Šta je novo?

Koje miševe imate?

Meni ni jedan A4 mis koji sam nalazio nije odgovarao saci. Bloody V7 posle sat vremena gejminga, grci mi se saka i bole prsti. Surf i ostalo sve ok.
 
Planiram i ja da uzmem misa. Koliko vidim ti A4Tech su najbolji od tih jeftinih?Moze i neki drugi predlog Redragon, Marvo? Uglavnom max 2000din.
Ženin burazer razbio Bloody V7 pa kupio Redragon. Kaže da se baš za**b'o.
Poredio sam sa ženinim Bloody V7m i mojim X87 i zaista mi deluje lošiji i malo neudobniji, ali oko udobnosti je već subjektivna stvar.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Uzeo A4tech Bloody, zadovoljan sam.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Imao sam redragon hydra... I moram da kazem da je mis odlican sto se tice udobnosti, funkcija... Ali je crkao skrol.... :-\ eno ga u fioci bleji, ne znam sto ga ne bacim. Porucen je bio sa gearbesta i imao je neku cenu manju od 2000. Kod nas je tad bio 4000 u domacim radnjama.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
takav primerak ti se pao nema pravila....inače hidra je odlična po pitanju ergonomije...
 
Porucen novi Pro Intelli za posao. Nahvalili su ga do neba pa da vidimo da li je istina.
 
Svega ima danas na trzistu od zadnjeg bofla do sasvim solidnih proizvoda. Moje misljenje je da, i dalje, miseve proizvodi stari, dobri Logitech. Koji cete model - odlucite sami prema sopstvenom nahodjenju, ima ih dovoljno za razlicite namene, potrebe i ukuse - zicni, bezicni, veliki, mali, opticki, laserski, klasicni, gaming, skupi i manje skupi (sta da se radi, vrhunska roba ne moze bas da bude i jeftina).
Takodje, niko vam ne brani da eksperimentisete sa kupovinom miseva drugih proizvodjaca, na kraju cete doci do istog zakljucka.
Logitech i tacka!
 
Poslednja izmena:
Logitech je đubre, možda skupi modeli imaju kvalitet, ovi standardni plastikaneri koje ja koristim do 30-40 EUR su loši u svakom pogledu. M705 dobio pre par meseci na poslu, i već mu brljavi srednji klik. Kod kuće imam par komada, svi su loši (M510, M310..), sad koristim Rapoo. Poslednje što je valjalo je LX7, a to sam kupio pre više od 10 godina.
 
Poslednja izmena:
Koristim Bloody T70, umesto V7. Osete se unapređenja, i kod senzora i kod dugmića. Vredi doplatiti.

Softver je ostao problematičan, npr kada sam ga instalirao bio je aktiviran i ukjučen core 3(ili 4), ako je uključen neki "shooteing mod", što se lako može greškom desiti pritiskom na neko mod dugme, nisam mogao da selektujem tekst, isto je bio problem sa dvoklikom. Tako ako miš zeza, miš je 99,99% ispravan, samo se prvo treba malo poigrati sa podešavanjima i obratiti pažnju na aktivirane modove. Najlogičnije bi bilo da po instliranju softvera bude uključen Core1, pa ako nekom treba neki drugi neka ga uključi, nije miš namenjen samo sa pucačine:S:
 
Poslednja izmena:
Logitech je đubre, možda skupi modeli imaju kvalitet, ovi standardni plastikaneri koje ja koristim do 30-40 EUR su loši u svakom pogledu. M705 dobio pre par meseci na poslu, i već mu brljavi srednji klik. Kod kuće imam par komada, svi su loši (M510, M310..), sad koristim Rapoo. Poslednje što je valjalo je LX7, a to sam kupio pre više od 10 godina.

Ne znam sta im radis. Ja imam samo tri Logitech misa. G700s na kome od 2012 dva klinca, sad su vec momci, igraju sve moguce igre i on radi SAVRSENO!!!(uparen sa Logitech k800 illuminated wireless keyboard)
Drugi je MX Performance koji uglavnom ja koristim, od 2013,(u kombinaciji sa Logitech wave keyboard k350) za sve moguce namene osim gaminga.....*mjau**mjau**mjau*, ne stizem od obaveza, nije da ne volim. Ni sa jednim od navedenih modela nisam imao niti jedan jedini problem. Svi dugmici rade bez greske, senzori odlicni, podesivi do najfinijih detalja, software odlican.
I na trecem kompu imam neki (ne znam ni model) Logitech wireless kombo (mis+tastatura) iz 2003 godine (postavicu sliku ovih dana, mozda se neko seca). Radi kao prvog dana, stara generacija, bez software-a i bez dodatnih dugmica, bez podesavanja dpi, ali radi kao sat.
Dakle sve sto sam kupio od Logitech periferija radi pouzdano i dugo. Koristi se poprilican broj sati dnevno, bez izivljavanja, udaranja i lupanja po dugmicima kao da od tog zavisi brzina i preciznost reakcije. I svi ljudi koje znam i koji koriste Logitech imaju potpuno isto iskustvo.
Elem, hoces kvalitet - platis kvalitet, koristis na predvidjen nacin i nemas problema. Za pomenute tastature vazi isto, mada one ovde nisu tema.
A reci za Logitech da je djubre, u najmanju ruku je neozbiljno i ne bih takvim ocenama pridavao vaznost.
 
Koristim na poslu, u kancelariji, ne igram igrice, ne lupam i sl. Kvalitet je nikakav, Logitech pre deset i više godina je druga priča, ali od stare slave se ne živi.
 
Koristim na poslu, u kancelariji, ne igram igrice, ne lupam i sl. Kvalitet je nikakav, Logitech pre deset i više godina je druga priča, ali od stare slave se ne živi.

Kada sam 2012 kupovao G700s, takodje su ovde neki pisali da je Logitech pre 10 godina bio Ok, ali sada je kvalitet slabiji. I 2013 kada sam kupovao MX Performance, pisalo se ovde kako levi klik crkne posle par meseci......Evo ja do sada ni sa jednim Logitech proizvodom (nabrojano u prethodnom postu) nisam imao ni najmanji problem, a prodje vec dosta godina intenzivnog koriscenja.....
Na kraju krajeva, ima na trzistu svega, razne su cene, probajte, eksperimentisite, uporedjujte, pa sami prosudite. Ja sam u najboljoj nameri izneo svoje misljenje zasnovano na dugogodisnjem korisnickom iskustvu sa Logitech misevima i tastaturama, mozda nekome bude korisno kod odluke o kupovini.
 
Poslednja izmena:
Prblem je kada na prodatih 1.000.000 uredjaja ljudi koji spadaju u statisticke greake (po broju kvarova) dodju na forum i pisu kako je crklo ovo ili ono umesto da se vrate do radnje i uz racun zamene, ali to je normalno jer su forumi sad takvi.
Neko kesira za logi podlogu 18.000 jer jelte puni bezicno logi mis od 12.000 ili 20.000 non-sense...
meni se nikada nista nije pokvarilo od tih periferija. Ne znam ni kako bih mogao da ih pokvarim osim lupanjem, ali to je onda moja krivica.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Crkavaju uglavnom po isteku 2- ili 3-godišnje garancije, garantni period je sasvim u skladu sa kvalitetom. Ne znam za ostale, ali ja koristim računare i periferije još od vremena kad su se čistili valjci i kugle na miševima, tako da sam se namenjao istih.
 
Koristio nekoliko Logitech tastatura i miševa (trenutna tastatura takodje njihova). Osim MX Marathona na kojem je otišao srednji klik posle dve godine nemam većih zamerki. Ranije su bili nesumnjivo kvalitetniji/dugotrajniji, ali isto to može da se tvrdi za sve proizvodjače.
 
Crkavaju uglavnom po isteku 2- ili 3-godišnje garancije, garantni period je sasvim u skladu sa kvalitetom. Ne znam za ostale, ali ja koristim računare i periferije još od vremena kad su se čistili valjci i kugle na miševima, tako da sam se namenjao istih.

Izgleda da bas nemas srece sa misevima.....ja kupim kvalitetno, koristim pravilno mada intenzivno i to radi i traje godinama. I da ponovim, poznajem bas veliki broj ljudi koji su apsolutno zadovoljni Logitech proizvodima.
Naravno, postoje i ljudi kao ti koji imaju neko drugo iskustvo, no reci da je logitech djubre na osnovu licnog iskustva, ma koliko ono dugo bilo, je svakako neozbiljno i pogresno. Na kraju krajeva ne bi Logitech bio tu gde jeste da nema odgovarajuci kvalitet.
 
pa i da crkne na svake 2,3 godine pa to je normalno jer je tehnicka stvar u pitanju, to im je vek trajanja, tj vek trajanja svega je onoliko koliko imas garanciju, zAPad je na to navikao i posle se otpisuje,baca,menja. a ako traje preko garantnog roka super! to sto je nekada digitron bio na one kuglice pa nema sta da se pokvari a danas su sa baterijama pa se kvari je posledica tehnoloskog razvoja i normalno da ce se sve kvariti. :D
 
problem stoji kada se odredjeni proizvodjač proslavi posle dugogodišnje proizvodnje periferija i masovne prodaje iste i onda kad se obogati više se ne obraća pažnja na kvalitet-posle može da uradi odredjenu periferiju bilo kako više se ne obraća pažnja na kvalitet bitan je samo logo i to je to...
 
Koristio nekoliko Logitech tastatura i miševa (trenutna tastatura takodje njihova). Osim MX Marathona na kojem je otišao srednji klik posle dve godine nemam većih zamerki. Ranije su bili nesumnjivo kvalitetniji/dugotrajniji, ali isto to može da se tvrdi za sve proizvodjače.

Yep. Imam mx510 i mx518 koji jos uvek rade (samo su klizaci otisli i skrol malo glavi usled prljavstine), klikovi su i dalje kao novi (i prilicno tvrdi). Kod familije g500 i dalje sljaka jedino je onaj braided kabal malo degradirao usled koriscenja.(mada se zna da je ta serija imala problema sa duplim klikom).
Sto se Logitecha tice mislim da im je kvalitet otisao kada su presli na "S" oznaku za gaming seriju odnosno u rebrand zarad ulaska u mainstream...

G700s koji se hvali, ortak je imao 3 komada koje je uzeo (za sebe) kada je otvorio firmu, svi su mu riknuli u roku od 3 godine (dupli klik, neke je sam budzio da prorade). I dan danas kuka kako nema ergonomicnijeg misa za njegovu saku.
MX Master 1 mi je skoro geknuo 2 meseca pred istek garancije. Zamenio sam ga sa g603 jer mi odgovara ergonomija (+ne moram da razmisljam o punjenju tj baterijama min 6 mes.) i iskreno ne ocekujem da zivotni vek bude nesto duzi od garancije, jer je postalo potrosna roba, cak i ova nova generacija im dolazi sa serijskim greskama koje se manifestuju posle odredjenog vremena. Kao backup drzim zowie ec1 (iako izrada nije nesto, sljaka). Pre mx mastera sam "pregazio" 2x g400s (1x kabal, 1 d-click), 1x ss sensei i ss rival, 1x da black (skrol)...

Jedino sto zalim je sto nisam uzeo jos jednu CM TK Storm sa brown prekidacima (ili makar blue), kada jos se nisu probili kao ime izuzetno kvalitetne periferije su imali. Jos uvek sljaka a tada je bila smesnih 60e ako se ne varam na nekoj rasprodaji.
 
Poslednja izmena:
Samo da javim novost u vezi (ne)srećnog M705 Marathon miša koji koristim na poslu. Ipak je sve ok sa točkićem, nesvesno sam pritisnu dugme koje 'otkoči' točkić i aktivira hyper-fast scroll funkciju. Nije mi palo na pamet, verovatno sam mislio da ono služi za podešavanje DPI. :crash:
 
Yep. Imam mx510 i mx518 koji jos uvek rade (samo su klizaci otisli i skrol malo glavi usled prljavstine), klikovi su i dalje kao novi (i prilicno tvrdi). Kod familije g500 i dalje sljaka jedino je onaj braided kabal malo degradirao usled koriscenja.(mada se zna da je ta serija imala problema sa duplim klikom).
Sto se Logitecha tice mislim da im je kvalitet otisao kada su presli na "S" oznaku za gaming seriju odnosno u rebrand zarad ulaska u mainstream...

G700s koji se hvali, ortak je imao 3 komada koje je uzeo (za sebe) kada je otvorio firmu, svi su mu riknuli u roku od 3 godine (dupli klik, neke je sam budzio da prorade). I dan danas kuka kako nema ergonomicnijeg misa za njegovu saku.
MX Master 1 mi je skoro geknuo 2 meseca pred istek garancije. Zamenio sam ga sa g603 jer mi odgovara ergonomija (+ne moram da razmisljam o punjenju tj baterijama min 6 mes.) i iskreno ne ocekujem da zivotni vek bude nesto duzi od garancije, jer je postalo potrosna roba, cak i ova nova generacija im dolazi sa serijskim greskama koje se manifestuju posle odredjenog vremena. Kao backup drzim zowie ec1 (iako izrada nije nesto, sljaka). Pre mx mastera sam "pregazio" 2x g400s (1x kabal, 1 d-click), 1x ss sensei i ss rival, 1x da black (skrol)...

Jedino sto zalim je sto nisam uzeo jos jednu CM TK Storm sa brown prekidacima (ili makar blue), kada jos se nisu probili kao ime izuzetno kvalitetne periferije su imali. Jos uvek sljaka a tada je bila smesnih 60e ako se ne varam na nekoj rasprodaji.


Vidi ovako, ja sam to i gore napisao, kod mene u kuci dva klinca duze od 6 godina koriste G700s za sve moguce igre. Ne divljaju sa njim ali ga bas puno koriste i mis radi kao prvog dana. Nisam koristio druge modele iz te serije, pa za njih ne mogu licno nista da tvrdim.
E sad, nije Logitech samo gaming serija, imaju oni cak mnogo vise modela za "svakodnevnu" upotrebu i sve to treba sagledati ako ocenjujemo kvalitet proizvoda jedne firme. (Ja licno koristim MX Performance i mislim da bih samo cekicem mogao da ga pokvarim.....)
Ima istine u tome da danas tehnika jako brzo napreduje i da svaki cas izlaze novi modeli sa novim mogucnostima, novim dizajnom itd, a potrosaci zele da imaju te nove modele, pa im stoga i nije bitno da proizvod (mis, tastatura itd) traje mnogo duze od garantnog roka. No za Logitech tvrdim da uprkos tome i dalje pravi veoma kvalitetne racunarske periferije koje ce, uz pravilno rukovanje, potrajati prosecnom korisniku daleko duze od te dve godine koliko iznosi garantni rok.
 
Poslednja izmena:
Slazem se da jos uvek prave (nude) periferije koje su jos uvek iznad konkurencije, barem ono sto sam video. Mada Corsair isto ostavlja utisak izuzetno kvalitetnih periferija, jedino sto u ponudi miseva nemaju nista sto je meni leglo. Ali im zato tastature deluju vrlo solidno (u smislu kvaliteta izrade)
 
bilo bi lepo da za premium cenu pocnu da stavljaju neke kvalitetne i deblje kapice umesto najjeftinijih i najtanjih abs.
bilo koja kineska tastatura, cak i budzet modeli dolaze sa znacajno debljim kapicama a vecina bude pbt.
sry za off.
 
@Dzul, promenis samo scroll i resis problem. Scroll encoder se prodaje u Kelcu, a imam ih i ja, mozes da se javis na pm ukoliko hoces da ga popravis.

@Srle22, vise puta sam ovde pisao, Logitech nije kao ranije, zato sto nije vise Swiss, promenili su vlasnika, koncept, dizajn(kao i logo), kvalitet pre nekoliko godina. Ti imas jedan od zadnjih serija G700s, koji je pravi Logitech, imam i ja G700 koji mi traje evo skoro 5god. i ne planiram da ga menjam, jednom sam mu popravljao problem sa duplim klikovima, to je sve.
Nebitno je sto ce neko da napise kako je zadovoljan sa nekim novim modelom, kako ga ima par godina i sve je u redu, jednostavno generalno nije isti kvalitet kao ranije. Nije problem da se mis koristi 2god. i baci u kantu, problem je sto sto ima premium cenu, a uz to bi trebalo da ide i kvalitet... Desi se i da se pokvari posle godinu dana. To nije bio slucaj sa starijim modelima, bilo ih je mali milion i svaki je bio kvalitetan, bilo da je bezzicni ili ne i svaki je imao senzore kao enkoder umesto tockica. Sada to imaju najskuplji modeli kao G903 koji je blizu 20k, ako ne i toliko. Cak i na njemu moze doci do problema sa duplim klikom.

@ericm, slazem se, debeli PBT je retkost danas i skupo se placa, a nisam znao ovo za kineske tastature, neverovatno.
 
Poslednja izmena:
Logi G9, i dalje radi, evo već 10 godina, verovatno i neku preko, uzeo ga kada je izašao. Sve fabričko, samo sam one gripove uzimao nove, izgule se posle nekoliko godina.
Za ruku, meni bar, veličina i kako držim miša, naj miš ikada. Voleo bih da Logitech napravi neki rimejk :)
 
Mis koji je isto dobar(ali ne kao G9), koji me podseca na njega je CoolerMaster Xornet.
 
Logi G9, i dalje radi, evo već 10 godina, verovatno i neku preko, uzeo ga kada je izašao. Sve fabričko, samo sam one gripove uzimao nove, izgule se posle nekoliko godina.
Za ruku, meni bar, veličina i kako držim miša, naj miš ikada. Voleo bih da Logitech napravi neki rimejk :)

Imam dva komada G9x, menjam samo kablove i klizaljke već godinama :-devil-:
 
Nazad
Vrh Dno