Šta je novo?

Koje miševe imate?

ok je cena
 
Razmisljam da uzmem MX Master 3, ali sam naleteo na dosta mesta da postoji problem sa skrolovanjem, gde glavni tockic ne reaguje bas precizno kod manjih skrolova.

Da li je to reseno, ili ipak ici na MX 2s?

Svako iskustvo je dobrodoslo :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel ima neko iskustva sa SS Rival 3? Hocu da zamenim ovaj moj A4tech V8M, pocinje da me nervira. Levi klik ponekad nece da odradi, kliktanje je bucno i u CS 1.6 mi nisan bezi cesto. Sve sam ispodesavao, pogasio, ali se jednostavno desava da kada pomerim nisan u jednu stranu, ode vise nego sto sam hteo?
 
Posle godina i godina na razeru, nazad u logi vodama [emoji56]
ad2f218c4b2b30bc980092a65431c85c.jpg


Gesendet von meinem SM-N970F mit Tapatalk
Pozdrav, kako razmatram MX3, mogu li da te zamolim za iskustvo nakon 1 godine, i da li postoji problem sa scroolom u normalnom radu?

Hvala ti unapred :)

Gesendet von meinem SM-T580 mit Tapatalk
 
Vrlo slabo korišćen (bukvalno par sati), prodat nedavno, nisam imao nikakvih problema.

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Hvala na info, ipak sam kupio MX Master 2S za 59 evra.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Asus gladius 2 wireless odlican mis ko voli velike miseve ali je na zalosr EOL.
Budzet varijanta Redragon Mirage M690 Wireless i sa njim sa prezadovoljan koristim godinama na poslu ima sitne bubice ali ali za surf mi je dobar posto mi je oblik odgovara.
Posle dosta godina Bloody A90 nemam zamerku on zicni ali radi kao prvog dana ali bih ipak rekao da oskar x748 ima kvalitetniju plastiku.
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko iskustva sa SS Rival 3? Hocu da zamenim ovaj moj A4tech V8M, pocinje da me nervira. Levi klik ponekad nece da odradi, kliktanje je bucno i u CS 1.6 mi nisan bezi cesto. Sve sam ispodesavao, pogasio, ali se jednostavno desava da kada pomerim nisan u jednu stranu, ode vise nego sto sam hteo?

Skoro sam presao na Rival 310. Meni je jako pristojan, lagan dovoljno, brz, lepo kliza po podlozi, tih scroll... za te novce mislim da nema greske. :)
Note: nisam neki CS fan, ali pikam FPS redovno, ponekad i CS.
 
Jel ima neko iskustva sa SS Rival 3? Hocu da zamenim ovaj moj A4tech V8M, pocinje da me nervira. Levi klik ponekad nece da odradi, kliktanje je bucno i u CS 1.6 mi nisan bezi cesto. Sve sam ispodesavao, pogasio, ali se jednostavno desava da kada pomerim nisan u jednu stranu, ode vise nego sto sam hteo?
Meni je Rival 3 bez preterivanja miš koji mi najviše leži od svih koje sam ikada probao. Igram FPS-ove preko 20 godina i sigurno sam promenio preko 50 ozbiljnih gaming miševa, a gotovo da nema poznatijeg modela koji nisam makar probao.
Imam velike šake i fingertip grip i taj ambideksterni oblik sa verktikalnim bočnim stranicama uz "široko dupe" u kombinaciji sa osrednjim dimenzijama i malom težinom mi je idealan.

E sad, pošto je mene kupio oblik, probaću da budem objektivan po pitanju ostalih stvari; Kvalitet izrade je generalno dobar, a za taj cenovni rang rekao bih i odličan. Mat finiš je dobar, prijatan na dodir i postojan. Mouse 1 i 2 su po meni izuzetni, lep i ujednačen otpor na oba tastera, gladak hod i prijatan zvuk. Skrol solidan, ništa spektakularno ali nema mu se ni šta zameriti. Zamerke imam jedino na dugmiće sa strane, koji su jako mali i nezgodno pozicionirani. Vremenom sam se navikao, ali moglo je biti bolje rešeno. Bio sam i malo skeptičan po pitanju kabla kada sam ga uzeo jer mi je delovao malo upitno, ali se pokazao jako dobro, vremenom se sam ispravio i gotovo da ne pravi otpor. Treking naravno odličan, a RGB je implementiran sa ukusom.

Moram naglasiti da imam malu dozu rezerve prema dugovečnosti SS miševa, istorijski se nisu baš pokazali nešto, ali mislim da za tih 5000din ili manje na akciji, uz 2-3 godine garancije ne možeš da pogrešiš sa njim.
 
Poslednja izmena:
Neka iskustva sa Logitech G102 Lightsync?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
@ Gedora
@ rev

Hvala na podeljenom iskustvu, ja sam naručio Rival 310 u radnji na G. Cena mu je nenormalna, ali pošto uzimam još neku opremu za posao na rate, neću osetiti. Prvovitno sam tražio Sensei jer je u istoj radnji 1000din. skuplji, ali ga nema nigde.
Što se tiče Rivala, gledam recenzije, u suštini je dobar miš i nadam se da će dobro poslužiti za malo CS-a.
 
Logitech mx master 2s, uzet skoro uglavnom zbog posla prvi utisci odlični, samo me malo brine skrol čitao sam po netu da može da pravi probleme posle nekog vremena, jel to neki učestali problem ili zavisi od primerka?

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Do sada sam vidjao ovo: https://www.youtube.com/watch?v=KR9fLd_ViYw

Previse komplikovan scroll. Na prethodnim modelima (G500, G700 itd.) je uradjeno kako treba i trajno, medjutim njima to nije bilo dovoljno...

Kod ostalih modela (1, 3) je uradjeno opet drugacije, sto se meni licno ne svidja, to znaci da nisu uspeli to da srede ni na jednom modelu, obzirom na to, po meni je za izbegavanje.
Naravno, ima zadovoljnih korisnika koji se ne susrecu sa ovim problemima, ali ja bih opet zaobisao, jer previse ljudi se zali na MX Master, ja znam za nekoliko slucajeva gde je mis jednostavno otkazao, oprostili su se od njega... Misljenja su podeljena, bukvalno kako ti se posreci.
 
Poslednja izmena:
Mx 3 ima skrol probleme tu i tamo prema netu.

Ja sam uzeo prosle nedelje isto 2S, prezadovoljan za sada. Za 59 evra je odlican.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Videćemo kako cu proći, imam garanciju pa sam sigurniji sa te strane

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
@ Gedora
@ rev

Hvala na podeljenom iskustvu, ja sam naručio Rival 310 u radnji na G. Cena mu je nenormalna, ali pošto uzimam još neku opremu za posao na rate, neću osetiti. Prvovitno sam tražio Sensei jer je u istoj radnji 1000din. skuplji, ali ga nema nigde.
Što se tiče Rivala, gledam recenzije, u suštini je dobar miš i nadam se da će dobro poslužiti za malo CS-a.

Cena preko madjara je bila 60 i neki euro, toliko sam ga ja platio sa dostavom na kucnu adresu (64eur mislim). Bices zadovoljan, sigurno. :)
 
Logitech G601


Koristim ga ~ 18 meseci, prvi put pišem utiske a oni su sledeći:

  • Veličina - za veću šaku. Ja imam "srednju" i vremenom sam se navikao. U početku mi je falilo malo da kažiprstom pritisnem levi klik komotno.
  • Težina - kad sam se malo privikao sa prethodnim iskustvom gde sam koristio uglavnom lakše miševe - kao da je balansiran za mene. 5/5
  • Mikroprekidači - tihi i precizni. Nisam ga otvarao da vidim šta je unutra ali mi se sviđa sve - od "fidbeka" do zvuka klika. Mikroprekidači sa strane se ponašaju kao i prvog dana.
  • Kućište - guma u donjem delu i sa strane čini da šaka ne kliza a prorezi na istoj da se ne stvara / zadržava znoj ako ga dugo koristite. Plastike za kažiprst i srednji prst nisu ni hrapave ni glatke.
  • Senzor - nikakve zamerke!
  • Klizači (slajderi) - posle 18 meseci na raznim podlogama imaju tragove korišćenja na njima ali funkcionalno nema promena.
  • Baterija - najveća zamerka ovom mišu ide na to što bateriju nije moguće puniti kablom. Moraju se izvaditi i puniti na externom punjaču. Ja sam to delimično rešio tako što sam kupio 20 punjivih AAA baterija (koje služe daljince po kući i sve ostalo gde mogu da stanu), adaptere sa AAA na AA (npr za ovog miša) i punim ih na Panasonic fixnim telefonima. Kako im je kapacitet 1000mAh, obično potraju 1 do 2 nedelje, u zavisnosti od toga koliko se miš koristi.

Sveukupna ocena 8/10

Utisak najviše kvari cimanje sa baterijama (i ako relativno dugo traju).
 
Da li a4tech ima neki slican model r70 sa boljom baterijom, nešto mi to malo previse da moram da ga punim jednom nedeljno

Inace kuci na pc koristim v7 i bas mi odgovara njegov oblik, ali mi za posao treba bez kabla.


Uglavnom te dimenzije, da ima back forward tastere, nekad je a4 imao i jedan taster za dupli klik ali to sve redje vidjam i da je bezicni
 
Poslednja izmena:
A4Tech Oscar Gaming miš X-748K.
Prvi sam koristio nekoliko godina, recimo od 2010 do ove godine, svasta je proziveo, al se ipak dosta ofucao.

Kupio sam drugi, potpuno isti i iz nekog razloga je znao da preskoci kad naidje na malo drugaciju saru na drvenom stolu.
A stari to za 10 godina nije uradio nijednom.
Na kraju sam morao da kupim Redragon Archelon podlogu i sad radi kako treba.

Nije mi jasno zasto je to radio, kao da su stavili drugaciji (jaci ?) senzor ili je ipak to losiji senzor.
Mnogo toga je pocelo da se fusari u poslednjih nekoliko godina...

A sto se tice ocene kvaliteta, mislim da je bang for buck za nizi/srednji cenovni rang (2500-3000 din).
- Odlicna izrada, kombinacija gume i veoma cvrste plastike.
- Ergonomija ok, nista vise od toga.
- Nije bucan.
 
Poslednja izmena:
Momci ima li kakvih preporuka za bezicne miseve?
Budzet mi je do 80-90e (kupujem u EU)

Evo i 2. Logitech koji je riknuo u garantnom periodu, prvo mx master prekid signala posle ~20 meseci, zamenio ga sa g603 i famozni dvoklik poceo da se pojavljuje posle 1,5 godine.

U principu ne volim da se prilagodjavam misevima, jurim ipak odredjen oblik. Juce bio do MM pogledao par izlozenih - u principu g703/603, g604,Mamba wireless, Basilisk X Hyperspeed je oblik koji mi odgovara. Moze i G pro wireless da se provuce.
Mada bih u principu mogao i sa kablom ako nema krstenih wireless opcija...(trenutno imam kao back up vremesni mx518 kome glavi skrol i EC1a, kome skrol proklizava ali je odlican sto se ergonomije tice, "fits like a glove" jer nema onu "usnu" na desnom boku)

Koliko vidim Logitech je u kanalu sa kvalitetom i planskim EOL-om koji ne moze ni 2 godine da izgura (prevashodno krs prekidaci). Kakva je situacija kod drugih - Razer, Corsair...?
 
Poslednja izmena:
Možda Corsair Dark Core SE rgb?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Znam nekoliko osoba koje su zadovoljne sa Basilisk-om posle nepunih godinu dana, zahvaljujuci njegovom obliku, deluje mi udobnije nego mamba. Takodje verujem da mu duze traju klikovi nego kod Logitech-a, ali ne mora da znaci, jer koriste isti kineski Omron, iako na Razer-ovom pise Razer :)

PS ako budes u Srbiji, mogu ti popraviti G603, porucis japanske tastere sa aliexpress-a (da da, japanski taster na kineskom sajtu) i resis taj problem zauvek.
Sve vise je problema sa duplim klikovima, nebitno koji proizvodjac, medjutim nije kod svih modela, ali to je tesko ispratiti.
 
^
Thx.
Ma misa sam vec vratio MediaMarktu sinoc i dobio pare nazad, isti model nisu imali na lageru (pitam se zasto) a i draze mi je tako bilo jer mi otvara opcije.
Gledam ka drugim opcijama ali su mi neke delovale jeftino sto se izrade tice - Razer deluje kao da koristi jeftinu plastiku, kao i Dark Core SE, dok je Ironclaw imao recimo bolji utisak ali je tezak. Logi takodje deluje da je jeftinije materijale poceo da koristi...
U principu mi i Viper ultimate deluje interesantno ali iskreno 150e za misa je previse, cak i ako potencijalno koriste dugotrajniju opciju za prekidace. E da, dosta mi jeftino deluju skrolovi na Razerima "nize" klase, fino su i tu segmentisali ponudu. Basilisk je super sto se ergonomija tice (malo bucmasti g502, kome fali bump jer je nekako flat) ali sa izradom deluje "suplje"...

Inace pratio sam temu i razmisljao, ukoliko mi sledeci gekne van/tokom garancije a oblik odgovara, kada se nadjem u Srbiji sigurno cu te kontaktirati za mod sa japanskim omron prekidacima... :)
 
Poslednja izmena:
Sto se zavrsne izrade tice, nemoj o tome ni da razmisljas, jer vise nema tog kvaliteta kao pre (Logitech je bio br.1 do pre ~5,6god.). Sada, ostao je samo Logi, od "tech" nema nista. Ima ok materijale, ali samo to, i iskljucujem scroll, jer scroll je los. Ne znam vise ni koji mis ima dobar scroll, to je toliko precenjeno, G90x jedino, ali on je meni izuzetno ruzan i nepraktican.

Viper (obican): https://i.redd.it/3l5emew4imo31.jpg
Pogledaj ovaj mali kockasti deo koji se jedva vidi, to je scroll enkoder. Mislim da sam video takav isti i na Basilisku, ne secam se. Nije nista bolji ni na pro verziji. Na misu od 150eu to treba da bude opticki encoder, a ne mehanicki. Da ne pominjem sicusnu maticnu plocu :)

Edit: evo nasao sam i od ultimate: https://www.techpowerup.com/review/razer-viper-ultimate/4.html

Mis, kao i njegova izrada izgledaju poprilicno jeftino, placas ime 70%.
Sto se tice ponuda, tiha jeza...

Za tastere, tu sam uvek :)
 
Poslednja izmena:
Slazem se, generalno nisam nesto preterano ostao odusevljen ponudom/izborima koje sam video sinoc.
Razer prilicno jeftino (suplje, posebno skrol) deluje na dodir, Logitech g703/g903/g604 pa i Gpro moze da prodje, Corsair tu i tamo imao je par modela koji solido deluju na dodir (ali opet i par jeftinih).

Tako da mi deluje situacija kao prosle godine, kada sam uzeo g603 - uzmi opciju koja je ok sto se ergonomije tice i vozi dok ne rikne... Uzeci u obzir da su mi za 2 Logitecha (mx master i g603) vratili novac posto su bili u garantnom roku, mozda opet nije lose od njih da uzmem... Barem znam da ce da riknu u roku od 24 meseci i zamenim ih sa istim/drugim Logi modelom za dz.. :S:

Inace modeli sa AA baterijom mi deluju kao bolja opcija, jer sa g603 sam koristio Eneloop punjive koje sam samo 1x zamenio/dopunio, pored onih Duracell koje su dosle uz mis - tako da za ~17 meseci 3x baterije menjane umesto 1x nedeljno punjenje, sto i nije toliko lose.
 
Poslednja izmena:
Tako da mi deluje situacija kao prosle godine, uzmi opciju koja je ok sto se ergonomije tice i vozi dok ne rikne.

Bas tako.
Jednostavno, ti skupi misevi, osecaj nije dovoljno ubedljiv, kao pre kada platis neku periferiju najskuplje moguce, stvarno imas osecaj "WOW", da si kupio nesto kvaltietno, sada to vise nije to...

To sto se tice baterija, to je pozitivna stvar, mnogo znaci, jako efikasno. Moj G700 ne moze preko 3 dana bez punjenja, navikao sam se.
 
Nazad
Vrh Dno