Šta je novo?

Koje miševe imate?

Problematični su ovi noviji Ligitech miševi koji su znatno skuplji ali lošijeg kvaliteta.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Jel bi mogao malo da obrazlozis tu tvrdnju? Imam g pro hero i meni je mis vrhunski. Ima oblik ko stari g3 koji traje evo vec 10+ godina i nista mu nije. G pro je lagan, odlicno klizi, oblik mi odgovara, a senzor je vrh.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Zelim ti da te sluzi dugo G pro, nemoj pogresno da shvatis, ali nazalost cinjenica je, da nije kvalitet na nivou kvalieta kao tadasnji kao onda kada se proizvodio G3... Mislim, ok je to, lepo udobno, radi, funkcionise, lepo je kad se kupi novo, ali nije to to vise.
U tom periodu kada je bio aktuelan G3, imao sam G9, imao sam ga dugo i bio sam prezadovoljan misem, ali hteo sam bezzicni, pa sam ga zamenio za G700 kasnije. Koristio sam ga sigurno 3+ god. U garanciji posle 2god. dobio sam dupli klik problem, tada sam kupovao iskljucivo u Logo-u, mis mi je zamenjen u roku od 2 dana za novog, tako se to radilo, a ne cekanje, servisiranje, kakvo servisiranje, kod nas nema uslova za to, to se menjalo za novo, nasi prodavci nisu pravili pitanje, zbog toga sto je bilo i malo reklamacija.
Elem, bilo je i tada (redje) problema sa duplim klikovima kod miseva.

-Mane-
Pocev od tastera, Omron made in China, iako su danasnji isto Omron iz novijih serija, kao i sve na ovom svetu ranije su stvari bile kvalitetnije u odnosu na danas, gde se stedi na materijalima, dalje ne bih ulazio u detalje, jasno je.

E, danasnji Omron taster China je dosta losiji na onaj od ranije i brze otkazuje (oksidira). Manje ulaganja novca - losiji materijal. Losiji materijal - mogucnost boljeg diktiranja cene. I sta smo dobili, miseve po vecim cenama koji traju u okviru garancije. Problemi su najvise u klikovima, zatim kablovi su losiji, tanji, scroll vise nije senzor kao ranije, nego enkoder koji ima mehanicke delove i crkava, ranije to nije bio slucaj. Pa i software je bio pregledniji, optimizovaniji, laganiji. U elektroniku ne zalazim, jer se nisam susreo sa problemima. Meni licno smeta jos jedna vizuelna mana koja mozda drugima ne smeta, promenili su logo firme sa slovom G koji svetli, ukrali su foru od Razer-a da bi se prodavali bolje gejmerima. Nisu vise originalni, nisu vise inovatori...

Imas u ranijim postovima razna iskustva...
 
Poslednja izmena:
Inovatori cega? Sta vise mozes smisliti za misa da bude inovacija?
Imamo u familiji i G i Corsair cak i matore A4Tech i svi rade ok godinama.
Kod mene su uvek jeftinije varijante riknjavale, uglavnom srednji, redje levi klik...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Kako sta, ima toliko toga. Mislim, ako nista drugo(a ima), onda ergonomija.

Ako neko moze da mi objasni zbog cega u SVE miseve ide mehanicki enkoder, kada postoji opticki senzor i trajnog je veka? Da li je to patent? Iskreno, ne znam, ali mislim da nije. To sam vidjao samo u Logitech misevima, a veruj mi, sve sam miseve video iznutra. U najskuplje miseve svih brendova trpa se najgori mehanicki enkoder. Vidjao sam i u Microsoft misevima neki njihov nacin rada sa senzorom... I tako dalje.. Ponavljam se, ovo sam pisao bar 5x.
Nisam siguran, ali mislim da Corsair radi samo dizajn. Sto se tice A4Tech, kome odgovara, super, meni oni imaju ruzan dizajn, ne odgovara mi ergonomija, raspored tastera, ali da, radi ok.
 
Poslednja izmena:
stigla je danas Glorious Extended G-E podloga za malo vise od 20e i uzeh neplanirano Zowie EC2-B. jako zanimljiv i zgodan mis za koriscenje. zbog smanjenih slajdera i tezine od 90g mis mnogo lakse klizi po podlozi koja je poprilicno hrapavija i grublja od prethodne Zowie P-SR. dodatni plus je i vrlo mekan kabl koji se jako lako savija i ne pravi nikakav otpor sto mi se povremeno desavalo na prethodnom G502 proteus spectrumu. svi tasteri i middle click su odlicni dok je sam skrol tockic malko bucniji ali je precizan i zgodan za koriscenje. jos jedan veliki plus je nedostatak svetleceg gimmicka, drajvera i ostalih kerefeka. klasican cist muski mis kakav i treba da bude :)
jedino sto me je plasilo su predefinisani DPI profili uz maksimum od 3200 ali je sve super leglo. takodje nema i coil whinea koji se desava bas na ovom modelu jer sam senzor ume da pisti.
 
Odavno, ali baš odavno, imam Razer Deathadder, stariji model (mislim da ima 1800 DPI).

Maloprije sam bio u nekoj radnji i gledao neke modele, nema ovde baš po radnjama skupljih modela, ali od onih što sam vidio čisto da pitam, da li neko ima ili je koristio ove neke Rampage modele, i kakvi su? Na primjer ovaj sam vidio da imaju (24€), a imaju i ovaj Aleria model (15€).

Kakvi su ovi neki Aula modeli u fancy pakovanju? Imaju neki AULA Killing The Soul i još njih par.

Znam da spada u jeftinije ali da li je neko koristio MS Imperator 2, i kakav mu je?
Nekidan sam na poslu dobio MS Wave 2, znam da je jeftin ali mi je baš prijatan (mada bih volio da je točkić postavljen malo više naprijed, a forward button mi je previše daleko). Držim ga na njegovih maksimalnih 2000 DPI. Do sada nisam koristio miš sa ovim donjim podnožjem za palac ali sad vidim da mi to baš prija, bar na ovom modelu mi nekako lijepo leži. Ima li nešto slično tome a da je još bolje?

Volio bih neki koji nema tvrd klik, posebno na glavna dva tastera, i da ima nečujan scroll wheel.
 
Danas sam kupio G403 Hero i primetna je razlika u radu u odnosu na stari MX518 a i mnogo mi bolje leži pod rukom. G602 mi je previše težak za fps igre gde ima mnogo pokreta i lošije leži pod rukom u odnosu na G403, ali je ok za posao.

Pokušao sam da ga registrujem online ali ne prepoznaje S/N niti na listi ima G403 Hero.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Juče sam sređivao srednji klik na M310, srećom jednostavan je za otvaranje. Malo WD40 završilo posao.
5926c6b0000ccee370074a90cfe77da8.jpg
 
Gde ili ko u NSu moze da se sredi g500 ima dupli klik, mis mi odgovara pa bi ga popravio

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Danas sam uzeo Fury Predator, obični iz radnje (ovde nema skupih modela), u ruci leži lijepo, scroll mi je baš prijatan, ali na većim DPI je dosta nekako neprecizan kod malih pokreta, kad recimo treba markirati neku riječ ili promijeniti neko slovo u riječi, moj stari DeathAdder (sa maksimalnih 1800 DPI) je tu puno precizniji. Uz to, on kao ima 1200 / 2400 / 3200 / 4800 DPI ali na 2400 je puno "sporiji" od DeathAddera na 1800, ovih njegovih 2400 mi djeluju kao da su možda 1200 na DeathAdderu. A ja ga držim na ovih njegovih "3200" i tu mi se dešava ta nepreciznost kod malih pomjeraja, kao da pliva. Pretpostavljam da je ovo sve do senzora koji ne radi najbolje?

Gledam neki drugi miš, ako on u specifikaciji ima DPI u koracima 1000, 1500, 2000 i 4000 (na taster) da li to znači da se ne može podesiti neka custom vrijednost, recimo kroz softver? Mada to vjerovatno zavisi da li u softveru imaju takvu mogućnost, ovaj moj nema. Pošto mi 4000 zvuči puno (koristi li to neko?) dok mislim da bi mi odgovaralo nešto iznad 2000. Ako su to "zakucane" vrijednosti onda mi se i ne isplati uzimati neki sa ovakvim koracima, već mi je bolje ganjati neki koji ima recimo 2400.

Taj G403 zvuči dosta privlačno po svemu što čitam...ali je 70€. DeathAdder Essential je oko 60€, ali mislim da bih u ovom trenutku, ako bih već davao toliki novac, radije probao taj G403. Da li se kod njega mogu podešavati DPI koraci kroz softver?
 
Taj G403 zvuči dosta privlačno po svemu što čitam...ali je 70€. DeathAdder Essential je oko 60€, ali mislim da bih u ovom trenutku, ako bih već davao toliki novac, radije probao taj G403. Da li se kod njega mogu podešavati DPI koraci kroz softver?

Moguće je podešavati od 100 do 16000, povećava se za 50 i moguće je sačuvati do 5 DPI koraka za određeni profil. Profili se mogu kreirati posebno za svaku aplikaciju ili igricu i u zavisnosti šta se koristi automatski se menjaju.
 

Prilozi

  • 2019-07-20_184114.png
    2019-07-20_184114.png
    50.4 KB · Pregleda: 61
Hvala. To mi se sviđa. Privlači me taj G403 sve više, inače je oko 70€ ali sam ga vidio na jednom mjestu za 55€.
 
Hvala. To mi se sviđa. Privlači me taj G403 sve više, inače je oko 70€ ali sam ga vidio na jednom mjestu za 55€.

Moj je G403 Hero koji je noviji model, ali pretpostavljam da običan G403 nije ništa drugačiji i da je razlika samo u senzorima. Hero je od 100 do 16000 dok Prodigy koristi PMW3366 koji je od 200 do 12000 DPI.

Na Logitech sajtu oba su 69.99$ dok je kod nas Hero oko 2000 skuplji ali sam dobio gratis podlogu 350x260 koja nije loša. Jeste da već imam 900x450 ali nije loše imati dodatnu ako nekad zatreba.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Izvinjavam se, nisam video, da je koriscen.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Izvinjavam se, nisam video, da je koriscen.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Dešava se. Zanimljivo da se u tekstu pominje da ne dolazi sa baterijama a na slikama je sa kablom. Postoji i wireless verzija pa možda neko greškom prodaje kao da je sa kablom...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Moj je G403 Hero koji je noviji model, ali pretpostavljam da običan G403 nije ništa drugačiji i da je razlika samo u senzorima. Hero je od 100 do 16000 dok Prodigy koristi PMW3366 koji je od 200 do 12000 DPI.
E to me zanimalo, juče si napisao da si kupio G403 Hero a ovde kod mene je Prodigy, pa nisam znao u čemu je razlika. Valjda će i Prodigy biti dobar, još ako ga uspijem nabaviti za 55€ (inače su Prodigy oko 70€, dok Hero ovde ni nema u ponudi).
 
Nema razloga da bude loš, samo su ubacili novi senzor što su takođe uradili kod G903 i G703 negde početkom juna. Verovatno ga nema u ponudi kod vas jer je prošlog meseca izašao pa će ga biti u nekom narednom periodu (možda čekaju da se rasprodaju zalihe starih).


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Da pitam par stvari za G403 Prodigy, razmatram da ga kupim a čitao sam za neke probleme sa scrollom, i da je navodno to naknadno riješeno. Da li je zaista riješeno, dakle nove serije nemaju taj problem? I da li se sada u prodaji nalaze samo ti noviji modeli koji nemaju problem, ili se može naletiti i na problematični stariji primjerak?

Pitam i zato što gledam cijene ovde kod mene i uglavnom ga prodavci imaju za oko 70€, ali vidim da imaju wireless verziju za 75€. Kako to? I to kod dva prodavca su te cijene. A na Logitech sajtu USB je $70 a wireless je čak $150.

Sve u svemu cijene za USB verziju su oko 70€ ali ima i skuplje, mada kod jednog ima za 53€, osjetno jeftinije nego kod ostalih. Pa sam zato pitao za onaj scroll problem, da li je moguće da je ovo ta starija problematična serija i da ga zato daju jeftinije?

Nadam se da G403 dobro radi bez podloge, jer podloge inače ne koristim.
 
Trebalo bi da je problem rešen kod novijih modela, a ako nekim slučajem dobiješ stari svakako važi garancija pa moraju da ti zamene. Najbolje je da ga testiraš tamo gde kupuješ.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Da pitam par stvari za G403 Prodigy, razmatram da ga kupim a čitao sam za neke probleme sa scrollom, i da je navodno to naknadno riješeno. Da li je zaista riješeno, dakle nove serije nemaju taj problem? I da li se sada u prodaji nalaze samo ti noviji modeli koji nemaju problem, ili se može naletiti i na problematični stariji primjerak?

Pitam i zato što gledam cijene ovde kod mene i uglavnom ga prodavci imaju za oko 70€, ali vidim da imaju wireless verziju za 75€. Kako to? I to kod dva prodavca su te cijene. A na Logitech sajtu USB je $70 a wireless je čak $150.

Sve u svemu cijene za USB verziju su oko 70€ ali ima i skuplje, mada kod jednog ima za 53€, osjetno jeftinije nego kod ostalih. Pa sam zato pitao za onaj scroll problem, da li je moguće da je ovo ta starija problematična serija i da ga zato daju jeftinije?

Nadam se da G403 dobro radi bez podloge, jer podloge inače ne koristim.
Jesi li razmatrao SreelSeries Rival 310?
I on je isto odlican mis, koristi mi ga brat i veoma je dobar, pogotovo za gaming.
 
Nisam baš, više me privlači G403.
 
Danas kupio Hama vertikalni mis.
Vredi svaki dinar,odlicno lezi u ruci.
 
Trebalo mi je neko rešenje za kontrolu kompa kada se žena i ja zavalimo na kauč da gledamo nešto preko TVa, pa da ne teglim gajtan preko sobe naleteo mi wireless mišonja A4tech G7-600NX. [emoji846]
Ovo mi je prvi wireless u životu i skroz mi deluje kao dobar mali šomi za ovo što mi treba. [emoji16]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Ja odradio lightweight mod na G305 za sitne pare sa alu folijom i AAA Ladda 500 punjivom baterijom iz Ikee (4kom 400din, punjac 300din). 86 grama je tezina trenutno sa coverom, dakle 13 grama manje nego sa originalnom duracell baterijom.

Ne deluje mnogo kada se kaze ali je razlika OGROMNA, mis se oseca daleko lakse pri brzim pokretima i mnogo je izbalansiraniji. Idu ljudi jos nize, al nisam hteo da se odreknem punjive baterije radi dodatnih 2 grama.

Znam da je ovde dosta popularan pa reko da podelim sa kolegama forumasima :)
 
Poslednja izmena:
Riknuo mi moj bloody v7 posle 4-5 godina :(

Koji bi ste mi miš preporučili? Neki palm miš, šake ko lopate.
 
Nazad
Vrh Dno