Šta je novo?

Koje miševe imate?

Imam G402 Fury, kao sto rekoh ali mi se nesto bas i ne svidja, bolji jeste od G400 sto se tice ergonomije... A cuo sam da je dobar mis (metalan je na dnu) i lepo izgleda uzivo (mada ne znam da li bih se navikao na njega... A ne daje mi se 100E za neki Logi...
 
Asus spatha i mogu vam reci da nisam zadovoljan. Baterija crkla samo sto je izasao iz garancije,tj procurela jedva sam spasao mis. Poceo da mi se pusi u ruci morao sam elektroniku alkoholom da cistim.
 
Da li je na poslednjim serijama Logitech G602 misha sredjen bug sa wheel (scroll) clickom ili i dalje imaju taj problem?
 
Ja trenutno koristim A4Tech ZL5A. Kao i uvek sa njihovim misevima, jako sam zadovoljan, prosli mi je trajao 8 godina. Sad pre nego sto sam uzeo ovaj sam bio uzeo Genius Deathtaker kojem je levi klik otisao posle mesec dana tako da sam onda lepo vratio novac i uzeo ponovo A4Tech. Sto se mene tice, nema bolje. :)
 
ima li neko iskustva sa MX Master 2S?
Ja ga koristim vec nekih 3 meseca i mogu ga slobodno preporuciti. Ako koristis mis za posao ( cad, max, ps....) onda bolji tesko da ces naci. Za igrice ima miseva koji imaju vise funkcija, osetljiviji su, itd....ali za produktivnost b9lje po meni nema. 1 sam dopunio baterije preko kabla dosad...i to je to. Ako imas nekih konkretnih pitanja pisi. I da, imam crnu verziju....bela dobro izgleda ali je znam k9liko dugo, plasio sam se da se prlja lako. Programirao sam ga za 3 masine, pa samo dole prebacim lako s jedne na drugu.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^ hvala na odgovoru, uzeo sam mis ubrzo nakon ovog pitanja pa evo da napisem ukratko i ja koju rec.
takodje sam u startu razmatrao belu boju ali sam ipak zbog prljanja odabrao crni koji mnogo dobro izgleda.

mis je za devojku i svakodnevno koriscenje, nista specijalno. navikli smo na miseve koji imaju visinu i dobru ergonomiju pa je zato ovaj usao odmah u najuzi izbor.
misam ga preterano koristio jer masina nije bas skroz kompletirana ali sam bio u iskusenju da uzmem i sebi jedan.

preko unifying-a i bez ikakvih drajvera se bez problema povezuje sa sva 3 sistema koja imam (macos, win i linux). odlicni su i drajveri uz mnogo mogucnosti i podesavanja.

jedina mana je ovaj nekako labav i neprecizan middle scroll click koji cesto kortistim. imam corsair m95 takodje zbog oblika i tezine (ne koristim stvarno svih 16 dugmica) i njegov scroll mi je savrsen.
eto, to je jedina mana kod mx mastera koja me je odvratila od kupovine.

za bateriju sam cuo da je odlicna i verujem da ce dobro da se pokaze u praksi.

evo i jedne slicice koncepta kako ce sve biti i mislim da se ovaj mis uklapa uz svaki setup :)

DSC_0444.JPG
 
Posle mozda 3 godine prvi problem sa Razer DeathAdder Chroma - srednji klik slabije reaguje na pritisak. Prilikom normalnog pritiska cuje se klik ali se ne registruje. Tek kada jace pritisnem registruje. Kako me mrzi da otvaram i tu cackam resio sam da se ponovim i da se vratim Logitech misevima. Izbor je pao na G703 jer sam mislio da u nekoj doglednoj buducnosti isprobam i onu podlogu za bezicno punjenje.

Mis meni sjajno lezi u ruci koja se vec godinama navikla na Deathadder oblik. Nije identican, Deathadder je za mrvicu duzi i pozadi malo zakrivljen u desno ali generalno odgovara mojoj saci koja je otprilike neke srednje velicine, nije lopata :). Kada sam gledao miseve jedna od bitnijih stavki mi je bila tezina misa posto nikako ne mogu teze miseve. Zbog toga sam i poklonio G700s, koji je stvarno odlican mis ali je tezak ko tuc. G703 je lagan, nisam merio ali mi se cini da je mozda za nijansu tezi od Deathadder bez tegova. Bocne strane su prekrivene gumom dok je ostatak misa od plastike koja je slicna plastici na G700s, neka prijanjajuca plastika pa se ruke ne klizaju a guma sa strane pomaze da se mis bez problema podize pri igranju. Input lag nisam primetio, sve je identicno kao kada sam igrao sa Deathadder.

Uz ukljuceno osvetljene na breathing mod predvidjeno trajanje baterije u sofrveru pise da je 30 sati rada. Ja jos ne znam kolike ce zaista trajati posto od kada sam je uzeo sam za kompom povremeno, morace da prodje neko vreme redovnijeg koriscenja dok ne steknem pravi utisak. Ali duze traje od one Eneloop koja dolazi uz G700s, to je definitivno, ona mi je drzala jedan ili mozda dva dana pre nego sto je morala da se puni.
 
Posle mozda 3 godine prvi problem sa Razer DeathAdder Chroma - srednji klik slabije reaguje na pritisak. Prilikom normalnog pritiska cuje se klik ali se ne registruje. Tek kada jace pritisnem registruje. Kako me mrzi da otvaram i tu cackam resio sam da se ponovim i da se vratim Logitech misevima. Izbor je pao na G703 jer sam mislio da u nekoj doglednoj buducnosti isprobam i onu podlogu za bezicno punjenje.

Mis meni sjajno lezi u ruci koja se vec godinama navikla na Deathadder oblik. Nije identican, Deathadder je za mrvicu duzi i pozadi malo zakrivljen u desno ali generalno odgovara mojoj saci koja je otprilike neke srednje velicine, nije lopata :). Kada sam gledao miseve jedna od bitnijih stavki mi je bila tezina misa posto nikako ne mogu teze miseve. Zbog toga sam i poklonio G700s, koji je stvarno odlican mis ali je tezak ko tuc. G703 je lagan, nisam merio ali mi se cini da je mozda za nijansu tezi od Deathadder bez tegova. Bocne strane su prekrivene gumom dok je ostatak misa od plastike koja je slicna plastici na G700s, neka prijanjajuca plastika pa se ruke ne klizaju a guma sa strane pomaze da se mis bez problema podize pri igranju. Input lag nisam primetio, sve je identicno kao kada sam igrao sa Deathadder.

Uz ukljuceno osvetljene na breathing mod predvidjeno trajanje baterije u sofrveru pise da je 30 sati rada. Ja jos ne znam kolike ce zaista trajati posto od kada sam je uzeo sam za kompom povremeno, morace da prodje neko vreme redovnijeg koriscenja dok ne steknem pravi utisak. Ali duze traje od one Eneloop koja dolazi uz G700s, to je definitivno, ona mi je drzala jedan ili mozda dva dana pre nego sto je morala da se puni.

Ako budes hteo da popravljas tog Deathadder-a, javi se, lako se to sredi.

G700 je malo tezi zbog baterije, zavisi koju bateriju mu stavis, onda u zavisnosti od tezine, mis dobije teg, meni recimo to jako odgovara, ali probao sam i G900, on je ja mislim 3x laganiji, takodje i on mi odgovara, lako se prilagodim, ali jedini mis na koga nikad nisam uspeo da se prilagodim je bila Mamba 2012 4G. Inace, primetio sam da mi taj oblik ne odgovara zbog klikova, nekako to je jedini mis sa kojim nisam precizan, ne kliknem precizno, tako isto i deathadder.
 
Ja presao sa zmije na g403 i prezadovoljan.

Osim sto mi je krenula vec guma sa desne strane da se guli.

Jel ta guma spada pod garanciju?

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Razeri i g700 su izgleda suprotni polovi po pitanju ergonomije.

Meni je g700 bio neprihvatljiv, tj bukvalno mi je remetio normalnu upotrebu kompjutera jer je tezak kao tuc, a uopste nema neklizajuci hvat, pa sam morao da se borim sa njim non-stop, dok su mi naga2014 i DA pasovali kako sam ih kupio (mada mi DA najvise odgovara).

Tuzno je samo koliko je Naga slabog kvaliteta za tako skup mis. Cak i baguje na podlozi na kojoj ne baguje ni jeftini bezicni genius.
 
@imarkovic @orchard Cekam odmor da ga sredim, videh po jutjubu da nije nista komplikovano ali sada me bas mrzi da cackam. A iskreno vec duze vreme gledam da uzmem neki bezicni pa mi sam ovo iskoristio kao povod. Inicijalno sam razmatrao G900 i G903 ali me nekako plase ona udubljenja izmedju tela misa i levog i desnog klika pa rekoh kad vec dajem 100e da uzmem neku siguricu.

A da, kao sto @Rio rece G700s ima bas los grip sa strane, jeste ona plastika hrapava ali to bi bilo ok da je mis laksi. Ovako, tezak mis a jos ima onaj greben gde posle prelazi u udubljenje za plac pa zbog toga sam mis sa strane drzao uglavnom jagodicom palca. Ok je to za browsing ali kad god igram i podizem misa mora bas dobro da se uhvati. Poklonio ga bratu, odusevljen, ionako ne igra igrice.
 
@imarkovic @orchard Cekam odmor da ga sredim, videh po jutjubu da nije nista komplikovano ali sada me bas mrzi da cackam. A iskreno vec duze vreme gledam da uzmem neki bezicni pa mi sam ovo iskoristio kao povod. Inicijalno sam razmatrao G900 i G903 ali me nekako plase ona udubljenja izmedju tela misa i levog i desnog klika pa rekoh kad vec dajem 100e da uzmem neku siguricu.

A da, kao sto @Rio rece G700s ima bas los grip sa strane, jeste ona plastika hrapava ali to bi bilo ok da je mis laksi. Ovako, tezak mis a jos ima onaj greben gde posle prelazi u udubljenje za plac pa zbog toga sam mis sa strane drzao uglavnom jagodicom palca. Ok je to za browsing ali kad god igram i podizem misa mora bas dobro da se uhvati. Poklonio ga bratu, odusevljen, ionako ne igra igrice.

Veruj mi, to udubljenje ne utiče na rad, ne oseća se, a zahvaljujući tome, prirodnost klikova je povećana, jer kod tih rebara, unutra i levu i desnu stranu drži mala šipka, tako da je prednja strana miša totalno nezavisna od tela, odnosno onog gde naleže dlan, miš je komplikovan do zla boga po pitanju mehanike, mislim veoma su poradili na tome. Ali, daleko je skuplji od 100eu, što ne opravdava, po meni treba da košta 70eu i to je to.

G700 ne vole preterano, pogotovo gejmeri, ali meni je to miš koji mi odgovara po svemu.
 
@Dr.Mare
Nisam ni registrovao ovaj problem sa srednjim klikom.

To je jedan od problema koji sam imao sa nagom.
Postoji mogucnost da ga mozes resiti vazduhom pod pritiskom, tako sto uguras cevcicu kroz otvor izmedju tockica i tastera, sa obe strane, i bogato produvas vazduhom.

Razumem da covek bude skeptican oko ovoga, jer sam i sam bio, ali eto, ovo mi je bio prvi primer da i "laka artiljerija" moze da popravi nesto.

I vrati se problem posle nekog vremena, da bi nestao nakon ponovnog postupka.

Meni, inace, osim slabog srednjeg klika, preskace i skrol kao dodatak.
 
Veruj mi, to udubljenje ne utiče na rad, ne oseća se, a zahvaljujući tome, prirodnost klikova je povećana, jer kod tih rebara, unutra i levu i desnu stranu drži mala šipka, tako da je prednja strana miša totalno nezavisna od tela, odnosno onog gde naleže dlan, miš je komplikovan do zla boga po pitanju mehanike, mislim veoma su poradili na tome. Ali, daleko je skuplji od 100eu, što ne opravdava, po meni treba da košta 70eu i to je to.

G700 ne vole preterano, pogotovo gejmeri, ali meni je to miš koji mi odgovara po svemu.
Pa imam miš, koristio sam ga dok ga nisam poklonio do pre nedelju dana :). To je priča iz mog iskustva, ok, moj način korišćenja verovatno nije kao tvoj pa napisah u kom scenariju mi je miš bio prilično neudoban.

Elem, G703 sedmog dana otišao na punjač, otprilike po 4-5 sati dnevno je korišćen. Prilično sam zadovoljan. E jedino što bih voleo je da ima malo šire dupe, navikao sam na Deathadder. Ali nije ništa što remeti rad.
 
@Dr.Mare

Po specifikaciji proizvodjaca G703 je bez baterije tezak 107gr dok je G700s, takodje bez baterije tezak 126.8gr. Nisam bas nesto siguran da je ta razlika u tezini tako dramaticno velika....
 
Pa ne mozes tako reci ako nisi oba koristio...

Prvo, sta dobijas ako meris G700s bez baterije? Nista, moras tu onda i kabl da uracunas u tezinu. A ako ga stalno koristis na kablu onda skroz gubi poentu... Drugo, G703 nema uklonjivu bateriju vec samo jedan tegic od 10g (primecuje se razlika sa njim i bez njega ;)). Ne znam koliko puta da napisem, G700s je odlican za office i browsing, tu nemam nikakve primedbe, vrhunski mis, kapa dole. Za gejming je meni los. Imas misa od 147g (sa baterijom, podaci sa Logi sajta) gde je zbog baterije centar mase pozadi, los grip i prilikom stalnog podizanja guzica misa ostaje dole. Sa druge strane imas misa od 107g, odlican grip i centar mase je na sredini. Razlika je nebo i zemlja, posebno kada igras na manjoj osetljivosti pa moras stalno da podizes misa od podloge. Ajde prvih nekoliko puta se ne primeti, ali igraj sat vremena tako...

Mislim ne pricam ovo napamet, to je moje iskustvo sa oba misa. I naravno, ima njih kojima tezina ne smeta, u stvari dosta ljudi voli teze miseve cak i za gejming.

A 20gr primetis i kada su djubrad smanjili Milke na 80gr a ostavili istu cenu :D
 
Ok, ja istini za volju nisam gamer, koristim G700s za sve ostalo i ne smeta mi tezina (ovde mislim na 147gr sa baterijom) Naravno svako ima drugaciju ruku pa mu odgovaraju i razliciti oblici i tezine misa. Samo sam se pitao da li je ta razlika bas toliko znacajna.....cisto informacije radi nisam mislio da ti oponiram.
 
40 grama je razlika, izgleda, a ne 20g.

Ali evo, ispade da je Naga 135g, a Deathadder 105g. Stoje mi jedan do drugog, i nikada ne bih rekao da je znacajna razlika, a uvek sam se zalio na g700 i tezinu.
Sigurno da nije stvar u samoj tezini, nego u kombinaciji tezine i hvata (nekome odgovara, a nekome ne).

Nemam nikakvog razloga da blatim Logitech. Upravo kucam na njihovoj tastaturi, imam njihove zvucnike, na "HTPC" je njihov jeftiniji bezicni mis (gumirani bokovi), ali sa g700 je borba bila. Ili stezanje, ili klizanje, pa biraj.
Mislim, mogao sam da ga zadrzim, nije tragedija imati mis koji ne odgovara, moze da se koristi, ali zasto bih to radio.

Naga, eto, ima 135g, a nisam ni znao, jer ima hrapavu gumu sa desne strane, i dovoljno je samo drzati naslonjen mali prst.
 
kod kuce mx518, u igraonici 12 mx518ica sa alija, rade kao sat i necu ih menjati N I K A D A. najbolji mis ikad!
 
To sa Alija je nesto skorije nabavljeno? Vidim da je cena ok, jel i kvalitet ok? Neki stari lager ili? Vidim da je ova novija verzija sa vecim podlogama, ne znam kakva je ona po pitanju kvaliteta u odnosu na prvu seriju (sa manjim podlogama).

Moj mx518 evo vec 12 godina bez greske radi, hteo bih jos jedan da uzmem. Nisam gejmer, ali jedna od najboljih investicija u hardver koju sam mapravio (secam se da sam ga tada platio 60e sto je u tom trenutku bilo bas mnogo za mis). Ako su te novije serije istog ili makar slicnog kvaliteta kao moj, da uzmem par komada pa neka stoje :)
 
Poslednja izmena:
Ako se skupi dovoljan broj mozemo da narucimo i ovaj 10 pack. Ja sam zainteresovan...
 
Nazad
Vrh Dno