Šta je novo?

Koje miševe imate?

Imam ga ja, jos malo 3 godine. Mene sluzi odlicno - kao prvog dana. Po onome sto sam citao po netu, generalno razer misevima ume da ode levi klik u dupli klik, ali to nije neko pravilo nego ako te zapadne takav primerak. Ima kolega sa foruma koji se jednom javio sa prvim deathadderom od pre 10 godine, sav oguljen i nikakav, ali on tvrdi da mu radi odlicno :D a ima i ljudi kojima ode nakon 3 meseca.
 
Pa i ako ode klik u dupli klik cas prelemis drugi omron mikroprekidac...isti mikroprekidac koristi 80% popularnih gaming misonja ako ne i vise tako da ta boljka ne moze da se vezuje samo za deathaddera...
 
Taj senzor rattle na g403 prvi put cujem. ( Znam za g303 i zbog toga je goreo internet), al za g403 tek ovde. Vidim kacili ste i neke linkove (ne mogu da otvorim preko telefona.) Iz sopstvenog iskustva moj prelazak sa DA 2013 na g403 je nista drugo nego pozitivno. Nikakav rattle senzora i najbolji oblik za ljude sa velikim sakama! Pricalo se za scroll rattle, al to je ubrzo povuceno sa polica.

Od mene topla preporuka!

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Još uvek se priča... Lens i/ili scroll lutrija je i dalje prisutna. (Čak ni noviji batch-evi, 17XX, nisu imuni.) Uz to, ukoliko se SN na mišu razlikuje od SN na kutiji, verovatno je reč o refurbished modelu.

Nekarakteristično za Logitech, ali... Obrukali su se dobrano.
 
Onda sam ja imao srece! [emoji23]

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Glavni mis sa kojim radim - Logitech G700 - tata i zakon. Pre njega sam imao G700s, kog sam prodao samo zbog izgleda. Javio se dupli klik na G700 posle konstantnog koriscenja posle nepunih 2god., zamenjen za nov. Nov radio preko 2god., javio se dupli klik, sredio sam ga, posto se time bavim, to mi je sasvim normalno i kao dobar dan. Jednom sam u izlivu besa (lepsa polovina me iznervirala) uzeo misa, podigao i iz pune snage udario u sto, morao sam da ga otvorim i smestim u lezaj, posto je zinuo na sve strane :). Toliko je dobro uradjen i jak, da se nista nije polomilo, vec samo pomerilo, to se sve lepo vratilo i kao da nista nije bilo. Ali, mis sljaka kao prvog dana, svi tasteri na njemu, naravno i ja ga mazim i pazim(izuzev ovog izliva) jer nema vise da se kupi ovaj model, a 700s je maltene 100eu, zapravo i preko. Opet, za mene vredi.

Pored ovog imam i Mambu 2012, jer mi se strasno svidja izgled i udobnost, ali znam da nije tako dobar kao G700. Scroll je losiji, ima manje tastera, drugaciji je osecaj sto se tice udobnosti i presvucen je gumom, koja gubi viskoznost od znoja i koriscenja posle 2god. i krene da se guli. Baterija manje drzi i svi delovi za njega su skupi i dobavljivi od preko. Tasteri su kineski Omron. Pored svega ovog, izgled i osecaj kada drzite misa, elegantnost, smek - VRH.

Pre ovih sam imao G5, narandzast, koji je bio odlican mis, popularan, zatim G500, a kojim nisam uopste bio zadovoljan, kratko je ostao kod mene.

Cuvam i jedan mis koji sam nabavljao kad sam dobio prvi komp, a to je Logitech MouseMan wheel, pobednik u ergonomiji 2000-e godine. Tastere sam mu samo restaurirao i neke sitnice, strasno udoban mis.
Takodje sam sacuvao i MX-500 legendarni mis iz doba ludila u CS-u, turnira itd.

Imao sam Microsoft intelli 1.1, nikad se nisam pronasao s njim. Dobar je to mis generalno, ali sto se tice udobnosti bas los, neudoban scroll, zakacinje, nisam mogao da ga zadrzim cak ni za sekundarni PC, na kom je neki obican Logi.

PS jesam Logitech fan, ali samo zato sto su bili najbolji za bilo koji izbor, a sada kada su kupljeni od strane druge firme, to je druga prica, ide se na "gaming" ciljnu grupu, pao je kvalitet, cene otisle gore, dakle cao dovidjenja zauvek. Koristim ovaj G700 dokle god moze da se popravlja...
 
Ja imao mx700, mx900, mx1000, mx revolution, mx air(900, rev i air imam i dalje), pa oprobao Razer sa Ouroboros modelom, super mi je sluzio, malo kraci vek baterije, ali i pogodnost zamene iste za 30s kada se pokvari, posto ide jedna AA baterija i posle jedno 5,6 godina se vratio fanbojizmu Logitecha, sa G900.
Mnogo bolji od Ouroborosa, koji je mnogo bolji od svega ostalog nabrojanog.
Prodao drugaru Ouroboros, on je odusevljen.

Opet, ostaje taj tezak klik skrolla i apsolutno ludim od nedostatka gume sa strane, koju je Ouroboros imao, jer imam bas suvu kozu i nema sile da mi ne klizi mis. Mislim da na misu od 200e, to nije smelo ostati klizavo.
Takodje je i skrol bolji na Razeru.
Svi ti misevi su svojevremeno bili neka klasa 100-150e, a ubedljivo najskuplji utisak i dalje daje MX Revolution.
Njegov free scrol je mnogo bolji od g900 i klik je normalan mikro klik, a ne sila prirode :)
Naravno, zato se i polomio posle 2 godine i to je poznata mana tog misa :D
Evo par slicica:

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
bdff4e3e0184b230a2ec4c83388328bc.jpg
c4aef66d26a4a593af7413c1ae189cd9.jpg
4a16d3a351b4ca6431ac127719f1f2e9.jpg
660e659382cf255d96f954c982dafb68.jpg
 
Poslednja izmena:
^^ Kakva je vespula podloga?

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Meni vrhunska, mada mi je sada posle isto godina kao Ouroboros, a ne znam koliko tacno, 5,6, malo gel omeksao, mada je dosta i do tezine moje ruke.
Imas speed glatku i precision grublju stranu, Ouroboros je bio dosta bucan na precision i speed mu je bila full, a G900 ne voli speed, a na precision leti, malim prstom mogu da ga pomeram :)
Ekstremno lagana za ciscenje, samo podignes ovu plastiku i ispod imas gumeni podmetac koji je spojen sa ovim gelom, njega ocistis vlaznom krpom, ocistis plastiku vlaznom krpom i na konju si :)
Evo i slike, a tamam sam video i da je zrela za ciscenje :D

f8434a73e77d1fac8cbcba1834be34ce.jpg

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Poslednja izmena:
@Xeroj, kod Logija je sigurno bolji senzor, tehnicki, zato sto je on sastavljen iz mehanizma (za osecaj) i sa strane ima senzore, dakle trajan je. Kod svih Razera je samo potenciometar, koji je potrosan.

Ovde se sve vidi.
Logitech:
http://cdn.overclock.net/3/35/359f40dc_YQlq4bN.jpeg

Razer: https://www.custompcreview.com/wp-c...6/custom-pc-review-razer-taipan-review-13.jpg
(na svim je potenciometar)

Logitech ima dosta kompleksniji mehanizam i nikad, ali nikad se ne pokvari, nisam jos naisao na ostecen scroll. Razer, Steel, Roccat i svi ostali (sem Microsoft, koji isto ima senzore) se kvare. To je valjda patent od A4Tech, koji se prodaje svima, Logitech ima svoj patent.
 
Znam da su senzor pokreta i bezicna konekcija nekoliko puta bolji, to je bez dileme, a za skrol nemam pojma, na Razeru mi nista nije otislo za tolike godine, a igrao sam cs 1.6 kao besan, sa skrol cucnjem i skokom. Daleko prijatniji skrol od G900, tisi i ako takodje ima one stepene okretanja(g900 kao da si uzeo onu drvenu zvecku :)), osim sto nema free scroll, koji je meni na g900 gimick, jer ne moze komforno da se koristi, bez da stalno klikces dugme za promenu moda, posto se sam okrece pri koriscenju.

Na Logitech MX Revolution mi je stradao free spin, to jest, kada ga prebacim u free spin mod, on nalegne na levo, kao da mu je riknuo jedan lezaj, dok je u normalnom modu radio normalno, ali mu je i free spin bolji od g900, nece sam da se okrece, osim ako bas uzmes da bacakas misa.
Mozda je i do nacina ujljucivanja free spin moda, na g900 je to nekako mehanicki, kao da si otkacio nesto, dok je na Rev to bio nekako hidraulicni osecaj, kliknes skrol i on posle nekoliko milisekundi sam elektronski otkaci tockic, bas je bio gotiva osecaj, mozda se setim nekada da snimim razliku :)

Nisam se preterano udubljivao u mehaniku i tehnicka resenja, znam samo da je jedino sto bih zamenio na g900, upravo taj skrol.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
G900

Jedina mana je taj skrol.

Bilo koji mod koristio, nekako nije to to.


Ostalo me sve sluzi veoma dobro.
 
Trenutno koristim redragon Mirage m690, i moram da pohvalim kako proizvodjaca tako i vladu sa forma koji je odradio sjajnu recenziju posle koje sam se i odlucio na kupovinu.
Odlican wireless mis, u rangu sa bloody V7 koji paralelno koristim, inace na budzet miseve sam presao nakon sto mi je otkazao desni klik na R.A.T. 7 i vise nikad ne bih dao neki veci novac jer sam kvalitet nije nista bolji od jeftinih modela
 
Ja sam moj otvarao par puta da ga očistim, jedino što sam morao da napravim male rupice u stopama, i to što se malo izlizao gumeni kraj kod mesta za palac, ostalo sve kao novo :D
 
Pošto je Logi G500 na prinudnom odmoru zbog kvara sa levim klikom,sa kojim sam svašta probao i sve je bilo samo privremeno jedino rešenje je zamena mikroprekidača,
kupio sam Bloody V7 i polovan Logi G300.Mislio sam da expresno preprodam g300 ali se pokazao odličan kada radim u fotošopu zbog prilagodljivih tastera. Bloody ima metalne glajdere i izuzetno proklizava po podlozi ,
zato je lodži nešto zgodniji kod preciznih pokreta.
 
Je znam za vas, ja jedva čekam Cooler Master MM520...oblik poput voljenog mi Spawna, sa mnogo boljim senzorom...can't wait! Odmah prodajem ovaj G203 i ostale miševe i kupujem MM520...
 
Software bug verovatno.. I da ti zamene, dobices drugi sa istim problemom. :)
 
Tako je, sad su mi tako odgovorili iz iz tech supporta, svesni su problema i resavaju :D
Inače je miš odličan, nisam pro gejmer ali se vidi da je precizan i lepo leži u ruci srednje veličine...

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Uzeo sam ovaj Prolink Fuscus danas za 950 dinara sa sve garancijom u lokalnoj radnji posto mi je crkao neki no name Jetion od 350 dinara. Odlicno radi za moje potrebe, mnogo je precizniji nego bilo sta sto sam koristio pre (mada sam koristio jeftine miseve uvek).

Jedina stvar koja mi malo smeta jesu ove sarene boje, postoji li neka caka da se zaustavi na jednoj boji, ovako kad menja boje podseca malo na lampice koje kace za novu godinu :p
 
Poslednja izmena:
Mozda neki softver, prvi put kad sam ukljucio g403 vrteo je 5,6 boja. Onda skinuo logitech program i podesio boju koji hocu, doduse ovaj moj ima neku memoriju u sebi pa cuva i boju i dpi sacuvane kako sam ih podesio..

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 
Ja ga Skartirao odavno,jedino za mene je mana Previse je Tezak,a i cekao Popravku skoro 7 Nedelja:d
tezina nije nuzno mana... zavisi sve od preferenci. imam povecu saku, a high-res sam, takooo daaa... tezina mi je samo plus. manje-vise, tesko mi je da radim sa bilo cime ispod ~130g. sta mu je bilo crklo?
jeste mi tezina bila problem prvih dva dana, dok se navikao zglob, iza toga sve okej.

Koliko traje baterija u non gaming rezimu i za koje se vreme napuni?
gaming fakticki nisam ni probao. zauzet sam trenutno jako poslom...
bateriju za sada nisam uspeo da ispraznim. dosla je na ~55% nakon dan i po van baze (skinut ujutro, vracen narednog popodneva), 1000hz polling, 3200dpi, ukljucen breathing lightning mode, relativno aktivno koriscenje (obrada teksta + obrada slika) efektivno sam radio preko 10 sati za to vreme. baterija je bas jaka.
taktilnost skrola, levog i desnog tasteta je sjajna. tasteri nisu bucni. ona 2 tastera, pored levog klika, su meni malo tezi za dohvatiti, nprirodan mi je polozaj, tako da sam odradio reassign na rog logo za back i forward.
softver je malo masivniji i sporije se podize, ali mi jos nijednom nije pukao ili zezao.
 
Mozda neki softver, prvi put kad sam ukljucio g403 vrteo je 5,6 boja. Onda skinuo logitech program i podesio boju koji hocu, doduse ovaj moj ima neku memoriju u sebi pa cuva i boju i dpi sacuvane kako sam ih podesio..

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Nema izgleda, na sajtu od softvera samo manual :p Koliko para toliko i muzike, nebitno, navikne se covek :p
 
Nazad
Vrh Dno