi upecalo posle toliko godina.
 
Poslednja izmena:
Imate li neku preporuku za do 4-5,000din?
Trenutno imam Logi G100s kome levi klik više ne radi nego što radi... a nije ni trajao baš dugo, 2-3godine. Pre njega sam imao neki najjeftiniji optički logi, koji je trajao mnogo duže. Ovaj G100s mi je zadovoljavajući - u smislu da mi ne treba miš od 15k :). A namena je samo WoT/WoWs od igara, Revit od posla, i ostalo uobičajena upotreba na računaru.

Počeo sam da čitam temu, ali tek sad vidim koliko ne znam, ni šta da gledam ni gde da gledam...
 
Imate li neku preporuku za do 4-5,000din?
Trenutno imam Logi G100s kome levi klik više ne radi nego što radi... a nije ni trajao baš dugo, 2-3godine. Pre njega sam imao neki najjeftiniji optički logi, koji je trajao mnogo duže. Ovaj G100s mi je zadovoljavajući - u smislu da mi ne treba miš od 15k :). A namena je samo WoT/WoWs od igara, Revit od posla, i ostalo uobičajena upotreba na računaru.

Počeo sam da čitam temu, ali tek sad vidim koliko ne znam, ni šta da gledam ni gde da gledam...

Ako si imao G100s i bio zadovoljan oblikom, definitivna preporuka za G203. Skoro isti oblik, odlični tasteri, kabl i senzor.
Jedno upozorenje za vlasnike G203: zadnji firmware koji povećava max DPI na 8000 navodno dodaje i blagu akceleraciju, kako su primetili po netu. Samo u određenim situacijama, navodno, ali eto. Ko je ubacio taj firmware mislim da može da se vrati na prethodni...ko nije, neka ostane na starom, 6000 je i više no dovoljno.
 
Preporuka za G203 takodje. Da su normalnije cene Logitecha u Srbiji, rekao bih ovaj moj G403 ili G Pro, u zavisnosti kolika ti je ruka / kako drzis mis.
 
Obavezno probaj g203 pre kupovine, ja uzeo pa vratio.. Nije mi odgovarao... Koristim asus echelon.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Hvala svima na savetima - uzeo sam Logi G203. Cenovno mi se uklopio u budžet; na oblik trenutno nemam primedbe, a i ova plava LED boja lepo svetli :p. Nadam se da će potrajati duže od prethodnika...
Btw, večeras u prodavnici u Immo Centru na G - gužva kao da dele besplatno televizore i konfiguracije :)
 
Možda već znaš ali imaš i Logitechov softver za razna podešavanja, i za boju svetla između ostalog...
Da ne zaboravim, preporučio bih ti da ne instaliraš zadnju verziju firmvera jer kažu da dodaje blagu akceleraciju, ako ti to nešto znači...
 
Poslednja izmena:
Stigao konačno Rapoo Mt750 posle mesec i po dana jahanja. Oblik je sjajan, odlično leži u ruci, ima DPI taster za jednostavnu promenu brzine, dodatne tastere i točkič koji se mogu konfigurisati. Deluje mi nekako plastično i lagano (ne previše) u ruci, ali za cenu po kojoj se prodaje na JoyBuy teško da se može nešto zameriti.

Videću posle nekog vremena kvalitet materijala i ostalog, a kolega ima pravi MX tako da ću moći da ih uporedim. Igrice ne igram, za preciznost, brzinu i detalje mora neko drugi da se javi, za klasično desktop korišćenje ja sam i više nego zadovoljan, verovatno ću naručiti još jedan ili dva komada.

IMG_20171228_184141 (Large).jpg
IMG_20171228_184235 (Large).jpg

Drugi miš je Logi M545.
 
Kolko para? Opasna mx master kopija. :D

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
2411 dinara meni skinulo sa joybuy sajta, inače se kreće cena od 50-100€ po netu :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Da li mozda neko ima corsair sabre? Planiram da ga uzmem posto imam corsair k70.
 
Gledao sam dosta klipova vezano za taj mis , nego sam trazio ovde po temi utiske pa nisam nasao . Pa reko ajde da pitam . :))) . Msm u principu isti je kao i svi ostali razer logi itd , a opet kad vec koristim corsair-ov softver bolje da uparim .
 
Najbitnije kod misonje je oblik. Po meni, ako treba da navikavas saku na oblik misa onda nije taj za tebe.



Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Imam MS Imperator 2,
za te pare, 900 din kod emmi-ja, ne znam da li je moguce naci nesto bolje.
 
Blizanci. :)
f48bede6d193824e97fb188a79a6e636.jpg
e3b05b8c8610282f58696a6475971413.jpg
 
Jasno nam je da su kinezi iskopirali L, nego sta su oni unutras stavili, kako se ponasa u radu i KOLIKO baterija traje, kakva je baterija...?
 
Lepo radi Rapoo, nešto je lakši od MX, za bateriju, kao i kvalitet izrade ću videti posle nekog vremena korišćenja. Rapoo izgleda lepše, i ne deluje ništa manje kvalitetan od MX. Inače svi Logitech koje sam imao posle LX7, su obični plastikaneri, ni ovaj MX ne deluje nešto posebno, iako je prilično skup.
 
Ja već duže vremena koristim Rapoo 7100p (u rangu duplo skupljih) i mogu vam reći da je odličan, zato i uzeh ovaj na YB ;)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno