Šta je novo?

Koje miševe imate?

Ovaj link gore, koliko se meni čini je taj prošlogodišnji model sa BlueTrack senzorom (čitaj fail).
Zato su i izdali sada na početku 2019. godine novi model sa PixArt PAW 3389 Pro-MS senzorom.
Sa tim BlueTrack senzorom nije moguće ništa igrati, samo surfanje i office.
Na liku je oznaka HDQ-00008, probaj tu oznaku u google, meni su rezultati pretrage taj model sa BlueTrack senzorom.

Ime novog miša je Microsoft Pro IntelliMouse (PixArt PAW 3389 Pro-MS).
 
Poslednja izmena:
Aha, sad tek čitam da si mislio na najnoviju verziju. Meni upravo taj i treba koji sam naručio, ergonomija od Intellimouse-a mi je poznata (koristio sam svojevremeno stariju verziju) a trebao mi je miš koji će dobro raditi bez podloge za miša. Nisam igrač, pa mi senzor ne igra ulogu nikakvu sa te strane.
 
Uzeo M560.. mnogo dobro lezi u ruci, treba navikavanja na scroll wheel koji je bez otpora i nepostojanje klasicnog srednjeg klika preko tockica, vec je posebno dugme iza..

srecno u privikavanju, meni je to bio dealbreak kad sam gledao i za malo kupio mx anywhere 2s. bilo mi je bas cudno da su to tako "resili" u danasnje vreme jer je middle click must have, barem za mene...
 
Middle click uopste nije problem, lakse je kliknuti ovo posebno dugme samo da se naviknes da spustis prst malo.. Ovaj tockic bez otpora moze biti problem jer recimo skrolovanje slika u nekom programu je prebrzo, izvrtim dve ili tri odjednom ako ne pazim.. mada mislim da se moze privici..
 
Treba mi savet. Skuplje gejming miševe nikada nisam koristio. Nemam potrebu za gejming mišem. Hteo sam da uzmem onaj Rapoo MT750 ali nisam uleteo kada je bio najjeftiniji tako i dalje čekam najnižu cenu. Za crni petak uzeo sam Logitech G502 Proteus i pokušavam da ga prodam i da kupim Rapoo od dela para. Zanima me koliko ću kao mahom kancelarijski korisnik izgubiti sa Rapoo mišem. Treba mi nešto sa dobrim skrolom i četiri, pet tastera. Nikakvi tegići, sulude rezolucije, makro, pa ni diode na mišu mi ne trebaju. Ali me zanima kako se pokazao ovaj Logitech po izdržljivosti i jel bolje da njega uzmem i koristim umesto da nabavljam Rapoo?

Nisam ni ja koristi fensi gejmerske miševe pa ne mogu da kažem koliko je Rappo MT750 gori ili bolji od nekog miša od 100€ ali ja sam veoma zadovoljan sa MT750, mislio sam da će mi oblik smetati jer sam ranije koristio mnogo manji miš ali je zapravo vrlo ergonomišan i brzo sam se navikao, insalirao sam i njegov sw, troši oko 0,5% procesora, namestio onaj bočni skrol da mi budu zum in zum out, odlična stvar u fotošopu i ilustratoru, nemam zamerke za sad, oko 2 nedelje ga koristim, nisam ga još punio.
Prethodni bežični miš je imao problema da dobaci 4 metra od kreveta do kompa, s ovim nikakav problem, radi lepo i na ćebetu :D
Odlična fora kad ti neko dođe je da uključiš BT na telefonu i spojiš miša sa telefonom i pojavi ti se kursor na telefonu, ona fora "dečko, super ti je taška" :D
 
Poslednja izmena:
Nisam ni ja koristi fensi gejmerske miševe pa ne mogu da kažem koliko je Rappo MT750 gori ili bolji od nekog miša od 100€ ali ja sam veoma zadovoljan sa MT750, mislio sam da će mi oblik smetati jer sam ranije koristio mnogo manji miš ali je zapravo vrlo ergonomišan i brzo sam se navikao, insalirao sam i njegov sw, troši oko 0,5% procesora, namestio onaj bočni skrol da mi budu zum in zum out, odlična stvar u fotošopu i ilustratoru, nemam zamerke za sad, oko 2 nedelje ga koristim, nisam ga još punio.
Prethodni bežični miš je imao problema da dobaci 4 metra od kreveta do kompa, s ovim nikakav problem, radi lepo i na ćebetu :D
Odlična fora kad ti neko dođe je da uključiš BT na telefonu i spojiš miša sa telefonom i pojavi ti se kursor na telefonu, ona fora "dečko, super ti je taška" :D

Nemaš pojma koliko mi je ovo korisna i bitna informacija. Mogao bi da radiš opise uređaja jer kontaš kako se zapravo koriste :D Ovo za upravljanje kompom preko smartfona je kul ali to već imam na telefonu i bez blututa.

Mene samo zanima oko kvaliteta izrade i trajanja dugmića, mada ću verovatno ipak sačekati MT750 za 20-tak dolara a ovaj gejmerski prodati.
 
Pa rekoh da ne odemo postovima u off.
Nisam znao ni da postoje HP misevi. Nit sam video niti pojma imao,slucajno naleteh na nekim oglasima, pa rekoh da l' neko imao iskustva sa njima.

Imam HP Omen X9000. Nakon godinu i po dana crkao middle click. Što se ostalih stvari tiče, meni je odličan i to je najudobniji miš kojeg sam ikad koristio plus skrol otporan i tvrd. Ima čak i LED indikator trenutnog DPI podešavanja. Iako sad primarno koristim MS Pro Blade jer nije bilo ništa bolje za cijenu koliko sam platio Omena maja 2017 (45KM) još uvijek se premišljam o zamjeni mikroprekidača na Omenu pa koliko koštalo da koštalo.


MS Pro Blade iako ima tvrd skrol, pri brzom skrolovanju daje osjećaj da će točkić ispasti iako rezultat rada govori suprotno. Ono što me pozitivno iznenadilo kod njega jeste to da kroz softver može da se postavi drugi DPI u odnosu na 4 reklamirana, a i LED se da isključiti. Podešavanja se pamte u memoriji miša što me jako iznenadilo za jedan jeftini miš.
 
Poslednja izmena:
Nemaš pojma koliko mi je ovo korisna i bitna informacija. Mogao bi da radiš opise uređaja jer kontaš kako se zapravo koriste :D Ovo za upravljanje kompom preko smartfona je kul ali to već imam na telefonu i bez blututa.

Mene samo zanima oko kvaliteta izrade i trajanja dugmića, mada ću verovatno ipak sačekati MT750 za 20-tak dolara a ovaj gejmerski prodati.

ne, ne, upravljaš telefonom putem miša :D
Kolega koji ima onog mx logiteka kojeg je rapoo skinuo se oduševio kad je video MT750, kvalitet izrade je po meni super ali kratko ja njega imam da bi ti dao preciznije iskustvo, to treba 3-4 meseca barem koristiti, moj još izgleda kao kad sam ga otpakovao. Isto je i sa dugmićima, oni obično ne riknu za 6-12 meseci mada to nije problem rešiti čak i ako se desi.
Ja sam ga platio oko 28$ + 600 din za PDV, sumnjam da ćeš ga naći za 20$ (pre neki dan sam ga video za 29.99$ ali sad je već 35$)! Možda ako budu neki popusti za CNY ali onda će stići u maju :D
Ja sad gledam neku rappo vajrlez tastaturu sa normalnim tasterima a ne onaj ultra slim bs...
 
Oni jako cesto ponavljaju popuste. Mislim da sam ga ja platio 24, a mozda sam video da je bio i 22 u nekom trenutku, ali nisam siguran. Ostao je u wish listi i primetim te promene cena povremeno.

Inace, ja sam ga koristio nekoliko nedelja, i nakon toga prebacio na HTPC.
Kvalitet izrade je sasvim dobar, a sto se preciznosti tice, ipak sam osetio razliku kada sam se vratio na Razer, ali ne mogu da kazem ni da mi je smetalo da koristim rapoo, niti da je zbog toga prebacen na htpc, vec mi prosto ne treba na glavnom kompu.

Dakle, izrada je dobra, oblik je dobar, osecaj pri koriscenju dobar, kao i domet, i, sto se mene tice, odlican za svaku vrstu upotrebe koja ne zahteva vrhunsku preciznost.
 
Ja sam kupio 4 kom, najjeftiniji je bio poslednji, u novembru 22,46 $, najskuplji 26$. Promenili su pakovanje, sad je dosta lošije, tu su verovatno smanjili cenu za 1-2$. Kome se ne žuri JoyBuy često ima akcije, pa uglavnom vredi sačekati.
 
Ja imam Razer DiamondBack 3g iz 2007-me i jos radi, u paru sa Razer Goliathus koju sam isto takodje tada uzeo.

Sta su sve preziveli i dan danas sluze, ali planiram u nekoj blizoj buducnosti da predjem na wireless peripherals all the way. :D
 
srecno u privikavanju, meni je to bio dealbreak kad sam gledao i za malo kupio mx anywhere 2s. bilo mi je bas cudno da su to tako "resili" u danasnje vreme jer je middle click must have, barem za mene...

Ipak ima dva moda za tockic, kad odradis klasican srednji klik, prebacuje u mod koji ima otpor za skrolovanje, kao klasican mis, sjajno :)
 
e pa kul, to je vec bolje. logi je uvek imao neka svoja resenja za skrol. moj g502 ima tvrdji i grublji skrol na sta sam navikao + ovo dodatno dugme za free spin ili kako se vec zove sto takodje ume da bude korisno kod duzeg skrolovanja.

nadam se da ce i baterija da ti bude dobra po cemu je opet logi dobro poznat.
 
logiju je uvek skrol super rešen,i na g203 je odličan iako je najobičniji.

jedina 'zamerka' posle nešto dužeg korišćenja je kabl tj sad mi je krivo što se nisam očepio za bežičnu verziju istog,koji je jelte sledeći miš. :)
 
Jedan problem koji sam primetio, posto sam namestio dugme ispod skrola, da izigrava srednji klik, to podesavanje se nekad izgubi (vrati na default) pri restartu windowsa.. Dovoljno je samo da pokrenem Set Point (logitech program gde se menjaju komande dugmica), i onda sve sljaka..

Vidim po netu da je to problem, da li postoji mozda neki workaround, da nekako namestim da se Set Point pokrece sa windowsom?
 
Isteklo vreme za edit a poštar je upravo doneo Intellimouse Classic o kojem sam pisao pre stranicu, dve. Lepo je ponovo imati pod šapom Intellimouse, a bluetrack radi posao na lakiranom stolu.
a2b6a7f072b42fd8eb3f64f4a6fecacb.jpg
12b52a76de0c9de171ded4442acf6ef9.jpg
 
Danas kupio Logitech G403, pre toga koristio kratko Bloody V8M.
G403 mnogo udobniji za moju šaku. Zadovoljan sam kvalitetom i ergonomijom.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
68f29d7fb760a5f0d754d74bfd503adb.jpg
498a8ed345f1431f96f1757e783e3722.jpg

ccb7e29dd2bd6b8cfe7ea945f4f6e7e6.jpg
 
Poslednja izmena:
Našao sam MX Anywhere 2s za oko 40eur, pa sam iskoristio priliku da kupim. Jeste manji i neudobniji u odnosu na Master, ali sasvim dobro rešenje za torbu laptopa. Kvalitet i preciznost miša je vrhunska i oko toga nema ništa posebno da se kaže.
Zaista je odličan, ali smatram da bi 55-60eur trebala da bude neka redovna cena za ovaj miš; 10k dinara koliko traže u našim prodavnicama je užas.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Našao sam MX Anywhere 2s za oko 40eur, pa sam iskoristio priliku da kupim. Jeste manji i neudobniji u odnosu na Master, ali sasvim dobro rešenje za torbu laptopa. Kvalitet i preciznost miša je vrhunska i oko toga nema ništa posebno da se kaže.
Zaista je odličan, ali smatram da bi 55-60eur trebala da bude neka redovna cena za ovaj miš; 10k dinara koliko traže u našim prodavnicama je užas.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Desp, ja imam Anywhere 2, a znam da je i kod 2s tako, srednji klik nije na točkiću, već na dugmetu iza. To me je baš nerviralo, a i Anywhere serija mi je pomalena, pa sam razmišljao uzeti MX Master 2S. Da li znaš li je i kod njega srednji klik skinut sa točkića, pa se koristi za to dugme iza točkića? Hteo bih neki Logitech koji ima bluetooth, a i fast-scroll i klik na točkiću.

Da li je neko probao Triathlon i kakvi su utisci?
 
Sa https://www.windowscentral.com/logitech-mx-master-2s-review
The main scroll wheel is outstanding. By default, it's a step wheel with discernable clicks between each scroll step. However, Logitech also brings its "speed-adaptive scroll wheel" tech to the MX Master 2S that auto-shifts from click-to-click to hyper-fast scroll. How this works is if you are in a long document or web page and you scroll, it acts like in a step fashion, but if you spin the wheel very fast, it removes that step click and switches over to fast scroll. Once the wheel slows down again, it shifts back to click-to-click. Of course, by depressing the top middle button (a.k.a. "gesture button") you can permanently toggle between fast scroll and click-to-click as a preference. Finally, that wheel acts as middle-click too for those who use that option.

Taj gesture button bi trebalo onda da bude kao što je kod G502 ili G9x, on uključuje koji režim skrola će biti aktivan, a klik na točkić je srednji klik.
 
Na Mx Master 2S postoji srednji klik na točkiću, a dugme iza točkića služi da se uključi/isključi fast scroll. Takođe, na Mx Master mišu sam scroll točkić je po meni mnogo bolje rešen; može da se podesi osetljivost tako da prilikom brzog okretanja točkića automatski prelazi u fast scroll i nazad. Kao što si opisao u postu.

Smatram da je anywhere miš precenjen u poređenju sa Mx Master. Konekcija jeste vrh, takođe i senzor (ovih dana sam ga koristio najviše na staklenom stolu i prezadovoljan sam), ali svejedno ima stvari koje mu nedostaju. Prednost su mu dimenzije ukoliko se stalno nosi u torbi; Mx Master je definitivno prevelik za stalno nošenje.


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Danas kupio Logitech G403, pre toga koristio kratko Bloody V8M.
G403 mnogo udobniji za moju šaku. Zadovoljan sam kvalitetom i ergonomijom.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
68f29d7fb760a5f0d754d74bfd503adb.jpg
498a8ed345f1431f96f1757e783e3722.jpg

ccb7e29dd2bd6b8cfe7ea945f4f6e7e6.jpg

To je znaci G403? Slicni su G403, G703 i Wireless Pro... Sto znaci Wireless Pro lezi u ruci sigurno perfektno.
Verujem da na taj oblik najvise ljudi moze da se privikne veoma brzo.
 
Koja je razlika između G703 i G700s?

I da li je i dalje bolji G900 od G703?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
I pored svega koristim g203 od 20e [emoji16]
f3742046ffd29d0edff4024622928b1e.jpg
c999f172aa5b54f56109b2853b47686f.jpg


Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno